یک هفته آرام در افغانستان زمینه سازی برای صلح ؟

بعید صحنه گشوده در مقابل بانک ها از یک کانال آبیاری در جنوب افغانستان این هفته است.

در یک طرف طالبان یک فرمانده نظامی swaddled سنتی پنبه شال straddled معطل ماندن یک موتور سیکلت است. پنجاه فوت دور در سراسر کانال 26 ساله ارتش ملی افغانستان کاپیتان محمد ولی بارکزی thumbed از طریق یک حلقه از prayer beads.

Boghra کانال در ولایت هلمند ساخته شده توسط مهندسین آمریکا در 1950s به باز کردن دستگاه های زیادی از کویر برای کشاورزی است. این بخشی از یک کمپین برای مقابله با نفوذ شوروی در افغانستان ، اما در چهار سال گذشته آن را به عنوان یک نوع از خندق بین طالبان که کنترل قلمرو شمال و دولت افغانستان سربازان حفاظت از هلمند پایتخت, Lashkar Gah, 10 مایلی جنوب. نزدیک به روزانه جنگ پس از سال 2016 ساخته شده است که مرز no-go منطقه برای شهروندان است.

در روزهای اخیر بارکزی و سربازان خود را به حال شده است تقویت یک پاسگاه آنها ساخته شده است در سمت خود را از کانال; گل دیوار جدید پناهگاه بودند هنوز تاریک و مرطوب است. اما این ساخت و ساز پروژه های طالب به نام از سراسر کانال یک نقض weeklong توافق برای کاهش خشونت بین دولت افغانستان و نیروهای آمریکایی و طالبان.

“اگر شما از بین بردن پناهگاه خود را” طالب گریه “ما آن را از بین ببرد.”

ارز, پر باد آن را به عنوان نشان داده از ظرفیت اعتماد که بسیاری از افغانها به شک و در اشاره به تمایل مبارزان در هر دو طرف اجازه می دهد تا امکان مستقیم مذاکرات صلح بین طالبان و دولت افغانستان.

A rare, civilised exchange between Taliban fighters, on the far bank, and soldiers from the Afghan National Army's 215 Corps, 2nd Battalion,1st Company on the third day of a week-long reduction in violence (RIV) agreement between the Taliban, the Afghan government and U.S. forces in Afghanistan. The ANA occupies a fortified checkpoint built in the middle of a main road here, in Loy Manda, an area on the outskirts of Helmand's capital Lashkar Gah, which, under normal circumstances, is frequently fired upon by Taliban fighters. This week, however, local residents came and went on the strip of road, beside an irrigation canal that marks the frontline between Taliban and government forces. Residents were relaxed and enjoying the chance to move about without the fear of being caught in crossfire between the warring parties. The road is usually all but abandoned. Three Taliban fighters approached the soldiers to complain that they had dishonoured the terms of the reduction in violence by building up their fortifications around their checkpoint.

نادر متمدن ارز بین مبارزان طالبان در آنجا بانک و سربازان از ارتش ملی افغانستان را 215 سپاه, 2nd گردان, 1st شرکت در سومین روز از یک هفته ای کاهش خشونت قرارداد.

عکس: اندرو Quilty

جنگ در افغانستان در حال حاضر در آن 19 سال است که در یک بن بست. حتی فرمانده نیروهای ایالات متحده در افغانستان ژنرال آستین اسکات میلر می گوید که نمی تواند برنده نظامی. پس از یک سال از رسمی مذاکرات میان آمریکا و نمایندگان طالبان در دوحه پایتخت قطر این هفته به اصطلاح کاهش خشونت تن به تن شد به عنوان یک اعتماد سازی و اندازه گیری, که, اگر, موفق, می تواند راه را برای رسمی توافقنامه صلح.

این توافق که آمریکا انتظار می رود به ثبت نام با طالبان در روز شنبه منجر به کاهش تدریجی نیروهای آمریکایی از بازگشت طالبان دشمنی القاعده و دیگر بین المللی گروه های تروریستی. (معامله را در محل یک آمریکایی مبارزه با تروریسم مشروط ناشناخته اندازه و ترکیب.)

