چه بود مالکوم گلادوِل نقطه اوج؟

چرا بايد اهميت بدي

چون اون يکي از مورد اعتمادترين روشنفکران عمومي آمريکاست

مالکوم گلادول در حال اجرا بود در خیابان اقیانوس در سانتا مونیکا، کالیفرنیا، زمانی که یک مرد سیاه پوست “کاملا بوف” جوان در “خوب” پورشه ضبط لحظه، ایستاد بر روی صندلی ماشین خود و فریاد زد: “من عاشق آنچه شما انجام می دهید، برادر!”

و این چیزی است که آن The New Yorker را همه ارزشمند برای روزنامه نگار نیویورکر که در یک جامعه کشاورزی در روستایی انتاریو بزرگ شده و The Carlos Watson Showدر طول سال تبدیل شده است ، به عنوان او به اوزی می گوید یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل کارلوس واتسون در آخرین قسمت از کارلوس واتسون نمایش ، “واسطه ای بین مددکار جدی و عموم مردم است.” در حالی که این نقشی است که به طور سرسره ای به زندگی او وارد شد، گلادول آن را بسیار جدی می گیرد، به خصوص به این دلیل که این زمان “زمانی است که شکاف بین دانش مندان و کارشناسان و عموم مردم هر روز گسترده تر می شود، به عنوان او توضیح می دهد.

چطور گلادول تبدیل به کسی شد که به مردم کمک کرده تا روش فکر کردن شون رو تغییر بده؟ برای او موفقیت فقط یک چیز نیست – در واقع، او می گوید، این زنجیره ای از چیزهایی است که تا حد زیادی برای شما اتفاق می افتد، نه اینکه شما اتفاق می افتد.” او معتقد است شش یا هفت اتفاق کلیدی برای او اتفاق افتاده است اما نقطه اوج بود، خوب، نقطه اوج، اولین کتاب او.

سیستم — آن را تقلب نیست ، اما آن را سازماندهی شده بود به یک سود ویژه ای به طبقه خاصی از بچه ها ممتاز.

مالکوم گلادول

من آن را نوشتم چون من اپیدمی ایدز را پوشش داده بودم … [و] می خواست به نوشتن یک کتاب که منطق اپیدمی به چیزهای دیگر اعمال می شود. به ایده ها، به رفتار مردم، او می گوید. “من فقط فکر می کنم آن اتفاق افتاده است که دقیقا در همان لحظه که مردم علاقه مند به استعاره و کاوش در آن آمده است.”

نقطه اوج خواندن حیاتی در زمانی که جهان در محاصره بدترین همه گیر در یک قرن باقی می ماند.

مهم است، گلادول می گوید، برای درک اینکه “اپیدمی ها نامتقارن هستند. افراد خاصی بیشتر کارها را انجام می دهم، این کار با COVID هم درست است. آن افراد قدرتمند هستند، در یک معنا منفی؛ اونا ويروس رو پخش مي کنن اما این هر نوع قدرتی نیست که ما به طور معمول به آن فکر کنیم. و این چیزی بود که من سعی می کردم با اوج نقطه در برداشتم.”

و انگیزه شخصی چیزی است که باعث شده گلادول کتاب های بعدی خود را نیز بنويسد. آخرین حرفش رو بگیر، با غریبه ها حرف می زنم

“این فقط در مورد من تماشای که ساندرا بلاند ویدیو بارها و بارها، و عصبانی شدن از دیدن فاجعه و حماقت و پوچ بودن یک زن سیاه پوست جوان که از ماشین خود را برای هیچ چیز کشیده شده است،” او می گوید. و دو روز بعد ش مرده در سلولش پس همیشه با یک حادثه کوچک در زندگی من شروع می شود که به یک روشی بر من تاثیر می گذارد.”

این اغلب به نژاد، که گلادول می گوید برای او کمتر به این که چه کسی می گوید “N-word” و بیشتر در مورد بی عدالتی سیستمیک است که، به عنوان مثال، به دام دانش آموزان فقیر رنگ در آموزش و پرورش تحتانی، از شانس خود را برای تبدیل شدن به دندانپزشکان و C-suite رهبران فردا. سیستم — آن را تقلب نیست ، اما آن را سازماندهی شده بود به یک طبقه خاص از بچه ها ممتاز ، او می گوید: “اين جوري نيست که اين يک شايستگي کامل باشه”

اما وقتی که بحث از طبیعت انسان به خصوص در این دوران تفرقه سیاسی می آید، گلادول می گوید که زمان او در روزنامه نگاری او را بیشتر از یک خوش بین ساخته است.

ما در این لحظه ای که خودمان را متقاعد کرده بودیم که همه به قضاوت می پریم، و ناامیدکننده تقسیم شده و سطحی، و معتاد به رسانه های اجتماعی، می گوید. “تجربه من دقیقا برعکس است…. اکثر مردم اینطور نیستن اکثر مردم، اگر شما برای آنها یک داستان و شما آن را خوب بگویید، به داستان گوش دادن به پایان. اگر با آنچه که باور دارند، تناقض داشته باشد، حداقل شواهد جدید را در نظر خواهند گرفت، آن را از دست خارج نمی کنند.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>