این زن را نجات داده است 72,000 قربانیان قاچاق انسان

  • حسینه خواستند Kharbhih را ضربه NGO شبکه مورد استفاده یک مدل ابتکاری برای نجات 72,000 زنان و کودکان قاچاق شده در سراسر هند و میانمار و بنگلادش و نپال.
  • او مدل های ابتکاری همکاران با سازمان های حقوق بشر و دولت ها در سراسر آسیا و اروپا و خارج از غرفه برای تاکید آن بر مالی غرامت و بازگشت.

الا Sangma شد و در سنین نوجوانی و زندگی در یک پناهگاه در دهلی نو که مقامات به او گفت که کسی به آینده را به شمال شرق هند است. “من تردید بود; من تا به حال شده است برای سوار شدن گرفته شده زودتر می گوید:” Sangma بود که فروخته شده توسط مادر خود را به قاچاقچیان انسان به عنوان یک کودک آورده و به پایتخت هند که در آن او مجبور شد برای حفظ کتاب در یک مغازه مشروب فروشی متصل به یک فاحشه خانه.

اما چیزی وجود دارد در مورد حسینه خواستند Kharbhih که به دست آورده نوجوان فوری اعتماد. Sangma که در حال حاضر تماس Kharbhih Amma (مادر) توافق برای بازگشت به شمال شرقی هند ، Sangma فقط یکی در میان بیش از 72,000 زنان و کودکان که قربانیان قاچاق انسان در سراسر هند و میانمار و بنگلادش و نپال و در حال حاضر پیدا کردن خود را رایگان به Kharbhih.

برای Kharbhih, 49, آن را یک ماده از همدلی او به عنوان تلاش برای قرار دادن دندانه در 32 میلیارد دلار قاچاق انسان صنعت در هند و اطراف آن کشورها است. زمانی که من وارد یک دوران ساختمان در شیللنگ در شمال شرقی هند هیل ایالت مگالایا Kharbhih — پوشیدن سنتی شال و موهای او در مستی — استقبال من به دفتر او کتابخانه.

کودکان می شد دور گرفته شده توسط استخدام که به آنها وعده بهتر-شغل پرداخت و آنها را به بیگاری داخلی به عنوان خدمتکار در غرفه چای یاران معدن یا بردگان جنسی.

حسینه خواستند Kharbhih

Kharbhih فقط یک مدرسه در شیللنگ زمانی که او شروع به حمایت از توسعه اجتماعی آسیب پذیر جوامع در شرق. این منطقه مملو از قاچاق انسان با توجه به آن متخلخل مرز با نپال و میانمار و بنگلادش; شایع فقر و درگیری بین مردم و ارتش هند. در طول جنگ 1971 که منجر به شکل گیری بنگلادش Kharbhih پدر قرار پناهندگان در خانه رعیتی.

“من متولد سال این افراد رو به عقب برگردید اما داستان باقی می ماند در مغز من” Kharbhih می گوید. “او که به عنوان یک انسان و نه یک مددکار اجتماعی — و شاید که کردم به من. من درک آنچه شما می توانید انجام دهید برای انسان است.”

در حالی که در مدرسه او شروع به پخت و پز و تمیز کردن در خانه های بازنشستگی و پرورشگاه ها. که در اوایل کار داوطلب شد و ضربه NGO شبکه. Kharbhih تصمیم به رفتن به کالج با انباشته صبح زود کلاس که به او زمان بیشتری برای کار اجتماعی از یک زندگی اجتماعی است. در سال 1993 ضربه ثبت شده بود به عنوان یک روستایی امرار معاش ابتکار برای زن صنعتگران در شرق خاصی تپه منطقه از مگالایا.

ابتکار تمرکز منتقل و پس از یک سال 1996 دیوان عالی هند به منظور منع قطع درختان در شمال شرقی. در حالی که حفاظت از جشن حاکم آمد و به عنوان یک ضربه ویرانگر برای بسیاری از زن صنعتگران — از جمله کسانی که در مجاورت این روستا که در آن Kharbhih مادر بزرگ زندگی می کردند — که وابسته به دسترسی به بامبو و عصا برای خود بافی است.

