مغلوب ساختن پیشی جستن جاسوسی جدید رئیس پس از 100.000 دلار از یک گروه بودجه توسط دولت مجارستان اما هرگز آن را گزارش


ProPublica غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت ما بزرگترین داستان به عنوان به زودی به عنوان آنها منتشر شده است.

رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن اقدام مدیر اطلاعات ملی ریچارد Grenell مشغول به کار به عنوان یک پرداخت روزنامه نگار برای پایه بودجه توسط مجارستان به طور فزاینده دولت استبدادی — دوم خود مشتری سابق به موقع موشکافی چون Grenell را فاش نمی کند ،

در سال 2016 Magyar بنیاد آمریکای شمالی پرداخت Grenell را شرکت مشاوره کنگره Media Partners, $103,750 برای “روابط عمومی” خدمات, با توجه به بنیاد تشکیل پرونده مالیاتی. پایه و اساس تامین شد و تحت نظارت مجارستان دولت با توجه به سوابق به دست آمده از مجاری غیر انتفاعی, اخبار سازمان Atlatszo. بنیاد مدیر, Jo Anne Barnhart شده بود ثبت نام لابی برای نخست وزیر ویکتور اوربان.

Grenell, اما, نمی, ثبت نام حتی اگر روابط عمومی کار از طرف یک دولت خارجی می افتد مستقیما تحت عوامل خارجی قانون ثبت با توجه به وکلای متخصص در این زمینه است. فرا همان قانون که مغلوب ساختن پیشی جستن سابق مدیر کمپین پل Manafort و معاون سابق مدیر کمپین ریک دروازه متهم به نقض.

این کار برای کشور مجارستان است Grenell دوم خارجی مشاوره نامزدی که قبلا افشا می شود. روز جمعه ProPublica گزارش داد که Grenell انجام کار مشاوره به نمایندگی از مولداوی سیاستمدار ولادیمیر Plahotniuc که ایالات متحده بعد از آن گفت: در فساد دست داشته است. کریگ Engle یک وکیل برای Grenell گفت: Grenell نداشت به ثبت نام تحت فرا چرا که “او کار نمی کند در جهت یک قدرت خارجی.”

کاخ سفید و دفتر مدیر اطلاعات ملی نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

Grenell گذشته کار برای مجارستان بود که برای اولین بار منتشر شده در این وبلاگ از کوئینسی, موسسه مسئول Statecraft یک سیاست خارجی فکر می کنم مخزن که شامل تأمین کنندگان مالی محافظه کار میلیاردر چارلز کخ و لیبرال سرمایه جورج سوروس. در ایمیل های منتشر شده در این پست وبلاگ Engle گفت Grenell می دانستند که دولت مجارستان بود “حمایت” از پایه و اساس. او گفت: Grenell کار نیست “واجد شرایط به عنوان registerable فعالیت” تحت فرا اما توضیح نمی دهد. Engle که عمل در شرکت Arent فاکس شامل فرا رعایت شد و همچنین عضو هیئت مدیره بنیاد و خدمت خود را به عنوان وکیل.

رسیده بر روی تلفن همراه خود را روز دوشنبه Engle گفت که او نمی تواند صحبت کنید چرا که او در یک ناهار. او بعد از پاسخ در یک ایمیل: “من نه انجام هر گونه کار بیشتر بر روی این موضوع است.”

هر دو Plahotniuc و اوربن شد مشتریان جمهوری خواه سیاسی عمل آرتور فینکلشتاین که فوت در سال 2017. پرداخت حداقل $5,000 از فینکلشتاین شرکت به نظر می رسد در Grenell شخصی افشای مالی از زمانی که او سفیر ایران در آلمان است. فرم نیست لیست پرداخت از Magyar پایه و اساس است.

اما این بنیاد تشکیل پرونده مالیاتی نشان می دهد که پرداخت به Grenell شرکت. به آدرس ذکر شده بود پالم اسپرینگز کالیفرنیا خانه که Grenell متعلق به, در آن زمان, با توجه به ثبت اموال.

Grenell کار با توجه به انگل شامل بهره گرفتن از خبرنگاران برای حضور در فرهنگی و علمی حوادث. گزارش پیشرفت که بنیاد فرستاده شده به دولت گفت: Grenell شرکت بخشی از ارتباطات تیم که تماس بیش از 50 رسانه های خبری برای ترویج یک رویداد در باشگاه مطبوعات ملی در واشنگتن است. این رویداد emceed توسط کانی مک سابق کنگره بود که اوربن ثبت نام لابی در واشنگتن و با حضور چندین قانونگذاران و مقامات دولتی.

نامعلومی خارجی لابی های گذشته و خارجی و معاملات کسب و کار می تواند ایجاد نگرانی های امنیتی برای مردم با دسترسی به اسرار دولت با توجه به سیاست رسمی از دفتر که Grenell در حال حاضر منجر می شود.

ناظر گروه ها را مورد انتقاد اوربن و راست برای تحکیم قدرت و سرکوب مخالفان افغان ستیزی و cozying به روسیه است.

مغلوب ساختن پیشی جستن اما lavished ستایش در اوربن. “احتمالا مثل من کمی بحث برانگیز” مغلوب ساختن پیشی جستن گفت: در یک دفتر بیضی جلسه در ماه مه گذشته “اما این خوب است.”

Grenell برای حمایت تقویت محافظه کاران در سراسر اروپا است. “من کاملا می خواهید برای توانمند سازی دیگر محافظه کاران در سراسر اروپا گفت:” Breitbart لندن در سال 2018 است. “من فکر می کنم وجود دارد ناگهانی از سیاست های محافظه کار که در حال گرفتن نگه دارید به دلیل سیاست های شکست خورده از سمت چپ.”

دوریس برک کمک گزارش.

در زمینه:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im