این کنفرانس که سیستم جرقه زنی برای آفریقا مبارزان آزادی

چرا شما باید مراقبت از

این شبکه در واقع تغییر تاریخ است.

در سال 1960 تنها 17 کشور آفریقایی جشن استقلال خود را از سابق استعماری اربابان. از موریتانی به ماداگاسکار, جنبش های ملی برنده روز نزدیک به دو برابر شدن تعداد زیادی از مردم در قاره آفریقا زندگی مستقل در سازمان ملل.

هیچ تغییری مانند آن اتفاقی است و هیچ یک شروع می شود در یک دقیقا pinpointable لحظه. اما برای درک 1960 شما را مجبور به بازگشت به دسامبر سال 1958 به که اکثر خمیازه القا تمام حوادث: یک کنفرانس.

دسامبر 8 در آکرا شاهد افتتاح اولین-همیشه همه مردم آفریقا کنفرانس (AAPC). و اتصالات ساخته شده و خشم و دامن زده و محوری انجام می شود پس از آن هفته خواهد میوه فقط دو سال بعد در قالب یک قدرت جهانی تغییر است.

درست یک سال قبل از غنا تا به حال ساخته شده در تاریخ به عنوان اولین دولت در کشورهای جنوب صحرای آفریقا به رها کردن خود از چنگال آن اربابان استعماری. در سخنرانی مراسم تحلیف خود را در ماه مارس سال 1957 میلادی نخست وزیر قوام نکرومه در عنا صحبت در مورد خود اشتیاق برای آزادی نه تنها برای ملت خود بلکه برای دیگر استعمار مناطق در سراسر آفریقا. “استقلال غنا و بی معنی است مگر اینکه از آن است که در ارتباط با کل آزادی از قاره آفریقا گفت:” جمعیت حامیان.

all_africa

و بنابراین نکرومه در عنا یک سرسخت پان Africanist رو برای کار با مشاور ارشد مسائل آفریقا یک ترینیداد فکری به نام جورج Padmore. آنها قبلا خود را تقویت اعتقادات در پان-آفریقایی کنگره در منچستر در انگلستان در سال 1945. در حال حاضر آنها امیدوار به گرفتن رعد و برق را در یک بطری دوباره — و کمک به دیگر می شود رهبران انقلابی در رسیدن به اهداف خود.

صدها نفر از نمایندگانی از 28 کشور آفریقایی و مستعمرات با حضور AAPC. حداقل 65 جنبش های آزادیبخش ملی نشان داده شد. این نخستین بار از زمان استقلال بسیاری از رهبران نهضت بودند جلسه هر یک از دیگر, شبکه, طراحی و قدرت و استراتژی از هر یک از دیگر.

تام Mboya و پس از 28 سال maverick درهء که بعدها کنیا وزیر دادگستری است و به عنوان یکی از کشور های شرق آفریقا پدران بنیانگذار ریاست این کنفرانس است. Martiniquais فیلسوف Frantz Fanon که نقش فعالی در جنگ استقلال الجزایر از فرانسه در حدود همان دوره وجود دارد — به عنوان پاتریس لومومبا که بعدها تبدیل به اولین نخست وزیر تازه استقلال جمهوری دموکراتیک کنگو (DRC).

نکرومه در عنا را تشکیل قدرت نیز گرد هم آورده انقلابیون از Nyasaland شمالی و جنوبی رودزیا — در حال حاضر شناخته شده به عنوان مالاوی و زامبیا و زیمبابوه در جنوب آفریقا. شرکت کنندگان گردد شعارهایی مانند “دست آفریقا” به معنی تمایل خود را برای اقدام به معکوس استعمار. در عرض یک دهه تقریبا تمام قاره اعلام کرده بود استقلال.

این کنفرانس تکرار در خارج از این قاره به عنوان به خوبی. تعدادی از آمریکایی های آفریقایی تبار ناظران حاضر بودند از جمله روزنامه نگار و منتقد اجتماعی مارگریت کارترایت شرلی Du Bois, همسر سیاستمدار آمریکایی و فکری W. E. B Du Bois (که تا به حال چندین سازمان پان-آفریقایی کنگره و بعدها حل و فصل در آکرا که در آن او به خاک سپرده شده است امروز) و دیگر ایالات متحده ناظران. آن را با الهام از آنها را به شرکت در یک سری از انجمن های دیگر به عمدی در حقوق مدنی و آزادی در سراسر جهان است.

به قدرتهای استعماری این کنفرانس به عنوان یک تهدید — و آن بود. پیگیری جلسات در تونس و قاهره در سال های پس از آن منجر به تشکیل سازمان وحدت آفریقا (OAU), استاد اتحادیه آفریقا در سال 1963. افرادی که می خواهم برگزار شد از نزدیک تماشا می کردند و گاهی اوقات سفر خود را محدود شده است. با توجه به مورخ بروکس Marmon از دانشگاه ادینبورگ است که به کمک قدرتهای استعماری “به تضعیف فراملی لینک بین جنبش های رهایی.”

Kwame Nkrumah Being Carried

غنا شد دشمن عمومی شماره یک در میان کشورهای اروپایی امیدوار به نگه داشتن خود را به مستعمرات. در سال 1966 رئیس جمهور آمریکا لیندون جانسون حمایت از یک کودتا توسط یک گروه از غنا افسران ارتش در برابر نکرومه در عنا در حالی که او دور از کشور در یک ماموریت صلح. به رییس, رهبر رفت و در تبعید به گینه که در آن او نام شرکت-رئیس جمهور در کنار احمد Sékou Touré.

در نهایت پان-آفریقایی جنبش سقوط از هم جدا بیت به بیت. “آفریقا است که هنوز هم در اقتصادی زنجیره ای” ابراز تاسف Gimba Kakanda یک ابوجا-بر اساس تحلیلگر سیاست خارجی. “بنابراین هر آنچه که آنها جنگیدند هر چند مقتدر و تنها نیمی از موفقیت است.”

در حالی که AAPC قدرت رهبران تفاوت را برای کشور خود در دراز مدت بسیاری از این رهبران می خواستم برای حفظ قدرت و منافع غرب اغلب تمدید کمک نظامی به آنها کمک کند آن را انجام دهد. Kakanda شک و تردید وجود دارد هر آینده پان-Africanism در جهان پسااستعماری.

اما برای یک لحظه — یک لحظه بسیار مهم — این گالوانیزه یک نسل از مبارزان راه آزادی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>