خدمات پستی اخراج هزاران نفر از کارگران برای گرفتن مجروح در حالی که ارائه و پردازش پست الکترونیکی خود را

ProPublica غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت ما بزرگترین داستان به عنوان به زودی به عنوان آنها منتشر شده است.

یک شب در سال 2009 Madelaine Sattlefield برداشته 80 پوند سینی از حروف دقت طبقه بندی شده اند توسط میسوری کد پستی است. او تا به حال انجام این کار هزاران بار در نه سال اما در این شب بازوی او خشکیده با درد و رفت لنگی در کنار او. سینی سقوط کرد و با ارسال پاکت نامه آبشاری در اطراف او. او به سختی می تواند حرکت کند اما بلافاصله نگران در مورد آنچه که آسیب ممکن است به معنای برای کار خود را.

“اضطراب لگد بود. من گفتم که چه می خواهند می گویند آنچه آنها می خواهم به انجام?” Sattlefield گفت.

در ماه, U. s. خدمات پستی اخراج او یکی از مورد 44,000 کارکنان بودند که یا از کار اخراج شده و یا ترک شغل خود را تحت فشار بیش از پنج سال در یک برنامه که “هدفمند” کارکنان با صدمات مرتبط با کار با توجه به ایالات متحده آمریکا کمیسیون فرصت های برابر شغلی. یک کمیسیون حاکم در کلاس اقدام شکایت نیز یافت می شود که خدمات پستی تبعیض اضافی 15,130 مجروح کارگران با تغییر وظایف کار و یا اقامت و غیرقانونی فاش خصوصی اطلاعات پزشکی از کارگران آسیب دیده در سراسر کشور است.

در حال حاضر بیش از یک دهه بعد با وجود این حکم از خدمات پستی است که هنوز هم در حال مبارزه با این کلاس اقدام شکایت. آن خودداری کرده است به حل و فصل بیان کرد در آخرین گزارش مالی که مورد نتیجه می تواند “تاثیر مواد” در آژانس. EEOC برنامه ای برای رفتن به موردی و از طریق حدود 28000 ادعا و خدمات پستی است که رقابت هر کارگر اتهامات که می تواند کشیدن این روند برای سال. به اختلاف بسیاری از ادعاهای خدمات پستی است با این استدلال که کارگران ارائه نمی شوند کافی اثبات این که آنها در واقع معلول یا آسیب دیده اند توسط این برنامه.

“آنها می گویند هرگز مرگ” گفت: Robbie دیکس رئیس EEOC فدرال استیناف برنامه. در سال 48 با EEOC سازمان وظیفه با اجرای تبعیض قوانین دیکس گفت که او نمی تواند به یاد یکی دیگر از آژانس فدرال به طور سیستماتیک هدف قرار دادن بسیاری از کارگران معلول. کلاس خود عمل است که در میان بزرگترین نازک کارکنان EEOC — که به طور معمول می شود در مورد 8,000 فدرال جلسات درخواست در هر سال — به کار گرفته شده است.

خدمات پستی به پایان رسید و برنامه خود را با هدف قرار دادن کارکنان معلول در سال 2011 اما سال بعد از آن بسیاری از کارگران هنوز در برخورد با عواقب آن است. برخی مانند Sattlefield حال معلول دائم. بسیاری می گویند که آنها رنج می برد مالی و عاطفی آسیب برساند.

دقیقا چقدر USPS می تواند مدیون کارگران ناشناخته است. خدمات پستی آخرین گزارش مالی برآورد $178 میلیون در مسئولیت بالقوه برای آن در انتظار اشتغال ادعا می کند از جمله این مورد.

حقوقی بررسی بعید است که به زودی. هنگامی که EEOC کامل آن ارزیابی خدمات پستی هنوز هم می تواند مخالف با یافته های آن, باز کردن درب به کارگر تجدید نظر.

یک USPS سخنگوی کاهش یافته است به صحبت می کنند با ProPublica مورد اختلاف است. او همچنین با رد درخواست به بحث در مورد این سازمان آسیب رای و امکانات رفاهی برای کارکنان معلول.