“این توافق نامه آمده است که تمام عناصر به هم وابسته هستند” و این که اگر هر دو طرف نتواند به تعهدات خود در این فرایند می تواند به حالت تعلیق بارنت روبین از مرکز همکاری های بین المللی در دانشگاه نیویورک گفت: رهگیری. آن را نیز وادار رهبران طالبان برای آغاز مذاکرات مستقیم با دولت افغانستان است که آنها تا کنون حاضر به رسمیت شناختن, در عرض 10 تا 15 روز است. روز شنبه توافق “فراهم می کند برای یک طالبان آتش بس تنها” روبین گفت. “اما جامع آتش بس خواهد بود در جدول در بین مردم افغانستان است.

این یک هفته ای جزئی بس که رسما به پایان رسید در نیمه شب روز جمعه در کابل مورد ستایش قرار داد یک موفقیت چشمگیر. خشونت در سراسر کشور حتی در به شدت اعتراض استانهای هلمند کاهش یافته است به طور چشمگیری پس از این آزمایش آغاز شد و در فوریه 22. طالبان باید سوار یک تعداد انگشت شماری از حملات در سراسر کشور تکرار است که آنها هرگز مورد توافق به کل کشور است. دولت افغانستان و نیروهای زمین خود ایستاده اما آنها و نیروهای ایالات متحده باید به طور کامل متوقف عملیات تهاجمی علیه طالبان. و همچنین به عنوان کيندلينگ اعتماد بین دو طرف کاهش تلفات در افغانستان جمعیت به عنوان یک کل بی سابقه است گذشته از سه روز عید فطر آتش بس در سال 2018 است.

صلح است که هنوز هم به دور از خاص. برادرکشی squabbling در درون دولت افغانستان دخالت ایران و پاکستان و طالبان تمایل به اذعان پایه اصول دموکراسی و حقوق بشر به این سوال که آیا رهبری آن می تواند تجمع ده ها هزار نفر از مبارزان به سمت صلح و بسیاری از چالش های خلع سلاح بسیار نظامی و factionalized جامعه هنوز هم می تواند از خط خارج آن.

هرچند نزدیک ترین طرفین متخاصم آمده اند به آشتی پس از ایالات متحده آمریکا وزیر دفاع دونالد رامسفلد حیف و میل یک پیشنهاد آتش بس با انکار عفو به رهبران طالبان در دسامبر 2001.

Local residents cross the Boghra Canal, in Loy Manda, an area on the outskirts of Helmand's capital Lashkar Gah. Under normal circumstances, the canal marks the frontline between government and Taliban forces. This week, however, during a week-long reduction in violence agreed to by the Taliban, the Afghan government and U.S. forces, local residents came and went on a strip of road beside it and back and forth across the canal itself. Residents were relaxed and enjoying the chance to move about without the fear of being caught in crossfire between the warring parties. The road is usually all but abandoned.

ساکنان محلی عبور از Boghra کانال در Nad-من علی منطقه لوی Manda. تحت شرایط عادی این کانال علائم خط مقدم بین دولت و طالبان به نیروهای.

عکس: اندرو Quilty

در ارتش افغانستان کنار کانال نهفته روستای لوی Manda یک هملت از گل و لای دیواره ترکیبات در میان سرسبز و زمین های کشاورزی. در اوایل این هفته Rafiullah, 19 بود رسیدگی به تازگی کشت خشخاش و مزارع ذرت وجود دارد. جنگ متوقف شده بود برای لحظه ای اما زندگی خانواده اش شده اند آسیب غیر قابل جبرانی در جنگ.

نه Rafiullah و نه هیچ یک از خواهر و برادر خود تا کنون بوده است ، “من شناخته شده جنگ,” او گفت: “از آنجا که من می دانستم که تفاوت بین درست و نادرست است.”

در سال 2017, زمانی که لوی Manda تحت کنترل طالبان, Rafiullah باز کوچک فروشگاه “فروش چای, شیرینی, ساده, چیز.” برای تلفن های موبایل مبارزه هرگز متوقف شد اما جنگ به نظر می رسید دور. تا سال 2018 تعادل در حال تغییر و لوی Manda بود در خط مقدم.

