دانشمند مقابله با Deep-Sea زنجیره غذایی

سونیا Dyhrman ارزشمند ترین روز دوران کودکی بودند کسانی که او صرف clamming در Puget صدا. به عنوان Dyhrman مسن تر شدیم این بار از سال او می تواند بیرون رفتن در آب بود و قابل ملاحظه ای کوتاه تر است. صدف بودند آلوده شدن توسط “red tide” — هنگامی که شکوفه جلبک سمی بی رنگ و آب های ساحلی و موجودات زنده مانند صدف سمی به غذا خوردن.

Dyhrman یک ایالت واشنگتن مادری همیشه احساس کرده بود به نام به اقیانوس. او به سرعت توسعه یافته درک مستقیم چگونه موجودات کوچک می تواند بر زندگی روزمره است. “من خیلی مجذوب جهان شما نمی توانید ببینید,” او می گوید.

این زن 47 ساله زمین و علوم محیط زیست و استاد در دانشگاه کلمبیا باقی مانده است گرفتار با مطالعه زندگی بیش از حد کوچک برای چشم غیر مسلح. Dyhrman این کار پیشگام در میکروب و میکروبی تعاملات بررسی چقدر آسیب پذیر جهانی زنجیره غذایی ممکن است به تغییر آب و هوا. مقدار همبستگی بین غذا و گرم شدن کره زمین دارای محور در آنچه انسان مصرف: گوشت یا گیاهان کربوهیدرات یا پروتئین است. اما Dyhrman رفته زیر سطح — در زیر دریا به طور خاص به مطالعه تاثیر تغییر آب و هوا ترین عنصری پایه زنجیره غذایی.

Sonya_Dyhrman-637x424 (1)

اشیاء از خود شیفتگی — دریایی میکروب — ضربان قلب اقیانوس اکوسیستم به عنوان غذایی که زئوپلانکتون و صدف مصرف می کند. Dyhrman و تیم او در دانشگاه کلمبیا با استفاده از رشته های خاص از داده های بزرگ مانند محاسباتی زیست شناسی و ژنومیک برای اندازه گیری این تغییر پالس از اقیانوس به عنوان آن را در معرض گرم شدن اسیدی شدن و deoxygenation. به دلیل پیشرفت های تکنولوژیک اخیر باز ژنوم انسان پروژه Dyhrman و تیم او قادر به درخواست و پاسخ به سوالات او هرگز فکر نمی کردم ممکن است.

از آن خواهد شد به عنوان اگر شما در زمان آمازون و به جای آن که تحت سلطه جنگل و درختان همه از ناگهانی آن چیزی بود اما چمن.

سونیا Dyhrman

تغییر آب و هوا و تسریع تحمل شاهد این تعامل — آنهایی که “کاملا به معنای واقعی کلمه را در سیاره ما سکنی” او می گوید: — به ارمغان می آورد یک حس فوریت. و تحقیقات خود را تا کنون نشان می دهد تغییرات آب و هوایی ایجاد خواهد شد “برندگان و بازندگان” در پایه و اساس زنجیره غذایی را با نامشخص نتایج جستجو برای مورد علاقه خود را از غذاهای دریایی است.

اکسپلورر اشکال همواره در Dyhrman استخوان و ژن های خود را. پدربزرگ و مادربزرگ او شد پیشگامان در آلاسکا در دهه 1930 و بقیه خانواده مستقر در شمال غربی اقیانوس آرام. Dyhrman بزرگ پیاده روی و کاوش در استخرهای جزر و مد با پدرش, یک زمین شناس در حالی که مادر خود را به عنوان یک کتابدار و یک مدرسه مدیر منطقه.

