این موسیقی کلاسیک افسانه شکستن قالب با حفظ کار خود را

پاندیت Jasraj عمل نمی کند مانند کسی است که تا به حال جزئی سیاره بعد از او به نام. افسانه ای 90 ساله Hindustani classical vocalist که اسم می توان بین مریخ و مشتری — او اولین هنرمند هندي خیلی افتخار پیوستن به یک کهکشان از مدافعان مانند Mozart, Beethoven و پاواروتی — باز و بی قید به عنوان او به من نشان می دهد در اطراف خود جایزه-بسته بندی در خانه در بمبئی.

Jasraj است بیدار در یک ساعت پس از فراغت طولانی دور از کنسرت های او هنوز هم تورهای جهان گسترده است. در طول بعد از ظهر او را نشان می دهد یک حس فساد فروتنی و سادگی متولد شده بود ، او اعتبارات کمبود نفس به همسرش Madhura های محترم نویسنده و فیلمساز در حق خود است. “یک روز من به او گفتم چگونه بزرگ من و او پاسخ داد:” آیا شما همه درست است ؟ لطفا دوباره به زمین!'” او می خندد.

در عین حال علاوه بر این سیاره صورت فلکی و یک تکه از ماه را Jasraj تصمیم گرفته است به اچ نام خود را به کتاب های تاریخ با یک حرکت انقلابی در سادگی آن: نوشتن آنچه او می کند.

در یک منحصر به فرد چت با OZY استاد نوازنده می گذارد پایه و اساس برای پروژه بعدی خود را. Jasgranth, رهبری خود, دختر, Durga خواهد بود که اولین جامع تلفیقی از کلاسیک نوازنده کل بدن از جمله مستندات Jasraj را ساخته و پرداخته است. آن می ایستد به این دلیل که موسیقی کلاسیک هند سنت است منتقل خوراکی از معلم به دانش آموز بدون متن نوشته شده یا نمادهای. “موسیقی کلاسیک هند شده است تصور می شود پیچیده می گوید:” دورگا یک هنرمند که انجام شده است با پدر در سال است. “ما باید آن را بیشتر در دسترس است.”

هدف از Jasgranth است برای الهام بخشیدن به نسل بعدی خوانندگان. “آنچه که از ارزش بسیار زیاد است این راه است که در آن [جمله] آرشیو می تواند الهام بخش نوع جدیدی از تعامل با موسیقی تحقیق و نوشتن نه به ذکر است ارزش خود را در تولیدات هنری می گوید:” لاکشمی سوبرامانیان یکی از مهمترین مورخان موسیقی و هنرهای نمایشی از 20 قرن در هند. او بر اهمیت این پاسخها بودن و در دسترس برای انواع ذینفعان به طوری که نوازندگان می توانید آن را برای تمرین و محققان برای تحقیق.

معنوی خود را درک کرده است به او در هر دو طرفداران و تهدید به مرگ.

پوشش آثار پوشا چندین زبان و گویش از زبان هندی و Marwari به اردو عربی و Braj دیجیتال سری را کشف چگونه آنها به وجود آمد و همچنین توضیح دهید که چگونه برای یادگیری یک ترکیب و سپس انجام آن است. خواهد بود وجود دارد, ترجمه آهنگ ها بیش از حد چرا که بسیاری از غربی دانش آموزان عدم درک واقعی خود ذات است.

تحت پدرش سرپرستی, Jasraj شروع به آواز خواندن در سن 4 و به بیش از 1000 اجرای برنامه در سراسر 200 شهرستانها به اعتبار خود را. جدا از آواز او نیز آموزش دیده در tabla که او را کنار گذاشته به اختصاص زمان خود را به طور کامل به خواننده. در علاوه بر این به آهنگسازی و آموزش موسیقی کلاسیک او را تعیین کرده است تا مدارس متعدد و جشنواره های جهانی و آورده نادر ragas (الگوهای یادداشت) و semiclassical ژانرهای مانند حولی sangeet به مرحله. او ایجاد Jasrangi یک مرد-زن دونفری از دو ragas در هم تنیده با یکدیگر است. او حتی فراتر چهارم اکتاو در عملکرد در این سایت زیارت badrinath: “من را فراموش کرده که توجه من بود,” او به خاطر از “الهی” را تجربه کنند.

