اگه ترامپ ترک نکنه چی؟

Illustration of people carry parts of the capitol and supreme court

تصویرگری: دانیل گرینفلد برای رهگیری

رویدادها در شارلوتسویل، میدان لافایت و پورتلند به کشور نشان داده اند که رئیس جمهور دونالد ترامپ آماده است هر کاری که لازم است برای حفظ قدرت انجام دهد، از جمله در آغوش گرفتن سفیدپوستان جنگجو و استفاده از نیروهای فدرال برای اشک آور کردن گاز و دستگیری معترضان صلح آمیز. پیشنهاد نگران کننده او برای به تعویق انداختن انتخابات تهدید واقعی برای دموکراسی نیست. او به طور باز اعلام کرده است که ممکن است در یک مصاحبه تلویزیونی در شبکه فاکس نیوز به نتایج انتخابات ادامه ندهد. ترامپ ابزار زیادی در اختیار دارد تا انتخابات را اگر از دست دهد، سرقت کند، بسیاری از آنها را در حال حاضر به کار می بندد. ميشه جلوش رو گرفت؟ ما معتقدیم که او می تواند باشد، اما تنها در صورتی که اکثر آمریکایی ها مایل باشند اعتماد خود را به قدرت مردم – به جای دادگاه ها، هنجارها و نخبگان- برای نجات دموکراسی قرار دهد.

شواهد خطری که ما با آن مواجهیم نادیده گرفتن آن غیرممکن است. ترامپ در حال زیر سوال بردن قانونی بودن انتخاباتی است که به صندوق های رای گیری اتکا خواهد کرد، حتی اگر خود او اغلب به رأی غایب رای داده باشد. او تهدید کرده است که بودجه دولت ها را که سعی در آسان تر کردن رای مردم را دارد، را یدک می بکشد و او سرویس پستی ایالات متحده را که هر دو ضروری هستند، به ویژه در یک همه گیر، زیر پا می نهد. متحدان جمهوری خواه او در سراسر کشور قوانین شناسه رای دهندگان را تصویب کرده اند، رول رای دهندگان را پاکسازی می کنند و تعداد محل های رای گیری در مناطق شهری را قطع می کنند و مردم را مجبور می کنند ساعت ها در صف ایستادگی کنند تا حق رای خود را اعمال کنند. این جنگ بر سر رأی دهندگانی است که دموکرات ها را لاغر می کنند، به طور خاص مردم سیاه پوست، لاتین ها، آمریکایی های آسیایی، بومیان آمریکا، مهاجران طبیعی، مردم فقیر و جوانان. ما قبلا در گرجستان و ویسکانسین دیده شده است که چگونه این تاکتیک ها در روز انتخابات انجام می شود.

دولت ترامپ دخالت های خارجی در انتخابات را که به نفع او ستوده است، پایین کرده است. او به گروه های ملی گرای سفید پوست ارادت مند شده است و حزب جمهوری خواه ۵۰۰۰۰ نفر از “دیده بان های نظرسنجی” را برای ارعاب رای دهندگان اقلیت در روز انتخابات از این گروه ها تبرک کرده است. این اولین انتخابات از سال ۱۹۸۰ خواهد بود که طی آن کمیته ملی جمهوری خواه به فرمان رضایت فدرال که تلاش های «امنیت رأی» را که هدف واقعی آن ارعاب و سلب حق رأی اقلیت بود، ممنوع نمی کند، محدود نمی شود. بهتر است روشن شود: ترامپ و already جمهوری خواهان در حال حاضر در تلاش برای سرقت انتخابات هستند.

ترامپ در حال حاضر با هیچ مدرکی گریه می کند و می تواند از روزهای پس از انتخابات برای تحریک هیستری، خشم و خشونت در میان هوادارانش استفاده کند.

