با ضد عفونی کننده دست و 12 هواکش افغانستان انتظار دارد میلیون ها نفر از Coronavirus موارد

در یک تبادل اتوبوس در بزرگراه خارج از شهر غربی افغانستان هرات در هفته گذشته, ماشین با اجسام حجم بسته بندی شده با کارگران مهاجر وارد شده از مرز ایران در طول روز است. مسافران در میان بیش از 140,000 افغان که از ایران گریخت مرگبار شیوع کروناویروس و متعاقب آن رکود اقتصادی در ماه مارس تنها بخشی از آنچه که یک کارشناس بین المللی به نام بزرگترین مرزی و مهاجرت از همه گیری آغاز شد.

بیشتر انجام چمدان کوچک پر از ملزومات: یک پتو تغییر لباس و ژاکت. که آیا آنها آن را می دانستند یا نه برخی نیز انجام coronavirus.

تبادل شد کمتر از یک ایستگاه اتوبوس از آب گل آلود آستانه در امتداد بزرگراه. رستوران باز بود با وجود شهر “اندازه گیری مستند” نظم و صاحبان آنها hawked سنتی افغانستان سوپ و انبوهی از برنج شیرین با کشمش و هویج خرد شده. در حالی که عودت منتظر به ترک خانه خود استان یک آمبولانس شتافت عقب و جلو در امتداد بزرگراه گذر گاه coronavirus بیماران به تنها بیمارستان با یک واحد جداسازی در غرب افغانستان است.

بیشتر افراد فوت در سال گذشته در افغانستان جنگ از در دیگر جنگ است. ادامه مبارزه گسترده فقر و ضعف عمومی سیستم بهداشت و درمان شده اند در برابر توطئه بیمار افغان پس از و قبل از ظهور Covid-19. اما اجتناب ناپذیر گسترش این بیماری همه گیر در افغانستان می تواند فاجعه بار بهداشت حرفه ای در اینجا می گویند.

Men gather to rest between minibus journeys to their home province of Faryab, after crossing the border from Iran into Afghanistan at Islam Qala in Herat.
At the Islam Qala border crossing, nurses screen for high temperatures as Afghans — many of whom are migrant workers — return from Iran.

سمت چپ/بالا: مردان جمع آوری و به استراحت پس از عبور از مرز ایران به افغانستان در اسلام قلعه در هرات قبل از مصرف یک مینی بوس به خانه خود را در استان فاریاب در 25 مارس سال 2020 است. سمت راست/پایین: در اسلام قالا عبور از مرز پرستاران صفحه نمایش برای درجه حرارت بالا به عنوان افغان — بسیاری از آنها کارگران مهاجر — بازگشت از ایران.عکس: اندرو Quilty برای رهگیری

در ماه فوریه افغانستان وزارت صحت عامه تعیین شده افغانستان در ژاپن بیمارستان در شهر کابل به عنوان پایتخت اولیه coronavirus مرکز درمان. اما یک مشکل وجود دارد: از ضد عفونی کننده دست تهیه شده توسط وزارت و توزیع در سراسر بیمارستان مورد آزمایش قرار گرفت و به صفر الکل, دو بیمارستان کارکنان گفت: رهگیری. ژل نمی مالیده جوهر یک تخته سفید بسیار کمتر ضد عفونی دست صدها نفر از کارکنان و بیماران است. با توجه به کارکنان بیمارستان های ضد عفونی کننده است که به دفع و جایگزین توسط سازمان بهداشت جهانی است. یک که سخنگوی اذعان به وجود “اصیل” ضد عفونی کننده.

نیز وجود دارد یک تکان دهنده کمبود coronavirus آزمون و هواکش. که به افغانستان از 1500 تست کیت اما تنها دو آزمایشگاه در کشور مجهز به ماشین آلات است که می تواند روند آزمون نمونه است. امارات متحده عربی و چین در حال اهدای ده ها هزار نفر از اضافی کیت گفت: دکتر وحید Majrooh یک مشاور ارشد وزیر بهداشت عمومی. همچنین برنامه ریزی برای گسترش تعداد تشخیصی آزمایشگاه از دو تا 12.