خدمات پستی یکی از بزرگترین آژانس های فدرال دارای یک اتحادیه نیروی کار از بیش از 630,000 کارکنان و سابقه طولانی روابط خصمانه بین کارگران و مدیریت است. ایمنی محل کار شده است که اغلب در موضوع و فدرال محققان مستند فیزیکی گونه های پست تحویل و عملیاتی سنگین پست مرتب سازی تجهیزات. پستی کارگران را تشکیل می دهند تنها یک پنجم نیروی کار فدرال اما آنها رنج می برد در حدود نیمی از تمام فدرال محل آسیب و بیماری در سال 2019 با توجه به U. s. وزارت کار داده است.

“راه هایی برای طراحی مجدد هر به کارگران صدمه دیده است نیست” گفت: دبی Berkowitz رئیس سابق کارکنان ارشد و مشاور سیاست در اداره ايمنی و بهداشت شغلی. “کارفرمایان مجبور به ارائه یک محیط کار عاری از خطرات است که می تواند باعث آسیب فیزیکی.”

بر روی کاغذ خدمات پستی موافق است. در آن کارمند دستی این سازمان آمده است که “هر شغلی آسیب یا بیماری می توان جلوگیری کرد. این هدف واقع بینانه است و نه نظری.”

آژانس لیست راه ایجاد یک آسیب-محل کار از طریق اقدامات حفاظتی مانند تجهیزات ایمنی کارکنان آموزش و به شدت اجرا قوانین ایمنی. در عین حال تنها در سال گذشته وزارت کار ثبت نام نزدیک به 37,000 پستی کارگران آسیب ها و بیماری های از طریق آن جبران خسارت کارگران ، وزارت کار کارفرمایان را ملزم به ارائه گزارش در بیمار بستری شدن در بیمارستان قطع دست و پا و چشم و زیان. پس از آن شروع به جمع آوری اطلاعات در 2015, خدمات پستی گزارش شده تقریبا 800 حوادث.

این برنامه که تحت تاثیر Sattlefield و هزاران نفر از دیگر کارگران مجروح شد و به نام ملی ارزیابی مجدد برنامه و در سال 2006 آغاز شد. USPS مقامات بعدها شهادت داد که آن را به اطمینان حاصل شود که مجروح کارکنان انجام شد “کار لازم” و بازگشت کارگران که تا به حال recuperated به وظایف اصلی خود.

چه این برنامه در واقع یک EEOC قاضی نوشته بود “پاک” را به عنوان بسیاری از مجروح کارکنان به عنوان امکان پذیر است. EEOC یافت که خدمات پستی حذف کارگران بودند که نقل مکان کرد و به شغل که خود را ملاقات کرد محدودیت های پزشکی. شغل واقعی بودند که EEOC گفت و پس از کارگران حذف دیگران مجبور به انجام کارهای مشابه.

در سال 2015 و دوباره در سال 2017 EEOC حکم داد که این برنامه به طور غیر قانونی تبعیض علیه کارگران مجروح با ایجاد یک محیط خصمانه کار گرفتن از کار افتادگی تسهیلات و آشکار کارگران محرمانه اطلاعات پزشکی است.

“این بود که این مضحکه می خواند و نقض قانون” گفت: هدر سفید یک وکیل است که متخصص در فدرال-بخش اشتغال دادخواهی. “این کاملا معمولی نیست چگونه سازمان های فدرال قرار است به کار گیرند.”

گرفتن صدمه دیده قرار داده Sattlefield راست در برنامه تیررس.

با توجه به جبران خسارت کارگران سوابق Sattlefield غالب دست راست و بازوی دیگر هرگز به درستی کار می کرد. او تا به حال یک پاره روتاتور کاف و دکتر برشمرد کار جدید محدودیت.

تحت فدرال ناتوانی قانون Sattlefield اعتقاد او تا به حال حق را به یک موقعیت که در دیدار با کسانی که محدودیت های پزشکی. اما هنگامی که او عمل جراحی شد, او گفت: سرپرست او فرستاده و او را به همان شغل بلند کردن و هل دادن سنگین سینی و بسته های دکتر به او گفت که برای جلوگیری از.

هنگامی که او خواست برای کار منطبق با دکتر خود, سفارشات, او گفت: هیچ چیز در دسترس بود. در 39, Sattlefield نامه ای به او می گوید که او دیگر به کار.

