این کشور برای اولین بار در ایران بسته به بازماندگان شکنجه پلیس شامل یک بنای یادبود. بازماندگان هنوز در انتظار.


ProPublica, ایلینوی, غیر انتفاعی اتاق خبر که به بررسی سوء استفاده از قدرت است. ثبت نام برای دریافت به روز رسانی هفتگی در مورد کار ما است.

آن زمان برخی از زمان برای وینسنت وید-رابینسون برای آمدن در سراسر به ایده داشتن نام خود را محاط در یک بنای یادبود. او تجربه شده است دردناک. او نمی خواست به ساکن بر آن است.

“چگونه می تواند شما را توصیف شکنجه” او از من پرسید. “من هر روز در آینه نگاه کنید من که اسکار در سراسر بینی من است. که من یادآوری از آنچه اتفاق افتاده است به من.”

اما او در نهایت تصمیم گرفت که یک یادبود خواهد بود مهم اذعان عمومی است که او و دیگران ستم شد. پنج سال بعد او هنوز در انتظار.

یادبود بخشی از شهرداری غرامت بسته در کشور برای رسیدگی به خشونت های پلیس. این طرح تصویب شده توسط شهر شیکاگو در ماه مه سال 2015 طراحی شده است برای رسیدگی به اشتباهات مرتکب شده در آنچه که شاید این کشور طولانی ترین در حال اجرا خشونت پلیس رسوایی. برای تقریبا دو دهه از اوایل دهه 1970 تا اوایل 1990s سابق پلیس شیکاگو Cmdr. جان Burge رهبری یک گروه از افسران که شکنجه بیش از 125 افراد بسیاری از آنها سیاه و سفید, به اعتراف به جرایمی است که بسیاری از مثل وید-رابینسون می گویند که آنها مرتکب نشده.

Burge که رد mistreating متهمان به اعدام محکوم شده در دادگاه فدرال از دروغ و انسداد عدالت برای دروغ گفتن تحت سوگند در مورد شکنجه و محکوم شد به 4 و نیم سال در زندان است. او در سال 2018 است.

یک مورد وضع شامل یک اوت 1984 بیانیه ای از پلیس شکنجه بازمانده وینسنت وید-رابینسون. (ایلینوی شکنجه پرس و جو و امداد کمیسیون)

این 5.5 میلیون دلار غرامت بسته شامل یک عذرخواهی رسمی از سابق شهردار شیکاگو, رام امانوئل مالی پرداخت غرامت به بازماندگان و خانواده های آنها چشم پوشی شهریه به شهر کالج اجباری مدارس عمومی شیکاگو برنامه درسی برای آموزش دانش آموزان در مورد شکنجه پلیس تحت Burge و ایجاد دائمی در مکان عمومی, یادبود.

به عنوان بناهای تاریخی در سراسر کشور در حال سرنگون و یا حذف شده به دلیل روابط خود را به کنفدراسیون و یا دیگر نژادپرستانه میراث ایجاد این بنای یادبود است و تنها نیاز غرامت بسته باقی می ماند که برآورده نشده.

“آنها اعتراف کرد که آنها اشتباه توسط ما” گفت: وید-رابینسون که در خدمت 31 سال زندان برای محکومیت قتل و سرقت و تجاوز جنایات او گفت: او به دروغ اعتراف به کارآگاهان پس از او پانچ و ضربه او با یک چراغ قوه. “اما آنها در حال تلو تلو خوردن بیش از پاهای خود را برای انجام حق با ما است.”

وجود دارد تعدادی از توضیحات برای چرا یادبود باقی مانده unbuilt و آنها متفاوت است بسته به نوع که شما را به صحبت کنید. جوی مغول وکیل مردم دفتر حقوقی و از بنیانگذاران شیکاگو شکنجه عدالت یادبود که حمایت برای غرامت نسبت برخی از تاخیر به سازمان تعهد شامل یک جامعه از بازماندگان و اعضای خانواده هنرمندان مربیان و فعالان در یادبود طراحی.

اما پول و سیاست البته باید همچنین نقش. هر چند به یادبود بخشی از غرامت بسته Emanuel مرتکب نشده بودجه ساخت آن را قبل از او در سمت چپ اتاق. انتقال کمیته شهردار لری Lightfoot توصیه می شود که او صندوق یادبود در 100 روز اول اما بیش از یک سال بعد که اتفاق افتاده است.

در بیانیه سخنگوی شهردار گفت: شهر متعهد به ادامه کار “در طرح یک بنای یادبود که به افتخار قربانیان بی عدالتی است.”

اما معلوم نیست که در آن شهر می ایستد در تعهد خود را به ایجاد یک خاص یادبود به رسمیت شناختن برگ بازماندگان و اذعان خشونت آنها رنج می برد در دست پلیس است. یک سخنگوی نیست پاسخ به سوالات در مورد اینکه آیا این شهر به نفع ایجاد یک بنای یادبود که به طور گسترده تر مضمون در اطراف بی عدالتی و یا یکی از خاص به Burge بازماندگان.

طرفداران برای یادبود می گویند ویژگی آن مهم است. مغول گفت که این یادبود را کمک به ایجاد تجربیات بازماندگان و خانواده “که بارها و بارها گفته [به] حقیقت و همیشه گفته بودند دروغ” در مورد شکنجه به عنوان غالب روایت از چگونگی این شهرستان به خاطر شرم آور بخشی از آن گذشته است.

“ما نیاز به مکان یادبود برای اطمینان از حقیقت خود مهر و موم شده است” مغول گفت.

