آنها در حال تعطیل شیلی نشسته

Ayelen سالگادو و ویکتور Chanfreau باید فقط به پایان رسید دبیرستان, اما 18 ساله نمی تواند با دقت اشاره کردن آخرین باری که رفت به کلاس. آنها هر دو اعتراف آنها قلم بسیار زیادی در سال گذشته “اما ما مطمئن ساخته شده ما رو نمرات خوب می گوید:” Chanfreau, صادقانه.

آن را نمی کند چرا که آنها تنبلها — جفت نگه داشته اند مشغول به سرب سخنگویان دانشجو-اجرای هماهنگی مجمع ثانویه دانش آموزان (شناخته شده به زبان اسپانیایی مخفف مطلب). اصلی خود را مبارزه برای آموزش و پرورش برابر در یکی از ترین در جهان نابرابر کشورهای.

“آموزش و پرورش در شیلی یک امتیاز است نه یک حق،”
می گوید سلگدو. “آموزش عمومی در اینجا وحشتناک است و تنها افرادی که می توانند
دسترسی به آموزش عالی هستند کسانی که به رفتن به مدرسه ممتاز مناطق است.”

PSX_20200111_182034 (2)

از اکتبر شیلی شده است roiled با ناآرامی. تظاهرات بزرگ در برابر افزایش هزینه های زندگی و نابرابری را کشیده میلیون ها نفر از مردم به خیابان آمدند. قوی پلیس سرکوب چپ بیش از 400 معترض کور توسط پلیس ضد شورش با هزاران نفر مجروح و حداقل 27 مرده.

گفت و گو با دولت است فقط یک توهم یک راه برای آنها را به توقف تظاهرات و هیچ چیز را تغییر دهید.

ویکتور Chanfreau

این کشور را به شدت به بخش خصوصی واگذار سیستم آموزش و پرورش یکی از مسائل هسته ای پشت سر می برند ، برای رسیدن به آموزش عالی یک آزمون استاندارد است که مورد نیاز — Prueba de Selección Universitaria (PSU) است که نشان می دهد خمیازه کشیدن شکاف انعکاسی ضعیف بودجه مدارس. در سال 2018 دانش آموزان از مدارس دولتی به ثمر رساند 475 امتیاز به طور متوسط در مقایسه با 611 امتیاز برای خصوصی دانش آموزان مدرسه. اکثر دانشگاه های دولتی فقط به پذیرفتن دانش آموزانی که کسب حدود 600 نقطه علامت — قرار دادن آموزش عالی خارج از دسترس برای بسیاری از افراد کم درآمد است. “تناقض ثروتمندترین دانش آموزان کسانی هستند که رفتن به بهترین دانشگاه های دولتی” نتیجه گیری مطلب’ بیانیه علیه PSU.

دانش آموزان شده است, دادخواست علیه PSU برای بیش از یک دهه هنوز دولت و وزارت آموزش و پرورش انجام داده است کمی به این موضوع. Chanfreau و سالگادو در ادامه به مبارزه با آزمون و در عین حال با اقدامات شدید تر از پیشینیان خود: آنها سازمان یافته تحریم. “این متن به صورت ولرم پاسخ می گوید:” سالگادو ئی.

در Jan. 6-7 زمانی که قیمتها اجرا شد دانش آموزان تحت اشغال مدارس و سوخته خود را امتحان مقالات. دیگران منتشر شده از پاسخ به آزمون آنلاین. بسیاری با پلیس درگیر شدند. امتحان شد و موکول به پایان ماه ژانویه برای 200,000 دانش آموزان را تحت تاثیر قرار. یک بار دیگر مطلب تحریم کردند. خیلی از همین اتفاق افتاده است.

“گفت و گو با دولت است فقط یک توهم یک راه برای آنها را به توقف تظاهرات و تغییر هیچ چیز” Chanfreau می گوید. “و ما دون خود را به اشتراک بگذارید همان مقادیر. ما نمی خواهید به نشستن و صحبت کردن با افرادی که مسئول mutilating چشم صدها نفر از همسالان ما.”

