“ما نیاز به یک بازسازی رادیکال از این سیستم”: در بوستون, سیاه کلمبیا دانشمند تظاهرات علیه نژاد پرستی همه گیر

هوگو Caicedo ایستاده و در کنار او بهترین دوست, چاشنی فعال Antuan کاسترو دلم ریو او به عنوان رهبری جمعیت از صدها نفر از عمدتا جوانان سفید در حال حرکت از بوستون شهرداری به Ruggles ایستگاه مترو جیغ سیاه “زندگی” موضوع به یک تصادف تعقیب درهم bullhorn.

لحظاتی بعد Caicedo برداشت بلند گو حرف زدن و شروع به خود را دارد, شعار, آرام, اما رزونانس: “می گویند نام او!”

جمعیت پاسخ داد: “Breonna تیلور!”

“او هرگز پیش از این انجام داده گفت:” یک مشخصه transfixed کاسترو دلم ریو. “او معمولا خجالتی اما انرژی در خیابان باید بدست به او.”

Caicedo 40 ساله سیاه کلمبیا مراقبت های بهداشتی دانشمند و یکی از معدود سیاه بیوتکنولوژی کارشناسان در ایالات متحده به سختی خود را به سمت چپ صفحه در ماه. مانند بسیاری از دانشمندان در ایالات متحده و سراسر جهان, او تا به حال پیش بینی جهانی شدت Covid-19 اوایل. او در آغاز خود را قرنطینه در پایان ماه فوریه و حتی خود ضد عفونی کننده دست و پس از آن به فروش می رسد در داروخانه های محلی در واترتاون ماساچوست در اوایل ماه مارس.

“همه گیر باعث علمی بخشی از مغز من” Caicedo گفت: رهگیری. “برای من حفاظت از اهمیت زیادی برخوردار است.”

اما خود حفظ شد ثانویه هنگامی که او به تماشای ویدئو از مینیاپولیس پلیس به قتل جورج فلوید در اواخر ماه مه. در ژوئن 7, زمانی که او همخانه کاسترو دلم ریو خواسته Caicedo اگر او می خواست برای شرکت در یک محلی سیاه-led رالی او تصمیم گرفت که زمان برای شکستن قرنطینه. “من دیگر نمی تواند سکوت” Caicedo به یاد می آورد. “من نیاز به شریک شدن.”

ماه گذشته موج در سراسر کشور در اعتراض racialized خشونت پلیس در میان بهداشت جهانی بحران منجر به گسترده handwringing در مورد گسترش coronavirus. این نگرانی تبدیل به پر از شکوفه به مقامات بهداشت عمومی و محققان سراسر کشور تعیین کرده اند که این تظاهرات منجر نمی شود به افزایش بوده است.

ویروس خود را برجسته نژادی و نابرابری در مراقبت های بهداشتی ایالات متحده و مسکن سیستم های کشتار سیاه آمریکایی در 2.3 برابر رای از مردم سفید. و قانونگذاران را آغاز کرده اند به درک فقط چگونه مرگبار نژادپرستی می تواند با دولت و مقامات محلی آن اعلام اضطراری برای بهداشت عمومی.

برای Caicedo این بیماری همه گیر از نژاد پرستی است که به مراتب بزرگتر و بزرگتر و قابل توجه از Covid-19 او به من گفت در این تظاهرات که در آن او در دو ماسک ها به طور منظم و اسپری خود را در خانه ضد عفونی کننده بر روی دست خود را. “سیاه مردم را ظلم و ستم نادیده گرفته شده است,” او گفت:. “هر کس محوری است برای پیدا کردن واکسن این ویروس. اما برای مدت طولانی هیچ کس مراقبت به پیدا کردن یک واکسن برای نژاد همه گیر.”

“هر کس محوری است برای پیدا کردن واکسن این ویروس. اما برای مدت طولانی هیچ کس مراقبت به پیدا کردن یک واکسن برای نژاد همه گیر.”

Caicedo خود توصیف پلیس بازمانده ندارد نظر خود را به عنوان یک فعال. “من فقط باید به طور موثر به عنوان یک دانشمند و کمک خواهد کرد که مبارزه با آن برداشت,” او گفت:. “است که فعالیتهای من.”

