مبارزه جدیدی را برای برگزاری پوردو داروسازی و Sacklers مسئول مخدر بحران

زمانی که اخبار اولین شکست خود در سپتامبر گذشته که پوردو داروسازی بود تشکیل پرونده برای ورشکستگی بسیاری از قربانیان مرگبار مواد مخدر بحران که این شرکت دارای مسئولیت عظیم اعتقاد وجود دارد دلیلی برای جشن. مرگ خصوصي دارویی شرکت خالق OxyContin شده بود هدف از فعالان و قربانیان و خانواده های آنها برای بیش از یک دهه است. برای کسانی که آشنا با بوالهوسی از قانون ورشکستگی آن را بلافاصله روشن شد که 11 فصل تشکیل پرونده شد فقط آخرین حرکت توسط پوردو مدیران و صاحبان آن اعضای ساکلر خانواده برای فرار از عدالت و طفره رفتن از پاسخگویی.

در پر کردن به صورت داوطلبانه ورشکستگی پوردو قادر به محافظت از خود را از 2,600 فدرال و ایالتی دعاوی آن مواجه شد برای نقش آن جاری شدن سیل در ایالات متحده با تجویز مخدرها کمک به مرگ بیش از 450.000 نفر از سال 1999. Purdue مدیران و اعضای ساکلر خانواده متهم شدند در صورتی که پس از مورد گمراه کننده پزشکان و بیماران در مورد طبیعت اعتیاد آور OxyContin در حالی که جمع آوری یک میلیارد دلار ثروت.

از تشکیل پرونده ورشکستگی استناد اقامت خودکار از دادخواهی مدنی علیه این شرکت است. و در حالی که میلیاردر Sacklers به هیچ وجه رو به ورشکستگی شخصی آنها بیش از حد اعطا شده است اقامت از دادخواهی. اگر آنها راه خود را در دادگاه به عنوان آنها به احتمال زیاد به انجام ورشکستگی حل و فصل می تواند سپر ساکلر خانواده از همه آینده ادعا — و نفوذ این که آیا آنها به موضوع مسئولیت کیفری ، حد کامل پوردو را — و مختلف Sacklers’ — تخلفات آگاهانه در ایجاد یک بازار انبوه در اعتیاد می تواند باقی می ماند پنهان در اسناد و مدارک مهر و موم شده.

حرکت به دفن آنچه که باید یک جرم عمومی حساب در مات شکاف از دادگاه ورشکستگی typifies underhanded ساکلر شیوه های بازاریابی. در پاسخ کسانی که مبارزه برای پاسخگویی مجبور به حرکت در یک مجتمع حقوقی زمین در تلاش برای دسترسی به حتی یک ذره از عدالت است. افرادی که دچار اعتیاد به مواد مخدر و یا عزیزانشان را از دست داده به ساکلر-تولید بحران باید تا پایان ماه ژوئیه به پرونده ادعای قتل غیر عمدی و “صدمه شخصی” — یک ناخالص قانونی تعبیری — به عنوان طلبکاران در ورشکستگی حل و فصل است. آنها باید به عنوان منابع بسیار بیشتر از این پرداخت ارائه خواهد شد.

The headquarters of Purdue Pharma seen through a window from a building opposite

ستاد پوردو داروسازی در 2 آوریل 2019 در استمفورد Conn.

عکس: جلب Angerer/گتی ایماژ

بسیاری از بازماندگان این تقاضای اولیه خود مدعی است که پوردو ورشکستگی با هدف جلوگیری از: شفافیت.

“برای بسیاری از ما که در این مبارزه تا زمانی که پول به معنی کمتر” گفت: باربارا ون Rooyan که مبارزه در برابر OxyContin را تکثير پس از مرگ پسرش از مصرف یک قرص در سال 2004. “بزرگترین دارایی آنها حقیقت است.”

ون Rooyan پیوست و با بازماندگان دیگر به شکل موقت کمیته پاسخگویی یک گروه از طلبکاران به دنبال استفاده از مشارکت خود را در مورد ورشکستگی به فشار برای آزادی همه پوردو داخلی اسناد و مدارک هر دو ممتاز و nonprivileged در کنار تمام ارتباطات بین ساکلر خانواده و شرکت. ون Rooyan با من به اشتراک گذاشته یک کپی از تشکیل پرونده برای امداد رسانی تاکیدی در حل و فصل که شامل یک تقاضا برای “افشای عمومی از همه پوردو داروسازی اسناد و مدارک از جمله تمام اسناد و مدارک که روشن مالی و عملیاتی بين Sacklers و پوردو.”