او شرکت در یک دبیرستان علوم و فنون دریایی برنامه و قلاب کردم. “من می تواند غواصی قبل از من گواهینامه” Dyhrman با خنده می گوید. زیست شناسی عمده موفق به پیدا کردن راه خود را بازگشت به (chillier) آب به عنوان مقطع کارشناسی در کالج دارتموث در نیوهمپشایر قایقرانی خدمه و او احضار شد در حالی که عبور از چهار علت به او 5-پا-11 قد — و انجام گرمسیری دریایی زیست شناسی رشته برنامه در ایالات متحده آمریکا و کاستاریکا. پس از فارغ التحصیلی او مجموعه ای خاموش به کسب او (Ph. D از Scripps موسسه اقیانوس شناسی در جنوب کالیفرنیا تجارت سواحل شرق تشریفات و سابقه او می خواهم به عشق به زیبایی سواحل غرب غروب.

وسعت اقیانوس beckoned و او هنوز به آمده تا برای هوا. شور و شوق او ملتهب و دانش او از دریایی میکروبی ادبیات جامع می افزاید: Gwenn Hennon استادیار در دانشگاه آلاسکا فیربنکس که فوق دکتری پژوهش های دانشمند در Dyhrman آزمایشگاه. زمانی که Dyhrman نیست آموزش دانش آموزان او صرف زمان با استفاده از اطلاعات ژنتیکی از اقیانوس نمونه به تعیین که میکروب ها در حال حاضر و آنچه که آنها انجام می دهند — “تقریبا مانند CSI برای اقیانوس,” او توضیح می دهد.

پیشرفتهای اخیر نشان داده اند که دریایی میکروب در واقع می تواند به هر یک از دیگر در یک ماده شیمیایی خاص زبان که باز می شود تا یک رمان کشت سوالات پژوهش. “مثل ما در حال تلاش برای یادگیری یک زبان است که تنها این میکروب ها صحبت می کنند به منظور استراق سمع در مکالمات خود” Hennon می گوید. پژوهش آنها نشان داد که برخی از گیاهان شناور و “یاور” باکتری معمولا دوستانه تا زمانی که در معرض global-warming-موجب اسیدی شدن اقیانوس — هنگامی که رابطه خود را گاهی اوقات می تواند تغییر برای تبدیل شدن به بیشتر متضاد با توجه به Hennon.

تمام این شرایط به سرعت در حال تغییر. “یکی از قدرتمند ترین ابزار ما برای درک چگونگی آب و هوا در حال رفتن به تحت تاثیر قرار اقیانوس است که مدل سازی می گوید:” کاتلین Ruttenberg استاد اقیانوس شناسی و علوم زمین در دانشگاه هاوایی در Manoa که همکاری با Dyhrman.

Dyhrman تعقیب پس از داده ها به سوخت این مدل. او با همکاری یک دانشگاه MIT مطالعه نشان می دهد که افزایش سطح دی اکسید کربن ممکن است تغییر که میکروب گونه تسلط بر شمال اقیانوس آرام است. و Dyhrman می توانید تعیین چه اجازه می دهد تا یک ارگانیسم به outcompete دیگر به صورت محدود در دسترس مواد مغذی توضیح می دهد Ruttenberg.

او در خط مقدم یک میدان است که به طور فزاینده ای به جذب عمده بشردوستانه سرمایه گذاری داده می شود میکروب’ اهمیت نه فقط به زنجیره غذایی بلکه به جذب دی اکسید کربن از جو است.

در حالی که آن را آسان برای مردم برای اخراج این رادیکال شیفت چرا که آنها می توانید ببینید و آنها را با چشمان خود را Dyhrman تشبیه عظمت خود را به تغییرات در روی زمین: “این امر می تواند به عنوان اگر شما در زمان آمازون و به جای آن که تحت سلطه جنگل و درختان همه از ناگهانی آن چیزی بود اما چمن,” او می گوید.

Dyhrman است که در میان کادر دریایی دانشمندان پریدن بر روی یک هرگز قبل دیده می شود از نوع تردمیل را به عنوان سرعت و شتاب خارج از کنترل خود. او به عنوان مطالعات این مبهم دریا تعاملات او با وظیفه نه تنها بدانند که چگونه برای حفظ یک اجرا بلکه چگونه پیش بینی شیب ادامه خواهد داد به تغییر زیر پای او.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>