“جنگل منابع ممنوعیت مجبور جوامع روستایی به دنبال اشتغال در مناطق شهری و که در نهایت منجر به بسیاری از قربانیان قاچاق انسان” Kharbhih می گوید در او علامت تجاری, نرم, صدای آرام. “ما دریافتیم که کودکان می شد دور گرفته شده توسط استخدام که به آنها وعده بهتر-شغل پرداخت و آنها را به بیگاری داخلی به عنوان خدمتکار در غرفه چای یاران معدن یا بردگان جنسی.”

20190315_171642_RW_PKC_Ashoka_Event

او reoriented این سازمان برای مقابله با این مشکل فزاینده. در سال 2000 ضربه گرفت و در آن برای اولین بار قاچاق انسان صورت پس از Prerana یک بمبئی-بر اساس غیر دولتی, سازمان, نجات سه در شمال شرقی دختران از یک منطقه نور قرمز در این شهرستان است.

ضربه را به چالش فوری این بود که چگونه به کار با دولت است. و برای آن نیاز به یک برنامه عمل است. که تبدیل به آنچه که در حال حاضر به نام مگالایا مدل یا ضربه ، قاچاق سیستم ردیابی بر شش R را (گزارش و نجات و توانبخشی عودت کننده گان ادغام مجدد و جبران) و شش P (مشارکت پیشگیری از حفاظت پلیس مطبوعات و دادستان).

Karbhih را پیگیری مرکز کار می کند با 1000 غیر دولتی سازمان ها و ادارات دولتی در سراسر جنوب و جنوب شرقی آسیا و تایید شده توسط بریتانیا. هر کسی می تواند گزارش یک مورد به ضربه مورد اطلاعات مرکز (ICIC) که به سرعت متصل مقامات محلی و سازمان های غیر دولتی.

یک بار در عملیات امداد و نجات انجام شده است ICIC همکاری با رفاه اجتماعی ادارات و سازمان های غیر دولتی به ارائه سرپناه و مراقبت های پزشکی و یک برنامه بلند مدت. که آیا آموزش فنی و حرفه ای و یا بازگشت فرد در خانه. و آنها را دنبال کنید تا مطمئن شوید قاچاق بازماندگان دریافت غرامت مالی.

Ajailiu Niumai استاد جامعه شناسی در دانشگاه حیدرآباد که تحقیقات قاچاق انسان در شمال شرق هند معتقد است که آنچه باعث می شود Kharbhih مدل متفاوت از دیگران در سراسر هند اجزای بازگشت و جبران خسارت مالی. “علاوه بر” Niumai می افزاید: “ضربه بوده و قادر به مدل خود را به پلت فرم جهانی با اتصال با سازمان در سراسر جنوب آسیا و همچنین اروپا است.”

34

اما Niumai همچنین اشاره می کند که عوامل منطقه ای در بازی. “آنچه که ممکن است در تپه های شمال شرقی است که در واقع سخت تر در مناطق شهری از, برای مثال, جنوب هند,” او می گوید. “اینجا down south, خانواده ها مایل به بازگشت قاچاق قربانیان. پس وجود دارد بسیاری موارد بیشتر از re-قاچاق.”

بهترین چیز در مورد Kharbhih, Sangma می گوید من است راه او گوش به بازماندگان و شامل بازخورد به تکامل سیستم. زمانی که Sangma شد تنها بازمانده به شهادت در دادگاه علیه یک انسان قاچاقچی Kharbhih بود که همیشه با او پرواز به عقب و جلو بین مگالایا و دهلی نو است.

Sangma آمده از دادگاه برای پیدا کردن Kharbhih و تا به حال یک درخواست ساده برای Amma — برای اجرای دور است. پس این جفت ارز بود که فقط در حال اجرا مایل و مایل از طریق خیابان های دهلی نو امیدوار است که حتی اگر فقط برای یک لحظه Sangma می تواند احساس امنیت.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im