آنها شکایت هزاران نفر از وام گیرندگان در طول بیماری همه گیر — تا زمانی که ما شروع به پرسیدن سوالات


ProPublica غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت ما بزرگترین داستان به عنوان به زودی به عنوان آنها منتشر شده است.

این مقاله توسط شرکت منتشر شده با تگزاس تریبون های غیر انتفاعی و غیر حزبی محلی newsroom که اطلاع و درگیر با تگزاسی. ثبت نام به صورت مختصر هفتگی برای رسیدن به سرعت خود را ضروری پوشش تگزاس مسائل.

یک دره سیلیکون مبتنی بر قسط وام دهنده است که caters به مهاجران آمریکای لاتین اعلام کرد که روز سه شنبه آن را رها همه دعاوی آن ها را در برابر وام گیرندگان که سقوط کرد در پرداخت, از جمله در طول coronavirus بیماری همه گیر.

Oportun Inc. نیز گفت: این امر کلاه نرخ بهره در وام های جدید در 36 درصد — یک درصد است که طرفداران مصرف کننده در نظر گرفتن استاندارد طلا برای کوچکتر وام های شخصی.

اعلام این خبر پس از Marketplace و تگزاس تریبون شروع به پرسیدن سوال در مورد این شرکت وام و بدهی مجموعه شیوه در تگزاس یکی از 12 متحده که در آن عمل می کند. که گزارش شامل مصاحبه با افرادی که Oportun شکایت در دادگاه ادعا های کوچک در سراسر کشور و همچنین تعداد زیادی از طرفداران مصرف کننده.

شرکت نمی گویند روز سه شنبه دقیقا چگونه بسیاری از در حال بررسی پرونده های حقوقی آن را رها در تگزاس و کشورهای دیگر اما تایید کرد که “چند هزار نفر” خواهد بود نهفته است. اسناد دادگاه نشان می دهد که در آن ثبت شده است هزاران نفر از بدهی ادعا می کند در تگزاس در این سال به تنهایی و ده ها هزار نفر از سال 2016.

“به تازگی چند مصرف کننده طرفداران و روزنامه نگاران ما خواسته اند در مورد APRs (نرخ درصد سالانه) ما شارژ برخی از مشتریان ما را به عنوان به خوبی به عنوان مقیاس حقوقی ما مجموعه” Oportun مدیر عامل رائول Vazquez نوشت: در یک پست وبلاگ در روز سه شنبه.

“ما همواره در طراحی محصولات و شیوه های به نفع مشتریان ما پس ما خودمان را پرسید چگونه ما بهتر می تواند خدمت به مشتریان به خصوص در محیط فعلی در حالی که تعهدات ما به سایر ذینفعان” Vazquez نوشت. “پس از بحث های گسترده و با حمایت مشتاقانه از ما رهبری تیم و هیئت مدیره ما تصمیم گرفته اند که ما می توانیم بهتر انجام دهید و من نوشتن است برای به اشتراک گذاشتن چگونه ما قصد داریم برای انجام این کار صورت دائمی است.”

در علاوه بر این به رها کردن همه در انتظار دعاوی Vazquez گفت: این شرکت که در حد بدهی مجموعه فعالیت های در حال حاضر و در آینده با یک توقف موقت در بدهی های جدید و پرونده های حقوقی — آن را نشان می دهد برای چه مدت و کاهش آن در زمان تشکیل پرونده رای بیش از 60٪.

در حالی که این شرکت در زمینه مناسب مربوط به کمتر از 6 درصد از وام های آن در سال های اخیر Vazquez اذعان کرد آن را در حال تبدیل شدن به بزرگترین filer بدهی ادعا می کند در هر دو ایالت کالیفرنیا و تگزاس.

“این یک موقعیت است که منعکس نمی کند اهداف ما به عنوان یک ماموریت محور شرکت,” او نوشت.

در بیانیه ای به Marketplace و تریبون این شرکت گفت: “نه ما و نه فایل موارد و یا دنبال قضاوت برای مشتریانی که به ما اطلاع داد که آنها نهفته COVID-19.”

دیگر تغییر عمده Vazquez اعلام کرد “همه در” نرخ بهره کلاه 36% یک سیاست او گفت: خواهد بود به طور کامل اجرا شده توسط اواسط ماه اوت است.

برخی از طرفداران مصرف کننده بر این باورند که اندازه APR هنوز هم بیش از حد بالا است اما به عنوان یک استاندارد طلا سقف برای نوع کوچکتر قسط وام که Oportun ارائه می دهد که طیف وسیعی از $300 به $10,000.

“در حالی که متوسط آوریل برای کسب و کار ما امروز حدود 34 درصد APRs می تواند بیش از 36 درصد برای برخی از مشتریان اغلب به دلیل اندازه وام کوچک است و مدت نسبتا کوتاه (کمتر از 12 ماه)” Vazquez گفت.

طرفداران مصرف کننده و وکلای ستایش حرکت با برخی از هشدارهای و گفت: آنها امیدوار آن را الهام بخش دیگر قسط وام دهندگان بیپشتوانه و در غیر این صورت به دنبال کت و شلوار و احتمالا تولید شتاب در سراسر کشور نرخ بهره کلاه.

“Oportun درست با کاهش نرخ های خود را به 36 درصد و بدون هر گونه ترفند و یا دام هزینه و با رد تمام بدهی خود را به مجموعه پرونده های حقوقی و متعهد به کار با وام گیرندگان مضطرب. وام دهندگان دیگر باید به دنبال خود منجر شود گفت:” لورن ساندرز مدیر دانشیار ملی حقوق مصرف کنندگان مرکز که اشاره کرد که 36 درصد است که در حال حاضر حداکثر مجاز نرخ بهره برای خدمت فعال نظامی اعضای.

ان Baddour تگزاس Appleseed, یک سازمان غیر انتفاعی که طرفداران کم درآمد تگزاسی گفت: رای کلاه “است به خصوص مثبت برای ساکنان تگزاس که در آن برخی از وام های مصرف کننده می تواند دمای 500% علاقه و یا بالاتر است.” این تغییرات برنامه ریزی شده برای بدهی مجموعه شیوه استقبال بیش از حد, اما Baddour اشاره کرد که Oportun هنوز هم می شده اند بالا filer بدهی ادعا در شهرستان هریس به هوستون در این سال حتی اگر آن را به حال ثبت 60% موارد کمتر.

وکیل و استاد مریم Spector که هدایت مدنی و حقوق مصرف کنندگان به درمانگاه در متدیست جنوبی دانشگاه Dedman مدرسه از قانون گفت: “شاید این یک نقطه روشن در طول همه گیر و اگر ما خوش شانس وام دهندگان دیگر را به دنبال کت و شلوار.”

افشا: تگزاس Appleseed و متدیست جنوبی دانشگاه شده اند حامیان تگزاس تریبون یک غیر انتفاعی و غیر حزبی اخبار سازمان است که با بودجه دولتی در بخش کمک های مالی از اعضای پایه و حامیان مالی شرکت ها. حامیان بازی هیچ نقشی در تریبون روزنامه نگاری. پیدا کردن یک لیست کامل از آنها را در اینجا.

در زمینه:

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im