“این منطقه را تغییر داد از دست دولت به طالبان چند بار” Rafiullah گفت: رهگیری این هفته است. در اواخر سال 2018 وضعیت شد تا فرار او رها مغازه. طالبان مبارزه می کنند از درون خانواده کوچک ذرت و کشت خشخاش زمینه از طریق شلیک و از بین بردن بسیاری از محصولات خود را. ارتش افغانستان خمپاره بقیه نمیاد.

در 24 نوامبر سال 2018 دو طالب زد داخل Rafiullah خانواده مرکب و اخراج مسلسل در گذر امریکا و افغانستان نیروهای ویژه کاروان. Rafiullah پدر خواهش کرد که آنها را به ترک. مبارزان فرار کردن اما به زودی پس از آمریکا هواپیما ساخته شده دو strafing اجرا می شود بیش از خانه است. با توجه به مجروح و شهود کرده و در مدت کوتاهی پس از, Rafiullah پدر عبیدالله و 15 ساله برادر Esmatullah کشته شدند فورا. دوازده زنان و کودکان و یک مرد مسن بودند grievously زخمی شدند.

Rafiullah and Shamsullah whose family house was struck by an American A-10 aircraft in November 2018, resulting in the death of two and serious injury to 11 family members, including Shamsullah, look to the sky upon hearing the roar of jet aircraft in the sky above Loy Manda, outside Helmand's capital Lashkar Gah, on the third day of a week-long reduction in violence (RIV) agreement between the Taliban, the Afghan government and U.S. forces in Afghanistan. The period has been marked by a relaxed atmosphere that has seen local residents out and about on streets that would ordinarily be all but abandoned.

Rafiullah چپ و برادرش Shamsullah نگاه به آسمان پس از شنیدن جت فوق لوی Manda. خانواده خود را در خانه زده شد توسط یک آمریکایی-مانور هواپیما در نوامبر 2018 منجر به مرگ دو نفر و آسیب جدی از 13 اعضای خانواده از جمله Shamsullah.

عکس: اندرو Quilty

یکی دیگر از Rafiullah را برادران Ehsanullah خود را از دست داد چشم راست در حمله. چشم دیگر بود پاره شده و می تواند جراحی برداشته شده و بعد از آن روز. دیگران شکسته بود اندام و یا زخم های سر و حداقل سه فرزند زیر سن 10 سالگی مورد نیاز عملیات برای حذف گلوله از سینه و شکم. زمانی که رهگیری بازدید از خانواده این هفته جت roared بالا. این اولین بار آنها را شنیده جنگ هواپیما پس جزئی آتش بس آغاز شد. Rafiullah سعی کردم آنها را به نقطه در آسمان است. Ehsanullah نشسته و هنوز هم سکوت.

“در حال حاضر من حتی نمی تواند پیدا کردن راه من” گفت: Ehsanullah که کوری لغو هر گونه احساسات مثبت در مورد چشم انداز صلح است. “من اهمیتی نمی دهند در مورد مذاکرات صلح” او گفت:. “من می خواهم چشم.”

Ehsanullah عمو حاجی لعل جان کمی بیشتر خوش مشرب اما همچنین خسته. “همه تغذیه,” او گفت:. “من را ببخش طالبان برای این که آنها به ارمغان آورد و بمب افکن های آمریکایی به ما — اما با قرار دادن اسلحه پایین.”

در ولایت هلمند را که در آن 962 خارجی سربازان و تفنگداران دریایی و بی حد و حصر یک تعداد از افغان ها کشته شده اند, مردم نگران در درجه اول در مورد آوردن پایان دادن به خشونت در آستان خود نه از آنچه طالبان در نظر گرفتن سهم از قدرت ممکن است به معنای. نگرانی بیش از مسائل مانند حقوق زنان هستند و بیشتر عمل گرا نسبت ایدئولوژیک.

“من فکر می کنم اگر صلح می آید امنیتی خواهد آمد اما [طالبان] را متوقف دختران از رفتن به مدرسه و کار” گفت: حاجی لعل جان. “به نظر من آنها باید نیست. که در آن خواهد شد یک ماما آمده است ؟ که در آن خواهد شد یک زن, دکتر, از آمده است؟”

در نظر است که به طور گسترده ای به اشتراک گذاشته پاکستان مقصر است برای افغانستان اخیر مشکلات است. “تمام چیزهای بد در حال آمدن از پاکستان,” او گفت: “اگر آمریکا نمی کند و تحت فشار قرار دادن پاکستان صلح نمی خواهد برای مدت زمان طولانی است.” آنها “دادن پناهگاه امن آموزش و مدیریت مبارزان خود را. … گوسفند نمی توانید هر چیزی را بدون چوپان.”

