ازبکستان گسیختن 70 ساله زنجیره ای از پنبه برده داری

  • جهان ششم-بزرگترین صادر کننده پنبه برای دهه با اتکا بر کار اجباری.
  • یک اصلاح طلب در دولت رو به بازار جهانی فشار است پایان تمرین نیز اجازه می دهد کشاورزان به کشت محصولات دیگر است.
  • عمده مارک های جهانی مانند, Adidas, Zara و شکاف که تحریم ازبکستان پنبه برای سال در حال انتظار برای دیدن اینکه آیا این تغییر دائمی است.

Fotima Abdurakhmanova شد و 16 سال در ماه اکتبر سال 1984 هنگامی که او و همکلاسی هایش فرستاده شد به کار در مزارع پنبه پشت ریاضی و ادبیات کلاس. آنها هر دستور به انتخاب 110 پوند پنبه در هر روز است. در بهترین روز Abdurakhmanova تنها می تواند مدیریت به جمع آوری 45 پوند است. “بنابراین تقریبا هر شب من در میان دیگران بودند که به آشپزخانه فرستاده شده به پوست یک کیسه سیب زمینی به عنوان یک مجازات” او به یاد می آورد.

Field (1)

برای دهه تجربه او بود که هنجار در ازبکستان. شروع در 1950s و سپس اتحاد جماهیر شوروی جمهوری آن را اجباری برای کودکان (از کلاس پنجم به بعد) و بزرگسالان به کار در مزارع پنبه برای عنوان کمی تا 3 سنت یک کیلو جمع آوری شده است. صنعت پنبه کمک 65 درصد از Uzbek تولید ناخالص داخلی.

که بیگاری ادامه داد: پس از سقوط کمونیسم در سال 1991. با توجه به بانک جهانی تا 3 میلیون نفر درگیر برداشت محصول در سال 2014. اما این زنجیره است در نهایت شروع به شکستن.

فشار بین المللی حقوق بشر گروه های ساخته شده در ایالات متحده در سال 2010 بان ازبک واردات پنبه توسط هر آژانس فدرال. رشد جنبش جهانی به نام پنبه کمپین منجر 312 شرکت — در میان آنها خرده فروشان عمده مانند آدیداس, آمازون, کلمبیا, فاصله, H&M, Nike and Zara — به اصطلاح ازبکستان پنبه تعهد به تحریم این کشور پنبه.

اما بازار فشار به تنهایی نمی کمک به تغییر ازبکستان در حالی که آن را حکومت اسلام کریموف کشور قدرتمند رهبر تا زمان مرگ خود در سال 2016. در حال حاضر به عنوان ازبکستان شروع به باز کردن تحت جانشین او Shavkat Mirziyoev جهان ششم-بزرگترین صادر کننده پنبه در پاسخ به جهانی فشار است.

کار اجباری ساخته شده است یک جرم با نقض جذب خوب است. “دستمزد برای پنبه جمع شده اند به طور قابل توجهی افزایش یافته می گوید:” جوناس Astrup رئیس فنی و مشاور در سازمان بین المللی کار (ILO) — تقریبا سه برابر آنچه آنها تحت کریموف. فعالان محلی و گروه های جامعه مدنی اجازه داده شده تا به طور مستقل نظارت بر برداشت.

وجود دارد چند دهه زمانی که چیزی اتفاق می افتد و هفته زمانی که چند دهه اتفاق می افتد.

Oybek Shaykhov اروپایی-ازبکستان انجمن برای همکاری های اقتصادی در ازبکستان تغییرات اخیر

و در نهایت در ماه مارس سال 2020 Mirziyoev اعلام کرد پایان یک پنبه سهمیه که کشاورزان مجبور به قبلا تولید برای جلوگیری از خطر از دست دادن زمین. زمین های کشاورزی است که از لحاظ فنی متعلق به دولت و کشاورزان اجاره آن است. سهمیه بندی در نوبه خود انگیزه کار اجباری.

“این یک قدم بزرگ به این دلیل که سیستم سهمیه بندی است که در قلب سرکوبگر سیستم است که همواره کار اجباری در ازبکستان می گوید:” استیو Swerdlow یک وکیل حقوق بشر و آسیای مرکزی ،

Harvest and Nikita

ازبکستان تجربه در خدمت به عنوان یک یادآوری برای جهانی فعالان در برابر کار اجباری در جای دیگر که فشار خارجی تنها با این نسخهها کار در همکاری با اصلاحات داخلی در یک کشور است.

