شد چینی کنسولگری در هوستون واقعا یک چشمه از جاسوسی اقتصادی?

به عنوان آخرین مهلت برای بستن چینی کنسولگری در هوستون با نزدیک شدن به روز جمعه بعد از ظهر کارکنان بريدن از کیسه های لوازم و heaved آنها را به یک ون. پس از آن مدت کوتاهی پس از 4 بعد از ظهر یک قفل ساز مجبور راه خود را در داخل با استفاده از ابزار قدرت و دیلم و وزارت امور خارجه ایالات متحده در زمان بیش از. انتقال کامل شد به عنوان حداقل تا آنجا که به دولت آمریکا مربوط می شد. اما دلیلی برای بسته شدن کنسولگری — که آن را کانون جاسوسی اقتصادی و تحقیقات سرقت در ایالات متحده — گیج های بسیاری در این شهر از جمله افراد با دانش مستقیم از گذشته تحقیقات به تحقیق گناهان.

“ما اعلام کرد بسته شدن چینی کنسولگری در هوستون به خاطر آن بود که یک مرکز جاسوسی و سرقت مالکیت معنوی,” وزیر امور خارجه مایک Pompeo اعلام کرد در یک سخنرانی در هفته گذشته. در تماس با خبرنگاران در جمعه ناشناس مقام وزارت خارجه اشاره به هوستون کنسولگری درگیر بودن با تلاش به سرقت coronavirus تحقیقات واکسن اما بخش فراهم کرده است هیچ مدرکی برای حمایت از این ادعا است.

“من فکر می کنم که این بیشتر دود از آتش” گفت: گوردون کوان یک وکیل مهاجرت که کمک کرده است تا هماهنگ گفت و گو بین محلی آسیایی آمریکایی جامعه و هوستون زمینه دفتر اف بی آی که نظارت داخلی جاسوسی اقتصادی تحقیقات. “برای دولت به اطراف پرتاب اتهامات غیر معمول است. اما وقتی که می آید به اثبات آنها غالب آمده وجود ندارد. وجود دارد بسیاری از شک و تردید که آیا این کنسولگری بود واقعا سر چشمه از فعالیت های جاسوسی در کشور است.”

“من فکر می کنم که این بیشتر دود از آتش است.”

سفارتخانه ها و کنسولگری در سراسر جهان معمولا تسهیل جاسوسی برای اهداف سیاسی و به عنوان یک عمده افزایش قدرت با پیچیده سازمان های اطلاعاتی چین به ویژه فعال در این فضا است. اخیر وزارت امنیت داخلی سند توصیف نفوذ چینی در ایالات متحده بارها و بارها اشاره چینی دیپلمات. (اعزام به نظر می رسد در BlueLeaks ای از هک و مدارک است.) اما دولت ایالات متحده متمایز چنین روال جاسوسی از جاسوسی اقتصادی یا جاسوسی برای ابراز تجاری به دست آوردن یک کشور خارجی شرکت های بزرگ است که یک جرم فدرال در ایالات متحده است. و در میان صدها نفر از جاسوسی اقتصادی مرتبط با موارد آورده شده در سراسر کشور در چند سال گذشته وجود داشته اند و چند وابسته به تکزاس. قابل توجه ترین تحقیق در رفتار نابجا توسط محققان در منطقه بحث برانگیز ماه 17 FBI تحقیقات مربوط به دانشمندان در هوستون MD Anderson Cancer Center به همراه داشت که هیچ اتهامات جنایی.

در حالی که این امکان وجود دارد که کنسولگری درگیر در فعالیت های است که هنوز رتبهدهی نشده است شده است شایع مغلوب ساختن پیشی جستن دولت ارائه شواهد کمی فراتر از گسترده اظهارات Pompeo و دیگران. (وزارت امور خارجه فرستاده رهگیری یک boilerplate بیانیه است اما برای پاسخ به سوال و یا مقامات در دسترس برای مصاحبه.) لیندسی گورمن یک همکار در آلمانی مارشال صندوق داد برای تامین دموکراسی گفت که اندک اطلاعات داده شده را افزایش می دهد احتمال این که این است “فقط یکی دیگر از تشدید ضد چین استراتژی است که ما را دیده اند کاخ سفید واقعا دو را در طول چند هفته و ماه است.” او اضافه کرد که “چین را به جاسوسی و چین استبدادی افزایش” یک نگرانی قابل توجه اما این است که مقابله با آنها نیاز به یک استراتژی متمرکز مبتنی بر منافع ایالات متحده.

نیویورک تایمز به دست آمده و هفت-صفحه سند در هفته گذشته که ظاهرا مشخص شده چند FBI تحقیقات متصل به هوستون کنسولگری. یکی از نگرانی های آن برجسته بود “استخدام استعداد قصد دارد برای متقاعد کردن بیش از 50 پژوهشگران اساتید و دانشگاهیان در این منطقه به نوبه خود بیش از محکم برگزار تحقیقات و یا اطلاعات به موسسات” بار گزارش شده است. به احتمال زیاد است که یک مرجع به هزار استعدادهای طرح استخدام, طرح ایجاد شده توسط حزب کمونیست چین برای جذب محققان برجسته به خصوص قومی چینی برای کار در چین است. اما در حالی که این برنامه داده شده است به چند نمونه از انتقال فناوری یا مالکیت معنوی و سرقت بیشترین تخلفات را نگران اعطای تقلب و یا گزارش تحقیقات وابستگی — به سختی یک تهدید قریب الوقوع به آمریکا به امنیت ملی است که نیاز به بسته شدن کنسولگری.