اندرو واتکینز, گروه بین المللی بحران را تحلیلگر ارشد افغانستان توافق کردند که پاکستان به مدت طولانی تحت تاثیر عناصر از جنگ است و اگر رهبران آن را انتخاب کرد و به آنها “می تواند ایجاد موانع واقعی به روند صلح است.” اما واتکینز تاکید کرد شواهد کمی وجود دارد از اسپویلر تاکتیک به تاریخ. در واقع “برخی از اقدامات انجام شده توسط پاکستان مانند آزادی ملا برادر [از زندان] در حال حاضر به نظر می رسد کلام در nudging طالبان طرف به نقطه ما رسیده است.”

Ehsanullah (14) is brought a sprig of a basil-like plant with a strong perfume by his uncle Sardar Wali (30), to smell, in the garden outside Emergency Hospital for the war wounded in Lashkar Gah, Helmand Province. Ehsanullah was admitted on November 24, 2018, after Taliban fighters had used his family's house to fire on a passing American and Afghan Army convoy in Loy Manda, Nad-i Ali District, Helmand Province and the Americans called in an airstrike. His father, Obaidullah, and brother, Esmatullah, were killed, while 13 in total were injured. The soldiers provided first aid for the wounded before they were brought by Loy Manda locals to Emergency in Lashkar Gah. Along with several other severe wounds, Ehsanullah lost both his eyes to the strike.

Rafiullah برادر Ehsanullah پس از آن 14 است با حضور عمویش سردار ولی در اورژانس بیمارستان برای جنگ زخمی در, Lashkar Gah, هلمند در ماه دسامبر سال 2018 است. Ehsanullah و 12 نفر دیگر از خانواده اش بستری شد و پس از خانه زده شد توسط یک آمریکایی جنگ هواپیما.

عکس: اندرو Quilty

در میان بیماران مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان در لشکرگاه این هفته بود که یک مرد جوان بود که چرخ در روز چهارشنبه با یک متلاشی استخوان نازک نی بیرون زده از پاره پاره گوشت که در آن پای راست خود را باید بوده است. او تا به حال پا بر روی یک معدن در حالی که حضور در یک مراسم تشییع جنازه در تحت کنترل طالبان در منطقه مرجاه.

با این وجود پذیرش شدند راه را در میان جنگ زخمی: بیمارستان بستری بود فقط 10 بيمار بين فوریه 22 و 28. تعداد آنها آنقدر کم است که “غیررسمی گرفته ایم آزادی … برای تغییر معیارهای پذیرش” از تنها جانباز به کسانی که مجروح در اتومبیل wrecks حوادث صنعتی و یا داخلی می افتد گفت: Alberto Zanin بیمارستان پزشکی هماهنگ کننده. در حال حاضر او گفت: به نظر می رسد بیشتر شبیه به یک بیمارستان اطفال. Zanin انتظار تعداد کل پذیرش برای کل ماه فوریه به حدود 150 و تنها 20 درصد آن را جنگ بوده است-زخمی شدند.

مقایسه 171 بيماران بستری شده در فوریه 2019 و بسیاری از صدمات جنگ بودند-مربوط است.

بارکزی کاپیتان که دستورات خط مقدم پاسگاه های کانال گفت: طالبان همچنان شلیک به خود checkposts از سراسر آب در این هفته به عنوان اگر به او یادآوری آنها هنوز هم وجود دارد “اما نه مانند طبیعی است.”

“صلح و آرامش است و منظور از خدا” و “صدای مردم داد.” ژنرال. ولی محمد احمدزی فرمانده جنوب افغانستان 215th Corps و بارکزی برتر. اما به طور کلی که مبارزه شوروی در سال 1980 اذعان می کند که او “نمی تواند خواب بدون صدا از مبارزه است.”