اگر همه این چیکانری شکست بخورد و ترامپ هنوز هم بازنده باشد، اکثر مردم فرض می کنیم که تنها گزینه اش این است که شکست را به شکست بپذیرد و ترک کند – به خصوص اگر او با یک حاشیه بزرگ باخت. اما بیایید تصویر آنچه می تواند همه چیز را مانند بعد از روز انتخابات نگاه کنید. روش های جدید رای گیری که در پاسخ به Covid-19 اجرا خواهد شد این انتخابات احساس متفاوت به بسیاری از رای دهندگان، و همچنین شمارش آراء به خوبی به تاخیر اندازد گذشته 3 نوامبر. نیویورک هنوز در طول یک ماه پس از انتخابات اولیه ۲۳ ژوئن خود، شمارش رأی را به خود می گرفت. بیشتر مردم انتظار یک “تغییر آبی” را دارند – به این معنی که ترامپ ممکن است در شمارش آرای یکه خورده در رای گیری روز انتخابات جلوتر باشد، اما رای گیری های پستی دموکرات ها را به هم خواهد زد. ترامپ در حال حاضر با هیچ مدرکی گریه می کند و می تواند از روزهای پس از انتخابات برای تحریک هیستری، خشم و خشونت در میان هوادارانش استفاده کند.

برای سرقت انتخابات، ما گمان می کنیم او کتاب بازی استاندارد اقتدارخواهان را در همه جا تطبیق خواهد داد: به نتایج انتخابات شک انداختن با تشکیل دادخواهی های متعدد و راه اندازی تحقیقات هماهنگ فدرال و ایالتی، از جمله به دخالت خارجی؛ از گروه های شبه نظامی می خواهد که مقامات انتخاباتی را ارعاب کنند و خشونت را به راه بیندازند؛ تکیه بر رسانه های اجتماعی حاشیه ای برای تولید شایعات غیر قابل ردیابی، و در فاکس نیوز به تقویت این پیام ها به عنوان حقیقت؛ و ایجاد یک آب و هوای سردرگمی و هرج و مرج. ممکن است از وزارت دادگستری و وزارت امنیت داخلی – که اکنون علیه دموکراسی سلاح به دست داده است – بخواهد که برای متوقف کردن شمارش آرا یا گرفتن رأی، به شهرهای بزرگ در ایالت های نوسانی اعزام شوند. اگر او این همه حق را انجام دهد، او قادر خواهد بود تا سربازان را در خیابان ها قرار دهد، به پایگاه خود ملتهب کند، و میلیون ها نفر را قانع کند که انتخابات از او دزدیده می شود. این کار باعث می شود که این کار، مسند را برای برچیدن ارادت رای دهندگان ایجاد کند.

-پايان بازيش چيه؟ بر اساس قانون اساسی، قانون گزاران ایالتی تصمیم می گیرد که چگونه انتخاب کنندگان را تعیین کنند. همه آنها را انتخاب کرده اند به تکیه بر رای مردم است. اما می تواند توجیه ی کاذبی برای پنجه به عقب برگردن این قدرت ایجاد کنند؟ قوه ٔ قانون گذاری در همهایالت های از نزدیک مورد رقابت در پاییز این پاییز — میشیگان، ویسکانسین، پنسیلوانیا، آریزونا، فلوریدا، و کارولینای شمالی — توسط جمهوری خواهان کنترل می شوند. ترامپ می تواند استدلال کند که صندوق های رای گیری نباید شمارش شود و از مجلس قانون گزاران ایالتی بخواهد که انتخاب کنندگان ی متفاوت از رأی دهندگان انتخاب کنند. این غیر دموکراتیک و غیر قانونی خواهد بود; برای اینکه بتوانید بپرکنید که چگونه تغییر قوانین تعیین انتخاب کنندگان را پس از انتخابات توجیه می کنید، سخت است. اما آنها آن را قبل از فکر: قانون گزاری جمهوری خواه فلوریدا به طور جدی در نظر گرفته انجام درست است که در سال 2000 قبل از دیوان عالی در نهایت پا در.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im