Trump Said 2 Years Ago that He would Deny Citizenship to Americans Like Kamala Harris

…اثبات این که دونالد ترامپ دو بار در هفته گذشته گفت که خیلی به نظریه حقوقی کراکراپت فکر نکرده است که سن. کمالا هریس حق شهروندی را نیافته بود وقتی که در اوکلند کالیفرنیا در سال ۱۹۶۴ به پدر و مادر مهاجر متولد شد – دروغ می گفت و بنابراین، اکنون واجد شرایط برای معاون رئیس جمهور نیست. It is not

زیرا رئیس جمهور در یک مصاحبه تلویزیونی با جاناتان سوان از آکسیوس درست پیش از میان دوره های ۲۰۱۸ به وضوح اعلام کرد که او برنامه ریزی کرده بود تا بر اساس آن خوانش حاشیه ای قانون اساسی، دستور اجرایی را که به آژانس های فدرال دستور می دهد که کودکان متولد شده در ایالات متحده از غیر شهروندان در بدو تولد حق شهروندی ایالات متحده را نداشتند، را به او ارائه دهد.

همیشه بهم گفته شده بود که تو به اصلاحیه ی قانون اساسی نیاز داری حدس بزن چي؟ شما نمی کنید، “ترامپ در مصاحبه ای به سوان گفت: “گزیده ای که در ۳۰ اکتبر ۲۰۱۸ به صورت آنلاین منتشر شد. ترامپ با اشتباه افزود: «شما قطعاً می توانید با یک عمل کنگره این کار را انجام بکنید» اما اکنون می گویند که من می توانم فقط با یک دستور اجرایی این کار را انجام دهم.»

در حالی که ترامپ، به طور مشخصه، “آنها” را شناسایی نکرد و گفت که او می تواند تعریف شهروندی حق تولد را در متمم ۱۴ قانون اساسی، بازپس گیرد، رئیس جمهور بارها یکی از تنها وکلای آمریکا را که ادعا می کند زبان ساده آن اصلاحیه بیش از ۱۵۰ سال است که اشتباه فهمیده شده است، ستوده است.

آن طور که سوان در آن زمان گزارش داد، جان ايستمن، همکار اتاق فکر مؤسسه “کلارمونت” که در آن زمان به عنوان دهه ها پيش در اختيار دارد، استدلال کرد که اصلاحيه اعطای شهروندی به “همه افراد متولد شده يا طبيعی شده در آمريکا، و در معرض صلاحيت قانونی آن، بايد خوانده شود تا کودکان افرادی که در هنگام تولد فرزندشان شهروند آمريکا نيستن، محروم شوند.

آن Eastman بود که هفته گذشته در یک نشریه بی اعتبار نیوزویک ادعا کرد که این نشریه در حال حاضر، به نوعی، برای انتشار عذرخواهی کرده است، که هریس هیچ ادعایی برای شهروندی در هنگام تولد نداشت، از آنجا که پدر و مادرش هنوز، در آن زمان، موضوع نه تنها به صلاحیت ایالات متحده بلکه به سرزمین های بومی خود را از هند و جامائیکا.

سوان همچنین خاطرنشان کرد که ادعای ترامپ مبنی بر اینکه یک دستور اجرایی برای تغییر تعریف قانون اساسی شهروندی کفایت می کند – ایده ای که توسط اجماع قریب به اتفاق دانشمندان حقوق محافظه کار و لیبرال رد شد – درست سه ماه پس از آن به وجود آمد که رئیس جمهور از صدور چنین دستوری خواست، و به دادگاه ها جدرت می کند تا آن را مسدود کنند، در یک واشنگتن پوست توسط مایکل آنتون ، یک مقام سابق امنیت ملی در دولت ترامپ که او نیز همکار موسسه Claremont است.

مصاحبه سال ۲۰۱۸ که ترامپ در آن شهروندی حق تولد را «مسخره» می نامد، و به دروغ ادعا کرد که آمریکا «تنها کشور جهان است که یک فرد در آن می آید و بچه دار می شود، و نوزاد اساساً شهروند است.» (حداقل ۳۰ ملت به این ترتیب تابعیت خود را اعطا می کنند) به توضیح این که چرا رئیس جمهور هفته گذشته دو بار رد کرد تا تأیید کند که هریس به طور آشکار واجد شرایط برای دفاتری است که تنها برای «شهروند طبیعی متولد شده» باز می شوند.

در عوض، ترامپ این سوال را که Eastman در مورد تابعیت هریس در بدو تولد مطرح می کرد را یک «مشکل» بالقوه «بسیار جدی» برای او عنوان کرد و از نظرگرای حقوقی حاشیه به عنوان «یک وکیل بسیار با صلاحیت، بسیار با استعداد» در روز پنجشنبه ستایش کرد و او را روز شنبه دو بار «وکیل درخشان» نام نهاد.

سوان بلافاصله به درخواستی پاسخ نداد که بگویند آیا به پیشنهاد کسی در دولت ترامپ در سال ۲۰۱۸ با Eastman مصاحبه کرده است یا نه، اما رئیس جمهور هیچ راز تحسین خود را از دانشمند ی دور دست یا اتاق فکرش نساخته است.

سال گذشته، ترامپ از Eastman تشکر کرد و او را به عنوان یک “وکیل قانون اساسی درخشان” در دو توییت از پیروانخود خواست تا به تماشای یک مصاحبه فاکس نیوز که در آن محقق Claremont ادعا کرد که “معیارهای ضروری برای انتصاب” مشاور ویژه رابرت مولر به تلاش روسیه برای کمک به انتخاب ترامپ در سال 2016 نگاه کنید “وجود ندارد.”

چند ماه بعد، در ۲۱ نوامبر ۲۰۱۹، ترامپ ستایش را بر روی این مرکز فکری که به Eastman و Anton می پردازد، ستایش کرد هنگامی که مدال ملی علوم انسانی را به مؤسسه کلارمونت اهدا کرد، «برای قهرمان کردن اصول بنیان گذار ملت» و مبارزه با «برای بازیابی ایده آمریکایی»

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im