خط آبی نازک بین شبه نظامیان خشونت آمیز طرفدار ترامپ و پلیس

ویدئوهایی که پیش از کشته شدن آنتونی هوبر در خیابان های کنوشا، ویسکانسین بود، جارنگ می شوند. در میان سرد ترین یکی از پارکینگ تعمیرگاه خودکار است. چند تا شليک به صدا در مياد در فاصله، مرد مسلح را با شلوار جین و تی شرت سبز می بینید. مردی پشت سرش عجله می کند. مرد مسلح می چرخد. شلیک های بیشتری به صدا در میاد و مرد به زمین فرو می ریزه مرد مسلح یک ماشین پارک شده را دایره می کند، سپس به سمت مردی که در پیاده رو گذاشته شده برمی گردد. اون بهش نگاه ميکنه و موبايلش رو بيرون ميکشه تیرانداز قبل از دویدن می گوید: «من فقط کسی را کشتم.» مرد روی زمین تکان می خورد و به آسمان خیره می شود و عمیقاً گاز می گیرد چرا که تماشاگران به شدت کار می کنند تا زخمش را تحت فشار قرار دهند. بعضی ها گریه می کنند، بعضی دیگر فریاد می زنند که کسی به پلیس زنگ بزند.

در ویدئوی دوم، مرد مسلح را می توان دید که در حال دویدن در مرکز یک خیابان دو طرفه است چرا که تماشاگران فریاد می زنند که او تازه به کسی شلیک کرده است. اون به زمين ميفته . تعداد انگشت شماری از مردان به سمت او می دویند؛ هوبر یکی از آنهاست. این جوان ۲۶ ساله اسکیت بورد خود را به سمت تیرانداز نوسان می دهد و به تفنگش می رسد. تیرانداز ماشه را می کشد. هوبر عقب می ریزد، سپس در خیابان فرو می ریزد. مرد دوم که به نظر می رسد تفنگ دستی را در دست دارد، گلوله ای در بازو می گیرد. مرد مسلح به پای خود بالا می رود و دویدن می کند، سپس راه می رود، به سمت ستونی از نزدیک شدن به خودروهای اضطراری. باز هم تماشاگران فریاد می زنند که او فقط به مردم شلیک کرده است. مرد مسلح با دست هایش در هوا به ظاهر دستور خروج از سر راه را صادر می کند و پلیس حرکت می کند. در ویدئوی سومی که پیش از رخ دادن قتل ها تیرباران شده بود، همان تفنگدار جوان دیده می شود که در حال تعامل با اجرای قانون در یک خودروی زرهی است و به لطف تلاش هایی که او و دیگران در گروهی از شورشی های مسلح در آن قرار می داد، یک بطری آب را می پذیرد. یک افسر در خودرو بر روی بلندگو می گوید: «ما از شما بچه ها قدردانی می کنیم. ما واقعا این کار را می کنیم.”

ساعاتی پس از گرفته شدن ویدئوها، کایل ریتنهاوس ۱۷ ساله، تیرانداز مظنون، به اتهام قتل عمد درجه یک دستگیر شد. در آن مرحله، او مایل ها دورتر بود، در انتیک، ویسکانسین، با وجود این واقعیت که او به پلیس نزدیک شده بود و چند تماشاگر او را به عنوان مرد مسلحی که شلیک های اجرای قانون ظاهراً به آن پاسخ می داد، شناسایی کردند. ریتن هاوس متهم به کشتن هوبر و جوزف روزنبام، پدر ۳۶ ساله ای است که نامزد و دختر جوان را پشت سر می گذارد و گایج گروسکریتز، پزشک خیابانی داوطلب را زخمی می کند. این قتل ها در سومین شب اعتراضات بر سر تیراندازی پلیس به جیکوب بلیک، سیاه پوست غیرمسلح صورت گرفت که پس از اصابت گلوله از پشت در مقابل فرزندانش فلج شد. مانند دیگر لحظات در سراسر کشور، پاسخ به خشونت پلیس، تظاهرات مسالمت آمیز گسترده، خرابکاری و آسیب به اموال را به نمایش داشته است. بلیک همچنان در بیمارستان بستری است و به گفته پدرش علی رغم اینکه قادر به حرکت نیست به تخت ش بسته شده است.

