راز کاستاریکا قابل توجه سبز تحول

آلدو سانچز نظرسنجی زمینه رفیع درخت موز با کاکائو گیاهان سرشار از میوه واقع در زیر آنها را. “دو سال و نیم پیش بود خالص مرتع,” او می گوید. در واقع همسایه خود را زمینه است که فقط چمن.

چهار دهه پیش یک نوار از زمین از جمله سانچز مزرعه در Jabillos در مرکزی کاستاریکا شد deforested به گیاه قهوه است. بعدها تبدیل به گاو و دام داری اما خشک تا زمانی که قیمت ها سقوط کرد. کاکائو — مواد خام برای شکلات — تا به حال شده است کاشته از اواخر دهه 1970 زمانی که قارچ monilia نابود 80 درصد از ملی محصول است.

“حتی 10 کیلومتر [6 مایل] دور مردم نمی توانستم باور ما کاشت کاکائو به دلیل گذشته مردم را به انجام آن بودند پدربزرگ و مادربزرگ خود” سانچز می گوید.

مزرعه خود را یک نمونه موفق از
جنگل زراعی — پایدار ترکیبی از محصولات کشاورزی با درختان — که
تکمیل کاستاریکا قابل توجهی در احیای جنگل در گذشته سه
دهه.

این یک مثال از اینکه چگونه به reforest زمین بود که deforested بود و بسیار ضعیف است.

Lisa Tarves Niether تره Equis

امروز با فراوان گرمسیری پوشش گیاهی cloaking و حومه آن, آن را سخت به تصور کنید که در آمریکای مرکزی کشور از 5 میلیون نفر می تواند یک بار شده اند هر سبزتر. آن را تا به شهرت و رونق صنعت اکوتوریسم بر اساس اینکه زیستی طبیعی بهشت. این کشور دارای بیش از دو دوجین پارک های ملی و همچنین جنگلهای ابر, جنگل های گرمسیری خشک در جنگل ها مناطق حفاظت شده و حیات وحش باور نکردنی.

اما در دهه 1970 کاستاریکا در نرخ جنگل زدایی در میان بدترین. بر اساس برخی برآوردها پوشش جنگل سقوط فقط 25 درصد از کشور است. دیگر کارشناسان می گویند که پایین ترین نقطه 40 درصد است.

Scenic View Of Waterfall With Mountains

پس از حذف از گاو یارانه ها در اواسط 1980s و نقطه عطفی جنگلداری قانون در سال 1996 که ممنوع جنگل زدایی و معرفی پیشگام سیستم پرداخت به قهرمان احیای جنگل و تنوع زیستی پوشش جنگل بازگشت به 52 درصد است.

برای کشاورزان کوچک مانند سانچز, جنگل زراعی می سازد اقتصادی و همچنین محیط زیست ، درختان فراهم سایه کمپوست و یک زیستگاه برای مگس که گرده افشانی کاکائو و موز برداشت هر دو هفته تهیه یک درآمد ثابت است.

علاوه بر خود مزرعه سانچز است مدیر پروژه برای Rausch آلمانی خوب شرکت شکلات که کاشته شده تقریبا 75 هکتار با کاکائو در سیستم جنگل زراعی.

“این یک مثال از اینکه چگونه به reforest
زمین بود که deforested بود و بسیار ضعیف” می گوید: lisa tarves Niether معاون
رئیس کاکائو گروه در Rausch را ترس Equis در مرتع پرورش احشام.

برخی از توطئه تلاش کرده اند. اما در دیگران کاکائو را شکوفا کرده است در کنار انواع درختان و درختچه ها. Rausch شرکت عکس سند چه زمینه هایی که برهنه شد در سال 2014 شد شکوه ظرف مدت سه سال. تولید است که در مورد برای شروع است و این شرکت قصد دارد برای اضافه کردن آن را به عنوان یک تخصص شکلات به دامنه خود را از یک مبدا به میله.

