این Vigilante می گوید او در مبارزه با تروریسم است. او همچنین حمایت از قتل عام?

استقبال اوج حرکتی شاخ و تشویق جمعیت یک کاروان کامیون وانت, خودرو و موتور سیکلت رول را از طریق خیابان های Pouytenga در غرب کشور آفریقایی بورکینافاسو. به عنوان آنها را وارد عرصه ringed حدود 2000 نفر مرد با پیر شکار تفنگ قمه و quivers از فلش پرش از وسایل نقلیه به استقبال جمعیت است. Boureima Nadbanka پدیدار از یک وانت. آویخته به رنگ قرمز و طلا و لباس او پیاده روی دامان عرصه تکان دادن به مخاطبان آنها به عنوان کف زدن و فریاد “او بازگشته است!”

او رهبر Koglweogo یک vigilante گروه از حدود 40000 مردان است که فنر در سراسر کشور را مناطق خشک ساوانا به خصوص در بخش به تدریج در حال سقوط به دور از کنترل دولت. ترجمه از Mòoré یکی از بسیاری از زبان های محلی در بورکینا فاسو Koglweogo به معنی “نگهبان بوش است.” مانند بسیاری از کشورهای دیگر در منطقه ساحل که دامن جنوبی می رسد از صحرا قطعات از بورکینافاسو شده اند ویران شده توسط بی قانونی و نا امنی در سال های اخیر است. پس از 2015 بیش از 3000 نفر کشته شده اند و نزدیک به 1 میلیون نفر مجبور به ترک خانه های خود در میان هجوم شبه نظامیان از دولت اسلامی و القاعده است.

1Y0A9412_1

برای بسیاری از Burkinabes, Nadbanka نمادی از مقاومت در برابر شورش تروریستی و نشان دهنده نظم و قانون در مکان های که در آن در غیر این صورت وجود دارد این است که تقریبا هیچ. اما او به دست آورده رسوایی در نزدیکی-اندازه گیری برابر است و خود را در انتظار یک پرونده جنایی محاکمه متهم به دخالت در قتل عام.

دو روز پس از تجمع در Pouytenga, OZY نشستم با Nadbanka به بحث در مورد چگونه این گروه فعالیت خود را از دستگیری و جرم او به اتهام درگیر شده اند. به عنوان ما را به خود نزدیک روستا به شهر Boulsa اخبار در آمد از یک قتل عام 43 غیر نظامی در شمال غربی. رسانه های محلی گزارش شد که Koglweogos مسئول بودند.

اگر من می خواستم برای کشتن این افراد من انجام داده اند آن را در اینجا.

Boureima Nadbanka وقتی پرسیده شد که در مورد یک قتل عام مردم Fulani

نشستن بر روی زمین از یک خانه متوسط و لباس پوشیدن و مانند یک کشاورز ساده نیام با کودکان, خواب بر روی تشک کنار او Nadbanka کاهش کاملا متفاوت شکل از او ارائه در تظاهرات. او می پوشد کوفی کلاه های ساخته شده از چوب ریشه و به نظر می رسد بسیار جوانتر از 60 سال. “من به مدرسه برود اما پدر و مادر من به من آموخت به یک مرد خوب,” او می گوید. “پدر من رئیس این روستا است. او تا به حال سه همسران و 25 کودک…. تنها راه برای به دست آوردن پول بود کاشت و پرورش حیوانات.”

Nadbanka خانه را ترک کرد زمانی که او 19 برای تبدیل شدن به یک کاکائو زمینی در ساحل عاج و بورکینافاسو را ثروتمند همسایه در نهایت خرید چندین مزارع خود را. او بازگشت به روستای خود را برای پیدا کردن آن را با جنایتکاران محلی در حال تحول از غیر مسلح مرغ دزد به مردان با اسلحه.

بورکینافاسو رد شد برای 27 سال توسط دیکتاتور بلز Compaoré که نگه داشته وحشیانه گرفتن در امنیت است. زمانی که دولت دموکراتیک جدید در زمان بیش از در سال 2015 آن را با بسیاری از Compaoré را مکانیزم های امنیتی. اما این به معنای حکومت قانون شروع به جزر و مدی در مناطق دور از شهرهای بزرگ.

خسته از بی قانونی Nadbanka رسیده به Koglweogos او شنیده بودند عامل در بخش غربی بورکینا فاسو. آنها آموخت روستاییان چگونه خود را باز فصل از این گروه و نحوه مجازات دزد. “هنگامی که [شک] می گوید حقیقت دارد تنبیه بدنی, اما زمانی که ما اثبات و آنها نمی خواهند به قبول آن ما آنها را ضرب و شتم” Nadbanka می گوید. در راه به روستای Koglweogo نشان داد OZY یک تصویری از یک مرد که بوده است بدون داشتن انگشت خود را خرد شده را با یک جفت انبردست.