هنوز او را تبدیل به جسارت توسط جنبش به آدرس این بیماری همه گیر از نژادپرستی در جبهههای مختلف از جمله صحبت کردن با همکارانش در MIT و هاروارد در مورد موانع و مشکلات دانش آموزان سیاه پوست صورت به خصوص در نخبگان موسسات. این یک جنگ بوده و جنگ از او یک کودک بود در کلمبیا است که در ادامه و هنگامی که او آمد به ایالات متحده در سال 2006.

در حال رشد در کلمبیا

Caicedo خانواده که شد از بربکس یک روستایی نادیده گرفته آفریقایی نوادگان منطقه کلمبیا در میان سیاه این کشور اقلیت. (در کلمبیا 2018 سرشماری 9.3 درصد از پاسخ دهندگان عنوان آفریقایی نسل هر چند سیاه دهندگان به مدت طولانی استدلال کرد که سرشماری می کند دقت ضبط چگونه آفریقایی کلمبیایی شناسایی.) او در کالی, پرجمعیت ترین شهر در منطقه جنوب غربی این کشور که در آن او به خاطر احساس به حاشیه رانده شده. “بودن در کلمبیا گفت:” Caicedo “بود روزانه رویارویی با نژادی, ناپدیدی, تبعیض نژادی و محرومیت.”

به عنوان یکی از معدود افراد سیاه و سفید خود را در مدرسه ابتدایی Caicedo در ابتدا تصور می کردند که او “مستیزو” و یا مخلوط مانند اکثر همسالان خود. اما همکلاسی های خود را به سرعت به او آموخت ، “خیلی زود در زندگی من متوجه شدم بخشی از جمعیت وسیع تر و گسترده تر مردم نمی مانند من بر اساس رنگ پوست من” گفت: Caicedo.

edit_26444_377190454388_1019136_n2

هوگو با برادرش خولیو Caicedo در یک مدرسه در زمینه سفر در کالی کلمبیا در حدود سال 1988.

عکس: حسن نیت ارائه میدهد از هوگو Caicedo

به این بعد از آن شوک Caicedo زمانی که مردم فرض کنیم که او تنها شخص سیاه و سفید در کلمبیا یا که “برده داری بود و یک تعطیلات در آمریکای جنوبی” گفت: در مصاحبه اخیر خود را در قرن-خانه های قدیمی پوشیدن یک گردنبند از دانه های زمینی با تن و چوبی آویز به شکل قاره آفریقا است.

دوران کودکی خود را تجربه هستند و ریشه در چه شیلی شناس Alejandro Lipschutz شرح داده شده در 1940s به عنوان pigmentocracia قدرتمند سلسله مراتبی سیستم اجتماعی در آمریکای لاتین بر اساس رنگ پوست. پژوهش 70 سال بعد توسط این پروژه در قومیت و نژاد در آمریکای لاتین کمک کرد تا کمیت Lipschutz نظریه 2010 با استفاده از داده های سرشماری نشان می دهد که آفریقایی-نوادگان و مردم بومی نگه داشتن پایین ترین سطح از ثروت و منابع و گزارش به سطوح بالایی از کلاس بر اساس و مبتنی بر نژاد تبعیض در سراسر چهار کشور آمریکای لاتین.

زمانی که Caicedo به شیکاگو نقل مکان کرد و در سال 2006 به دنبال یک دکتری مهندسی پزشکی در دانشگاه ایلینویز, او مشکوک است که او را به مقابله با بسیاری از همان.

در ایالات متحده “من دیدار با دیگر مستیزو کلمبیایی است که اکثر مردم تماس اسپانیایی و آنها به من بگویید که” شما می دانید آنچه که من احساس می کنم مثل یک شهروند دست دوم در اینجا. این کشور هرگز کشور من در اینجا. ما باید به عقب بروید.’ و من مانند, ” چه شما در حال صحبت کردن در مورد ؟ این که چگونه من احساس کردم تمام زندگی من است.””

بازمانده پلیس

در طول زمان خود را در شیکاگو Caicedo دیدم تشابه بین تعصب او با تجربه در کالی و گاه به گاه نژادپرستی علیه سیاهان در ایالات متحده است. او به یاد می آورد آمریکای جنوبی آشنایان که “به هر دلیل عجیب و غریب” فکر “است که فقط به خاطر اینکه من از کلمبیا مشکلی بود آن را برای آنها به صحبت disparagingly علیه مردم سیاه و سفید در اینجا.” او صحبت نمی کند تا او گفت: اما رشد ناراحت کننده است.

