خانه رمز و راز: چگونه مشکوک چند میلیون دلار معامله املاک و مستغلات به مرگبارترین آتش کالیفرنیا متصل


ProPublica یک اتاق خبری غیرانتفاعی است که در مورد سوء استفاده از قدرت تحقیق می کند. ثبت نام برای دریافت بزرگترین داستان های ما به محض انتشار آنها.

مدت کوتاهی پس از آتش سوزی ویرانگر شهر کوچک پارادایس در کالیفرنیای شمالی را در نوامبر ۲۰۱۸ نابود کرد، گاز و برق اقیانوس آرام یک شرکت دفع زباله مبهم را استخدام کرد تا به بازسازی آن از آتش کمک کند.

PG &E بدهکار شرکت میلیون ها دلار زمانی که آن را به طور ناگهانی پایان رابطه کسب و کار خود را در سال جاری. غول سودمند اعلام کرد که دو تن از کارکنان آن از این شرکت رشوه گرفته اند که به بازیافت بتن منطقه خلیج معروف است.

در حال حاضر، تحقیقات توسط بنیاد اخبار شهر خلیج و ProPublica برای اولین بار نشان داد که یک معامله املاک و مستغلات چند میلیون دلاری ارتباط یکی از صاحبان بتن منطقه خلیج، Yadwinder “کوین” سینگ، به کارمند PG&E که نظارت بر کار این شرکت در بهشت.

در واقع سینگ مالکیت یک خانه را به کارمند PG&E منتقل کرد که یک ماه بعد آن را به یک شرکت هلدینگ مرتبط با سینگ فروخت. نمی توان مشخص کرد که آیا کارمند PG&E در ازای انتقال مالکیت هر گونه پولی پرداخت کرده است یا نه. همچنین مشخص نیست که آیا اتهامات رشوه خواری توسط PG&E به فروش خانگی بین کارمند خود و سینگ متصل است یا خیر.

یکی از کارشناسان ارشد پس از اینکه جزئیات معامله به او گفته شد، این معامله را مشکوک ناميد. او گفت که این می تواند یک راه برای سینگ برای انتقال پول به کارمند PG و E در حالی که ساخت آن را مانند نتیجه فروش خانه به نظر می رسد.

اریک Forster، مشاور املاک و مستغلات کالیفرنیا که شاهد متخصص در پرونده های جنایی مربوط به تقلب املاک و مستغلات از سال 1997 بوده است، می گوید: “به نظر می رسد مانند پول شویی در اینجا، گفت: “اریک Forster، مشاور املاک و مستغلات کالیفرنیا است که شاهد متخصص در پرونده های جنایی شامل تقلب املاک و مستغلات از سال 1997 بوده است. “آنچه شما توصیف به طور معمول انجام می شود زمانی که کسی در تلاش برای انجام یکی از دو چیز: هنگامی که کسی در تلاش برای رشوه دادن به یک کارمند و یا پولشویی و یا هر دو.”

معامله املاک و مستغلات، شامل یک خانه لوکس در یکی از ثروتمندترین شهرهای آمریکا، سوالات جدیدی را در مورد نظارت PG&E بر پیمانکاران در طول پاکسازی آتش مطرح می کند. این شرکت به ۸۴ فقره قتل غیرارادی برای افرادی که در آتش سوزی کشته شدند اعتراف کرد و موافقت کرد که ۱۳٫۵ میلیارد دلار خسارت به بازماندگان بپردازد. این از ورشکستگی در سال جاری با یک مدیر عامل جدید که وعده اصلاحات بزرگ بیرون آمد.

مت ناومان، سخنگوی PG&E، هنگامی که در مورد معامله املاک و مستغلات پرسیده شد، با استناد به تحقیقات در حال انجام به طور مستقیم پاسخ نداد. در یک تحقیق در ماه ژوئن، بنیاد اخبار شهر خلیج و ProPublica نشان داد که چگونه PG&E بتن منطقه خلیج با وجود سابقه خود را از اجرا با تنظیم کننده های محیط زیست استخدام کرده اند.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.nettny.im