این گروه شناخته شد برای آوردن یک نوع از عدالت به منطقه است. “هر زمان کرد که موضوع را با سرقت از ژاندارم [پلیس] با ما تماس بگیرید برای کمک در حال حاضر” Nadbanka می گوید. او عملا فرمانده Koglweogos محبوب و مشخصات بالا. امروز او نظارت چهار نفر از بورکینافاسو را منطقه 13. او به سراسر کشور توجه زمانی که او دستگیر شد و در سال گذشته به ظن دخالت در Yirgou کشتار یهودیانی که در سمت چپ بین 200 تا 300 عمدتا اقلیت های قومی Fulanis مرده در اوایل سال 2019 با توجه به جمعی علیه مصونیت از مجازات و انگ زدن از جوامع است. وجود یک تصور غلط رایج در بورکینا فاسو است که بسیاری از Fulanis تروریست هستند. حتی قبل از اینکه جنگ شروع شد و آنها را به عنوان یک طبقه.

مدت کوتاهی پس از Nadbanka را بازداشت اعتراضات آغاز شده در پایتخت, Ouagadougou. هواداران خود را مسدود و جاده ها به فشار دولت به آزاد کردن او است. در اوایل فوریه دولت موقت منتشر شد Nadbanka در انتظار محاکمه است. خواسته زمانی که دادگاه برگزار خواهد شد سمیر Ouédraogo معاون رئیس Koglweogos می گوید: “[دولت] به [Nadbanka] به طور موقت آزاد است. من نمی دانم اگر آنها به دنبال خواهد داشت.”

مستقل گزارش های تایید کرده اند که محلی Koglweogos انجام قتل عام در Yirgou. آنچه مشخص نیست این است که آیا Nadbanka به سفارش و یا اینکه آیا آن کار rogue اعضای گروه. “Yirgou و من ایجاد کرد بیش از 180 مایل از هم جدا” Nadbanka می گوید که در مورد خواسته خود را دخالت. “چگونه می توانم درگیر در چیزی است که اتفاق افتاده در یک روستا من حتی نمی دانید؟”

1Y0A9606_1

“ما Fulani مردم اینجا” Nadbanka میگه قیافه به سمت روستای همسایه. “اگر من می خواستم برای کشتن این افراد من انجام داده اند آن را در اینجا.”

در ماه فوریه بورکینافاسو دولت به تصویب یک قانون ایجاد یک غیر نظامی نیروی دفاعی برای پر کردن کسری های بزرگ بین سطح خشونت در کشور و نظامی که ظرفیت آن را متوقف کند. تحلیلگران نظارت جنگ مصمم است که از جمله مسلح غیر نظامی شبه نظامیان منجر به مرگ و میر خشونت آمیز نسبت به آنها جلوگیری می کند. “این Burkinabe دولت باید ببینید مالی به عنوان یک داستان احتیاطی برای خطرات ناشی از این استراتژی می گوید:” Corinne Dufka غرب آفریقا مدیر دیده بان حقوق بشر. “وجود دارد صدها نفر از غیرنظامیان کشته شده اند قومی تنش راکد شده است که جهادی باید با استفاده از خشونت به عنوان یک ابزار استخدام و شبه نظامیان را تبدیل به یک قانون را نزد خود.”

در عین حال از این حیث آموزش داوطلبان برای دو هفته و سپس ارسال آنها را به بوش.

Nadbanka اذعان می کند که قانون نمی خواهد کمک Koglweogos زیادی در مبارزه با تروریست ها. آن را اجازه نمی دهد که شهروندان به حمل سلاح های خودکار و تروریست ها تمایل به مسلح با Kalashnikovs. “من به شما بگویم که تصویب قانون برای تروریست ها به سلاح های سنگین” او می پرسد.

هنوز هم وجود دارد کمی شک و تردید در مورد Koglweogos توانایی برای ویران. دیده بان حقوق بشر در حال بررسی شش حوادث اوباش کشتن گروه از غیرنظامیان در بورکینافاسو. گزارش سازمان عفو بین المللی می گوید Koglweogos نیز انجام قتل عام صورت گرفت که روز قبل از OZY مصاحبه Nadbanka. او هنوز در انتظار محاکمه برای Yirgou.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>