چرا Powwows هستند که باید برای آمریکایی ها

این یک تابستان شرجی شب هنگامی که Darla سیاه و مراحل را در مقابل صدها نفر از تماشاچیان در Oglala لکتا ملت Wacipi بازار مال فروشان نمایشگاه سالانه پاوا در داکوتای جنوبی پاین ریج رزرو. یک بازمانده سوء استفاده های داخلی و قبیله ای سابق رهبر, سیاه, مذاکرات عاشقانه در مورد آنچه می تواند انجام شود به منظور کاهش خشونت علیه زنان بومی و دختران و رزرو در سراسر شمال امریکا است.

Powwows رویدادهای مهم هستند برای معنی دار بحث و گفتگو در مسائل امریکا بومی جوامع است. اما آنها نیز یک جشن — که می تواند تجربه شده توسط آمریکایی های بومی و nonnatives به طور یکسان.

یک فرهنگی به جای یک مراسم جمع آوری powwows برگزار می شود در سراسر شمال امریکا اغلب خاموش-رزرو — در شهرها و استادیوم — و در زمان های مختلف سال است. بزرگترین در شمال امریکا است این تجمع از سازمان ملل پاوا شد هر مارس در نیو مکزیکو که جذب به عنوان بسیاری از 100 ، 000 نفر. آنها خلاصه ای از قبل از کلمبیا زندگی در اشکال مختلف آن: جنگ, رقصنده اذکار برای مرده, درام, موسیقی و خیلی بیشتر. برای nonaboriginals, powwows ارائه یک پنجره به اغلب کمتر کرات هنری, رقص و فرهنگ بومی آمریکایی است.

ID: Traditional Pow-Wow Features Native American Pageantry

برگزار شد بیش از دو تا سه روز هر چند گاهی اوقات دیگر powwows یک فرصت برای گروههای بومی برای گرفتن با دوستان است که به ویژه مهم است برای کسانی که زندگی می کنند جدا رزرو. برای بسیاری از کودکان آن زمان یک سال برای دیدن خود را منحصر به فرد میراث فرهنگی در همه اشکال آن به طور کامل در باز.

“جنبه های اصلی از یک پاوا هستند درام و رقص و (این) بسیاری از رقص های مسابقات. رقص سرچشمه از اجدادی و مراسم رقص” توضیح می دهد که لیندزی Manshack از چاکتو-آپاچی قبیله Eve در لوئیزیانا. او همچنین نوشته شده در تکامل از powwows. “آمریکا آمریکا مردم اغلب یادگیری از این رقص همراه با ایجاد داستان از طریق داستان سرایی مرکزی عمل آمریکا فرهنگ هند. بزرگان داستان و پیوند گذشته به حال است.”

اولین تعطیلات آخر هفته ماه اوت می بیند در غیر این صورت گرد و خاکی روستای کاج ریج تبدیل به یک جشن از سر و صدا و حرکت و به خصوص رنگ. در اینجا پاوا است به نام wacipi — یک اصطلاح مورد استفاده توسط داکوتای لاکوتا و Nakota Great Plains قبایل جمعی شناخته شده به عنوان Sioux.

به زودی سوزان بیهوشی-مانند جو و فرود در عرصه.

در طول شب تیم طبل در اطراف یک دایره چمن عرصه نوبت تپش یک حیوان بزرگ پنهان کردن درام با زمان بندی دقیق — یک طنین معنای به نمایندگی از مادر زمین ضربان قلب. در آن زمان مردم در تمام لباس های سنتی به آرامی حرکت در یک مسیر دایره ای (انعکاس خورشید را حرکت در سراسر آسمان) در اطراف میدان جنگ. اغلب به نام دور رقص دایره “ایجاد” یک قسمت برجسته از لکتا معنویت. به زودی سوزان بیهوشی-مانند جو و فرود در عرصه. مسابقات رقص و قبیله ای لباس شاهانه یا فاخر هستند یک بخش مرکزی از پاوا با جوایز اعم از نقدی به لباس سنتی و پتو (شناخته شده به عنوان serapes توسط ملت ناواهو).

