ظهور هند در اعتراض به کتابخانه

آن را در اطراف ظهر و مه خورشید است و در نهایت گرم کردن. در کشش از جاده در شاهین باغ در دهلی نو — کانون تظاهرات اخیر علیه هند بحث جدید قانون تابعیت که تبعیض علیه مسلمانان — آن را غیر منتظره ای آرام. به طور مداوم نوآوری مردان و زنان وجود دارد باید امروز انتخاب یک تظاهرات سکوت حتی به عنوان پوستر و نقاشی و پلاستیک ورق با شعار علیه تابعیت رژیم خط دیواره با اکثریت مسلمان محله. که سکوت مناسب Jauzi فقط خوب است.

24 ساله و دانشجوی پزشکی از Chittor در ایالت راجستان (که نمی خواهید برای به اشتراک گذاشتن آخرین نام) است که خواندن یووال نوح هرری را Sapiensدر شاهین باغ اتوبوس توقف — در حال حاضر موقت کتابخانه. هر روز Jauzi و دیگر داوطلبان راه اندازی کتابخانه ظهر با تشک و پتو است که در آن بازدید کنندگان بنشینید و بخوانید. نام فاطمه شیخ Savitribai Phule کتابخانه پس از دو pathbreaking قرن 19 زنان هندی مربیان و دوستان — Phule هندو بود شیخ مسلمان — آن را در حال حاضر به بیش از 1000 کتاب در موضوعات مختلف اعم از تاریخ ادبیات و فلسفه به علم همه اهدا شده توسط بازدید کنندگان.

این یکی از رو به رشد تعداد کتابخانه جوانه سراسر اعتراض سایت در هند امیدوار به تغییر شکل زبان محبوب کتاب در بزرگترین دموکراسی جهان. این کتابخانه در حال کمک به باز کردن سیستم عامل به طور سنتی متعلق به متعهد فعالان به امواج برای اولین بار معترضان — از دانش آموزان دبیرستان به خانه دار — که پیوسته دست در برابر حرکت های دولت نارندرا نخست وزیر به معرفی یک مذهبی برای آزمون تابعیت شهروندی است.

وجود دارد Inquilabi کتابخانه — تقریبا به عنوان ترجمه انقلابی کتابخانه — ایجاد شده توسط دانش آموزان از دانشگاه اسلامی علیگر در شمال هند در شهر علیگر. مشابه موقت کتابخانه آمده است در دانشگاه جواهر لعل نهرو (JNU) در دهلی نو. این پارک محل میدان اعتراض سایت دارای یک کتابخانه به عنوان یکی از در آزاد بازار در دهلی نو. چند تن از دیگر نامحدود, round-the-clock تظاهرات که همچنان در شهرستان پس از شهرستان نیز باید کتابخانه ها که برخی از آنها شروع با عنوان چند به عنوان 10 کتاب.

این دولت است که ترس از سوال و یا هر کسی که متفاوت از آنها این است که کتابخانه ها تبدیل به یک شکل از اعتراض.

Mohd. آصف تظاهرات دانشجویی

این کتابخانه ها به عنوان کلاس درس برای سخنرانی در قانون اساسی هند — که مودی منتقدان می گویند این است که نقض طریق قانون تابعیت. این شاهین باغ کتابخانه به عنوان مثال راه اندازی شد در اصل “آموزش تحریک سازماندهی” مطرح شده توسط B. R. Ambedkar پدر هند قانون اساسی می گویند سازمان. محمد عمر 22 ساله دانشجوی داوطلب وجود دارد می نویسد کردن پیام خود را برای من در یک تکه کاغذ به طوری که او نمی شکستن سکوت کردند. کتابخانه او می نویسد: همچنین “زندگینامه برخی از مبارزان راه آزادی.”

و در یک راه اساسی بیشتر این کتابخانه ها هستند اجازه می دهد هند به معترضان به اصلاح فضاهای عمومی و نه فقط سیاسی sloganeering و راه پیمایی اما برای آموزش و یادگیری است.

“این است که اشغال فضای عمومی و گفت: ما فقط در حال رفتن به جهان که ما می خواهیم می گوید:” Sherrin فرانسیس استادیار در دانشگاه دلاور آلفرد لرنر که کتاب کتابخانه ها در میان اعتراض: کتاب سازماندهی و جهانی فعالیت آزاد در ماه ژوئن. “این نوع از یک چشم انداز آرمانی نوع از آن بیرون می آید از ریشه هرج و مرج و آن را با اختصاص فضا و ایجاد آنچه شما می خواهید.”

Ready_for_revolution_poster_shaheen_bagh_new_delhi_2020

فرانسیس می گوید: کتابخانه ها نقش مهمی در دیگر جنبشهای اعتراضی بیش از حد در سال های اخیر — می شود آن را Zuccotti پارک در شهر نیویورک در طول اشغال وال استریت تظاهرات و یا در پارک گزی در استانبول در سال 2013. اما آن را تنها در حال حاضر که این موارد پراکنده دادن راه را برای افزایش پیاده کتابخانه ها در اعتراض سایت در شهرهای مختلف. هنگ کنگ طرفدار دموکراسی اضطراب نیز دیده می شود کتابخانه ها می آیند تا در اعتراض سایت.

و در هند نماد پشت این کتابخانه است عمیق تر از فقط تابعیت قانون است. آنها در حال ظهور در یک زمان دانش آموزان را مورد حمله قرار می آیند و مودی منتقدان را متهم کرده که دولت او از defunding عمومی آموزش و پرورش است. در ماه دسامبر پلیس وارد کتابخانه جامع Millia اسلامی در دانشگاه دهلی نو و lobbed گاز اشک آور پوسته به درایو دانش آموزان را در حالی که آنها ظاهرا جستجو برای معترضان. در Jan. 3 نقاب شنیدها — پس از شناسایی به عنوان اعضای این اتحادیه دانشجویی وابسته به مودی حزب وارد JNU و کوبید دانشجویان معترض در برابر هزینه های بهره است.

“جنگ وجود دارد که دولت برپا کرده در برابر موسسات آموزشی می گوید:” Mohd. آصف 25 ساله دانشجو از زبان فارسی. “این دولت است که ترس از سوال و یا هر کسی که متفاوت از آنها. کتاب کمک به ما در درک ما گذشته است. آرمان های ما. آنها در حال تلاش برای محدود کردن رسیدن به آموزش و پرورش در حال حاضر. این است که کتابخانه ها تبدیل به یک شکل از اعتراض.”

این کتاب نیز یک میراث ماندگار از تظاهرات نشان می دهد فرانسیس’ پژوهش است. او در بر داشت که پس از تظاهرات در نیویورک و مادرید و دیگر شهرستانها به پایان رسید “کتابداران [که فعالان] نگهداری کتاب ها و بريدن آنها را در اطراف و تلاش برای پیدا کردن مکان دائمی,” او می گوید. “و به این ترتیب کتابخانه ها همچنان برای ماه ها و سال های پس از مشاغل خود را بیش از.”

پشت در شاهین باغ کتابخانه 5 ساله Laiba فضل پیاده روی در با مادر خود پس از مدرسه و خودش را می یابد در یک کتاب نقاشی. او به زودی مصرف می شود توسط رنگ به عنوان مادر خود را به نظر می رسد با خوشحالی. این کتابخانه وجود دارد خواهد ماند تا زمانی که دولت خارج از قانون تابعیت اصرار عمر. و اگر و زمانی که اعتراض می رسد او می گوید: “ما تغییر خواهد کرد این [کتابخانه] به محل دیگری خواهد شد و این به صورت عمومی برای همیشه.”

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>