آنها هشدار داده OSHA آنها در “خطر قریب الوقوع” در گوشت گیاه. در حال حاضر آنها تحت پیگرد این سازمان.


ProPublica غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت ما بزرگترین داستان به عنوان به زودی به عنوان آنها منتشر شده است.

نا امید با عدم پاسخ به شکایت خود را از “خطر قریب الوقوع” مطرح شده توسط COVID-19 سه بسته بندی گوشت می آمد کارگران در, خدمتکار, مراسم تخصص غذاهای گیاهی در خارج از اسکرانتون پنسیلوانیا در زمان غیر معمول گام یکشنبه از پر کردن طرح دعوی در دادگاه در برابر ایمنی و بهداشت حرفه ای, مدیریت و کار, منشی, یوجین Scalia.

این طرح دعوی در دادگاه واصل در پنسیلوانیا دادگاه فدرال متهم دولت از عدم محافظت از کارگران ضروری از شرایط خطرناک است که می تواند آنها را در معرض coronavirus. آن متکی بر یک به ندرت استفاده می شود ارائه ایمنی و بهداشت حرفه ای عمل می کنند که اجازه می دهد تا کارگران به شکایت وزیر کار برای “خودسرانه یا capriciously” عدم مقابله با خطرات قریب الوقوع.

در مارس 19, خدمتکار, مراسم کارگران تبدیل شده بود به یک پنسیلوانیا سازمان به نام عدالت در کار به آنها کمک فایل ناشناس شکایت با OSHA که دقیق عدم حمایت در کارخانه و توضیح داد که چگونه آنها نیاز به کار آرنج به آرنج با همکاران خود در خط تولید.

شکایت خود را به دنبال یک گزارش مشابهی از دیگر خدمتکار-مراسم کارمند در اوایل ماه آوریل است که کارگران آگاه بودند در آن زمان.

این سه کارگر به دنبال خود ممکن است شکایت با تماس به OSHA مقامات و همچنین نامه ها و فوری به روز رسانی با شرح مفصلی از شرایط کار. آنها فقط می خواهم داده شده است ماسک سه بار. آنها را مجبور به استفاده از شلوغ حمام برای شستن دست های خود را.

آنها در حال حاضر با توجه دولت به دادگاه طرح دعوی در دادگاه گفت از آنجا که آنها “نمی توانید صبر کنید دیگر هیچ OSHA به عمل می کنند.”

اگر چه طرح دعوی در دادگاه بر شرایط خدمتکار-مراسم همچنین استدلال می کند که OSHA عدم پاسخ موثر به کارگران COVID-19 نگرانی های بخشی از یک الگوی. لیز Chacko وکیل و معاون دادگستری در محل کار گفت: این مورد نشان میدهد که تا چه حد بسته بندی گوشت می آمد کارگران احساس رها شده در پی COVID-19. “مشتریان ما شده اند شکست خورده دو بار توسط کارفرمای خود را اول و سپس توسط OSHA به دلیل OSHA متهم است با حفاظت از کارگران در این کشور,” او گفت:.

نه OSHA یا خدمتکار-مراسم پاسخ دادند و در عین حال به درخواست برای اظهار نظر. اما OSHA بارها مورد مناقشه این انتقاد با اشاره به ارشاد و دیگر اطلاعات آن را تولید کرده است به نگه داشتن کارگران امن است. در پاسخ این شرکت به کارگر OSHA شکایت آن گفت: “خدمتکار-مراسم اماکن تاکید قوی بر ایمنی و گرفته شده از تهدید ناشی از COVID-19 بسیار جدی است.”

به عنوان همه گیر شده باز شدن بسته بندی گوشت می آمد گیاهان پدید آمده اند همراه با بیمارستان ها و خانه های سالمندان به عنوان نقاط داغ برای COVID-19. تا به امروز بیش از 33 ، 000 coronavirus موارد شده اند وابسته به گوشت و مرغ, گیاهان و حداقل 132 بسته بندی گوشت می آمد کارگران فوت کرده اند با توجه به Marketplace بررسی اطلاعات دولت سوابق و گزارش های خبری.