همانطور که در آوریل 2, این کشور تعیین شده coronavirus بیمارستان تا به حال تنها 12 کار هواکش بین آنها است. چهار نفر از کسانی که در یک بیمارستان در هرات اما از هفته گذشته هیچ یک تا به حال نصب شده است دکتر ناصر فرهنگ تازه فارغ التحصیل پزشکی دکتر مشغول به کار در بیمارستان گفت: رهگیری. “ما نمی هر گونه کارکنان است که بدانید که چگونه برای کار با دستگاه تهویه مصنوعی یا intubate [بيمار],” فرهنگ گفت.

Coronavirus همه گیر نمی توانست ضربه افغانستان در یک زمان بدتر. این کشور دو نامزد در سپتامبر سال 2019 انتخابات ریاست جمهوری باید هر دو مدعی پیروزی برگزار شد و جداگانه افتتاح مراسم. در طول یک مارس 20 سفر به کابل, وزیر خارجه آمریکا, Mike Pompeo موفق به کارگزار یک قطعنامه بین اشرف غنی که پیروزی در انتخابات به رسمیت شناخته شد توسط ایالات متحده و داکتر عبدالله عبدالله. روز بعد Pompeo اعلام کرد که وزارت امور خارجه بود برش 1 میلیارد دلار کمک به افغانستان در این سال است. بن بست های سیاسی نیز تهدید به تضعیف یک فوریه 29 توافقنامه امضا شده توسط ایالات متحده و نمایندگان طالبان در قطر که بسیاری امیدوار بود که منجر به پایان 19-سال جنگ.

هرات یک شهر در حدود یک و نیم میلیون دلار به ایران توسط, تجارت, فرهنگ, و به عنوان بندر که از طریق آن صدها هزار نفر از افغان ها عبور سالانه عمدتا مردان جوان از رفتن به ایران برای پیدا کردن کار. این رابطه قرار است در هرات که در حال حاضر نزدیک به سه چهارم از کشور 258 موارد مثبت در مرکز افغانستان coronavirus بحران است. کارشناسان می گویند که تعداد نشان دهنده تنها کسری از رقم واقعی برای عفونت. یک مشاور ارشد وزارت بهداشت و درمان گفت: رهگیری که بر اساس داده های بیمار 90 به 95 درصد افغانستان را مثبت موارد در افرادی که به تازگی از ایران که در آن حدود 50000 موارد ثبت شده تا کنون.

سازمان بین المللی مهاجرت تخمین می زند که حدود 2.4 میلیون افغان در ایران در هر زمان داده شده. مرز شده است به خوبی پوشیده مسیر برای کارگران غیر ماهر برای چند دهه. در سال های اخیر با بیکاری در 30 درصد در افغانستان در جریان است و سریع است. با توجه به مهاجرت حدود 1,000 افغانستان هر روز با استفاده از این کشورهای عمده ترین گذرگاه های مرزی با ایران در هرات و نیمروز ولایت — برای بازگشت به صفحه اصلی بین ماه های ژانویه و مارس زمانی که تعداد مشخصی.

Mostly young men a couple of hours after crossing the border from Iran into Afghanistan at Islam Qala in Herat Province in between minibus journeys to their home province of Faryab. More than 140,000 Afghans returned from Iran in March 2020 as the coronavirus outbreak spread across that country. Some of the returnees have brought that virus into Afghanistan where, now, approximately 90% of positive coronavirus cases are among those who have recently been in Iran. While the returnees are screened for symptoms upon crossing the border, because some carriers of the virus don't show symptoms, it is feared that many will pass it on during their journey home, in crowded buses and taxis, or once they arrive, to their families who typically live in large, multi-generational households. On this day, the country had an official count of 71 positive coronavirus cases.

مسافران جمع آوری وسایل خود را پس از عبور از مرز ایران به افغانستان در اسلام قالا.

عکس: اندرو Quilty برای رهگیری

یک روز در هفته گذشته 31 ساله Zabihullah عبور به افغانستان از ایران در پا بعد از چند ماه کار به عنوان یک کارگر وجود دارد. پس از دو ساعت مینی بوس سواری به خارج از هرات او موج راه خود را بر روی پا از طریق گودال کوچک آب گل آلود به یکی دیگر از ون که او را حمل به خانه اش در استان فاریاب که در آن انتظارات خود را از پیدا کردن کار شد حداقل. “وجود دارد هیچ راه حل” او گفت:. “من خواهید بود دراز کشیده و در خانه است.”

