این سیرالئون آشپز به ارمغان می آورد پیچ و تاب و مدرن به عشایری آشپزی

چرا شما باید مراقبت از

چون پرماجرا کام می توانید صرف غذا تقریبا کامل است.

  • Fatmata Binta است سیرا Leonean آشپز یک مبلغ از غذاهای فرهنگ Fulani یک گروه قومی معمولا در ارتباط با جهاد و خشونت است.
  • قبلی “روز کار” از تدریس خصوصی دانش آموزان در زبان انگلیسی است که به خوبی در آینه.

هشت کریسمس پیش Fatmata Binta بود یک جوجه آشپز در مادرید مدرسه آشپزی پریشان در از دست دادن کار خود را به عنوان یک خصوصی زبان انگلیسی مدرس و مطمئن نیستید چگونه به پایان می رسد دیدار قبل از پایان آموزش و پرورش. اما تاریخ و زمان آخرین کریسمس او شام خوردن بر روی یک حصیر شام در آکرا جذب بسیاری از مهمانان از جمله افراد مشهور DJ Walshy آتش از Major Lazer رپ 6lack و Calvin Klein مدل Ebonee دیویس که او میزبان کشت جلسات همه ماه است. گاهی اوقات دو بار در روز.

بسیاری از آنها بخشی از هجوم به پایتخت غنا برای سال بازگشت جشن به مناسبت 400th سالگرد اطلس تجارت برده. “من خیلی خسته بودم به کل ژانویه خاموش” Binta می خندد صمیمانه یادآوری مختلف چگونه است که کریسمس در سال 2011 بود که او جان سالم به در ساخت ساندویچ و غذا برای دانشجویان MBA در محبوب یعنی مدرسه کسب و کار در مادرید.

شام خوردن بر روی یک حصیر بوده است 35 ساله آشپز امضا رویداد برای دو او هشت سال در آکرا. فقط برای $70-120$در هر بلیط 20-80 مردم شرکت در یک جلسه که به طور معمول شامل سه وعده غذای با گوشت یا ذرت بادام زمینی fonio (بی دانه) و گاهی کامل گیاهی, گزینه, چای گیاهی و موسیقی پس زمینه.

در وسط تشک Binta نشسته در نزدیکی یک فانوس روشن مانند یک محور در یک چرخ فلک در پارک های تفریحی, صحبت کردن در مورد Fulani تاریخ و فرهنگ پاپ. او همچنین میزبانی تغییرات رویداد در برلین واشنگتن و جاهای دیگر خارج از این قاره است.

IMG_6031

غنا مواد غذایی و سفر بلاگر Akosua شرلی سوگند که حضور در یک جلسه در ماه دسامبر گذشته بود و دیگر هیچ تجربه شخصی برای او. “این یک تجربه مشترک با مردم من را ملاقات کرده بود اما قبل از گفتگو پرواز کرد به راحتی. این یک وگان-الهام منو که شب و حتی اگر من وگان من کاملا از آن لذت می برد. … نوشیدنی های فراوان, سرور, شد, دلپذیر و [این] مواد غذایی بخش [شد] درست است.”

“من خسته به راحتی در زندگی من کار پخت و پز همان چیزی که. … بنابراین الهام بخش در آمد برای ترویج چیزی” Binta توضیح می دهد. “من بزرگ شده بر روی تشک. … و من نمی بینم که دیگر نیست. شما به سختی پیدا کردن افرادی که با هم به مکث و لذت بردن از یک وعده غذایی خوب. ناهار خوری تبدیل به چیزی مردم را به سرعت و به, بنابراین من تصمیم به آوردن این ایده سنتی عشایری pop-up رستوران و تغییر مکان است.”

IMG_3561

متولد در فریتاون به Fulanis از گینه تبار Binta که صرف دوران کودکی خود را rummaging از طریق مادر خود را جمع آوری می سوزد از داغ گلدان نفت و گذراندن تعطیلات در رستوران مادر بزرگ, اسکریپت پاپ آپ شام به عنوان سازگاری عشایری فرهنگ خود مردم است.

این Fulani (همچنین به نام Peul یا فولاه) هستند عشایری گروه قومی عمدتا پراکنده در سراسر غرب و مرکز آفریقا — زنان اغلب تصویر پوشیدن استادانه درست شده طلا و جواهر و مردان قد بلند و باریک و اغلب با توجه به گاو پرورش. نقش خود را در حال انجام pastoralist بحران — دهه های طولانی مشکل است که در حال تشدید تغییرات آب و هوایی, انفجار جمعیت و قومی-مذهبی تنش — به استناد خاطرات خشونت آمیز خود را در تاریخ از نصب جهاد در سراسر منطقه در قرن 18 و 19.

کمی جای تعجب است که سازمان های غیر دولتی را داوطلب خدمت سربازی به کمک به او در گردآوری صلح شام بین Fulani دامدار محلی و کشاورزان در شمال غنا اقدام به عنوان یک واسطه و مترجم در بهبود ارتباط بین هر دو طرف است. او همچنین با این نسخهها کار با زنان در حال رشد fonio که در بخشی از غنا که در آن داشتن زمین است دشوار برای زنان است.

IMG_6094 (1)

اما در حالی که کمک می کند تا Binta او قرار داده و روابط بین الملل مدرک به خوبی استفاده آشپز معتقد است او نقش اصلی ریختن نور را در کمتر شناخته شده بخشی از این فرهنگ ترویج و حفظ آلی و غذاهای سالم از Fulani — به او برخورد مردم با gentrification و طرد. و او تزریق درس های شخصی خود را از او عشایری تجربه و سیرالئون جنگ داخلی (1991-2002) به انجام این کار.

“وجود دارد و چندین بار در طول جنگ زمانی که هیچ کس می تواند از رفتن به خرید مواد غذایی و یا مواد غذایی بود به سادگی در دسترس نیست. … داشتن دانش در مورد چگونه به ترکیب و ایجاد کاملا جدید ظروف با تعداد انگشت شماری از مواد تشکیل دهنده است که صرفه جویی در زندگی مهارت در یک منطقه جنگی” او می گوید.

این مهارت ها بودند جلا در مدارس آشپزی در مادرید که در آن او زندگی می کردند به مدت دو سال و نایروبی که در آن او کار می کرد پس از آن در یک هتل اما به زودی خسته از معمول است. “من در مورد رفتن به سیرالئون در سال 2014 اما پس از آن وجود دارد ابولا” Binta توضیح می دهد. “بنابراین من تصمیم گرفتم به اینجا می آیند [آکرا] و صبر کنید و سپس به پایان رسید تا میل آن, بنابراین من نمی حرکت دوباره.” 2017, ایده برای یک پیچ و تاب و مدرن به فرهنگ باستانی آمد به او حوصله یک بار دیگر در حالی که کار در یک غنا هتل و شام خوردن بر روی یک حصیر متولد شد.

این جلسات در حال حاضر تکان دهنده علاقه Fulani فرهنگ است. “من از دست شما غذا و تجربه بسیار” رود نیجریه-آمریکا سفر بلاگر Jubril Agoro که curates پخت و پز تجارب برای Airbnb در Binta را Instagram صفحه.

“[این] ایجاد علاقه من لزوما باید قبل از رسیدن به می دانم که در مورد آنها” اذعان شرلی که تحسین از جنوب غنا. “آشپز Binta لذت بخش بود و شنوایی خود را به اشتراک گذاری داستان خود را, شما می توانید بگویید این فراتر از پول و شهرت. این داستان سرایی برای او. من قصد دارم برای رفتن دوباره به زودی.”

is.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>