ProPublica نمی تواند تعیین اگر کارگران شده بود مبتلا به کروناویروس در, خدمتکار, مناسک. اسناد دادگاه می گویند دو نفر از کارگران که در زمینه کت و شلوار قرارداد بسته اند COVID-19. پنسیلوانیا در بخش بهداشت و درمان گفت: آن را نمی کند و انتشار اطلاعات در مکان های خاص.

ProPublica قبلا گزارش شده است که با وجود دریافت هزاران شکایت OSHA است اولویت بندی کارگران ضروری مانند meatpackers در آن COVID-19 اجرای تلاش. بهداشت عمومی ادارات در سراسر کشور پیدا کرده اند خود را غرق در سیل از موارد مرتبط با صنعت گوشت است که گاهی اوقات مانع از تلاش های مقامات محلی برای جلوگیری از گسترش ویروس.

در پاسخ به آنچه آنها را به عنوان OSHA را ضعیف پاسخ به برخی از آنچه را به نام بزرگترین ایمنی کارگر, بحران در این سازمان سابقه کارگران شکایت کرد گیاهان برای وادار اصلاحات و تبدیل شده به دادگاه به دنبال موقت مقررات. اتحادیه های کارگری مانند ایالات مواد غذایی تجاری و کارگران تلاش کرده اند به مذاکره برای بهبود اقدامات ایمنی و برخی از دولت های محلی و مقامات صادر ایمنی محل کار حمایت خود را.

خدمتکار-مراسم دعوی در دادگاه است که این تلاش ها توسط کارگر طرفداران به فشار برای افزایش همه گیر پادمان در گوشت و مرغ گیاهان پردازش.

پنسیلوانیا تسهیلات به حال در واقع شده است در OSHA رادار پس از 9 آوریل زمانی که آژانس دریافت ناشناس شکایت از یک کارگر وجود دارد.

“حدود نیمی از گیاه است بیمار” یک خدمتکار-مراسم کارگر گزارش با توجه به سوابق آژانس. کارخانه استخدام شد که بیشتر مردم “و نه مراقبت از مشکل” کارگر گفت. مردم آمدن و رفتن و گرفتن بیمار و شرکت در “نه تمیز کردن و نه در نظر گرفتن اقدامات احتیاطی از یک بیماری همه گیر.”

“من می ترسم برای رفتن به محل کار هر روز” کارگر گفت: با توجه به او داده شد یک ماسک برای اولین بار در 9 آوریل. “آن را غم انگیز و ترسناک است. من متاسفم.”

OSHA در پاسخ با نوشتن نامه ای به, خدمتکار, مراسم که به تولید گوشت منجمد محصولات برای مدارس و امکانات مراقبت های بهداشتی. آژانس خواسته گیاه به نگاه به شکایت و گزارش.

در عرض یک هفته این شرکت با ارسال نامه و مدارک به OSHA توضیح داد که 6 پا فیزیکی فاصله نیست ممکن است در خط تولید, اما آن را داده بود ماسک برای کارگران آن مبهوت می شکند و انجام شستشو و تمیز کردن عمیق در تاسیسات.

با که OSHA بسته کردن در این مورد.

بیش از یک ماه بعد سه خدمتکار-مراسم کارگران که در زمینه کت و شلوار در برابر OSHA ارائه شکایت خود را به آژانس.

در ارتباطات خود با OSHA کارگران دقیق چگونه آنها زحمت کشیده خیلی نزدیک با هم در پردازش خط که آرنج خود را ضربه و دیگر کارگران 3 فوت در سراسر آنها.

آنها گفتند که این شرکت سخت سیاست حضور و غیاب — شش غیبت و شما — در محل باقی مانده است در طول همه گیر همراه با حضور در جایزه که کارشناسان بهداشت عمومی می گویند مردم را تشویق به کار در حالی که بیمار است.

