چه ال Mozote قتل عام می آموزش با ما درباره صدای شیپور جنگ در مطبوعات

یک بازنشسته نیروی هوایی به طور کلی در ال سالوادور بستری در دادگاه روز جمعه گذشته که این کشور نیروهای مسلح انجام بدنام کشتار در ماه دسامبر سال 1981. این اذعان نشانه اولین بار السالوادور نظامی گرفته است مسئولیت این حملات را.

بیش از یک دوره از روز Atlacatl گردان های ارتش السالوادور واحد ایجاد شده و آموزش دیده توسط آمریکا ذبح بیش از 800 غیر نظامی و زنان و کودکان در چندین روستا در کوه ها در نزدیکی El Salvador مرز با هندوراس. دولت ریگان بلافاصله عمل برای محافظت از آن السالوادور متحدان درگیر شدن در یک گسترده coverup.

وجود دارد عمده فروشی شکنجه و تجاوز و بسیاری از قربانیان زنده زنده سوزانده شد. این سطح از ظلم و ستم است و قابل مقایسه با بیشتر در حال حاضر به اقدامات دولت اسلامی است. یکی از بازماندگان به خاطر شنیدن یک افسر تهدید به قتل یک سرباز بود که حاضر به کشتن کودکان و نوجوانان.

امروز آمریکایی ها ممکن است ال Mozote به عنوان مبهم داستان از مبهم گذشته است. اما این مورد نیست. در واقع این هفته نهایی و کامل تایید رویدادهای 38 سال پیش دارای مهم درس مورد Trumpist جنگ در رسانه ها در حال حاضر.

ریموند بونر که شکست ال Mozote داستان برای نیویورک تایمز می گوید که ضرب و جرح در روزنامه نگاری توسط دولت “رفته به یک [رئیس جمهور تهمت] اما مطمئنا نه جدید. … آنچه که برای من اتفاق افتاده است به عنوان مثال از حملات در گزارش.”

چیزهایی که کلیدی به درک در مورد این جنگ است که آن را شروع نمی شود با تهمت بلکه با ریچارد نیکسون تقریبا پنج دهه پیش. دوم جناح راست خشم در روزنامه نگاری هرگز در مورد مطبوعات بسیاری از گسل; در عوض, محافظه کاران بیشتر خشمگین هنگامی که خبرنگاران کار خود را به خوبی. سوم در انتخابات که دروغ با موفقیت تنبیه نمی شوند اما در عوض پاداش توسط GOP دستگاه برای یک کار خوب انجام می شود.

دولت ریگان وارد شده در ژانویه 1981 پر شور در مورد عقب کمونیسم در آمریکای مرکزی. انقلاب کوبا در سال 1959 شده بود به اندازه کافی بد. اما پس از آن Sandinistas بود سرنگون نیکاراگوئه دیکتاتوری در سال 1979 و در جناح چپ چریک در گواتمالا و السالوادور را تهدید به انجام همان به خود autocrats.

در نگاه به گذشته آن را روشن است که این “اجتناب ناپذیر انقلاب” عنوان یکی از تاریخ این دوره است. کوچک و بی رحمانه و سفید oligarchies تا به حال حکومت بر دهقانان بومی در سراسر منطقه برای صدها سال و دیر یا زود این سد که قرار بود برای شکستن. اما به Reaganites این همه کار بین المللی کمونیستی توطئه که مقر آن در مسکو بود و به خرد شده توسط هر معنی لازم.

وجود موانع ریگان قصد دارد با این حال: کنگره تهوع در مورد ایالات متحده آمریکا اتحاد با دولت السالوادور و تا به حال نیاز به کشورهايي ژانویه 29, 1982 که ال سالوادور شد “ساخت هماهنگ و تلاش قابل توجهی را مطابق با سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده حقوق بشر است.” اگر نبود آن همه کمک های ایالات متحده قطع شود. این نتیجه ناخوشایند در کاخ سفید هنگامی که کلمه شروع به گردش است که چیزی بسیار بد به حال اتفاق افتاده در السالوادور کوه. که شب سال نو سر از السالوادور را جونتا مجبور شد اعلام کند که شایعه از قتل عام شدند و فقط “یک چریکی ترفند.”