آنتونی هلمز, 74, که در خدمت 30 سال زندان برای قتل او گفت که او مرتکب نشده و بعد از شهادت در برابر Burge در سابق پلیس فرمانده محاکمه در دادگاه فدرال گفت: شهرستان تاخیر در ایجاد یادبود لطمه می زند.

“آنها دیگر تاریخ تا” هولمز گفت: با اشاره به دیگر بناهای تاریخی و بناهای اطراف شیکاگو که برخی از آنها بحث شده است برای چندین دهه است. در میان آنها: یک سال 1895 بنای تاریخی به مؤتلفه زندانیان جنگ در جنگل بلوط گورستان در ضلع جنوبی و یک سال 1934 بنای تاریخی به فاشیست ایتالیا Italo Balbo همراه جمعیت (شهر تغییر نام داد Balbo درایو افتخار, سیاه روزنامه نگار و ضد مجازات فعال ایدا B. چاه در سال 2018).

به تازگی شده است وجود دارد یک فشار به اضافه کردن یک S به داگلاس پارک به طور موثر تغییر نام آن به افتخار فردریک داگلاس سیاه و طرفدار الغای برده داری و محقق به جای Stephen A. داگلاس.

لوگان مربع محله بیش از حد است که پس از اتحادیه ژنرال ارتش ، علیرضا جان لوگان که به تصویب یک اندازه گیری در سال 1853 که برای یک زمان جرم حل و فصل سیاه و سفید از مردم در ایالت ایلینوی است. زیادی بنای تاریخی به لوگان می ایستد در گرانت پارک در مرکز شهر.

“این کارها صورت گرفت و ما افتخار آنها” هولمز گفت. “آنها نمی افتخار ما و من نمی فهمم این چرا که این ما هستیم که رنج می برد.”

اگر و زمانی که شهر تصمیم می گیرد به حرکت به جلو با یادبود وجود دارد یک طراحی برای ساختار. پس از سالها جمع آوری در جامعه بیشتر ورودی نمایشگاه پژوهش و درخواست از هنرمندان پانل از منصفه که شامل وید-رابینسون و هولمز — تایید شده در مارس 2019 طراحی توسط شیکاگو هنرمند پاتریشیا Nguyen و معماری طراح John Lee.

یک رندر از یادبود پیشنهادی برای بزرگداشت بازماندگان تحت شکنجه پلیس سابق پلیس شیکاگو Cmdr. جان Burge. (حسن نیت ارائه میدهد از شیکاگو شکنجه عدالت یادبود)

نگوین گفت: پیشنهاد یادبود با عنوان “نفس شکل و آزادی” است که به ویژه مربوط به زمان جنبش در سراسر کشور برای حذف بناهای تاریخی و یادبود با مضر نژادپرستانه میراث است.

“ما نمی خواهیم یک بنای یادبود است که می گوید: این شهرستان دارای برخورد با آن و شهر نقل مکان کرد و در” نگوین گفت. “ما می خواهیم به نشان می دهد ادامه داد: مبارزه برای عدالت است.”

“نفس شکل و آزادی” یک 16 ، 000 فوت مربع spiraled راهرو است که ویژگی های نام برگ بازماندگان برگ فضا برای اضافه کردن نام آینده قربانیان خشونت پلیس Nguyen گفت. مراسم یادبود برآورد هزینه حدود 750,000 با توجه به شیکاگو شکنجه عدالت خاطرات.

نگوین گفت که او و لی طراحی ساختار مورد استفاده قرار گیرد به عنوان یک بی انتها جمع آوری فضایی برای انعکاس و تخیل آنجا که او گفت: مردم را به تازگی گرفته شده بیش از برخی از سایت های مؤتلفه بناهای تاریخی از جمله یک خیابان در ریچموند, ویرجینیا, که تبدیل به یک نقطه محبوب برای فارغ التحصیلی دبیرستان عکس, جامعه, کباب کردن و حتی بازی های بسکتبال در میان مجسمه ها در حال حاضر تحت پوشش در نقاشی های دیواری و بی مطالعه ، شهردار ریچموند Levar Stoney گفت: دولت برنامه ای برای حذف این شهر متعلق به مجسمه.

این Robert E. Lee بنای تاریخی در ریچموند, ویرجینیا, در ژوئن 20. (Eze Amos/گتی ایماژ)

لی معماری طراح و گفت که او امیدوار است در معرض ساختار یادبود دعوت مردم به سوال ساختاری ریشه های نژادپرستی و خشونت پلیس. دایره ای جمع آوری فضایی در یادبود مرکز نیز بی سقف. نگوین گفت که با ترک یک آسمان نمای او امیدوار است آن را به مردم می دهد فضا برای احساس مانند آنها می تواند نفس کشیدن یک یادآوری از سخنان اریک گارنر و اخیرا جورج فلوید و سابقه طولانی از کسانی که خفه توسط پلیس.

محل یادبود بلاتکلیف باقی مانده است. اما وید-رابینسون یک ایده. به جای قرار دادن آن در یک محله در ضلع جنوبی که در آن او می گوید: “هیچ کس نمی خواهد آن را ببینید,” او می خواهم برای دیدن این بنای یادبود در یک منطقه پر ترافیک مرکز شهر و یا “درست در مقابل مقر پلیس.”

اما او شک و تردید است.

“شما فکر می کنم که آنها می خواهم برای دیدن چیزی نماد رسوایی خود را به پلیس شیکاگو بخش؟” وید-رابینسون گفت. “بیایید برای واقعی است.”

در زمینه:

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im