این کشور را مجبور شیوه کار ریشه در امریکا, تاریخچه پنبه برده داری. به عنوان جنگ های داخلی آمریکا منجر به یک افزایش سریع در جهانی پنبه قیمت امپراتوری روسیه تصمیم به تولید کالا خود را. در حدود همان زمان که Cherokee chief ایستاده Watee شد آخرین مؤتلفه کلی به تسلیم تاشکند تسلیم به ژنرال میخائیل Chernyaev.

در دهه 1930 حزب کمونیست تبدیل ازبکستان به تک-تولید کشور رشد پنبه. یک تیم آفریقایی کشاورزی کمک شوروی ازبکستان بهبود تولید پنبه. آنها بازدید توسط خواننده پل رابسون در تاشکند.

توسط 1970s این صنعت عظیم آب نیاز موجب یک بحران تقریبا خشک شدن دریای آرال چهارم-بزرگترین دریاچه جهان است. و نیاز سیری ناپذیر برای کارگران بدان معنی است که در 1950s حزب کمونیست را بر شهری, دبیرستان و دانشگاه, دانش آموزان, دولت, کارکنان, پرسنل نظامی و دیگران به انتخاب پنبه. شرایط دشوار است. آنتون Zakharevich از تاشکند فرستاده شد به انتخاب پنبه در سال 1983 زمانی که او 19 ساله دانشجو, زندگی در سربازخانه 100 نفر در هر یک. “این خیلی سرد … من پنومونی” او به یاد می آورد.

شناخته شده ازبکی عکاس Elyor نعمتالله بود که تحصیل در یک دانشگاه در بخارا در اوایل 2000s, به یاد می آورد چگونه به تمرین ادامه داد: تحت کریموف هر سال از ماه سپتامبر تا نوامبر است. به رد به معنی اخراج از دانشگاه.

“ما در یک زندگی پایدار است. کار هر روز از 7 صبح هیچ فرصتی برای یک حمام. بدون آب. دست های خود را همیشه خراش به خون” او به یاد می آورد.

مانند وانت کشاورزان به دام افتاده بودند بیش از حد. کشاورزان که اجاره زمین از دولت تا به حال هیچ آزادی برای انتخاب محصولات خود را. “کشاورزان شدند گروگان ها از دولت می گوید:” Oybek Shaykhov دبیر کل مستقر در بروکسل اروپایی-ازبکستان انجمن همکاری های اقتصادی.

همه که در حال تغییر است. یک ILO بررسی 7,000 وانت در طول سال 2019 برداشت متوجه شد که 94 درصد مشغول به کار بودند را انتخاب می گوید: Astrup. اما بیشتر وجود دارد که باید انجام شود. هر چند ایالات متحده در سال گذشته حذف شده این کشور پنبه از لیست سیاه خود پنبه کمپین ممنوعیت دست نخورده باقی می ماند. در مارس ازبکستان کار وزیر Nozim Khusanov درخواست شده است که کمپین لغو ممنوعیت کمک به مبارزه ازبکی اقتصاد در طول coronavirus بیماری همه گیر. به کمپین گفت: “علامت های تجاری نیاز به اطمینان بیشتر از کارگر حمایت” ،

در ضمن ازبکستان نیز گام برای کشاورزان رایگان. از این سال هیچ دولتی سهمیه و نه یک دولت-قیمت ثابت برای پنبه. کشاورزان می توانید انتخاب کنید به رشد محصولات دیگر — هر چند خصوصی سازی زمین های کشاورزی نیست در جدول است.

حتی با کسانی که سیاست اصلاحات و تغییر ذهن مردم آسان نخواهد بود. “من در حال رشد بود پنبه تمام زندگی من است. من [تنها] می دانم که چگونه به رشد پنبه می گوید:” Murod Yusufov یک کشاورز مسن از خوارزم در شمال غرب ازبکستان.

هنوز ازبکستان تغییرات سریع برای از بین بردن پنبه برده داری هستند و خیره کننده ناظران می گویند. “وجود دارد دهه زمانی که چیزی اتفاق می افتد و هفته زمانی که چند دهه اتفاق می افتد می گوید:” Shaykhov.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>