با وجود دستاوردهای Jasraj به نظر می رسد زندگی می کنند تنها برای موسیقی است. در حالی که معاشرت خسته کننده می شود به او می گوید: او مایل به سفر به پایان می رسد از زمین به آواز خواندن. او یکی از طرفداران بزرگ از بالیوود آهنگ ها و صحبت می کند فقط به عنوان به راحتی در مورد موسیقی کلاسیک هند به عنوان او در مورد موسیقی جاز. موسیقی است که در کانال خود به عبادت الهی است. “شما نمی تواند رسیدن به هر سطح [تخصص] بدون اعتماد به خدا می گوید:” Jasraj.

معنوی خود را درک کرده است به او در هر دو طرفداران و تهدید به مرگ: برخی از هموطنان خود را هندوها او را دوست ندارم آواز به مسلمان خدا و برخی از مسلمانان آن را در نظر موهن بمقدسات. “من می ترسید برای زندگی خود” دورگا می گوید. او پس از پایان اجرای خود صبح راگا به نام “Mero خدا Meherbaan” (من خدا مهربان است) در پاکستان “وجود دارد pin-قطره سکوت برای مدتی طولانی در” Jasraj می گوید. ایستاده است که به دنبال پر سر و صدا بود; مردم زد به او و گفت: این چه مسلمان عبادت است. “موسیقی است که به گسترش عشق و برادری,” او می گوید. سیاست بی ربط هستند به او اگر چه قبل از هند 2019 انتخابات Jasraj بود در میان 900 هنرمندان به صدور یک بیانیه ترغیب مردم به رای دادن برای حاکم Bharatiya Janata Party.

و او همیشه به دنبال به مرزهای موسیقی کلاسیک. Jasraj است تشکیل شده در اتوبوس در حالی که گرفتن بچه ها خود را برای پیاده روی در پارک یا به ریتم از یک قطار در حال حرکت می گوید Madhura. او سپس نوبت به او و شوخی می پرسد که چرا او نمی خوانم “Maan Ja صرف Piya” (در عشق) به او ندارد. Jasraj به نظر می رسد در من mischievously و انگلیسی دوبله, “بود که قبل از ما ازدواج است. من نیازی به دیگر!”

7

به عنوان بعد از ظهر می پوشد او بازگو چندین نقاط عطف و تجربه است که باید به شکل سفر خود را — دوستان در کلکته که در سمت چپ پشت پول برای خرید سبزیجات برای زوج های جوان قبل از Jasraj ساخته شده آن را به اشتوتگارت کنسرت که در آن مخاطبان نگه داشته و فریاد برای بیشتر حتی اگر راوی شانکار قرار بود برای انجام بعدی عملکرد در بمبئی و پس از آن او قفل شده است و خود او در اتاق سبز و sobbed copiously در خلسه روحانی. “مردم همیشه محافظت من,” او می گوید.

اما اگر حرفه ای او را انتخاب کرده اند به غیر از آن خواهد بود کریکت. ورزشی استعاره انجام جهش در گفتگو; برای مثال یکی از فعالیت های مورد علاقه خود است به جام جم با دانش آموزان خود را از کلاسیک است. Jasraj مقایسه آن را به زمین بازی هاکی که در آن دادن و گرفتن از یادداشت ها, ریتم یا کلمات مانند دریبل توپ ماهرانه در مسیر به یک نمره.

ما هرگز نمی دانید چه نوع از کریکت Jasraj شده اند اما او قطعا به دست آمده تعالی هر هنرمند به دنبال از طریق زندگی خود را — و او هیچ اشاره از بازنشستگی به عنوان او را مشتاق به خواندن تا زمانی که خدا به او اجازه مي دهد. “در حال حاضر من احساس می کنم هیچ تنش” او می گوید: “از آنجا که من می دانم که من هیچ چیز نیست.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de