آلبرت انیشتین وحشتناک ،

زمانی که Mileva Marić ملاقات آلبرت اینشتین او groundbreaker. تنها زن در کلاس شش دانش آموزان در زوریخ را در دانشگاه پلی تکنیک در سال 1896 او زحمت کش nerd, نشستن در جلوی کلاس بالا بردن دست خود را در هر فرصت.

در مقابل دوست خود انیشتین به ندرت با حضور در کلاس و ضعیف در نظر گرفته شده در موسسه. نامه آمد که به نور در 1990s رنگ اینشتین به عنوان یک enfant terrible در مدرسه اما یک مرد besotted توسط همکلاسی های خود است. در یکی از نامه او توضیح Marić به عنوان “موجودی است که من در برابر کسانی است که به عنوان قوی به عنوان مستقل که من هستم.”

هر چند واقعیت بود و نه عاشقانه. آن را امیدوار کننده فیزیکدان حرفه ای برش های کوتاه و جایگزین به کار یک فرایند است که زنانی که او را به عنوان یک مدل نقش همچنان به مبارزه طولانی پس از مرگ او.

“او تا به حال یک هدف در سر: برای تبدیل شدن به یک فیزیکدان و او کانال تمام انرژی خود را به آن می گوید:” گابریلا Greison آموزش دیده فیزیکدان که همچنین انجام یک بازی در مورد Marić, انیشتین و منبیش از 200 بار در سراسر جهان است.

Einstein, Albert (1879-1955), Einstein-Maric, Mileva (1875-1948)

او همچنین پیشگام مبارزات انتخاباتی (که در مورد او خواهید بود فیلمبرداری یک فیلم در سال آینده) به سوئیس موسسه فدرال تکنولوژی در زوریخ (ETH) که در آن Marić مورد مطالعه همراه با شوهرش به جایزه Marić پس از مرگ یک درجه است. وجود سابقه: هفت زنانی که شده بود را تکذیب کرد و آنها را در سال 1869 از دانشگاه ادینبورگ شد, پس از مرگ اعطا درجه در اوایل این تابستان.

در حالی که دو تن از آنان دانش آموزان در عشق انیشتین خانواده مخالف اتحادیه — Marić یک قومی صرب بود و نه یهودی و نه آلمانی; او تا به حال یک لنگی و شد “بیش از حد فکری” برای یک زن. سپس Marić باردار شد و flunked دهان امتحانات. هنوز انیشتین حاضر به ازدواج با او نگران است که ازدواج با یک زن که بدست می خواهم باردار خارج از زناشویی صدمه خواهد شغل خود را از چشم انداز.

Marić فرار کرد و به خانه پدر و مادر در صربستان که در آن او به هنگام تولد به یک دختر و چند پرونده ناپدید شده اند — احتمالا به او داد تا برای تصویب. با وجود دشوار تولد انیشتین هرگز بازدید Marić و نه او را دیدم عزیزم.

او بعد از انتقال به سوئیس که در آن دو و در نهایت ازدواج در سال 1903 هنگامی که اینشتین یک کار در یک دفتر ثبت اختراع و می تواند حمایت از خانواده. آنها صاحب دو پسر هانس آلبرت و ادوارد. این زن و شوهر از هم جدا شده در سال 1914 و طلاق پنج سال بعد و پس از او کشف رابطه او با پسر عموی خود السا که می تواند تبدیل به همسر دوم خود را.

علم مورخان معتقدند Marić کمک انیشتین در سال های اولیه خود را با محاسبه خواندن و ویرایش مقالات خود را. خود را پسر هانس آلبرت گفت: یکی Marić شرح حال که “او به یاد دیدن [آنها را] با هم کار کنند و در شب در همان جدول است.”

در عین حال انیشتین هرگز شامل نام او در هر گونه همکاری و یا اختراعات. این احتمال وجود دارد که Marić یک راز است و نویسنده از انیشتین نظریه های, اما از آن است که قابل قبول او کمک و او را در نوشتن مقالات و سخنرانی ها. آن را بیشتر احتمال دارد که اینشتین تابع کار خود را ترک Marić به تنهایی برای بالا بردن کودکان و مراقبت از خانه و هیچ وقت به کار در زمینه انتخاب.

Albert Einstein, German-Swiss theoretical physicist, with his first wife Mileva, c1905

اموزش Lewin سایمان استاد بازنشسته از ساکرامنتو کالج شهر که کمک به کتاب انیشتین و همسر, تصور که چون Marić بود که در اوایل بارداری خود او ممکن است تا به حال صبحگاهی در حالی که تحصیل برای معاینه دهان و دندان و تا به حال دوست پسر که آماده نیست به ازدواج با او تا زمانی که او تا به حال یک کار چیزی Marić احتمالا قابل درک باشد. داشتن یک نوزاد خارج از ازدواج بود اجتماعی مانع بنابراین این احتمال وجود دارد که Marić متوجه شدم که برای نجات آنها در آینده هم او را مجبور به رها کردن کودک است. “این واقعا افتضاح چیزی که تصور کنید. چگونه جدا شده او را احساس می باید به عنوان یک زن” سایمان می گوید.

Marić معاصر ماری کوری ممکن است تا به حال مشابه مسیر اگر نه برای حمایت از ازدواج. به عنوان یک زن او تا به حال چند چشم انداز حرفه ای به عنوان یک دانشمند اما با شوهر پیر را کمک به او پیدا کردن یک محل برای انجام تحقیقات خود را — اجرا-پایین ریختن. هنگامی که دختر خود را به دنیا آمد Pierre پدر کمک با مراقبت از کودک تا ماری می تواند ادامه کار خود را. هنگامی که پیر بود جایزه نوبل را به او اصرار داشت همسر خود را به نام آن اضافه شود بیش از حد.

“ماری یک کودک پوستر برای همه چیز است که می تواند به حق از جمله شوهر حمایتی که Mileva ندارد و در عین حال او هنوز هم تا به حال یک زمان دشوار است, به ویژه پس از درگذشت شوهرش,” سایمان می گوید. اگر چه او در ادامه به برنده دوم جایزه نوبل, اولین فرد به دو کوری هرگز پذیرفته شد و به آکادمی علوم فرانسه.

سایمان درک Greison تلاش برای دریافت Marić مدرک پس از مرگ اما پیش بینی آن را تلاش بیهوده خواهد بود. در نامه ای به Greison, ETH پیشوا Sarah M. Springman اشاره کرد که Marić “را امتحان او در دومین و آخرین تلاش بود که به دلیل مستقیم برای exmatriculation با توجه به قوانین در محل که در آن زمان.”

یک ETH سخنگوی گفت OZY که “ما بر این باوریم که Marić معنوی موفقیت باید قدردانی و به رسمیت شناخته شده در علمی و زمینه های اجتماعی وقت خود را; این می تواند در تعدادی از راه و لزوما شامل اهداء یک فرم پس از مرگ درجه است.”

Greison می گوید او را حفظ خواهد کرد تلاش در بخشی به دلیل او خواست شده در توسط خوانندگان در اسپانیا انگلستان ایالات متحده آمریکا و ایتالیا. شاید او می گوید: ETH خواهد اعتراف به اشتباه مانند ادینبورگ را به خاطر نسل بعدی.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>