چرا مودی را از دست دادن در دهلی نو به این معنا نیست هند معترضان را برنده

نارندرا پایین است. نیست که اغلب اتفاق می افتد.

روز سه شنبه نخست وزیر هند, هندو ملی, Bharatiya Janata Party (BJP) رنج می برد و یک شکست در انتخابات آزمون پس از یک بحث جدید تابعیت رژیم معرفی شده در اواخر سال گذشته موجب سراسر کشور تظاهرات. در انتخابات مجلس دهلی نو که شامل سرمایه های ملی بی جی پی برنده فقط هشت نفر از 70 کرسی مذکور را شکست توسط منطقه Aam Aadmi Party (AAP) که بازگشت به قدرت است.

نتایج پس از یک کمپین ریخته در بیان نفرت و تهدید. برای هر دو مودی و کسانی که مخالف این قانون تابعیت که تبعیض علیه مسلمانان در انتخابات به عهده گرفت به مراتب اهمیت بیشتری از غیر این صورت مورد بوده است. دهلی نو دارای 28 میلیون نفر — فقط 2 درصد جمعیت هند — اما کانون این تظاهرات که در ادامه به roil بزرگترین دموکراسی جهان.

در عین حال روز سه شنبه نتایج نشان دهنده پیچیده تر حکم
از ساده کردن رای برای مودی و یا تابعیت قانون است. هر چند صندلی آن شمارش
نشان می دهد یک thumping از دست دادن BJP امن 39 درصد آرا به اشتراک گذاری — بالاترین
در دهلی نو در 27 سال است. مودی را از دست داده و با وجود 6 درصد افزایش رای
به اشتراک گذاری تنها به دلیل شکاف عظیم آن نیاز به غلبه بر شکست
AAP که موفق به کسب 53 درصد از حمایت مردمی.

اشتباه نکنید این نتیجه انتخابات نشان می دهد که مودی دولت را تلاش برای استفاده از رقیق سولفات و تفرقه به نفع خود به دهلی نو کار نمی کند. BJP بارها با اشاره به کسانی که مخالف آن — به خصوص اگر آنها در حال مسلمانان لیبرال و یا چپ متمایل دانشجویان — به عنوان “خائن.” در طول مبارزات انتخاباتی مودی وزیر دولت Anurag Thakur که OZY برفلد دو سال پیش ترغیب حامیان به فریاد زدن شعارهای تهدید به شلیک به معترضان. روز بعد یک نوجوان که در Facebook صفحه پر شد با تهدیدات خشونت آمیز علیه مسلمانان را شوت در اعتراض دانش آموزان از جامع Millia اسلامی دانشگاه مجروح شدن یک. در هفته گذشته دو مرد دیگر بر روی یک دوچرخه در دانشگاه, دانش آموزان است.

هند به معترضان در حال حاضر نیاز به شکل سیاسی جایگزین آنها می تواند ارائه دهد به این کشور است.

سیاسی حمله رعد اسا رسم توسط مودی نیز کار نمی کند. بیش از دو هفته گذشته بیش از 200 BJP اعضای مجلس 50 وزرای کابینه فدرال و مودی خانه وزیر و دوم در فرمان Amit Shah تمام فعالیت در دهلی نو.

به عنوان نتایج جریان بر روی صفحه نمایش تلویزیون در سراسر کشور, سانجی سینگ یکی از AAP بالا رهبران قابل پیش بینی آن را به نام یک حکم علیه “نفرت است.” دیگر رهبران اپوزیسیون پیوست. “رهبران در ایمان از طریق سخنرانی نفرت و تفرقه سیاست باید یک نشانه به عنوان تنها کسانی که در وعده های خود تحویل پاداش,” Mamata بانرجی وزیر بنگال غربی در توییتر نوشت او بارب با هدف BJP.

اما AAP مبارزه نمی کند انتخابات به عنوان یک همه پرسی در برابر قانون تابعیت. به جای آن تمرکز بر روی آن سرمایه گذاری عمومی در آموزش و پرورش و بهداشت و درمان است که باید آن را به دست آورده جامد پشتیبانی در میان دهلی خانواده های کم درآمد. رئیس آن وزیر, Arvind Kejriwal, ساخته شده آن را یک نقطه به نقطه دیده نمی شود با معترضان مخالف قانون است. در واقع Kejriwal چالش اصلی وزیر شاه برای روشن شدن یک زن رهبری تظاهرات در دهلی شاهین باغ است که الهام گرفته از حرکتهای سراسر کشور است.

Protesters Say Modi Uses Nationalism To Distract From Economy

که در سکوت میان بسیاری در جریان اصلی مخالفت صریحا در مودی بیش از قانون تابعیت ریشه در عدم وجود یک واحد سیاسی در سراسر کشور جایگزین برای BJP در حال حاضر. مودی افزایش است همزمان با نابودی هند بزرگ, پیر, پارتی, کنگره گاندی و نهرو که برنده صفر کرسی در دهلی برای بار دوم در یک ردیف. در خیابان ها و پارک ها در دانشگاه, سوال این است که اغلب مطرح شده است که “اگر نمی مودی سپس چه کسی؟”

جنبش های مقاومت می تواند پرتاب کردن جدید رهبران سیاسی خود را دارند. در واقع AAP و Kejriwal پدید آمده از دیگ اعتراض به فساد و وحشیانه دسامبر 2012 باند تجاوز به یک دانشجوی پرستاری در یک اتوبوس در حال حرکت هنگامی که کنگره در قدرت بود. که موج اعتراضات — پشتیبانی شده توسط BJP — همچنین کمک به سوخت مودی به افزایش قدرت ملی در سال 2014.

اما تظاهرات اخیر در برابر قانون تابعیت را به دقت هدایت و روشنی از جریان اصلی سیاسی احزاب در قرعه کشی به عنوان یک طیف گسترده ای از سرخپوستان که ممکن است تحت یک تماس مشترک به دفاع از سکولاریسم مرکزی شعار هند قرن ها-سنت های قدیمی و مدرن ارزش های قانون اساسی. معترضان همچنین آگاهانه اجتناب مسح هر رهبر برای جلوگیری از هر دو تمرکز قدرت و آن را سخت تر برای سازمان های اجرای قانون به هدف قرار دادن آنها.

که در آنها با اقتباس از یک مدل استفاده می شود در طول اشغال تظاهرات یک دهه پیش. اما برای نگه داشتن خود را به شعله های سوزان طولانی تر از کسانی که زودتر فعالان هند به معترضان در حال حاضر نیاز به شکل سیاسی جایگزین آنها می تواند ارائه دهد به این کشور است.

در ضمن مودی در حال حاضر مشغول برنامه ریزی گام بعدی خود. در دو هفته او میزبان رئیس جمهور ایالات متحده دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن یک همفکر مردمی که حمایت عمومی کمک خواهد کرد که هند رهبر galvanize دوباره خود را ضد مسلمان nativist هسته ای پشتیبانی پایه. مودی و شاه روشن ساخته اند آنها نمی خواهند برداشت از قانون تابعیت.

بله, دهلی نو, علائم نادر شکست سیاسی برای مودی. اما همانطور که همه چیز ایستاده او را روی پای خود را دوباره.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.dehec.sutny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>