پس از آن آمد — از منظر دولت ریگان — فاجعه. در 27 ژانویه هر دو روزنامه نیویورک تایمز و واشنگتن پست منتشر شده دقیق صفحه اول داستان در مورد آنچه اتفاق افتاده بود.

توماس اندرز حرفه ای, دیپلمات که در آن زمان دستیار وزیر امور خارجه برای آمریکایی-امور بعد از آن گفت که “ال Mozote اگر واقعی ممکن است نابود شده و تمام تلاش” در السالوادور. چه کاری انجام دهید ؟

پاسخ بوده است بیان شده توسط ریچارد نیکسون در سال پیش از آن. همانطور که از عهده نیکسون را تجربه مستقیم در طول واترگیت چند چیز خطرناک تر به محافظه کار از اولویت های خوب روزنامه نگاری. بنابراین به عنوان یک مشاور نیکسون بعد به یاد می آورد نیکسون معتقد بودند که لازم بود به “مبارزه با فشار از طریق … این nutcutters به عنوان [رئیس جمهور] نام آنها را وادار به خود ما اخبار. یک, وحشیانه, حمله باطل در اپوزیسیون.”

این Reaganites مشترک این دیدگاه است. اخبار رسانه ها شد “اپوزیسیون” که تا به حال به طرز وحشیانه ای شدیدا مورد حمله قرار گرفت و فرد روزنامه نگاران عادلانه بازی به عنوان یک راه برای بی اعتبار ساختن کارفرمایان خود را. بونر بود بنابراین در کاخ سفید تیررس.

این مقاومت مواجه شروع با کنگره شهادت Enders. “وجود دارد هیچ مدرکی برای تایید است که نیروهای دولتی به طور سیستماتیک قتل عام غیر نظامیان گفت:” یک خانه فرعی.

آنچه در مورد تعداد قربانیان ؟ بونر مقاله ذکر شده بود یک لیست از 733 وارد شده توسط روستاییان و همچنین به عنوان چوب خط حساب کردن از 926 از یک سازمان حقوق بشری. الیوت آبرامز که فقط می گرفته کار به عنوان دستیار وزیر امور خارجه در امور حقوق بشر و بشردوستانه در امور اطلاع سنا که “اعداد اول از همه بودند و معتبر نیست. … اطلاعات ما این بود که وجود دارد تنها 300 نفر در کانتون.” این روشن بود آگاه فریب در بخشی از آبرامز. هر دو بار و ارسال مقالات ذکر شده بود که قتل عام گرفته شده در مکان های مختلف.

پس از آن حمله از دولت خارج شدند. در فوریه 10, the Wall Street Journal زد طولانی سرمقاله با عنوان “رسانه ها در جنگ است.” آمریکایی ها شد “به شدت اشتباه” در مورد وضعیت در ال سالوادور با تشکر از ایالات متحده را فشار دهید. ال Mozote بود نه یک قتل عام در این مجله نوشت: اما یک “قتل عام.” از یک طرف تعداد مرده بود بدیهی است اغراق آمیز و از سوی دیگر شاید این قتل انجام شده توسط شورشیان در لباس دولت و لباس. بونر بود “زود باور” به یک خبرنگار در یک اندام” و مانند خبرنگاران در ویتنام یک مکنده برای “کمونیست منابع.” یکی از سرمقاله نویسندگان به نظر می رسد در PBS به اعلام است که “بدیهی است که ری بونر دارای یک جهت گیری سیاسی است.”

دقت در رسانه های محافظه کار در این رسانه انتقاد سازمان بیشتر رفت. بونر آن اعلام شد و به راه انداختن “یک جنگ تبلیغاتی علاقه مارکسیستی چریک در السالوادور.” در ضمن یک بار ادیتور بعد گفت: دولت بود و درگیر شدن در یک “واقعا باطل” زمزمه کمپین در مورد او.