“من احساسی خراب است. مانند آنچه من می خواهم به انجام? این است که قرار بود کار من به پرداخت صورتحساب من,” او گفت:. “هیچ کس می خواهد به در آن موقعیت که در آن شما حتی نمی توانید خرید جوراب برای کودکان خود.” به زودی او نمی تواند استطاعت به پرداخت اجاره بها.

بسیاری از کارکنان که شغل شدند هدفمند تا به حال صدمات ستون فقرات و آسیب های عصبی و اختلالات دیگر محدود کردن عملکرد خود را از دست بازوها و شانه ها و پشت و پاها. برخی از آنها صدمه دیده است در یک زمان حوادث مانند سقوط.

زمانی که USPS راه اندازی کارگر “ارزیابی مجدد برنامه” این کشتی با عمده هزینه را افزایش می دهد. قیمت سوخت در حال افزایش است. مردم کمتر شد با استفاده از بالاتر-حاشیه خدمات مانند کلاس اول پست. کار ساخته شده تا حدود 80 درصد از این سازمان هزینه. “ادامه تمرکز بر کاهش ساعت کار ضروری است” رئیس امور مالی H. گلن واکر نوشت: در یک سال 2006 گزارش.

Madelaine Sattlefield در پست خود در USPS تسهیلات جایی که او مجروح او را دست راست و بازوی مرتب سازی ایمیل. (حسن نیت ارائه میدهد از Madelaine Sattlefield)

پیشین مقامات آژانس که منجر به برنامه کاهش یافته و یا پاسخ نمی دهند به Marketplace را درخواست مصاحبه.

مقامات آژانس گفت: این برنامه بود نه یک هزینه-صرفه جویی در اندازه گیری اما به منظور اطمینان حاصل شود که کارگران شاغل در موقعیت مناسب. اما این آژانس گزارش داد که این منجر به حدود $150 میلیون دلار صرفه جویی سالانه. حداقل یک اجرایی برنده جایزه خدمات برای موفقیت این برنامه است.

شش سال از قانونی کشف تولید داخلی ایمیل از خدمات پستی است که با توجه به EEOC “وضع لخت شدت” که با مدیران در حال اجرا برنامه “دنبال هدف خود را از کاهش [مجروح-در-وظیفه] رول.”

یکی از این ایمیل یک پیام تبریک به فورت ورث تگزاس منطقه برای کاهش “ما زمان NRP کارکنان در رول 25٪.” با توجه به EEOC پیام شامل یک آهنگ به نام “Cripple Creek” به عنوان موسیقی پس زمینه.

کارگران ادعا می کنند که در طول برنامه مدیران مورد آزار و اذیت و تهدید آنها. آنها گفته اند که احساس denigrated زمانی که همکاران و سرپرستان پیشنهاد آنها را تا پایان به عنوان خارج greeters پس از از دست دادن پستی شغل.

در یکی از ایمیل های سازمان بهداشت و مدیر منابع انسانی گفت: پس از آن-Postmaster ژنرال جان پاتر که 338 کارگران مجروح شده بود حذف شده از حقوق و دستمزد: “338 آن است و خوش آمدید به خارج” پاسخ خود را بخوانید. پاتر در حال حاضر رئيس جمهور و مدیر عامل شرکت متروپولیتن واشنگتن فرودگاه اقتدار نیست پاسخ به درخواست ها برای اظهار نظر.

ساندرا مک کانل یک ایمیل حامل در روچستر, نیویورک بود که در میان کارگران از دست دادن شغل خود را به عنوان برنامه مورد آزمایش قرار گرفت خلبان مناطق. او کاهش یافته بود در یک راه پله در مسیر تحویل در سال 1997 به طور دائم آسیب رساندن به ستون فقرات او. هنگامی که او بازگشت به کار در سال 1999 مدیران ایجاد یک نقش که او را ملاقات دکتر محدودیت. هفت سال او شکایت مشتری تماس و رفتار تغییر آدرس ایمیل در میان دیگر وظایف. اما در ماه مه سال 2006 او گفته شد وجود نداشت و کار موجود برای او مگر اینکه او می تواند بازگشت به حامل او ، او از کار اخراج شد و همراهی کردن محل.

همکاران او شهادت داد که او هرگز بیکار و کار انباشت اشیاء بدست آمده تا بعد از شلیک.

خدمات پستی اما استدلال کرد که مک کانل و دیگر کارکنان اخراج شده بین سال های 2006 و 2011 انجام شد “ساخته” “غیر ضروری” شغل.