در ماه مارس به عنوان هزاران نفر در برابر این بیماری همه گیر در ایران worksites مانند Zabihullah را تعطیل و بیش از 100 ، 000 کارگران افغانی شروع به بازگشت به خانه, دانستن آنها هرگز دریافت درمان در ایران اگر آنها آلوده شد. به عنوان بسیاری از 15,000 عبور در برخی از روزها در ماه مارس با توجه به IOM. “این تنها جایی در جهان با چنین عظیم مرزی بازده در طول Covid گفت:” نیک اسقف که عنوان IOM coronavirus پاسخ در افغانستان است.

بازده در چنین مقیاس قرار داده و ده ها هزار نفر از خانواده های تحت شدید استرس های مالی در بهترین زمان. در حال حاضر به عودت همچنین تهدید به upend افغانستان شکننده سیستم مراقبت های بهداشتی و محوری کشور به هرج و مرج بر خلاف هر چیزی که در آن دیده می شود در دو دهه گذشته از جنگ.

“حتی قبل از جهانی همه گیر نیازهای انسانی بسیار زیاد شد به دلیل چند دهه جنگ [و] ادامه بی ثباتی سیاسی,” لیندا تام از U. N. دفتر هماهنگی امور بشر دوستانه در افغانستان گفت: رهگیری. در این سال او گفت: 9.4 میلیون نفر — تقریبا یک چهارم جمعیت افغانستان — نیاز به کمک های انسان دوستانه.

The Shahrak-e Sabz informal settlement, home to more than 10,000 families, mostly from Badghis Province to the north, who settled and built basic homes after fleeing fighting and drought in 2018. People like the displaced families living in Sahahrak-e Sabz are thought to be most at risk during the spread of the coronavirus in Afghanistan. Shahrak-e Sabz, is on the outskirts of Herat City, which is the current epicentre of the coronavirus outbreak in Afghanistan, with more than 50% of all of the country's positive cases. On this day, the country had an official count of 71 positive coronavirus cases.

این Shahrak-e-Sabz غیر رسمی حل و فصل است که خانه را به بیش از 10 ، 000 خانواده های آواره عمدتا از ولایت بادغیس در شمال که وارد پس از فرار از خشکسالی و جنگ در سال 2018 است.

عکس: اندرو Quilty برای رهگیری

افغانستان متخلخل مرزها را تشخیص و جلوگیری از این ویروس را از کشورهای همسایه عملا غیر ممکن است. ترس و اطلاعات غلط جلوگیری کسانی که با علائم از به دنبال درمان و خانه های افغان ها به طور معمول میزبان بزرگ multigenerational خانواده, ساخت تماس های اجتماعی فاصله غیر واقعی است. حتی در معرض خطر بیشتری هستند افغانستان 4 میلیون آواره افرادی که بیش از حد مشغول تلاش برای زنده ماندن در فقر و تحول به نگرانی در مورد یک ویروس جدید است.

این Shahrak-e-Sabz حل و فصل در حومه هرات به بیش از 10 ، 000 خانواده های بسیاری از آنها ساخته شده اتاق تک گل-آجر خانه ها پس از فرار از جنگ و خشکسالی در ولایت بادغیس در شمال در سال 2018 است. در یک هوای سرد و مرطوب بعد از ظهر هفته گذشته این ویروس به خوبی در پایین لیستی از ساکنان اولویت است. پس از دو روز از بارش باران سقف نشت و یا غارنوردی و خورشیدی پمپ آب متوقف شده بود کار کردن در زیر آسمان ابری. قبلا تعدادی از ساکنان گفت: آنها تا به حال با تکیه بر سازمان های بشردوستانه برای کمک در موقعیت های شبیه به این. اما این سازمان در حال حاضر به شدت متمرکز بر coronavirus.