پس از گرفتن دکترای خود را در سال 2012 او به فیلادلفیا به کار به عنوان یک محقق و زیست فناوری برای استراتژیست Johnson & Johnson داروسازی — آنچه او را توصیف به عنوان یک شغل رویایی. آن را در پنسیلوانیا که Caicedo تجربه نژادپرستانه پلیس دست اول برخورد است که همچنان به او امد و شد زیاد. در دسامبر 2015 Caicedo بود سوار دوچرخه خود را به یک نوار پس از کار در حومه گلنسید. ناگهان او را دیدم پلیس چراغ فلش پشت سر او. یک افسر نزدیک و خواسته خود را برای ID و دیگری سفید افسر پلیس نشان داد تا در یک تیم ، آنها پرسید که چه او برای زندگی است. تفکر آنها به احتمال زیاد تا به حال ندیده یک مرد سیاه و سفید با پس زمینه خود را, او گفت, او به سادگی پاسخ داد: “من یک دانشمند و من برای یک biopharma شرکت است.”

“من فکر می کردم با گفتن آنها من یک دانشمند آنها را احترام من آن را ساخته شده از همه چیز بدتر است.”

“یک افسر گفت:” Yeah, OK, ما همه دانشمندان در حال حاضر به ما بگویید حقیقت است. رفتار شما مشکوک است.’ در آن لحظه یکی دیگر از ماشین پلیس نشان داد. متوجه شدم آنها قصد ندارم به باور من” او به یاد می آورد. “من متوجه شدم که دچار مشکل شد. من به یاد بیاورد. من فکر کردم اینجا در ایالات متحده پلیس به سیاه پوستان به دور و شکنجه آنها را به مرگ. من تصمیم گرفتم که من نمی خواهید برای دریافت در ماشین خود را.”

این گفتگو ادامه داد: برای 20 دقیقه در هوای سرد. در نهایت یک افسر به نظر می رسد به درک که آنها متوقف شده بود Caicedo بدون هیچ دلیل و عذر خواهی کرد. “و در آن نشان داد آنچه او به معنای:” من نمی دانم که مردم به اندازه کافی هوشمند به دانشمندان است.'”

Caicedo گفت که او احساس بیمار به معده اش. “من فکر می کردم با گفتن آنها من یک دانشمند آنها را احترام من آن را ساخته شده از همه چیز بدتر است.”

زمانی که Caicedo گفت: همکاران آنچه تا به حال اتفاق افتاده است برخی باور نمی کند که او تا به حال شده است به لحاظ نژادی برفلد. یک دوست گفت: Caicedo که یک زن سفید در تنوع و شمول کمیته — تا به حال از او پرسید: “چه چیزی اشتباه است با پلیس کار خود را انجام?”

تجربه چپ او را با ایمان متزلزل و از او خواست که یک نسخه از همان سوال که فلوید درگذشت: “چرا از آن است که مردم خوب نیاز به اثبات تصویری از dehumanized پلیس کشتن یک خنثی سیاه و سفید مرد التماس برای زندگی؟”

“بازسازی رادیکال”

در سال 2016 Caicedo شروع یک پست-دکترای برنامه در دانشگاه هاروارد در شرکت توسعه پایدار و نوآوری و همچنان به کار تمام وقت برای جانسون و جانسون. او postdoc مورد نیاز او را به گاه سفر به بوستون که در آن او اغلب ماند با کاسترو دلم ریو, کسی که با او ملاقات کرده بود از طریق متقابل کلمبیا ،

در یکی از آن بازديد Caicedo گفت: دوستان خود را در مورد شب با پلیس است.

“اولین چیزی که من فکر می کردم” گفت: کاسترو دلم ریو “بود” من بسیار متاسفم این برای شما اتفاق افتاده است اما تنها چیزی که ما می توانید انجام دهید این است که آموزش به شما چگونه به تعامل با پلیس به عنوان یک فرد — اما در درجه اول به عنوان یک فرد سیاه و سفید.'”