مک کانل شکایت وی از سوی مامورین تبعیض ناتوانی. او در نهایت منجر شاکی در کلاس عمل است. بیش از 10 سال پس از او از کار اخراج EEOC دستور داد که خدمات پستی برای بازگرداندن موقعیت خود و پرداخت خود را برای حقوق از دست رفته.

برای بسیاری از کارگران از کار اخراج شده تحت ملی ارزیابی مجدد برنامه خاطرات چگونه آنها را توسط مدیران باقی می ماند دشوار است.

“شما تا به حال قرار داده تا با تمسخر و در حال صحبت با همکار خود کارکنان گفت:” دونالد McIlwain سابق حامل نامه از Shreveport, Louisiana. “آنها نمی بینم همه کار من. من فقط یک ادم.”

McIlwain شده بود یک حامل برای نه سال زمانی که او پیچ خورده زانو خود را در حالی که ارائه پست الکترونیکی. کار خود را مورد نیاز حرکت ثابت — بالابر سطل وزن صعودی از 70 پوند, چمباتمه, بالا رفتن از پله ها و در داخل و خارج از کامیون خود را. او تا به حال عمل جراحی بر روی یک پاره منيسک و دکتر توصیه می شود تنها دو ساعت از راه رفتن و ایستادن در هر روز کاری در 20 دقیقه فواصل. که رد حامل نامه کار می کنند. سوابق نشان می دهد که دکتر نیز ارزیابی خود را, درصد از کار افتادگی در زمینه های مختلف زندگی است. خانواده و مسئولیت های خانه: 50 درصد است. تفریح و سرگرمی: 80 درصد است. شغل: 80 درصد است.

“برای من این بود که با من چیکار کنم حالا ؟ آنچه که من دوست دارم انجام رفته است. من نمی توانم آن را انجام نمی,” او گفت:.

McIlwain دائمی آسیب زانو در آمد پنج سال قبل از ملی ارزیابی مجدد برنامه رونمایی شد. با توجه به سوابق اشتغال سازمان اختصاص داده شده به او یک کار اداری مدیریت ایمنی شغلی ارزیابی. او با یک مدیر است که او گفت: در مورد شکایت کارگران معلول. در سال 2010 او گفت: او را تماشا متعدد غیر فعال همکاران اخراج و همراهی از ساختمان. حدود دو ماه بعد خود را به نوبه خود آمد.

ProPublica صحبت با حدود 20 سابق USPS کارمندانی که مشاغل از دست رفته به دلیل ملی ارزیابی مجدد برنامه. بسیاری از توصیف احساس تحقیر و خوار توسط USPS آن را رد کرده است mistreating آنها. در EEOC یک شاهد شهادت به شنیدن مجروح کارکنان به نام “lazies” و “fakers.” یکی دیگر از شهادت به شنیدن برنامه کارکنان می گویند وجود دارد “رفتن به یک مقدار زیادی از sorry ‘rehabs’ کار در خارج به زودی.”

Sattlefield های میسوری مستقر در پست کنترل نیز هنوز به یاد می آورد سرپرست او را گرفتند. “اگر شما مجروح شدند شما ساخته شد به احساس کم مثل شما نیست حتی یک فرد,” او گفت:. “آنها همیشه فریاد چیزی در مورد ما شایسته نیست. بیا خود را شکسته به پایین خود را در این پست از,’,” او گفت:.

برخی از سابق کارگران پستی که تجربیات خود بودند تمایلی به نام علنا برای ترس بیشتر کار تلافی در حالی که مورد انتظار است.

یک کارمند که از دست رفته کار خود را توسعه داده شدید تاندون و آسیب های عصبی بیش از 19 سال در خدمات پستی. او گفت: وقت خود را با آژانس خود را نابود و روانی و سلامت روحی و جسمی.

“من در تلاش برای پیدا کردن صلح و من فقط نمی تواند به نظر می رسد برای پیدا کردن آن. من هرگز به عقب رفته به آنچه که من استفاده می شود به قبل از. شما از دست دادن تمام لذت بردن از زندگی,” او گفت:. “من ممکن است شده اند وجود دارد, اما من فکر نمی کنم من جان سالم به در برد.”

در زمینه:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>