کاخ سفید پرداخت تا $500 میلیون بیش از حد برای این ونتیلاتور, محققان کنگره می گویند

ProPublica یک اتاق خبری غیرانتفاعی است که به بررسی سوء استفاده از قدرت می انجامد. ثبت نام برای دریافت بزرگترین داستان های ما به محض انتشار آنها.

با استناد به «شواهد تقلب، اتلاف و سوء استفاده»، یک کمیته فرعی کنگره که در مورد خرید ۶۴۶.۷ میلیون دلار از هواکش های فیلیپس تحقیق می کند، از اداره بازرسی کل وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده خواسته است تا تحقیقات خود را در مورد این معامله آغاز کند.

کمیته فرعی مجلس پس از داستان های ProPublica در ماه های مارس و آوریل بررسی خود را آغاز کرد نشان داد که چگونه یک زیرمجموعه ایالات متحده از رویال فیلیپس N.V میلیون ها دلار مالیات فدرال سال پیش دریافت کرد برای توسعه یک هواکش کم هزینه برای همه گیرها اما آن را تحویل نمی دهد. در عوض، به عنوان ویروس کوروناویروس شروع به گسترش در سراسر جهان و بیمارستان های ایالات متحده برای بیشتر ناامید بودند، فیلیپس فروش نسخه های تجاری از هواکش های دولت تامین مالی خارج از کشور از کارخانه پنسیلوانیا خود را. سپس در ماه آوریل، با وجود اینکه قرارداد اولیه را انجام نداده اند، شرکت هلندی یک معامله بسیار سودآورتر را به کار گرفت تا دولت ۴۳۰۰۰ دستگاه تهویه را به قیمت چهار برابر بفروشد.

به این معامله جدید، هواکش ها که دولت اوباما موافقت کرده بود برای خرید 3280 دلار هر یک ناگهان هزینه 15،000 دلار است. هنگامی که این معامله در ماه آوریل اعلام شد، نه HHS و نه فیلیپس می گویند که چگونه هواکش های گران قیمت تر با ارزان تر ها متفاوت است.

که آنها “عملکرد یکسان” به گفته محققان با کمیته مجلس در نظارت و اصلاحات کمیته فرعی در سیاست اقتصادی و مصرف کننده ، و “اتلاف بودجه مالیات دهندگان” ممکن است به 500 میلیون دلار رسیده است.

محققان هزاران صفحه ایمیل و سایر سوابق به دست آمده از فیلیپس را بررسی کرده و به این نتیجه رسیدند که “مدیریت قرارداد و مذاکره بی صلاحیت توسط دولت ترامپ کشور را از تهویه مورد نیاز محروم کرد.” و گزارش کمیته فرعی که آن را با دفتر بازرس کل به اشتراک گذاشت، نام های: پیتر ناوارو، رئیس جمهور دونالد ترامپ مدیر سیاست تجاری و تولیدی، مرد نقطه دولت در معامله بود. به علاوه جارد جارد کاون، داماد رئیس جمهور و مشاور ارشد، و الکس آذر وزیر HHS در تماس با مدیران شرکت فیلیپس شرکت کردند.

در نامه ای به بازرس کل، رجا کریشنمورتی، دموکرات ایلینوی که ریاست کمیته فرعی را بر دست دارد، نوشت: «کمیته فرعی درخواست می کند که شما بلافاصله تحقیقی را در مورد این زباله های ظاهری صندوق های مالیات دهندگان باز کنید، چگونه می تواند بدون بررسی اتفاق بیافتد، و چگونه در آینده از آن جلوگیری کند. همچنین کمیته فرعی درخواست می کند که بررسی دفتر شما شامل ارزیابی معقول بودن قیمت قرارداد و میزان سود مازاد دریافتی باشد.”

او گزارش 49 صفحه ای کمیته فرعی را از یافته های تحقیقی آن ضمیمه کرد.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>