کارگران ثبت شکایت و طرح دعوی در دادگاه ناشناس چرا که آنها نگران اقدامات تلافی جویانه از خدمتکار-مناسک و آنها کاهش یافته است به صحبت می کنند به خبرنگاران گفت.

شکایت رسمی مانند کسانی که از خدمتکار-مراسم کارگران به معنای خار OSHA به عمل چرا که آنها ادعا می کنند خطر قریب الوقوع در یک کار و یا یک نقض ایمنی محل کار ، OSHA به طور معمول پاسخ یا انجام بازرسی و یا آگاه ساختن کارگران به توضیح است که ادعای خود را واجد شرایط نیست به عنوان یک بهداشت ایمنی و اضطراری است.

در مورد خدمتکار-مراسم کارگران می گویند OSHA نه.

آژانس به جای ارسال نامه دیگری به این شرکت توضیح داد که آن را برنامه ریزی برای انجام یک محل بازرسی و درخواست گیاه “بلافاصله بررسی ادعای نگرانی و اصلاحات لازم را داشته و یا تغییرات.” بعد با توجه به طرح دعوی در دادگاه آن گفت: کارگران وکیل توسط تلفن که آن را درمان هر COVID-19 شکایات به عنوان خطر قریب الوقوع شکایت.

کارگران از طریق وکلای مدافع خود را گفت که از این هفته شرایط کار باقی می ماند همان زمانی که آنها برای اولین بار تماس OSHA دو ماه پیش.

“آنها تردید به جلو آمده و دلیل کار خود را این است که تاسیسات را برای آنها به حمایت از خانواده” Chacko گفت. “در بسیاری از سرخوردگی که آنها در آنچه آنها را به عنوان یک خطر بزرگ با آمدن به جلو و تا کنون وجود داشته است بدون هیچ تغییری.”

مبارزه با به عقب انتقال شده است یک چالش مداوم برای گوشت و مرغ و صنعت که در آن صدها نفر از کارگران debone جوجه یا بسته زمین همبرگر جانبی توسط سمت.

به عنوان همه گیر رشد در محدوده شرکت اسمیتفیلد و تایسون نصب شده از جنس پلکسی گلاس موانع و ارائه ماسک های صورت و سپر به کارگران است.

اما این اقدامات را متوقف نشده COVID-19 موارد از ادامه به فوران در بسته بندی گوشت می آمد گیاهان که متفاوت از بزرگ چند ملیتی اپراتورهای کوچکتر مستقل گیاهان. در همین حال سازمان های فدرال به اتهام حمایت از کارگر سلامت و ایمنی ارائه شده تنها nonbinding توصیه. در دستورالعمل های خود را برای صنعت بسته بندی گوشت می آمد OSHA و مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری توصیه می شود انواع مختلفی از اقدامات از جمله ارائه ماسک به کارکنان فاصله از کارگران در پردازش خط و نصب پلکسی گلاس موانع بین آنها.

اما OSHA نیز روشن ساخته است که این دستورالعمل هستند توصیه نمی داد. آژانس ترویج استراتژی است که اجازه می دهد تا به صورت فیزیکی, فاصله — اما تنها زمانی که آن را تلقی امکان پذیر توسط کارفرما.

و پس از رئیس جمهور دونالد مغلوب ساختن پیشی جستن استقرار دفاع تولید عمل در اواخر ماه آوریل به حفظ گیاهان گوشت باز OSHA گفت: گوشت کارفرمایان صنعت است که شرکت ها که نیت تلاش به دنبال آن هدایت شد و بعید است که در صورت مجازات: “OSHA می کند پیش بینی نشده است و با استناد به کارفرمایان که پایبند به مشترک برای پردازش گوشت ارشاد” با توجه به مارس 28 بیانیه ای از کیت O’Scannlain کارگری بالا گروه وکیل و لورن Sweatt رئیس OSHA.