یکشنبه قبل از او رفتگان کاسترو دلم ریو چپ Caicedo به تنهایی در اتاق نشیمن به تماشای یک ویدیو از یک آزمایش اجتماعی نشان می دهد که چگونه متفاوت پلیس واکنش نشان می دهند به یک مرد سفید پوست و یک مرد سیاه و سفید که راه رفتن در اطراف با یک AR-15 است. که تصویری کمک Caicedo “روند شدت مشکلات در ایالات متحده,” او گفت:.

بعد کاسترو دلم ریو مربی او گفت که Caicedo بود و نه نیاز به ID خود را به پلیس مگر اینکه آنها بیان دلیلی برای متوقف کردن او را. “پلیس در حال قلدر و استفاده از مردم نمی دانستند از حقوق خود” کاسترو دلم ریو گفت.

edit_ELZEY_Hugo_Antwon51

هوگو Caicedo با هم اتاقی و بهترین دوست Antuan کاسترو دلم ریو در 24 ژوئن سال 2020 است.

عکس: علامت Elzey برای رهگیری

در 2018, Caicedo به بوستون نقل مکان کرد برای پیوستن به MIT به عنوان یک استراتژی و نوآوری همکار و او با کاسترو دلم ریو بوده است. دوستان اغلب بحث در مورد نژاد پرستی و کاسترو دلم ریو گفت که او تجربه کرده است و تکامل در درک خود را از نژادی و بی عدالتی. (به عنوان یک نوجوان در کلمبیا کاسترو دلم ریو انجام شده standup comedy و گفت: ضد سیاه, جوک های نژادپرستانه و ترک خورده خود را بیشتر مستیزو مخاطبان است. در حال حاضر, او گفت:, اذعان خود نژادپرستانه گذشته و تلاش در همه زمان ها به ضد نژادپرستانه خود دلیل وجودی.)

تظاهرات آنها پیوست و پس از فلوید کشتن با گارد ملی و پلیس به طوری که اغلب در حال حاضر باید یادآوری Caicedo از خود 2015 از مواجه شدن با پلیس. “من خواندن زبان بدن خود را به خوبی” کاسترو دلم ریو گفت: “و هر زمان که او می بیند او احساس ترس به عنوان زمانی که شما می بینید یک قاتل است.”

پس از هفته ها از تماشای کاسترو دلم ریو تحویل “برق سخنرانی” Caicedo گفت: او متوجه داستان خود را به عنوان یک پلیس بازمانده ممکن است دیگران را تشویق.

پس در ژوئن 12, Caicedo, در, جین, کفش ورزشی سیاه و سفید دکمه پایین صعود بر روی یک نیمکت پیک نیک در, Salem, Massachusetts. او در زمان تصادف تعقیب درهم bullhorn از کاسترو دلم ریو و گفت: برای اولین بار در داستان برخورد خود را با پلیس است.

صدای او quavered.

“ما نیاز به یک بازسازی رادیکال از این سیستم است. و ما نیاز به ساخت چیزی است که شامل همه میشود به طوری که ما می تواند درک یک بار و برای همه است که این زمین از فرصت های برابر حقوق آزادی و تعقیب خوشبختی برای همه” او به این نتیجه رسیدند که جمعیت فوران به یک گروه کر از تشویق قبل از راهپیمایی به سالم اداره پلیس مرکزی.

“سخنرانی آمد از قلب او گفت:” متی Balinda, 21, فعال و مهندسی شیمی دانشجو که ملاقات Caicedo در تظاهرات. “هوگو ممکن است احساس مانند یک فعال اما برای من به عنوان یک مرد سیاه و سفید, من از نگاه کردن به او چرا که او می شکند و یک کلیشه و انجام شده است بسیار حرفه ای است.”

یک جنبش جهانی

Caicedo دخالت در جنبش اعتراضی است که یک فرمت از راه او نمایش خود را به عنوان یک دانشمند. در حالی که به دنبال دکترای خود را Caicedo به طور جدی شروع به فکر کردن در مورد چیزی به نام ترجمه تحقیقات پزشکی: اساسا “ترجمه” علمی دانش به دست آورد در یک مکان (آزمایشگاه تحقیقات) به عملی استفاده از (برخی از کاربرد بالینی). با استفاده از دانش مهندسی از کارشناسی Caicedo طراحی شده ميکروفلوييدی دستگاه برای نوروبیولوژی مطالعات مانند بیماری آلزایمر. “حس کنجکاوی و تمایل به در نظر گرفتن ایده های جدید در خدمت او به خوبی در آزمایشگاه من گفت:” بردی اسکات استاد آناتومی و زیست شناسی سلولی در دانشگاه ایلینوی و Caicedo را Ph. D. مشاور.