بارکزی تصدیق میکند که به بخشش نیاز به سازش. “من آماده هستم به قربانی این به خاطر مردم است.” آن است که “مردم” بیش از حد او گفت که مشتاقانه منتظر دیدن پشت آمریکایی ها — اما نه قبل از صلح است. اگر آمریکایی ها ترک قبل از آن, او گفت:, “این خواهد بود که همان ’90s پس از اتحاد جماهیر شوروی ترک: یک جنگ داخلی.”

On the final afternoon of a one-week partial ceasefire between the Taliban, the Afghan government, and U.S. forces, men and boys descended a bridge in Chah-e Anjir, outside Helmand's capital Lashkar Gah, to watch motorcyclists ride up its steep concrete embankment and perform tricks. When asked about the occasion, one onlooker, Omar, said "It's Friday, and the last hours of the ceasefire."

در آخر بعد از ظهر از یک هفته جزئی آتش بس, مردان و پسران, فرود بر روی یک پل در چاه-e Anjir خارج از لشکرگاه به موتور سیکلت سوار آن شیب دار بتنی و خاکریزی و انجام کلاهبرداری. وقتی راجع به این مناسبت یک ناظر عمر گفت: “این جمعه و در آخرین ساعت از آتش بس.”

عکس: اندرو Quilty

Abdul Wadoud است قوز, سفت چسبیده و به احتمال زیاد در جایی در 60s اما در کار خود را به عنوان محلی آب manager او کشتی بزرگ دوک است که باز کردن و بستن آبیاری گیتس با قدرت از کسی که یک سوم از سن و سال او. در بعد از ظهر دوشنبه گفت: رهگیری چگونه ثابت مبارزه در سال های اخیر به ندرت اجازه داده او را به انجام وظایف خود را, اجازه دهید به تنهایی ترک خانه خود را. حتی بدتر شد سوء ظن او تحریک سفر از یک طرف Boghra کانال — خط مقدم — به طرف دیگر.

“نه طرف مورد اعتماد من,” او گفت:. “حتی یک ارتش ملی افغانستان فرمانده به من گفت که او می خواهم کراوات من به [خود] humvee اما پس از کاپیتان [بارکزی] آمد و همه چیز خوب است. او می بیند من یک مرد است.”

در کانال باریک, اسکلت بتنی, برگزاری آبیاری گیتس در محل دو برابر به عنوان یک گردشگاه اتصال دو بانک. در زمان غیر نظامیان پیاده روی, دوچرخه سواری و موتور سیکلت سواری تشکیل کوتاه صف برای دریافت در سراسر.

Abdul Malik motored در سراسر 3-پا-محدوده وسیعی از طالبان طرف با همسر و کودک سوار ترک سوار شدن. “قبل از آتش بس,” او گفت: “من مجاز به عبور از خط مقدم. در حال حاضر همه عبور. اگر هیچ کس مختل صلح می بود.”

بارکزی تخمین زده است که تنها دو یا سه موتور منتقل می outpost هر روز. در حال حاضر “مردم خوشحال هستند. سربازان من در حال راه رفتن توسط کانال. طالبان می توانید به ما مراجعه کنید, اما آنها شلیک.”

اما آن را نمی گذشته است. روز جمعه یکی از بارکزی را سربازان یک مرد جوان به نام اجمل شنبه در یک جراحی قاب تخت در لوی Manda پاسگاه. سر خود پیچیده شده بود در یک روسری که پنهان پانسمان زخم. دو روز قبل از آن در حالی که او صحبت کردن با یک سرباز دیگر در مورد چگونه آرام چیزهایی که در طول آتش بس طالبان تک تیرانداز گلوله به حال او را زده از سراسر کانال. گلوله خارج شد و بدون آسیب رساندن به مغز او. “من نمی توانم بگویم که خانواده من” اجمل گفت. “این امر آنها را نگران باشید.”

“ما در حال آماده سازی” برای پایان هفته بارکزی گفت: با اشاره به پناهگاه او می خواست سربازان خود را برای بازسازی و فرمانده او بود دستور داد او را به ترک ایستاده است. هنگامی که این هفته به پایان رسید, او گفت:, “این خواهد بود که مشابه به عنوان قبل از.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>