“برای بسیاری از ما که در این مبارزه تا زمانی که پول به معنی کمتر است. بزرگترین دارایی آنها حقیقت است.”

در سال 2007 زمانی که پوردو التماس کرد گناه را به اتهامات مربوط به misbranding و بازاریابی OxyContin ون Rooyan شهادت در صدور حکم شنیدن. در ورشکستگی حل و فصل ادعا می کنند او اشاره کرد که در آن صورت همانطور که در بسیاری از موارد در مقابل شرکت “اسناد پنهان نگه داشته است که باید با تغییر رزولوشن مورد و قطعا مسیر مخدر بحران است.”

برای کسانی که رنج می برد و از دست عزیزان در سال است که به دنبال پوردو الگوی محرمانه خرس مسئولیت مستقیم. “اگر من تا به حال شناخته شده بیشتر در زمان پسر من ممکن است هنوز زنده باشد” گفت: امیلی والدن که از دست پسرش در سال 2012 و در حال حاضر ریاست ائتلاف ملی مبارزه با مواد مخدر بحران تغذیه! والدن است پرونده یک قتل غیر عمدی ادعا در مورد ورشکستگی است و همچنین عضو کمیته موقت در پاسخگویی.

درمان یک شرکت داخلی اطلاعات به عنوان یک دارایی است که طلبکاران می توانید سعی کنید به ادعا می کنند از شرکت ورشکسته است, یک رمان استراتژی و نشان دهنده نبوغ این فعالان و بازماندگان مستقر کرده اند در برابر دارویی لویاتان در طول سال.

زمانی که پوردو به ارتباطات داخلی منتشر شده است در گذشته مطالب بوده است محکم برای Sacklers برگزار شد که اجرایی پست. یک 2019 دادگاه تشکیل پرونده علیه این شرکت توسط ماساچوست دادستان کل به عنوان مثال ذکر شده یک سخنرانی که در آن سابق پوردو رئیس جمهور ریچارد ساکلر افتخار است که “راه اندازی OxyContin قرص خواهد شد و پس از بلیزارد نسخه است که دفن خواهد شد در این رقابت است.”

حق با او بود: با توجه به کارشناسی, مجله پزشکی “فروش رشد از 48 میلیون دلار در سال 1996 به حدود 1.1 میلیارد دلار در سال 2000 است.”

تنها چند سال پس از مواد مخدر از انتشار مدارک و شواهد از آن خواص اعتیاد آور — که این شرکت بعدها نشان داده شود به سرکوب — شروع به پدیدار شود. در سال 2001 ایمیل شد نیز پرونده در دادگاه در ماساچوست مورد ساکلر strategized در مورد چگونه برای منحرف کردن مقصر برای داروهای بیماری اجتماعی اثرات بر روی معتادان — به جای این شرکت را از هر گونه مسئولیت. “ما باید به چکش بر روی معتادان در هر راه ممکن است” ساکلر نوشت. “آنها بی پروا مجرمان.”

ننگین “بلیزارد” دیدگاه را الهام گرفته از یک اعتراض در موزه گوگنهایم توسط گروه فعال یا تجویزی اعتیاد مداخله در حال حاضر تاسیس توسط هنرمند Nan Goldin. معترضان snaked در اطراف موزه مشهور برجک و پراکنده خود بلیزارد از جعلی Oxycontin نسخه هر محاط با نقل قول از ساکلر ارتباطات با دیگر پوردو مدیران.

Artist and Harm Reduction Activist Nan Goldin with members of P.A.I.N. (Prescription Addiction Intervention Now) and Truth Pharm protest outside New Yorks Southern District Federal Court in White Plains, where Purdue Pharmaceuticals bankruptcy hearing is being held on Oct. 10, 2019

هنرمند و کاهش آسیب فعال Nan Goldin با اعضای P. A. I. N. (نسخه اعتیاد مداخله در حال حاضر) و حقیقت Pharm در اعتراض به جدید Yorks منطقه جنوب دادگاه فدرال در سفید دشت که در آن پوردو داروسازی ورشکستگی شنوایی است که برگزار می شود در اکتبر. 10, 2019.