تامین یک بازار بسیار مهم است به پایدار ترکیب محصولات کشاورزی و جنگلداری. آملیا Paniagua-وسقوز از دانشگاه ملی کاستاریکا که پیشگام معرفی وانیل محصولات در deforested زمین میزبان یک هیئت از Chanel فرانسه با نام تجاری لوکس مشتاق به مقایسه کاستاریکا کولون وانیل که از بزرگترین شرکتهای تولید کننده ماداگاسکار.

Paniagua-وسقوز توصیه کرده است در ترکیب انتهایی گیاه — انواع رنگ ارغوانی روشن — با بومی جنگل گونه های گرمسیری و درختان میوه. در کشور بزرگترین وانیل مزرعه در گواپیلس در مرکزی کاستاریکا, 1,700 گیاهان کاشته شده اند در ردیف همراه با درختان در چه بود deforested چراگاه زمین. آنها گرده افشانی برداشت و خشک شده با دست.

یک جنگل انبوه به عنوان “مهد کودک” با دانه های ارائه شده توسط وانیل رو به رشد در زیر درختان. بدون جنگل زراعی “من فکر نمی کنم وانیلی موفق خواهد بود — حتی اگر قیمت های فعلی خوب است, جنگل زراعی فراهم می کند و پایداری در طول زمان و کمک می کند تا مبارزه با تغییر آب و هوا” Paniagua-وسقوز می گوید.

مزرعه تولید شده در سال گذشته 6.5 پوند به پایان رسید وانیل. Paniagua-وسقوز می گوید: این سال را به عملکرد می تواند سه گانه است. “از ما, مطالعات امکان سنجی, هر قیمتی بیش از 50 دلار در هر کیلوگرم [حدود 2 پوند] سودآور است,” او می گوید. پس از ملی ارگانیک گواهی نامه کامل هستند قیمت می تواند موشک به 1000 $در هر کیلوگرم بود.

جنگل زراعی است و نه فقط تغییر کشاورزان اقبال بلکه در صورت از چشم انداز است.

Macario فوئنتس مارتینز به ارث برده از زمین های خود را از پدر بزرگ خود را. در 1940s آن را جنگل. “آنها آن را قطع و پاشیدند نیشکر و بیشتر قهوه — این قهوه رونق سال با مشوق های دولت” او به یاد می آورد.

امروز زمین پردرخت با ضخامت جنگل در تپه پشت مارتینز خانه منجر به محروم مرتع اما به ثانویه جنگل کاشته شده با کاکائو و قهوه.

مارتینز مکمل مزرعه با کابین برای گردشگری است. به عنوان برایان Finegan, سر, از, جنگل, تنوع زیستی و تغییرات آب و هوایی گرمسیری تحقیقات کشاورزی و آموزش عالی مرکز آن قرار می دهد: “اکوتوریسم به ارمغان می آورد افرادی که می خواهید برای دیدن جنگل.”

کاستاریکا بازسازی حدود هفت بار درختان بیش از این کاهش را با توجه به ویکتور Milla Quesada, معاون نماینده سازمان ملل متحد را سازمان غذا و کشاورزی در کاستاریکا است. اما هشدار Finegan, “ما در گذشته نقطه بدون بازگشت است.” او اشاره می کند که آتش سوزی خطرات ناشی از تغییر آب و هوا ناشی از خشکسالی می تواند تهدید جنگل بازیابی.

علاوه بر حفظ جنگل و یا فروش چوب بدست آورده کشاورزان تنها حدود 1000 تا 1500 دلار برای 2.5 هکتار در حالی که آناناس از مزارع کشت خالص — کاستاریکا جهان بزرگترین صادر کننده — می توانید خالص $15,000, مرسدس می گوید.

اما برای کشاورزان مانند سانچز, تنوع به ارمغان می آورد مزایای. “ما نیاز به تعامل گونه” او می گوید. “سحر و جادو آن است.”

+

با جود وبر

OZY همکاران با انگلستان بار مالی به شما حق بیمه تجزیه و تحلیل و ویژگی های. © بار مالی محدود 2019.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>