این خودی که بیل های اتحاد جماهیر شوروی در بوکوحرام

چرا شما باید مراقبت از

زنده یا مرده وجود دارد تعداد کمی از مردم بیشتر آگاه در مورد بوکوحرام از این روزنامه نگار که در معرض خطر زندگی و اندام اما به سختی می شود اعتباری برای کار خود را.

آن را غیر منتظره تردید در بخشی از نیجریه پلیس که در امان african newsbot زندگی در ژوئیه 2009. به عنوان دو افسر استدلال بر چه کسی ماشه در حالی که Salkida دراز بر روی زمین از یک سایت دولتی در مورد پیوستن به نیجریه صدها نفر از قربانیان قتل های فراقضایی هر سال یک مقام ارشد دولت دخالت کرده است. محمد یوسف رادیکال روحانی که تا به حال تاسیس بوکوحرام بود نه خیلی خوش شانس; که همان هفته او کشته شد در بازداشت پلیس در جای دیگر در مایدوگوری شهرستان که در آن هر دو مردان رشد کرده و رشد کرده و به هر یک از دیگر.

یوسف را به قتل مجموعه صحنه را برای یک انفجار از شورشیان تحت جانشین ابوبکر Shekau که تحت نظارت یک کمپین کشتار و بمب گذاری در سراسر شمال شرقی نیجریه چاد کامرون و نیجر است. برخی از 1.8 میلیون نفر آواره شده اند و بیش از 7 میلیون نفر نیاز به کمک فوری با توجه به دیده بان حقوق بشر.

و Salkida شده است وجود دارد به سند آن است. به طور گسترده ای دیده می شود امروز به عنوان روزنامه نگار با بیشترین دسترسی به شورشیان Salkida زندگی مضطرب وجود بین ارتش و تروریست ها است. “من اعتماد هر دو بوکوحرام و دولت است. … آنها فقط با من کار به دلیل ضرورت” 44 ساله سوت می زند و اضافه کرد که او در بازداشت است و یا احضار توسط سازمان های امنیتی بیش از 70 بار. دولت می بیند چیزی شوم در خود دسترسی; ضد غربی بنیادگرایان ببینید که Salkida زندگی با خانواده اش در ابوجا “سرزمین کفار” او می گوید.

CAMEROON-REFUGEES

Salkida مبارزه با کابوس ها و ارتباط با تروریسم که او می گوید: “بدتر از ننگ زندگی با اچ آی وی/ایدز است.”

در حالی که دولت نیجریه تلاش کرده است به رنگ یک عکس از این گروه بودن “از لحاظ فنی شکست داد” را به عنوان وزیر اطلاعات لای محمد همواره اصرار, Salkida نقش شده است سه: ایجاد دسترسی به بوکوحرام در پیوستن به مذاکرات برای گروگان ها به عنوان یک میانجی و ارائه اطلاعات دقیق به مردم است.

متولد یک مسیحی او به اسلام گروید و در سال 1997 در حالی که در حال رشد در مایدوگوری تجاری شهر در حال حاضر بیشتر معمولا شناخته شده بودن که در آن دانه های بوکوحرام جوانه زده به پاکت شمال شرقی نیجریه است. Salkida حرفه ای به عنوان یک روزنامه نگار آغاز شد و در اوایل 2000s; او فقط نقل مکان به شهر ابوجا و شیفت مشغول به کار به عنوان نگهبان شب در حالی که moonlighting به عنوان یک نویسنده. او موفق به امن یک کار با یک روزنامه محلی با تنها یک مدرسه ابتدایی آموزش و پرورش به دلیل مهارت های نوشتن خود را و توانایی غیر طبیعی به بیل های اتحاد جماهیر شوروی.

یکی از کسانی که بیل های اتحاد جماهیر شوروی بود و یک مصاحبه با یوسف که الهام گرفته از عوام فریب برای شروع به ساخت برنامه های خود خبر ساز شد و این جرقه برای Salkida برای به دست آوردن ادامه داد: در سطح بالا دسترسی داشته باشید. رابطه اغلب به ارمغان آورد Salkida مشکل از جمله نزدیک به مرگ تجربه در سال 2009. در آن زمان در مایدوگوری او گاهی با حضور در جلسات موعظه از روی کنجکاوی و تا به حال یک خط به این گروه مانند دیگر روزنامه نگار. روز قبل از یوسف قتل رادیکال روحانی بود به نام Salkida. زمانی که Salkida گفت: پلیس در مورد تماس آنها بازداشت و نزدیک به او را کشتند. پس از به دست آوردن خود را آزادی Salkida فرار به ابوجا دوباره.

