این بیماری همه گیر را به عنوان خوانده شده-با صدای بلند طرح جرقه کپی رایت استفاده منصفانه تقل

چرا شما باید مراقبت از

وجود دارد یک خط نازک بین اخلاقی و قانونی است.

  • از مشاهیر و معلمان مدرسه به U. N., تعطیلی مدارس و در میان همه گیر باید منجر به یک موج مجازی واقعی با صدای بلند طرح.
  • بسیاری از ناشران و نویسندگان نگران هستند که این تلاش ها می تواند منجر به نقض کپی رایت.
  • اما بیش از 150 کپی رایت کارشناسان و کتابداران استدلال کرده اند که به عنوان خوانده شده-با صدای بلند ابتکارات در این دوران را تشکیل می دهند “استفاده منصفانه است.”

چهار هفته به منطقه مستند معلم مهد کودک در شمال ایتالیا در حال اجرا بود از کتاب به ضبط بر روی تلفن خود را و ارسال به kindergarteners’ خانواده.

خوشبختانه او در تماس با بیش از واتساپ با لیزا فون Drasek متصدی ادبیات کودکان مجموعه تحقیقاتی در دانشگاه مینه سوتا در مورد چالش است. Drasek فنر به عمل است. “من فکر کردم من می خواهم رسیدن به کتاب های کودکان سازندگان که کمک به ما در مجموعه” Drasek به من می گوید. او می خواست آنها را برای ارسال فیلم خواندن به آرامی از کتاب های خود را برای خارج از کشور معلمان به ترجمه. اما در حالی که او جوجه ریزی طرح یک خانه چاپ و نشر رسیده ابراز کپی رایت نگرانی.

این یک چالش نویسندگان ناشران و مربیان در حال دست و پنجه نرم کردن با آنها می آیند تا با راه های هوشمندانه برای رسیدن به بیش از 2 میلیون نفر در ایالات متحده دانش آموزان در حال حاضر و نه در مدرسه. در اواسط ماه مارس بازیگران, امی آدامز و جنیفر گارنر معرفی Instagram account @savewithstories — یک برنامه که در آن کودکان که قادر به حضور در مدرسه در فرد می توانید گوش دادن و تماشای مشاهیر خواندن کتاب.

Stimola ادبی استودیو ادبی آژانس است که نشان دهنده نویسندگان و تصویرگران است میزبانی بصورت زنده خوانده شده-با صدای بلند و صنعت فعالیت و نقشه کشی تظاهرات در همکاری با بچه روشن و جوان, بزرگسالان نویسندگان. جارت J. Krosoczka خالق رمان گرافیکی هی Kiddoاست میزبانی رایگان رسانه ای برای کودکان و نوجوانان در یوتیوب در هر روز است.

این مشکل ؟ این طرح می تواند الهام بخش معلمان به طور منظم و دیگران را نیز به شیرجه رفتن به عنوان خوانده شده-با صدای بلند از پروژه های. و بدون ابراز تصویب دارنده کپی رایت از جمله ابتکارات می تواند غیر قانونی است. قانون فدرال منع عمومی ارسال های ضبط شده از کار منتشر شده آنلاین است که به عنوان یک “اجرای عمومی” — حق انحصاری از دارنده حق تکثیر. که محدودیت در حال حاضر جرقه تازه بحث در مورد اینکه آیا این قانون نیاز به تغییر و یا تفسیر مجدد برای بار بهداشت عمومی بحران.

مردم وجود دارد خارج وجود دارد که دزد و آنها نمی مراقبت در مورد کودکان و نوجوانان و آنها اهمیتی نمی دهند در مورد اخلاق.

رزماری ولز نویسنده تصویرگر و بنیانگذار #OperationReadAloud.

Drasek در ارتباط با رزماری ولز نویسنده و تصویرگر از چند پرفروش ترین کتاب های کودکان. چاه در نوبت رسیده به بیش از 30 سردبیران و کتاب کودکان سازندگان و ظرف چهار روز حاوی یک مجوز طرح برای معلمان و کتابداران و نویسندگان به خواندن کتاب با صدای بلند. در اواسط ماه مارس, #OperationReadAloud تشکیل شد.

“این واقعا با هم آمدن جامعه” Drasek به من می گوید.

تامین امنیت اجازه از دارندگان کپی رایت معنی که چاه و Drasek لازم نیست که به نگرانی در مورد قانون. یونیسف یک شبیه #ReadtheWorld ابتکار عمل بین المللی انجمن ناشران که در آن کودکان محبوب نویسندگان در حال خواندن عصاره از کتاب های خود را در Instagram به میلیون ها نفر از کودکان و نوجوانان در خانه در طول بیماری همه گیر.

چاه سهام نگرانی هایی است که بدون کنترل و توازن خواندن alouds می نژاد نقض قوانین حق تکثیر. “این همه بسیار خوب بود و اخلاقی و برای دریافت کتاب به کودکان و نوجوانان وجود دارد اما مردم خارج وجود دارد که دزد و آنها نمی مراقبت در مورد کودکان و نوجوانان و آنها اهمیتی نمی دهند در مورد اخلاق” او می گوید.

هر کس موافق است. در نهایت تست استفاده منصفانه که دادگاه اعزام این است که آیا منافع عمومی لغو اقتصادی بهره از حقوق دارنده.

نانسی سیمز یک وکیل و کپی رایت برنامه کتابدار در دانشگاه مینه سوتا می گوید: او یک “دوستانه اختلاف نظر” با چاه و Drasek.

او در میان بیش از 150 نفر از کتابداران و کپی رایت متخصصان که باید امضا بیانیه های عمومی این استدلال که خواندن با صدای بلند طرح در طول همه گیر هستند تحت پوشش استفاده منصفانه. “در حالی که وجود دارد هیچ استفاده منصفانه موارد مستقیما پرداختن به کپی کردن برای کمک به حداقل رساندن بحران بهداشت عمومی دیگر طیف گسترده ای از مزایای ذکر شده در توسط دادگاه های ما منجر به این باور است که این هدف خواهد وزن بسیار به شدت به نفع استفاده عادلانه” آنها گفته ام.

مهم نیست که چگونه شما تفسیر قانون مدارس بعید است که برای باز کردن در هر زمان به زودی به عنوان اثرات این بیماری همه گیر است که به کشته شدن بیش از 105 ، 000 آمریکایی ها همچنان معطل. و هر دو Sims که اشاره به ابهامات در قانون و چاه که معتقد است مقدس برسند که چیزی را تغییر دهید. “این درست نیست به شکستن قانون است و حق تغییر قانون” ولز می گوید.

سیمز معتقد است امریکا باید یک مکانیسم است که سبب معلمان را قضاوت تماس fair use — به خصوص در این زمان. او به نقل از یک رانندگی قیاس: در بزرگراه آن را غیر قانونی به نقض محدودیت سرعت, اما آن را نیز می تواند خطرناک برای دیگر غواصان اگر برخی از اتومبیل های در حال حرکت بیش از حد به آرامی. “شما را به آن قضاوت تماس,” او می گوید.

چقدر راه گریز است تمدید آنلاین خوانندگان — آیا معلمان و یا عمومی شخصیت مانند آدامز و گارنر — می تواند به شکل دادن به آینده از استفاده منصفانه ملاحظات حداقل با بچه ها کتاب.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>