بسیاری از مردم شیلی در حال انتقادی از Chanfreau و سالگادو برای عمدا ایجاد هرج و مرج. #ACESTERRORISTA trended در توییتر, تا حد زیادی رو به جناح راست از مفسران اما بسیاری از لیبرالها بر این باورند که دانش آموزان اقدامات بیش از حد شدید است.

Patty مونز از حقوق کودک سازمان Defensoria de la Niñez سهام ACES’ انتقاد از PSU و در عین حال مخالف با Chanfreau و سالگادو ، “آنها مختل حق افراد جوان که می خواستم به آزمون” او گفت: روزنامه ملی La Cooperativa.

سالگادو خود را توجیه همه-یا-هیچ چیز رویکرد توسط مرجع مترو بهانه در ماه اکتبر که جرقه مشتعل کشور جنبش اجتماعی. انبوهی از دانش آموزان دبیرستانی شروع به پریدن گردان در اعتراض به $0.04 افزایش در مترو هزینه. عموم مردم و سپس به خیابان ها ریختند حمایت از دانش آموزان خواسته است. در این صورت از رشد اعتراضات و خشم رئیس جمهور شیلی سباستین Piñera لغو کرایه پیاده روی. “ما چیزی بتن و این که چه کار می کند می گوید:” سلگدو.

در حال حاضر برخی از دانشگاه ها با توجه به اصلاح خود پذیرش فرآیندهای در نظر گرفتن کلاس به جای PSU نتایج. اما خود دولت است در پاسخ به شدت به تحریم, پر کردن طرح دعوی در دادگاه در برابر سالگادو و Chanfreau به عنوان تهدید برای امنیت عمومی و نظم است. اگر مجرم شناخت آنها به سه سال زندان.

بسیاری از مربیان و هنرمندان و سازمانها باید بسیج حمایت برای این جفت ارز است. “در ابتدا دولت را رد کرد و آنها را مانند نادان کودکان می گوید:” سرجیو Estrada Arellano, یک مورخ در سانتیاگو Universidad de شهردار. “اما ACES شخصیت در داستان امروز تغییر اجتماعی. آنها با تمام قدرت به توسعه تحول اجتماعی است که کشور نیاز دارد.”

aces-aton-1392x928

سالگادو و Chanfreau قطعا نمی مانند پدیده. آنها مانند بالا دانش آموزان آنها — ژولیده تی شرت و شلوار جین و کفش ورزشی. آنها هر دو به سرعت صحبت می کنند مشتاق به دریافت نقطه خود را در سراسر. Chanfreau fidgets و حرکت به طور مداوم در حالی که سالگادو slouches در گرمای تابستان.

هر دو آنها به اشتراک گذاشتن یک سابقه خانوادگی است که توضیح می دهد که خود را از خشم و بدبینی نسبت به دولت است. در سال 1974 در آغاز ژنرال آگوستو پینوشه را 17 سال دیکتاتوری Chanfreau پدربزرگ بود و شکنجه توسط پلیس و ناپدید شد هرگز یافت می شود. سه سال بعد سلگدو جد گلوله قرار گرفت و کشته شده توسط پلیس. “مبارزه خود را شبیه به یکی از ما باید امروز یک مبارزه برای زندگی با کرامت می گوید:” سلگدو. “بسیاری از ما دانش آموزان تا به حال خانواده بود که شکنجه و یا کشته شده در طول دیکتاتوری. افرادی که نیست امروز اینجا اما ایده های خود را هنوز هم با ما زندگی می کنند.”

با وجود اعتقادات قوی این دو به اشتراک گذاشتن یک حس lightheartedness چیزی که مشهود در راه آنها تبادل می خندد و بهم زدن سرگرم کننده در هر یک از دیگر. Chanfreau بهترین کلمه برای توصیف همکار او است “خواب آلود” قبل از اضافه کردن که او را “شفاف برخی از زمان.” سالگادو می گوید Chanfreau خنده دار است و او دوست دارد به گوش دادن به موسیقی با او.

وقتی پرسیده شد که چه نوع از موسیقی آنها در هر نگاه
دیگر و خنده. “حقیقت را Ayelen,” smirks Chanfreau.

او می خندد و پاسخ “بسیاری از reggaeton و دام. بیش از حد.” این جاست شهری soundtrack برای کسانی که اعتقاد به قدرت گرفتن به خیابان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im