به عنوان یک نتیجه OSHA را در اجرای استراتژی برای COVID-19 تا حد زیادی شامل پاسخ به غیر بهداشت و درمان رسیدگی به شکایات کارگران در راه است که آشنا به خدمتکار-مراسم کارگران شرکت با ارسال فکس و نامه و یا ایمیل درخواست آنها را بررسی و هر گونه پیشرفت لازم است.

دیوید مایکل که زد OSHA در طول دولت اوباما و اعضای کنگره در هر دو طرف راهرو نامیده اند OSHA به ارائه وضوح بیشتر با صدور اورژانس استاندارد برای پلیس COVID-19 اقدامات در محل کار. در اواخر ماه مه AFL-CIO شکایت کرد OSHA در دادگاه فدرال به تلاش برای وادار آژانس برای ایجاد اورژانس استاندارد است. این اتحادیه از دست داد.

هر چند کارگران مانند کسانی که در خدمتکار-مراسم گفت: آنها دلسرد سرعت و کدورت از OSHA پاسخ به COVID-19 شکایت بازرسان در واقع بازدید از چند بسته بندی گوشت می آمد امکانات برای بررسی این که آیا کارگران در حال محافظت از این بیماری است.

در برخی موارد این سازمان مواجه شده است و مقاومت مواجه. پس از یک مارس 20 بازرسی از Smithfield را Sioux Falls, داکوتای جنوبی, کارخانه این شرکت به دادگاه رفت و به مسابقه آژانس درخواست برای اطلاعات مربوط به آن دست زدن به COVID-19.

برخی از OSHA را COVID-19 بازرسی بسته شده اند و بدون هر گونه اقدام اما دیگران — مانند بازرسی در تله دودی در اورگان و زائر غرور گیاه در مینه سوتا — منجر به جریمه برای عدم ارائه یک محیط کار ایمن. استناد در حال رقابت با شرکت های.

زائر سخنگوی کامرون Bruett گفت: “ما معتقدیم که ما در انطباق با تمام راهنمایی های ارائه شده توسط CDC.” پیر تله نمی پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

در حالی که بیمارستان ها و آسایشگاه ها شده اند بزرگترین منبع COVID-19 شکایت به OSHA آژانس باز کرده است 20 فیزیکی بازرسی در بسته بندی گوشت می آمد گیاهان تا کنون — بالاتر از سایر صنایع با توجه به Marketplace تجزیه و تحلیل. اما اکثریت بیش از 200 COVID-19 شکایت از گوشت و مرغ کارگران در سراسر کشور منجر به فکس و نامه بازرسی با 72 درصد از کسانی که شکایت بسته و بدون بازرسی بدنی.

جورج Pauley بخش کشاورزی گوشت بازرس در منطقه شمال شرق را پوشش می دهد که نیویورک نیوجرسی و پنسیلوانیا گفت که او آگاه است از هر فرد OSHA بازرسی در منطقه خود را, حتی اگر برخی از امکانات بسته بندی گوشت می آمد هنوز تصویب رسید و حتی اساسی ترین COVID-19 کاهش اقدامات مانند نیاز و ارائه ماسک صورت.

“ما می توانید انجام دهید بهتر از آنچه ما انجام می دهند که در بسیاری از موارد بسیار است” گفت: Pauley شمال شرقی رئیس شورای آمریکایی فدراسیون کارکنان دولت.

او فکر می کند واضح تر و بیشتر در جهت سازگار از سازمان مانند OSHA و وزارت کشاورزی ایالات متحده خواهد جرقه پیشرفت در گوشت و مرغ و گیاهان است. “اگر وجود دارد خواهد شد یک راه وجود دارد,” او گفت:. “اگر شما آنها را به چالش آنها را به افزایش به چالش بکشد. در حال حاضر وجود دارد هیچ دستور آنها انجام هر کاری پس هیچ انگیزه ای.”