غلام سخی که اجرا می شود یک فروشگاه کوچک در حل و فصل گفت: رهگیری که سازمان های غیر دولتی به اردوگاه آمده بودند به آنها اطلاع در مورد خطرات ناشی از این بیماری همه گیر. آنها “را جزوات و می گویند شما باید از خوردن میوه آن ویتامین C,” او گفت: خود را در خارج از فروشگاه است که در یک کانتینر حمل و نقل. “اما ما حتی نمی باید نان.”

A shopkeeper closes up his store at dusk in the small bazaar inside the Shahrak-e Sabz IDP camp, or informal settlement, on the outskirts of Herat City.
Dawa Jan with his son Hazrat, 4 months, in their home at the Shahrak-e Sabz IDP camp, where they live with five other family members.

سمت چپ/بالا: یک مغازه دار را می بندد تا خود فروشگاه در هوای گرگ و میش در بازار داخل شهرک-e Sabz IDP اردوگاه. سمت راست/پایین: Dawa Jan با پسر خود, حضرت, 4 ماه در خانه خود در شهرک سبز IDP اردوگاه که در آن زندگی می کنند با پنج سایر اعضای خانواده است.عکس: اندرو Quilty برای رهگیری

در بالا به آرامی شیب دار تپه که در آن هزاران گل-آجر خانه ها را حل و فصل نشسته 150 تخت بيمارستان است که اعلام شده است این منطقه اولیه coronavirus مرکز درمان. فرهنگ های اخیر فارغ التحصیل مشغول به کار در بیمارستان گفت: رهگیری هفته گذشته که 56 Covid-19 بيمار از آنچه بود در آن زمان سراسر کشور در مجموع 71 بودند تحت درمان در مرکز. 45 ساله زن مرده بود از بیماری شب قبل از تبدیل شدن به کشور دوم گزارش coronavirus مرگ است.

عدم سلامت کارگران آموزش دیده به کار هواکش در هرات نیست فقط نتیجه یک نامعقول سیستم در برخورد با کروناویروس شیوع. در سال 2018 بین المللی پزشکی حرفه ای صحبت کرد که به شرط ناشناس ماندن کشف دو نام تجاری جدید هواکش در هرات بیمارستان در منطقه است. هر دو با نابودسازی بزرگ که برچسب; نه مورد استفاده قرار گرفت. یک جراح به حال تحت پوشش آنها را در یک ورق به نگه داشتن آنها را تمیز و امن است.

“هیچ کس تا به حال آموزش داده شده است” در مورد نحوه استفاده از آنها خارجی کارگر بهداشت گفت: رهگیری و اشاره کرد که از جمله عدم آماده سازی شد “معمولی است.” و آن را فقط هواکش. وجود دارد الکتریکی مکش دستگاه و مانیتور قلب جمع آوری گرد و غبار به این دلیل که آنها بخش های از دست رفته که نبودند موجود در افغانستان گفت: خارجی, بهداشت حرفه ای که مشغول به کار در بیمارستان در زمان. “دیوانه چیزی بود که من به یاد داشته باشید بسیاری از مردم در حال مرگ به دلیل عدم وجود یک تخت در ICU.”

که مطلع افغانستان وزارت صحت عامه در مورد احتمال گسترش coronavirus در ماه ژانویه است. “هنگامی که ما دریافت اطلاع از موارد در قم [ایران] ما رفت و به نقطه صفر” در مرز داکتر محمد آصف کبیر هرات معاون وزیر بهداشت گفت: رهگیری. با توجه به این احتمال که این ویروس خواهد صلیب به هرات با بازگشت افغان, وزارت امور داخله از تلاش های اولیه متمرکز بر تشخیص و بالا بردن سطح آگاهی در مورد نیاز به بهداشت خوب و اجتماعی فاصله.

چنین پیام به ویژه در میان آسیب پذیر جوامع و کسانی که در بازگشت از ایران حیاتی است IOM نیک اسقف گفت. “بر اساس وضعیت اجتماعی و اقتصادی و سطح آموزش و پرورش آن را می تواند فوق العاده دشوار است برای انتقال پیام های کسانی که در راه معنی دار در هفته های آینده زمانی که شما واقعا می خواهید برای دیدن رشد نمایی در مورد تعداد و به طور بالقوه در تعداد زیادی از مردم در حال مرگ است.”