اعطای تقلب و هزار استعدادهای طرح نمیفهمد برجسته در MD Anderson تحقیقات آغاز شد که در سال 2017. مورد پیشگام شد FBI در هوستون زمینه و ایالات متحده موسسه ملی سلامت که اداره فدرال اعطای پول برای تحقیقات پزشکی و خواسته است تا موسسات در سراسر کشور به منظور بررسی دانشمندان برای نقض سیاست های خود. به عنوان بخشی از تحقیقات MD Anderson داد FBI دسترسی به شبکه حساب 23 کارکنان. به عنوان پرس و جو پیشرفت چند قومی کارکنان چینی قرار داده بودند ، یک پژوهشگر با روابط چین قرار داده شد و تحت نظارت تصویری و متهم در دادگاه دولت با در اختیار داشتن پورنوگرافی کودکان تنها به اتهامات هنگامی که یک هیئت منصفه کاهش یافته است به دادستانهای او.

تحت رهبری که شامل رئیس پزشکی اجرایی Stephen هان MD Anderson کمک اف بی آی و NIH در تدوین فایل های دقیق بر روی کارکنان خود را. در پایان برخی از محققان از دست شغل خود استعفا داد و یا به طور غیر منتظره ای بازنشسته شد اما هیچ کس به اتهام یک جرم و جنایت مربوط به جاسوسی اقتصادی یا سرقت مالکیت معنوی. بیاورد و محققان شامل وقف اساتید ارشد مدیر سابق بخش صندلی. یک محقق برجسته بود که مورد بررسی خیفنگ وو بازگشت به چین که در آن او فعال شد در coronavirus پژوهش است.

که تاد Ackerman و من شکست اخبار از تحقیق و تفحص در هوستون کرونیکل و علم در 2019 دانشکده در مرکز تحقیقات بودند apoplectic مقابله با هان در تنش نشست. اما هان اب و هوای مصیبت. بعد از آن سال رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن او را منصوب کمیسیون از سازمان غذا و دارو.

اگر چه این تحقیقات است گاهی برگزار شده است تا در سراسر کشور به عنوان یک نمونه از تهدید به تکنولوژی آمریکا مطرح شده توسط چین در برخی از محله های هوستون آن یاد شده است به عنوان یک جادوگر شکار آمیخته با تعصب قومی که در برخورد با تحقیقات سرطان نه حساس فن آوری است. این تحقیقات باعث آسیایی آمریکایی جامعه به بسیج. در اوایل بهار امسال پس از یک مرد چاقو یک خانواده آمریکایی در یک باشگاه سام در میدلند تگزاس, گروه های جامعه در زمان تبلیغات در هوستون کرونیکل decrying جنایات نفرت.

“دولت ایالات متحده شده است بازی چین این کارت پس از مغلوب ساختن پیشی جستن کار آمد.”

منتقدان در حال حاضر نگرانی که MD Anderson حماسه است که برای بهره برداری سیاسی به دست آورید. “آن آغاز شده و با چند دانشمندان با کسانی که چند حوادث جدا و به تدریج گرم می شود تا به کنسولگری بسته” گفت: هلن Shih یک هوستون-منطقه پزشک و جامعه سازمان. “اگر شما نقطه اتصال و سپس شما می توانید ببینید که در آن آن را به عهده دارد. دولت ایالات متحده شده است بازی چین این کارت پس از مغلوب ساختن پیشی جستن کار آمد.”

“مردم نگران هستند که این می تواند فقط آغاز از ادامه تنش ها در آینده 100 روز قبل از انتخابات گفت:” استیون Pei یک استاد مهندسی در دانشگاه هوستون.

یکی دیگر ممکن است درایور برای تبدیل به بسته شدن می تواند یک مورد برجسته در اعزام فرستاده شده توسط اف بی آی از بخش خصوصی در ماه فوریه است. سند منتشر شده در BlueLeaks هک در مورد نقش شان شیعه سابق محقق در تگزاس A&M دانشگاه در یک توطئه برای سرقت اطلاعات در مورد چگونه به نحوی فوم یک تکنولوژی است که در آن می گوید دولت چین به عنوان بحرانی برای ظهور آن به عنوان یک قدرت دریایی. در این سند اشاره هزار استعدادهای طرح اما اشاره نمی کند کنسولگری. شیعه محکوم شد به 16 ماه زندان در فوریه.

چین به دنبال تعدادی از تهاجمی و یا اخلال در اقدامات طی چند ماه گذشته از جمله افشای اطلاعات ناقص در مورد coronavirus را گسترش تحمیل یک مشکل امنیت ملی در هنگ کنگ و با استفاده از اویغور نیروی کار به تولید تجهیزات حفاظت شخصی. اما برخی نگران هستند که بسته می فرستد ایالات متحده-روابط چین به غیر قابل پیش بینی خاک در زمانی که ایالات متحده در حال حاضر در حال مبارزه با یک بیماری همه گیر. روز جمعه چین دستور بسته شدن کنسولگری های ایالات متحده در چنگدو در اقدامی تلافی جویانه.

“مغلوب ساختن پیشی جستن دولت اعتبار در اطلاعات و پیام عرصه است تا تخریب است که ما در یک نقطه که در آن معلوم نیست که به اعتماد گفت:” گورمن اضافه کرد که فاقد یک استراتژی منسجم به چین این فرصت را شکل روایت است. “ما نیاز به یک دولت ایالات متحده است که ما می توانیم اعتماد به اقدام جامد زمین است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>