برخی از کارگران به دولت های محلی و سیاستگذاران ایجاد یک درهم آمیخته از مقررات در سراسر کشور است. در میشیگان, برای مثال, جولای 9 فرمان اجرایی نیاز به گوشت و مرغ گیاهان به دنبال اجتماعی فاصله پروتکل در خط پردازش و ارائه پوشش صورت به کارگران است. پنسیلوانیا وزارت بهداشت دستور داده است تا محل کار به تلو تلو خوردن شیفت و می شکند و فاصله آن کارگران — که خدمتکار-مراسم تسهیلات باید مطیع.

این ماه ویرجینیا شد برای اولین بار به تصویب اضطراری COVID-19 کارگر حفاظت استاندارد از طریق آن دولت کار آژانس است. ریچموند مبتنی بر کمک حقوقی دادگستری مرکز ثبت درخواست به صورت استاندارد در ماه آوریل پس از طيور و آمد به آنها را با نگرانی در مورد عدم احتیاط در مرغ گیاهان.

“ایالات ویرجینیا خواسته شد به گام برای پر کردن جای خالی با توجه به OSHA صرفا داشتن توصیه مقابل نیازهای دیرینه موضوع که بدتر طول COVID” گفت: Jason B. Yarashes یک وکیل با این مرکز است.

سه خدمتکار-مراسم کارگرانی که شکایت Scalia و OSHA شناخته شده در اسناد دادگاه به عنوان Jane Doe I, II و III. زنان صرف حدود هشت ساعت در روز و بسته بندی همبرگر خام و کسب $10 به 13 دلار در ساعت است.

Chacko دادگستری در محل کار, وکیل گفت که در حالی که فشار فیزیکی و آسیب عادی در پردازش گوشت کار COVID-19 ایجاد کرده حاد زنگ برای خدمتکار-مراسم کارگران است. “با COVID آنها می گویند که خطر بسیار واقعی تر و شدید و در حال حاضر رفتن به محل کار احساس می کند مانند آنها در حال قرار دادن زندگی خود را در خط,” او گفت:.

در اوایل ماه ژوئن OSHA باز یک بازرسی در تاسیسات مربوط به COVID-19 که هنوز ادامه دارد اما معلوم نیست اگر آن را شامل بازرسی بدنی. این سازمان کاهش یافته است که به کارگران و یا وکلای خود را که آیا OSHA بازرسان حال بازدید از کارخانه و یا اینکه آیا بازرسی مربوط به شکایت خود را.

در اواخر ماه ژوئن وکلا برای کارگران ارسال نامه دیگری به OSHA به می گویند که آنها “همچنان به صورت یک خطر قریب الوقوع از انقباض COVID-19 با توجه به این شرکت را عدم اجرای اقدامات ایمنی مناسب به طور خاص اقدامات ارائه شده در CDC-OSHA راهنمایی های مشترک. OSHA نتوانسته است به اندازه کافی اجرای این هدایت و برای محافظت از کارگران در, خدمتکار, مناسک.”

Chacko گفت که در این نقطه پر کردن طرح دعوی در دادگاه در برابر آژانس بود گام منطقی بعدی. “آن را مانند به نظر می رسید تنها گزینه راستش,” او گفت:.

در ضمن در اوایل ماه جولای OSHA شروع توزیع پوستر که مشتری جلب کردن “9 گام برای کاهش کارگر قرار گرفتن در معرض COVID-19 در گوشت و مرغ و گوشت فرآوری و بسته بندی امکانات” به 17 زبان یک کسری از زبان گفتاری در گیاهان است.

در علاوه بر این به تکرار اهمیت اجتماعی فاصله (مرحله شماره 2) و با استفاده از تجهیزات حفاظتی (مرحله شماره 7), پوستر دستور کارگران به (مرحله شماره 8) “گزارش هر گونه ایمنی و بهداشت نگرانی را به سرپرست خود و یا به OSHA.”

در زمینه:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.net