نپرداخته تئوری توطئه در مورد روز زمین و لنین

چرا شما باید مراقبت از

مشترک تولد می تواند خوراک به شایعاتی که در دهه گذشته.

در آوریل 1970, James L. بنتلی حسابرسی کل گرجستان فرستاده شده حدود 1600 دلار ارزش تلگراف هشدار داد که زمین روز است که شروع آن است که در سال یک کمونیست طرح. را دارد: از آن کاهش یافت و در آوریل 22 همان روز به عنوان صدمین سالگرد ولادیمیر لنین تولد.

بنتلی در نهایت اعتراف کرد او می خواهم ارسال تلگراف در مالیات دهندگان هزینه و موافقت کرد به سرفه کردن $1,600 خود را. اما این نظریه که لنین تولد و روز زمین در هم تنیده هستند — در حالی که مزخرف — برد پشتیبانی در گوشه خاص برای 50 سال گذشته. در آن زمان به عنوان ارجمند یک گروه به عنوان دختران انقلاب آمریکا دیدم جنبش زیست محیطی به شدت خرابکارانه. و سوء ظن در ادامه به این روز است.

“من معتقدم که جوان ضد سرمایه داری دانش آموزان می دانستم که دقیقا چه چیزی آنها انجام می دهند در انتخاب مارس 22” نوشت: Robert J. Smith, مدیر سابق این مرکز به صورت خصوصی, حفاظت, در این وبلاگ آزادیخواه فکر می کنم تانک رقابتی شرکت موسسه در سال 2015. “در آن بود محض تصادف آنها را انتخاب کنید لنین تولد 100 — از 365 روز در سال — به مناسبت اولین روز زمین? من پیدا کردن آن سخت به این باور است.” اسمیت نبود تنها کسی که برای بیان احساسات در مورد هیپی محیط زیست داشتن کمونیست همدردی حتی مدت ها پس از پایان جنگ سرد. سرمایه داری , مجله, مقاله منتشر شده در سال 2004 حفظ که لنین گریزی به مالکیت خصوصی بود: “بدیهی است که به اشتراک گذاشته شده توسط محیط زیست.”

این عجیب و غریب توطئه نیست سالخورده به خصوص به خوبی به عنوان علل زیست محیطی تبدیل شدن به بیشتر و بیشتر به مرکزی برای صرفه جویی در این سیاره و آینده نژاد بشر است.

بهار نوع دهد و این مفهوم تولد دوباره و بازسازی — نوع آمدن به زندگی سرشار چهارم.

Dorceta Taylor دانشگاه میشیگان و شبکه روز زمین

اما در 1960s و 70s دور-سمت چپ را جذب به سمت جنبش زیست محیطی هر چند آن را تنها عامل — شاهد رئیس جمهور ریچارد نیکسون که یکی به راه اندازی سازمان حفاظت محیط زیست در سال 1970.

و روز زمین نیست تاسیس شده توسط پابرهنه کمونیست ها بود اما زاییده افکار از محیط زیست ایالت ویسکانسین Gaylord نلسون که پیشنهاد آن را به عنوان یک محیط زیست نسخه ضد جنگ ویتنام تظاهرات شناخته شده به عنوان یک آموزش در. او شنود گذاشته فعال دنیس هیز به سازماندهی آن و 20 میلیون آمریکایی بیرون آمد تا نشان دهد در حمایت از محیط زیست باعث می شود.

اصلی تاریخ پیشنهادی برای برگزاری جشن روز زمین در واقع به یک ماه قبل است. در سال 1969 سبز فعال جان مکدانل پیشنهاد کرده بود 21 مارس 1970 به عنوان روز زمین همزمان به عنوان آن را با اعتدال بهاری. این رویداد برگزار شد اما آن را رسمی روز زمین که در سال سقوط کرد که در آوریل 22, آن را به عنوان هر سال پس از.

انتخاب تاریخ تا به حال بسیار به کار با سال تحصیلی. “مارس در ایالات متحده شامل خوب روز بهار و در بسیاری از نقاط کشور از شکوفه های سیب در خارج وجود سوسک در حال شکوفه دهی” توضیح می دهد که Dorceta تیلور, استاد, عدالت زیست محیطی در دانشگاه میشیگان و عضو شبکه روز زمین. “و به این ترتیب بهار نوع دهد و این مفهوم تولد دوباره و بازسازی — نوع آمدن به زندگی سرشار جلو.” یک روز زمین در تابستان هنگامی که بچه ها از مدرسه خارج شده اند می تواند سخت تر به سازماندهی. مارس 22 نه تنها dodges رخصتی بهار برای بسیاری از مدارس, اما آن را نیز می آید خیلی دیر به درگیری با عمده بهار و تعطیلات مانند عید پاک و عید فصح.

متاسفانه این برجستگی سمت راست با صدا غذا خوردن به احمق تئوری های توطئه است. در نلسون 2002 کتاب فراتر از زمین, بعد, او به یاد می آورد رادیکال راست جان توس جامعه این ادعا که روز زمین بود به سادگی یک “بد پنهان تلاش” برای fete لنین تولد. “بدیهی است,” او نوشت: “جان توس جامعه آگاهانه تر در مورد لنین از من بود.”

تیلور هم می خندد کردن شایعه کمونیست لینک. “آن دسته از دانش آموزانی که در حال کار بر روی محیط زیست, آب و هوا, عدالت, عدالت زیست محیطی بیش از حد مجذوب در پیدا کردن راه هایی برای صرفه جویی در زندگی می کند به تمرکز بر روی لنین شایعات,” او می گوید. “آنها واقعا نه صرف زمان و فکر کردن و صحبت کردن در مورد تئوری های توطئه است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>