عکس: اریک مک گرگور/LightRocket via Getty Images

پس از سال 2017 Goldin و درد را هدف قرار داده اند Sacklers در سایت های که در آن خانواده به دنبال خرید خود را محترم شهرت در ابد به عنوان بزرگ خیر به گالری ها و موزه ها. درد صحنه های متعدد بالا-منظره تظاهرات و مرگ-ins انعکاس میراث عمل کردن فعالان طول ارتفاع از بحران ایدز. در پاسخ به تعدادی از موسسات عهد رد آینده کمک های مالی از Sacklers. بیشتر پیروزی, اما, بود, درد, افشای ساکلر نام به موشکافی; تظاهرات تاسیس یک انجمن عمومی خانواده به عنوان عاملان مرگبار بحران و نه به عنوان خیر.

درد به تازگی تبدیل توجه خود را به کمک به قربانیان فایل ادعا با دادگاه ورشکستگی در حالی که کار برای استخراج هر چه پاسخگویی عمومی آن را می توانید از این روند است. اما محرمانه جهان از قانون ورشکستگی را فراهم می کند کمتر زمینه مناسبی برای جلب توجه افکار عمومی و خشم. “این Sacklers و پوردو بانک به پیچیدگی این فرآیند گفت:” هری کالن یک فعال سیاسی با درد “که بخشی از insidiousness از این ورشکستگی است.”

گلدین خودش یک بازمانده از OxyContin اعتیاد با تاکید بر اهمیت استخراج مستندات در دادگاه. “برای بسیاری از مردم دسترسی به Purdue مقالات و اسناد مورد اطمینان حاصل کنید چیزی شبیه به این اتفاق نمی افتد دوباره در آینده” او به من گفت. “برای من, آن را نیز در مورد در حال حاضر. آن را در مورد عدالت است.” او گفت: “کل داستان” از آنچه پوردو و Sacklers انجام داده اند نیاز به قرار گرفتن در معرض: “این است که قرار گرفتن در معرض از سیستم آمریکایی است.”

در بهار و درد و راه اندازی آن OxyJustice ابتکار برای کمک به قربانیان و بازماندگان فایل proof-of-ادعای اسناد با دادگاه ورشکستگی. این قاضی نظارت مورد تمدید مهلت ارسال آثار به فایل ادعا در برابر پوردو از 30 ژوئن تا ژوئیه 30 — حداقل شناخت اختلالات ناشی از این بیماری همه گیر کوروناویروس. همانطور که از اواخر ماه ژوئیه 61,000 صدمه شخصی ادعا می کند واصل شده است — یک قطره در اقیانوس تعدادی از مردم آزار توسط پوردو دهه از دلواپسی. در علاوه بر این به افراد وام در حل و فصل شامل متحده صدها نفر از استان ها و شهرستانها ایالات متحده و دیگر شرکت های بزرگ.

یک پیشنهاد حل و فصل نمی خواهد دور — جدید ترین عامل گزارش در زمینه ورشکستگی را نشان می دهد که پوردو است $1 میلیارد. ساکلر خانواده شده و به پرداخت 3 میلیارد دلار پول نقد بیش از هفت سال صرف کسری از مقدار آنها را ساخته اند از فروش OxyContin.

دیگر منحرف جزئیات نقطه پیشنهادی حل و فصل است. آنچه باقی می ماند پوردو خواهد بود بازسازی اعتماد و با توجه به شاکیان. این “اعتماد” را در ادامه فروش OxyContin به پرداخت ادعا می کند در حالی که بنا به گزارش ارتکاب به غیر انتفاعی و تحقیق و توسعه از ضد اعتیاد, anti-مصرف بیش از حد مواد مخدر. Ad Hoc اعضای کمیته هستند جای تعجب نیست که خواستار پوردو تعطیل شود. “من عصبانی هستم در این پیشنهاد که در آینده فروش OxyContin صندوق بخشی از پوردو داروسازی ورشکستگی حل و فصل” Van Rooyen گفت: در امداد رسانی تاکیدی ادعا می کنند. “این مواد مخدر است که مشتعل مخدر بحران است.”

زمانی که تشکیل پرونده ورشکستگی اعلام شد, استیو میلر که آورده بود به صندلی پوردو هیئت مدیره زمانی که Sacklers بودند شکایت کرد و تن به تن پیشنهاد حل و فصل به عنوان یک “چارچوب منحصر به فرد برای حل جامع” است که “وقف تمام دارایی ها و منابع پوردو به نفع آمریکا است.” به عنوان Ed Bisch یک عضو موسس انجمن حمایت بستگان در برابر پوردو داروسازی که از دست پسر خود را به مصرف بیش از حد در سال 2001 به من گفت: “من می دانم که آنچه که ما در مقابل هستید. Purdue نقش شطرنج در حالی که ما بازی چکرز.”