An ambulance, it's driver and passenger wearing head-to-toe protective equipment, departs a paediatric hospital which was recently repurposed as Herat's primary isolation facility for coronavirus in the early days of the coronavirus outbreak in Afghanistan. On this day, the country had an official count of 71 positive coronavirus cases.

آمبولانس حرکت یک بیمارستان اطفال که اخیرا repurposed به هرات اولیه coronavirus انزوا تسهیلات در اوایل روز از وقوع در افغانستان است.

عکس: اندرو Quilty برای رهگیری

دولت افغانستان برای آن شده است نسبتا تهاجمی در سازماندهی مهار اقدامات است. در مارس 25, تنها با بیش از 50 مثبت موارد ثبت شده در این استان با فرماندار توقیف غیرضروری فروشگاه ها و کسب و کار و ممنوع کرد; همان محدودیت های تحمیل شده بود در کابل چند روز بعد. مدارس دستور داده شد بسته باقی می ماند پس از تعطیلات زمستانی در 14 مارس در یک تلاش اولیه به سرعت گسترش ویروس. اما خیابان ها در این دو شهر در حال حاضر شبیه به طور منظم آخر هفته نشان میدهد که چگونه از آن دشوار خواهد بود برای به اجرا درآوردن عمده فروشی تغییر رفتاری در یک کشور که در آن بسیاری از مردم زندگی دست به دهان است و استعفا داد و به این دانش است که هر روز ممکن است خود را آخرین.

همانطور که در چین و ایتالیا و اسپانیا و در حال حاضر ایالات متحده, امکانات بهداشتی در افغانستان در حال تبدیل به کروناویروس مراکز درمانی در پیش بینی از یک یورش از موارد در ماه های آینده. اما اجرای گرفتار شده است توسط نیروی انسانی و کمبود تجهیزات است که اگر حل نشد, را پایمال سیستم بهداشت و درمان در عرض چند هفته با توجه به محلی و بین المللی بهداشت حرفه ای. یک تبلیغات آنلاین پست شده توسط وزارت بهداشت در مارس 29 ذکر شده 40 پزشک پست های خالی شغلی. افغانستان, ژاپن, بیمارستان, مدیر, دکتر عتیق الله Kotay گفت که کارکنان مورد نیاز خواهد بود برای کار 24 ساعته شیفت به دلیل اختلال در حمل و نقل ساخته شده توسط شهر جزئی مستند. او گفت: نباید آن را سخت به استخدام بیشتر کارکنان مراقبت های بهداشتی. “در افغانستان,” او گفت: “بسیاری از متخصصان پزشکی اما چند شغل است.”

افغانستان نظام سلامت “است که قطعا … بسیار ضعیف” پزشکان بدون مرز در افغانستان کشور, نماینده Julien Raickman گفت: رهگیری. “این در حال حاضر یک مشکل در زمان عادی اما در زمان شیوع آن خواهد شد که تاثیر وحشتناک.”

A woman in a burqa waits for a pre-diagnosis consultation with a doctor in the intake area of Kabul's Afghan Japan Hospital which has been designated as the capital's primary coronavirus treatment facility. On this day, around 110 positive cases had been diagnosed in Afghanistan.

یک زن منتظر برای مشاوره با یک پزشک در این منطقه مصرف کابل افغانستان ژاپن که در بيمارستان تعیین شده به عنوان سرمایه اولیه coronavirus مرکز درمان در مارس 29 سال 2020 است.

عکس: اندرو Quilty برای رهگیری

برخی از متخصصان پزشکی و سازمان های غیر دولتی کارگران انتقاد کرده اند که پاسخ. “البته [که] همیشه فکر می کند که پول که جواب” های برجسته بین المللی سلامت کارشناس مستقر در کابل صحبت می کردند که به شرط ناشناس ماندن گفت: رهگیری. “شما می توانید [باید] تمام پول شما می خواهید, اما در پایان, برای چه؟” مهم تر این فرد و دیگران گفت: منابع انسانی و منابع که در حال تبدیل شدن به طور فزاینده دشوار است برای تهیه به عنوان مسافرت هوایی و مرزهای تعطیل.

