غرب آفریقا سالمندان رئیس جمهور گرفتن تصدی-کشیدگی تب

آخرین بار که کسی خارج از Eyadéma خانواده رئیس جمهور توگو هر دو John Coltrane و چه گوارا زنده بودند. در ژانویه سال 1967 Gnassingbé Eyadéma پدر و فوری سلف — از وقت رئیس جمهور به قدرت رسید پس از اجرای آفریقا اولین کودتا. این فوریه Faure Gnassingbé رئيس جمهور فعلی امن چهارمین دوره پس از پارلمان این کشور هموار راه را برای او به اجرا برای پنج سال از نظر تا سال 2030 و او اعطا مصونیت از پیگرد قانونی.

طنز? اصلاح قانون اساسی ساخته شده بود به نام از معرفی محدودیت مدت اما روشن است که آن را “نمی گذارد فعلی و یا گذشته مدت از رئیس جمهور در واقع تنظیم ساعت بازگشت به صفر” توضیح می دهد که فریده Nabourema مدیر اجرایی Togolese مدنی لیگ در حال حاضر در تبعید به دلیل انتقاد از دولت است. پدرش دستگیر شد و شکنجه در ’70s و 80s در.

اما توگو است که نه تنها کشور غرب آفریقا که در آن رئیس جمهور در حال توطئه برای باقی ماندن در قدرت به طور نامحدود. برای سال های بسیاری در این منطقه شده است و یک نور درخشان دموکراسی نسبت به بقیه آفریقا است. مطمئن شوید که وجود دارد حاکم خانواده مانند Eyadémas اما برای این منطقه تا به حال به طور منظم انتخابات با محدودیت مدت در چندین کشور. غرب آفریقا در صدر قاره “آزادی رأی” را به عنوان در هر خانه آزادی پس از آفریقای جنوبی با دستاوردهای چشمگیر بیش از 25 سال گذشته. در حال حاضر این منطقه به نظر می رسد به لغزش.

ICOAST-POLITICS-RDR

ساحل عاج را septuagenarian جمهور Alassane Ouattara قبلا متعهد به مرحله پس از دو دوره و مسابقه نظرسنجی در این سال, اما در حال حاضر ذهن خود را تغییر. او به نظر می رسد مجموعه ای به رفتن در برابر یک مخالف ائتلاف به رهبری رئیس جمهور سابق هانری کنن Bédié, 85 و Laurent Gbagbo, 74. در سنگال Macky Sall که زمان بوده است برای کوتاه شدن ریاست جمهوری نظر از هفت به پنج سال کاهش یافته است به پاسخ به طور مستقیم که آیا او اجرا خواهد شد برای یک دوره سوم در سال 2024.

ما هرگز خواهد بود و اگر ما حاضر به مبارزه با.

فریده Nabourema, Togolese مدنی لیگ

و در گینه حداقل 30 نفر کشته شده اند و ده ها تن مجروح توسط گلوله و صدها نفر از معترضین دستگیر و پیش از همه پرسی در روز یکشنبه. باید همه پرسی تصویب قانون اساسی, متمم 81 ساله رئیس جمهور آلفا Condé قادر خواهد بود برای خدمت به یک سوم دوره پنج ساله و احتمالا بیشتر.

“اصلاح قانون اساسی هشت ماه قبل از پایان دومین و آخرین دوره از دفتر به دلیل تنها ماندن در قدرت به عنوان آلفا Condé می خواهد به انجام است نه اخلاقی مناسب و معقول خواهد بود و یک گام به عقب برای دموکراسی و حکومت قانون می گوید:” Cellou Dalein دیللو سابق گینه نخست وزیر و رهبر جبهه ملی برای دفاع از قانون اساسی (FNDC) یک ائتلاف از جامعه مدنی و اتحادیه های کارگری و احزاب سیاسی.

Motorcyclist drive on March 2, 2010 in L

در جای دیگر در این قاره بشر-نقض حقوق تحت نشستن تنگ پادشاهان در میان عواملی که منجر به بهار عربی در شمال آفریقا. در آن دوره وجود داشت شورش در جمهوری دموکراتیک کنگو و بروندی و بورکینافاسو در طول تصدی-کشیدگی تلاش است. در رواندا پل Kagame شده است که رئیس جمهور از سال 2000 می تواند در قدرت باقی می ماند تا 2034 به لطف یک بحث همه پرسی در سال 2015 است که در آن 98 درصد از شهروندان رای دادند 62 ساله به ماندن قرار داده است. با توجه به برنامه توسعه ملل متحد متوسط سن آفریقایی رئیس جمهور 62 است در حالی که متوسط سن آفریقا جمعیت 19.5 — بزرگترین فاصله سنی بین حکومت و رهبران آنها.