“این قطعا به عنوان اگر من می شد ، … تردیدی نیست که این تا به حال یک اثر سرما بر این گزارش خارج از مرکزی امریکا است.”

پیام دریافت شد با صدای بلند و روشن در دفاتر اجرایی از زمان. در حالی که بونر در نظر پانچ Sulzberger سپس ناشر از بار بوده است “بزرگ مرد” او همچنین به یاد می آورد که او “ظاهرا گفت: [بار editor] آبه روزنتال ‘که جهنم است این مرد وجود دارد که باعث شده همه ما این مشکل؟'”

در ماه اوت سال 1982 روزنتال کشیده بونر از آمریکای مرکزی و بازگشت به نیویورک برای اضافی “آموزش” در روزنامه نگاری. بونر معتقد است که روزنتال ساخته شده است این تصمیم به سادگی با توجه به ال Mozote پوشش اما به دلیل روزنتال بود متعهد ضد کمونیست که احساس کردند که بونر به طور کلی بیش از حد دلسوز به السالوادور چریک و نیکاراگوئه را Sandinista دولت است.

در زمان newsroom می گوید بونر “آن را قطعا به عنوان اگر من می شد ، من تا به حال یک خبرنگار که به من گفت: “من قصد ندارم به اجازه دهید این اتفاق می افتد به من.’ … تردیدی نیست که این تا به حال یک اثر سرما بر این گزارش خارج از مرکزی امریکا است.”

این مصادف شد با دوره Grand Guignol خشونت توسط دولت السالوادور و آن متفقین جوخه های مرگ که واقعا فراتر از درک بشری است. در مورد 75,000 اهالی السالوادور کشته شدند در طول این زمان سرانه معادل حدود 5 میلیون آمریکایی امروز است. با توجه به بعد U. N. تحقیقات دولت مسئول 85 درصد از قتل همه متعهد با آمریکا سلاح و آموزش.

برای بونر بخشی او ترک بار سه سال بعد در سال 1984. “هنگامی که من به آبه من ترک وجود دارد بدون اشک ریختن” او به یاد می آورد. او در نهایت بازگشت به کار برای مقاله پس از روزنتال بازنشستگی. در حال حاضر 77, او صاحب یک کتابفروشی در استرالیا.

در ضمن پرسنل کلیدی که squelched داستان رفت به بیشتر و بیشتر ارتفاعات. اندرز بازنشسته از خدمات دولت و لذت می برد حرفه ای پر سود در وال استریت. آبرامز بود و بعد از آن یک عضو از جورج دبلیو بوش را در شورای امنیت ملی. او نماینده ویژه برای ونزوئلا برای مغلوب ساختن پیشی جستن دولت.

با توجه به اینکه چگونه به خوبی فشار بر رسانه ها کار می کرد با ال Mozote آن را هیچ جای تعجب است که آمریکا حق استفاده از همان استراتژی و بیش از. با افزایش محافظه کار بحث های رادیویی و سپس فاکس نیوز آن را تبدیل به همیشه آسان تر برای سیاستمداران به سادگی چشم پوشی از هر گونه ناخوشایند جنبه از واقعیت است. مغلوب ساختن پیشی جستن به بخش خصوصی توضیح داد: به نگار لسلی Stahl در سال 2016 است که او استراتژیک حملات روزنامه نگاری “برای بی اعتبار کردن همه شما و رفتار شما تمام هنگامی که شما در نوشتن داستان های منفی در مورد من هیچ یک از شما ایمان آورده اید.”

در حالی که بونر زندگی می کردند از طریق بسیاری در سال 1981 او معتقد است که “امروز آن را بدست بسیار بدتر است.” امروز او می گوید: “مقامات دولتی به سادگی دروغ با مصونیت از مجازات” وجود دارد و به نظر نمی رسد به اندازه هر کسی می تواند در مورد آن انجام دهد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>