هایدی بیریش، مدیر ارشد استراتژی در پروژه جهانی مبارزه با نفرت و افراط گرایی، گفت هنگامی که صبح روز چهارشنبه از خبر خشونت در کنوشا بیدار شد، تعجبی ندارد. تابستان ۲۰۲۰ پیش از این شاهد هدف قرار دادن معترضان ماده زندگی های سیاه با توطئه بمب در نوادا، کشته شدن هدفمند یک افسر امنیتی دادگاه فدرال و قتل معاون کلانتر توسط یک تندرو مظنون راست گرا در کالیفرنیا و یک رهبر کو کلوکس کلان بود که ماشینش را به میان جمعیتی از معترضان وحشیگری پلیس در ویرجینیا می راند.

بیریش به رهگیری گفت: «با نزدیک شدن به انتخابات و ترامپ ترس از اعتراضات را هیپینگ می کند و این افراد را با این همه مسائل دستور قانون جین می کند، بدتر می شود.» “من انتظار ندارم که این، متاسفانه، پایان آن باشد.”

در یک کنفرانس مطبوعاتی چهارشنبه، کلانتر شهرستان کنوشا دیوید بث هیچ توضیحی در مورد اینکه چرا ریتن هاوس مجاز به ترک صحنه تیراندازی ها بود، ارائه نداد؛ علاوه بر اینکه به عنوان تیرانداز پس از منع رفت و آمد شناسایی شد، 17 ساله به اندازه کافی بزرگ نشده بود به طور قانونی حمل سلاح او انجام داد. کلانتر بعداً به خبرنگاران گفت: «من سرنخی ندارم» و بعدها افزود: «من حتی نام مرد را هم نمی دانم.» هنگامی که از او پرسیده شد که چرا اجرای قانون بطری های آب به شورشی های مسلح داده است، کلانتر گفت که این عمل رایج است. “معاونان ما يه آب به کسي ميزنن”

ساعاتی پیش از انجام تیراندازی ها، گارد کنوشا که یک گروه شبه نظامی محلی بود، در فیس بوک «فراخوانی به اسلحه» صادر کرد که توسط وب سایت نظریه توطئه InfoWars تقویت شده بود و از شهروندان مسلح خواست تا در دفاع از اموال خصوصی بیرون بیایند. در کنفرانس مطبوعاتی روز چهارشنبه، بث نشان داد که این گروه به دنبال آن بوده است که توسط دفتر او معتبر شود – درخواستی که کلانتر ادعا می کند او را رد کرده است.

شبه نظامیان خشن طرفدار ترامپ

حوادث در Kenosha آخرین در یک خط طولانی از موارد که در آن شورشی خود سبک در زیر پرچم “خط آبی نازک” جمع آوری شده است — پرچم و جنبش اختصاص داده شده به دفاع از اجرای قانون و رئیس جمهور — و درگیر در خشونت با معترضان در حالی که پلیس ایستادگی کرد.

روزها پیش از قتل ها در یک ویسکانسین، به اصطلاح تجمع آبی پشت در گیلبرت، آریزونا، تظاهرکنندگان مسلح طرفدار پلیس را دید که در حالی که اجرای قانون به آن نگاه می کرد، معترضان ضد معترض را کتک می زد. در پیشا پیش از رویارویی که هم اکنون یک رویداد هفتگی است، طرفداران این تجمع خیالات خشونت آمیز را به صورت آنلاین و تهدید به مرگ علیه منتقدان خود منتشر کردند. روزها بعد، پلیس در پورتلند در حالی ایستاد که مردان اسلحه دار پرچم های «خط آبی نازک» را تکان می دادند که با معترضان چپ گرا در خیابان های شهر نزاع می کردند. این درگیری درست چند هفته پس از آن صورت گرفت که مقامات پورتلند اذعان کردند که یک نیروی دریایی سابق SEAL که به نفوذ به “ANTIFA” مباهات کرده بود، در ارتباط با انفجار یک وسیله انفجاری در نزدیکی معترضان در دست بررسی است. اعتراضات طرفدار پليس نيويورک نيز به خشونت تبديل شده است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im