غرب آفریقا تا حد زیادی حفظ یک تصویر متفاوت است. “غرب آفریقا شده است پیشرفته ترین منطقه از نظر رهبران ترک در پایان دوره می گوید:” Nabourema. “در مقایسه با شرق و مرکزی و آفریقا و غرب آفریقا رهبران معمولا نگه به قدرت به عنوان بسیاری از پیشرفت های ساخته شده در این کشورها به تقویت نهاد.”

اما کارشناسان همچنین هشدار داد که سود در غرب آفریقا — که در قرن گذشته نیز شاهد کودتا پس از کودتا — همیشه شکننده است.

رهبران در تلاش برای چسبیدن به قدرت در حال ارائه طیف وسیعی از, عجیب و غریب, توضیحات. “من می خواهم نسل من به درک ما زمان است و ما باید همه در کنار” Ouattara گفت: در یک ماه نوامبر رالی. “اما اگر آنها تصمیم به اجرای من اجرا بیش از حد.”

Sall نیز مقصر عدم تمایل خود را برای اظهار نظر قطعی در کنار پله در سال 2024 در دیگران است. “اگر من می گویند که من نمی خواهد به یک نامزد اعضای دولت دیگر نمی خواهد کار کند; هر کس سعی خواهد کرد تا موقعیت خود را,” او گفت که در ماه ژانویه است. “اگر من می گویند که من می تواند یک نامزد یک بحث پر جنب و جوش خواهد امدن.” در ماه اکتبر یک مقام رسمی که علنا گفت که قانون اساسی محرومیت سوم از لحاظ شد “قفل شده” از کار اخراج شد در عرض 24 ساعت سوخت گمانه زنی در مورد Sall جاه طلبی های.

و در آفریقا بزرگترین کشور نیجریه شایعات زیاد است که دومین دوره رئیس جمهور Muhammadu Buhari ممکن است برنامه ریزی برای گسترش دولت تاریخ انقضا هم با وجود محرومیت از رئیس جمهور. پس از همه, او را برای اولین بار روی لئامت دادن به عنوان رئیس دولت آمد از طریق یک کاخ کودتا در شب سال نو در سال 1985.

آن را به عنوان هر چند دیگر رهبران آفریقایی علیه در سال های اخیر سعی کرده اند برای چسبیدن به قدرت است. راهکار تغییر قانون اساسی فقط قبل از انتخابات برای منافع شخصی بود که نیجریه Olusegun Obasanjo به دنبال به استفاده در سال 2006. اما جاه طلبی های نظامی سابق رئیس دولت انتخاب رئیس جمهور پس از بازگشت از دموکراسی در سال 1999 خنثی شد توسط فشار بین المللی جامعه مدنی و رهبران و خود را معاون خود است.

Obasanjo بود و از قضا کلیدی برای کمک دموکراتیک و ثبات عملیات حفظ صلح در دیگر کشورهای آفریقایی قبل از خروج خود را در سال 2007. و در سال 2017, زمانی که گامبیا را یحیی Jammeh نشستن تنگ رئیس جمهور برای 21 سال حاضر به تخلیه دفتر پس از از دست دادن انتخابات غرب آفریقا, سیاسی و اقتصادی دسته بندی ECOWAS ارسال شده در نیروهای نظامی کمک کرد که او را مجبور به ترک.

مخالفان و جامعه مدنی در غرب آفریقا در حال تشکیل ائتلاف امیدوار است که آنها می توانند بی حس کردن احزاب حاکم در کشورهای خود را فقط به عنوان نیجریه حرکت مدنی را با Obasanjo. “من معتقدم که مردم گینه پیروز خواهد شد در این نجیب مبارزه با ریاست جمهوری برای زندگی می گوید:” گینه را دیللو.

Nabourema است محتاط تر در مورد چشم انداز unseating وقت رهبران. “هیچ اطمینان وجود دارد که ما را در رسیدن به آزادی اگر ما مبارزه برای آن است. اما یقین است که ما هرگز خواهد بود و اگر ما حاضر به مبارزه با” او می گوید.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de