“ما انتظار بیشتر” Majrooh این مشاور وزیر بهداشت گفت: رهگیری.

که Amadullah سه فرمانده طالب در نیمروز گفت: یک مقدار عظیم از حمایت دراز مدت مورد نیاز خواهد بود. “کسی که از نزدیک کار با [وزارت بهداشت عمومی و کمک به بخش بهداشت و درمان و شرکای آن از اوایل ژانویه در مورد COVID-19 در مصلی و انبوه گسترش کمک های خود را در زمینه های کلیدی او گفت:” در ایمیل.

اوایل یک روز صبح در هفته گذشته یک صف از بیماران منتظر یک prediagnosis مشاوره در یک منطقه در نزدیکی هرات بیمارستان منطقه ای آزمایشگاه. دکتر که به تن سر به پا محافظ کت و شلوار بود با کمک محمد شفیع Khotibi محلی ، متوسط Khotibi توضیح داد: کادر پزشکی برگزاری چنین رایزنی با حدود 100 بیماران روزانه حدود 50 نفر از آنها خواست به بینی و گلو سواب نمونه برای تست. این کیت نمونه برداری به طور منظم پر شده با وزارت بهداشت اما این روند نیست و بدون درز. “هر بار که آن را اجرا می کند” گفت: Khotibi “وجود دارد فاصله چند ساعت.” (در زمان انتشار با توجه به وزارت 1,807 آزمايش انجام شده در سراسر کشور.)

A patient is assessed for coronavirus symptoms in a consultation with a doctor, in white, and nurse Mohammad Shafi Khotibi, in green, outside Herat Regional Hospital's laboratory.
People line up for a consultation with a doctor outside Herat Regional Hospital's laboratory, where samples from suspected coronavirus carriers are analyzed for diagnosis.

سمت چپ/بالا: یک بیمار برای ارزیابی علائم کروناویروس در مشاوره با یک پزشک و پرستار محمد شفیع Khotibi, در, سبز در خارج هرات بیمارستان منطقه ای آزمایشگاه. سمت راست/پایین: مردم خط برای مشاوره با یک پزشک خارج هرات بیمارستان منطقه ای آزمایشگاه که در آن نمونه های مشکوک از coronavirus حمل و تحليل شده است.عکس: اندرو Quilty برای رهگیری

تعداد نسبتا کمی از آزمون در دسترس “می دهد هیچ شانسی برای سلامت بازیگران به درک جاذبه وضعیت” Raickman گفت. پس از کمک های انسان دوستانه است که به طور مستقیم مربوط به تعداد موارد ثابت داشتن چنین کم تعداد موارد تایید شده به معنی تامین منابع مطابقت ندارد تقاضا است.

“این یکی از بزرگترین چالش های ما را همیشه ببینید” Raickman گفت. “هنگامی که شما نگاه کنید به پشتیبانی ما در حال دریافت از اروپا و این نوع حمایت ما برای دریافت ابولا در کنگو به این دلیل که افرادی که قرار است به حمایت شما — آنها خود بیمار.”

Dwain Hendriksen که منجر Covid-19 پاسخ به چشم انداز جهانی افغانستان موافقت. “ما هنوز قادر به دسترسی به یک بیت از اهدا کننده کمک های مالی” او گفت:, “اما هیچ چیز مانند آنچه که ما نیاز وقتی که سنبله در Covid-19 موارد افزایش بیش از چند هفته آینده” با فرض اینکه بهتر و بیشتر تست آغاز می شود برای نشان دادن مقیاس واقعی از مشکل است.

در مارس 25, وزیر بهداشت Ferozuddin Feroz اعلام کرد که بر اساس آن برآورد 80 درصد از افغان ها — حدود 25 میلیون نفر — قرارداد ممکن coronavirus.

Raickman تا به حال فقط شنیده ام این اعداد و ارقام زمانی که او صحبت می کرد به رهگیری. در ایتالیا او گفت: “آنها تقریبا 10 درصد مرگ و میر; آن را غیر ممکن را در نظر بگیرید که افغانستان خواهد بود کمتر از این است.” او صدا مايوس. “بنابراین شما فقط ریاضی. این می تواند واقعا یک فاجعه بزرگ.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de