حدود شش ماه قبل از پوردو برای ورشکستگی زمینه آن هیئت مدیره تغییر رسمی این شرکت به آدرس سفید دشت, New York. این حرکت قرار داده و در مورد صلاحیت Robert D. تخلیه ورشکستگی قاضی.

در اولین ماه از مورد تخلیه وارد دستور به تعطیل کردن همه دادخواهی در برابر Sacklers در سراسر کشور حتی اگر آنها خود را ورشکسته. در ماه فوریه به قاضی گفت: وزارت دادگستری برای جلوگیری از گرفتن یک موقعیت حقوقی که تداخل با حل و فصل معامله; او گفت که دادن مصونیت به Sacklers بود “تنها راه برای رسیدن به صلح واقعی است.” در مارس تخلیه گفت: به طور کلی وکیل که به شکایت خانواده که در راه گرفتن یک ساکلر معامله شد “تقریبا دافعه.”

شاید توجه داشته باشید که در سال 2008 غرور کتاب “چرخش بچه” میلر توصیف شرکت به عنوان یک شرکت شاهد در یک جداگانه مورد ورشکستگی — همچنین در مقابل تخلیه آنها از او به عنوان “به شدت هوشمند است.” میلر نوشت که او خیلی راحت در تخلیه را “متوسط اتاق” است که او در زمان چرت زدن.

این هیچ جای تعجب است که کارشناسان حقوقی قربانیان و طرفداران همه تاکید کرد که باید به صورت مستقل آزما در مورد ورشکستگی است.

“هنگامی که حقایق آمد همه پادشاه اسب و همه مردان شاه قادر نخواهد بود برای قرار دادن پوردو به عقب با هم دوباره.”

در همه بیش از حد به احتمال زیاد عدم وجود شفافیت و پاسخگویی در روند ورشکستگی بازماندگان و طرفداران طرح به دنبال راه های جایگزین از جمله اعمال فشار بیشتر بر کنگره به تحقیقی عمل است. کوین وکیل اشاره کرد که آن را کنگره و نه دادگاه که مجبور توتون و تنباکو مدیران به شهادت تحت سوگند. “آنها می تواند آن را انجام دهید برای Sacklers,” او گفت:. خانه نظارت کمیته و کمیسیون انرژی مجلس و تجارت کمیته باید هر تحقیقات راه اندازی به Purdue فعالیت و در عین حال نه کمیته برگزار کرده است هر گونه جلسات و یا انتشار هر گونه گزارش. و به عنوان براده در مورد ورشکستگی را نشان داد, Purdue استخدام سی حقوقی WilmerHale برای دفاع در برابر کنگره تحقیقات. لوایح قانونی نیز نشان می دهد که پوردو را دفاع جنایی وکیل مشغول به کار هستند با Sacklers برای حفاظت از “منافع مشترک” در برابر وزارت دادگستری.

“آیا مدنی و کیفری و یا قوه مقننه پوردو و Sacklers که قرار وکلای خود را در هر برهه از عدالت گفت:” کوین “اما هنگامی که حقایق آمد همه پادشاه اسب و همه مردان شاه قادر نخواهد بود برای قرار دادن پوردو به عقب با هم دوباره.”

وجود دارد باقی می ماند برخی از امید است که دولت خاص وکلای کلی که تا کنون رد پوردو ورشکستگی حل و فصل خواهد شد و همچنان به فشار برای اقدام قانونی علیه Sacklers. “من نمی خواهد بماند در آن طرح دعوی در دادگاه در برابر ساکلر خانواده و ادامه مبارزه را به این خانواده پرداخت برای مرگ و نابودی آنها تحمیل شده بر مردم آمریکا گفت:” نیویورک دادستان کل Letitia جیمز در پی پوردو به تشکیل پرونده ورشکستگی. ماساچوست نیز قول داد به دنبال بیشتر دادخواهی در برابر خانواده.

آن است که بازمانده فعالان این که برای دو دهه نشان داده آمادگی برای استقرار هر تعداد از تاکتیک — از اقدام مستقیم به ظریف ترانشه از قانون ورشکستگی — به اطمینان حاصل شود که Sacklers هیچ صلح در حالی که قربانیان خود را بدون عدالت. مبارزه خود را به پایان خواهد رسید در دادگاه ورشکستگی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im