بیوه که منجر برهنه-Chested اعتراض به ترور

چرا شما باید مراقبت از

این بیوه زن برهنه در اعتراض در روز ولنتاین بود بیانیه ای از عشق و عزاداری و سرپیچی.

  • سال 1961 در ترور کنگو نخست وزیر پاتریس لومومبا سقوط جمهوری دموکراتیک کنگو به آشفتگی.
  • ماندگار تصویر از پس از این ترور بود که لومومبا را پائولین صحنه برهنه-chested اعتراض های عمومی.

اما وجود دارد بسیاری از هزینه های اضافه شده و مالیات
به عنوان سفر ما به راحتی
در تمام سر و صدا و bravura از این آزادی کسب و کار.
و سپس البته
غم زده bared سینه پائولین لومومبا.

الهام بخش برای این خطوط به قلم شاعر برندا ماری Osbey predated شعر نزدیک به شش دهه است. اما تصویر پاک نشدنی, یک, حتی اگر آن کاهش یافته اخیر در مکان حافظه است. آن بود که از پائولین Opango لومومبا اولین بانوی مستقل جمهوری دموکراتیک کنگو. در حالی که عزاداری ترور شوهرش, پاتریس, اولین نخست وزیر جمهوری دموکراتیک کنگو او رهبری یک راهپیمایی اعتراض در روز ولنتاین سال 1961 محروم به کمر. این یک ژست است که به عنوان Osbey بعدها توضیح بود یاد در آن موقعیت “در این برهه از عزاداری و خصوصی و اندوه است.”

Léopoldville در حال حاضر به نام کینشاسا بود صندلی از دولت جمهوری جوان است که موفق به کسب استقلال از, وحشیانه, بلژیک استعمارگران در 30 ژوئن 1960. پاتریس یک سخنران و سخنور بود و یکی از رهبران جنبش مقاومت. مخالفت خود را با secessionist جنبش در کتنگا های معدنی استان آرزو بلژیک ارائه شده بهانه ای مناسب برای چه Ludo De Witte یک بلژیکی مورخ و نویسنده از ترور لومومبا, تماس, مهم ترین ترور در قرن 20.

The Prime Minister Of Congo Kinshasa Patrice Lumumba In Congo In 1960 -

وجود دارد گزارش دو ترور توطئه: یکی از تخم در آمده توسط سازمان سیا و MI6 دیگر مغز متفکر توسط بلژیک و کنگو مقامات. دومی در نهایت موفق شد خوی توسط: یوسف-میل موبوتو که تا پایان حاکم این کشور برای بیش از 30 سال از غارت اقتصادی و اجتماعی کاهش است.

پائولین شد لومومبا همسر سوم و آنها از همان ایجاد کرد. خود را از دهه های طولانی به ازدواج نمی شد پری داستان, love story — او بنا به گزارش ها تا به حال چندین امور از جمله یکی با همسر سابق خود (همچنین به نام Pauline) و اغلب از او جدا سوم همسر و چهار فرزند خود را حبس و یا سیاسی خود را داشته اند ، “او تا به حال زمان برای هیچ چیز دیگری اما سیاست” پائولین بعد گفت جت مجله.

او این خبر را شنیده ای از این ترور در رادیو.

پائولین بود: “در درجه اول یک همسر و مادر با هیچ دسترسی به آموزش و پرورش با وجود این واقعیت است که او ازدواج یک مرد از نخبگان تحصیلکرده کوچک می گوید:” کارن Bouwer نویسنده جنسیتی و استعمار در کنگو. زمانی که لومومبا وارد خانه با مهمانان بدون هشدار پیش Bouwer می گوید: پائولین مخفی در اتاق خواب تا زمانی که او تا به حال زمان به تصویب ساز و برگ خود را و به او دستورالعمل در شام.

با این وجود, Pauline حمایت از انقلاب و یکی از اولین اعضای Mouvement ملی Congolais سیاسی حزب لومومبا تاسیس شد. او در همان ماشین به عنوان شوهر او زمانی که او دستگیر شد توسط موبوتو سرسپردگان. در دوران زندان او تا به حال به حرکت از خانه به خانه با خود پسر کودک نو پا. او این خبر را شنیده ای از این ترور در رادیو.

تلخ با مرگ خود — و شاید هم با از دست دادن فرزند چهارم که در مدت کوتاهی پس از تولد او به خیابان ها ریختند Léopoldville زیر پاتریس ترور به تقاضا بدن او بود به او بازگشت.

لخت سینه و محکم او را در آغوش او پائولین رهبری یک گروه حدود 100 حامیان. مانند دیگر زنان برهنه سینه و مردان به دنبال پشت سر متمایل به عنوان آنها راه می رفت به مقر ملل متحد. آنها نه تنها خواستار لومومبا بدن برای دفن بلکه برای سازمان ملل به مداخله و به دنبال عدالت برای ترور او.

عکس از تظاهرات پخش شد در صفحات محلی و روزنامه های خارجی بیش از چند روز آینده. پاتریس چشم انداز و جسارت به حال ساخته شده آمریکایی های آفریقایی تبار مانند مالکوم ایکس یک فن و جذب دیگران مانند ایوان نی از کمدین Dave Chappelle به کار برای او. فقط به عنوان مرگ او کشیده بودند محکومیت در سراسر جهان, عکس های پائولین غم زده اعتراض جلب همدردی — هر چند هیچ پاسخ از U. N.

lamumba

پس از تظاهرات پائولین فرزندان او و برخی از شوهر و حامیان آنها مجبور به فرار به یک کمپ پناهندگان پس از آن به تبعید در مصر است. او هرگز دوباره ازدواج کرد اما زندگی می کردند به اندازه کافی بلند به دولت بلژیک رسما قبول مسئولیت اخلاقی برای لومومبا به قتل و ابراز آن را “تاسف عمیق” در سال 2002 است. در ژوئن 2018 بروکسل تغییر نام یک شهر میدان به افتخار او.

“مادر من فقرات خانواده ما” دختر جولیان گفت: مطبوعات پس از لومومبا مادر مرده در خواب او را در ماه دسامبر 2014. “او با هر کس دوست داشت … او او داد. او دوست داشت. [او] یک زن شجاع.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im