در حالی که در اعتراض صحنه دانشمند در آزمایشگاه او فکر می کند با متد را در مورد کار خود را برای روز و او چگونه می تواند از استفاده عملی. گاهی اوقات رویکرد خود را شامل در نظر گرفتن تصادف تعقیب درهم bullhorn. گاهی اوقات آن را به معنی زیر کاسترو دلم ریو به عنوان او منجر پرداختند. اما بالاتر از همه به این معنی اتصال با مردم در روی زمین به یاد خواسته های سیاه و سفید, سازمان, بنابراین او می تواند یک عکس فولر از شهر او به نام خانه برای دو سال گذشته است.

“من در یک حباب در اطراف دانشگاه MIT و هاروارد و کسانی که در مکان هایی واقعا خوب به من اما من نمی بینم چقدر تنوع وجود دارد.”

“بسیاری از مردم فکر می کنم خشونت پلیس در نتیجه از مسلح, جنایی, مردم سیاه و سفید. این کاملا نادرست است. بنابراین مهم است که برای کسی که مثل خودم به او گفت:” در یک سیاه ترانس مارس در اهل کشور نوبی یا حبشه مربع در تاریخی اکثریت سیاه Roxbury محله. “من در یک حباب در اطراف دانشگاه MIT و هاروارد و کسانی که در مکان هایی واقعا خوب به من اما من نمی بینم چقدر تنوع وجود دارد. من می شنوم بوستون است که واقعا تفکیک شده و من آن را ببینید در حال حاضر.”

در کلمبیا Caicedo به دست آورده تحسین برای یک پروژه او در طی چند سال گذشته نقاشی را با هم بینش از کارشناسان بالا در زمینه های متعدد در دانشگاه هاروارد و MIT در میان دیگران و ارائه یک چشم انداز برای پایدار, جهانی, سیستم مراقبت های بهداشتی برای کسانی که در مراحل اولیه بیماری مزمن. طبیعت بیوتکنولوژی یک مجله پزشکی منتشر شده در مارس 22.

او دعوت به شرکت در یک فیلم در کنار هنرمندان شناخته شده, خوانندگان و کلمبیا به روزنامه نگاران خواستار عدالت برای اندرسون Arboleda 24 ساله سیاه کلمبیا درگذشت مردی که در دست پلیس برای نقض دولت مقررات منع رفت و آمد.

“آیا نژاد پرستی در کلمبیا?” آغاز می شود تصویری که رفت و ویروسی در رسانه های اجتماعی. “ما می دانیم که سیاه و سفید زندگی می کند هر زمانی که ما زندگی می کنند در یک جامعه مساوات طلب” یک زن می گوید: با Caicedo اتمام فکر کردم: “زمانی که مردم سیاه و سفید جلوگیری از ترس و وحشت.”

پاسخ به Arboleda کشتن است نشانه ای از یک رشد ضد نژادپرستانه جنبش در کلمبیا. برخی از این حوادث رفته اند گزارش نشده قبل گفت: تیانا Paschel یک محقق نژادی ایدئولوژی و سیاست و جهانی شدن در آمریکای لاتین در دانشگاه کالیفرنیا در برکلی است.

Caicedo شده است هولناک با دیگر کلمبیا رسانه ها درخواست پس از انتشار این مجله مقاله — بسیاری است که او همخانه سباستین مونز تبدیل شده خود را رسانه های اجتماعی مدیر است. یک روز مونز به یاد می آورد او خواندن Caicedo پیام او را به عنوان Caicedo با اعمال کشش باند در طبقه. این یک کلمبیا پدر گفت که Caicedo الهام بخش خود را جوان به دنبال علم است.

“او کشیده شد به این گروه نگاه کرد و فقط گفت:” این جالب,'” مونز گفت. “و من گفتم:” تو به معنای واقعی کلمه در حال تغییر جهان است.'”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.net

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>