در حالی که powwows یک جشن, احساس, آنها, جشنواره یا کنسرت. بازدید کنندگان باید نسبت به سنت ها و رویدادها — بدون تکان دادن گوشی خود را در اطراف و یا livestreaming. برخی از افراد از جمله رقصنده نمی خواهید عکس های خود را گرفته پس از آن همیشه بهترین برای درخواست اول; اعتصاب یک مکالمه و معرفی و داستان به احتمال زیاد خواهد شد به سرعت به دنبال. اگر شما می خواهم برای دریافت, درگیر, گوش دادن را برای اطلاعیه ها معرفی intertribal آهنگ ها — گاهی اوقات بازدید کنندگان دعوت به شرکت در رقص.

که می تواند هر دو در حال حرکت و تجربه غنی. “Nonnatives می توانید اطلاعات زیادی در مورد فرهنگ آهنگ و موسیقی و هنر و صنایع دستی می گوید:” جیمی K. Oxendine از Lumbee قبیله محور تاریخی در کارولینای شمالی و شرق می سی سی پی. در بین اجرای قبیله ای اعضای شورا و سازمان بحث movingly در مورد نسل جوان را تعهد عمیق به فرهنگ به عهده خود, با کیفیت بالا, رقص و دقیق در لباس شاهانه یا فاخر.

برخی از گروه دیدن powwows به عنوان یک فرصت برای به اشتراک گذاشتن معنوی خود پیام است که نه قدردانی از همه مردم. برای مثال مبلغان مسیحی در نظر گرفتن بخشی در کار انسان دوستانه در پاین ریج منطقه نیز خود را قابل مشاهده در powwows هستند ناخوشایند برای برخی از دلیل خود تبلیغی اما دیگران مانند که آنها کمک به سرگرم کردن کودکان و نوجوانان با فعالیت های اردوگاه. شده اند وجود دارد اتهامات علیه مبلغان تبدیل تاکتیک.

Teams of drum beaters dotted at set points of the circular arena take turns in pounding with careful timing a large animal hide drum – meant to represent Mother Earth’s beating heart.

هنوز هم وجود دارد یک حس قوی از جامعه در حوادث — بلکه در این اردو از مناطق. بسیاری از out-of-towners اردوگاه در سایت (رزرو پلیس در حال حاضر در تمام زمانها) و محکم مفتول در کویل چادر کمپ ها و ماشین ها ترکیب برای ایجاد یک جشن, فضای خانواده است.

و بیدار شدن از خواب در صبح روز بعد به زمزمه از cicadas زیر که بزرگ داکوتای جنوبی آسمان ؟ شما نمی قادر خواهد بود برای کمک به احساس هیجان زده برای رویدادهای روز می آیند و یک درک جدید برای تاریخ و مردم این سرزمین است.

این یوبا سیتی ساتر زمستان پاوا می گیرد در ماریس ویل کالیفرنیا در فوریه. 15 و ارج نهادن به بزرگان ما زمستان Wacipi برگزار می شود ولش مینه سوتا از Feb. 21-23. همه 2020 حوادث ذکر شده در اینجا.

رفتن وجود دارد: یک بومی آمریکایی پاوا

  • که در آن: این جلسات در طول سال در سراسر شمال امریکا اغلب در استادیوم. ترین روشنگر تجربه, اما, برگزار می شود در رزرو. این Oglala لکتا ملت Wacipi بازار مال فروشان نمایشگاه در پاین ریج رزرو می گیرد اولین آخر هفته ماه اوت است.
  • چه باید بکنید: بهترین بخش این است که به سادگی از دست رفته در کوس یا طبل و بصری تئاتر است. در Oglala لکتا ملت Wacipi بازار مال فروشان نمایشگاه وجود دارد یک بازار مال فروشان محلی رویداد (جمعه و شنبه) و اسب مسابقه دیدار (یکشنبه) برگزار می شود در زمینه های مجاور (ورود برای هر $10).
  • نرم افزار نکته: اگر حضور در پاین ریج رویداد برنامه ریزی به اردوگاه. مراسم رقص مسابقات و بسکتبال بازی می توانید در ادامه به اواخر ساعت و شروع به بالا و در سپیده دم. $10 هزینه ورود شامل پارکینگ و کمپینگ.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>