در سال 2013 پس از فرار برای ترور Salkida فرار با خانواده اش به امارات متحده عربی که در آن او به عنوان یک بقال در حالی که هنوز حفظ زبانه ها در یکی از مرگبارترین در جهان به گروه های تروریستی. سه سال بعد نیجریه نظامی ساخته شده او را یک مرد می خواست به خاطر او بود که اولین روزنامه نگار برای دریافت فیلم از برخی از صدها نفر از دانش بوکوحرام ربوده شده از Chibok. نظامی خواستار Salkida ارائه هوش بنابراین Salkida بازگشت به نیجریه, اما می گوید مقامات منتشر شد او تقریبا بلافاصله و بدون اذعان عمومی. او زندگی می کردند در نیجریه از اواخر سال 2016 است اما کم حرف در مورد زندگی شخصی خود امتناع حتی به ارائه OZY با عکس, اذعان خطر او در ادامه به صورت.

“روزنامه نگاران مانند Salkida نقش حیاتی در اطلاع رسانی به شهروندان و نظارت بر اقدامات دولت در تمام سطوح می گوید:” Anietie Ewang نیجریه پژوهشگر دیده بان حقوق بشر. “هنگامی که رهبران ما را تهدید روزنامه نگاران و ایجاد یک محیط خصمانه آنها نه تنها تهدیدی برای حقوق اساسی بلکه ما را بیشتر از دموکرات تحکیم.”

NIGERIA-UNREST-EMERGENCY

به عنوان کسی که به طور مداوم به تماشای ویدئوها از اعدام به عنوان بخشی از کار خود را در یک کشور که در آن حمایتهای روانی-اجتماعی به سختی وجود دارد Salkida copes با کابوس های شبانه و ارتباط با تروریسم که او می گوید: “بدتر از ننگ زندگی با اچ آی وی/ایدز است.”

روال جابه جایی و آزار و اذیت باید آبشاری را به خانواده اش که باید نقل مکان کرد و اغلب برای ایمنی. فرزندان خود را از او بپرسید که چرا او یک عضو بوکوحرام چرا که این چیزی است که آنها را در مدرسه. “وجود ندارد بسیار خوب دانش از درگیری گزارش در این بخش از جهان” Salkida ابراز تاسف. اگر یک غربی است “نوع دسترسی من [آن را] یک روزنامه نگاری feat. اما اگر آن را در محلی که آن را به عنوان دیده می شود همدستی.”

حتی برخی از خبرنگاران همکار سوال که چرا او پس از نزدیک آهنگ های بوکوحرام می گوید روزنامه نگار برنده جایزه رحمت Abang یک دوست دیرین از Salkida. او پاسخ است که روزنامه نگاران در سراسر جهان تخصص در ضربان. و بوکوحرام است که زندگی و مرگ ضرب و شتم برای نیجریه. “Salkida تا به حال به خطر زندگی خود و خانواده اش بارها و بارها” Abang می گوید. “در طول سال ها او شده است سازگار و انعطاف پذیر و پرشور است.”

و او را ترک نمی. شرکت های رسانه ای خودداری از دادن شغل آوردن عذر و بهانه در مورد عدم وجود خود را از آموزش و پرورش دانشگاه, در حالی که دیگر همکاران خود را به حسادت انحصاری. بنابراین در ماه مارس Salkida راه اندازی خود را آنلاین روزنامه HumAngle برای پوشش انسان سمت جنگ نادیده گرفته شده توسط رسانه ها. او همکاری با پاکستان مستقر در غرب آفریقا, اخبار, سایت بیمه بار اما جوانه زدن رسانه های کارآفرین است از دست دادن بینایی از آنچه او را در اینجا: اگر یک حرکت شبیه چمچه زنی تا به حال در مورد بوکوحرام شما می دانید که می خواهید برای اولین بار وجود دارد.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>