Mao-دوران مدرسه خاموش کردن آن برای همیشه لطفا برای تغییر آموزش و پرورش در چین

چرا شما باید مراقبت از

ماندن در خانه و زمانی که مدرسه تعطیل نسیم است نسبت به آنچه که یک نسل از دانش آموزان چینی مجبور به رنج می برند.

دست نوشته پوستر نقاشی شده با حروف چینی و گچ بری در اعلانات عمومی دانشگاه پکن. آن مه 25, 1966. فقط چند روز قبل از آن چین را در رهبری مائو تسه تونگ حال پاکسازی مقامات ارشد از کشور حزب کمونیست متهم آنها را از بودن بورژوایی خائن در لباس مبدل.

اما پوستر یک گام به پیش رفت. نوشته شده توسط Nie Yuanzi رو به افزایش آموزش و پرورش, مدیر, این متهم به اداره دانشگاه از مسدود کردن انقلابی عمل توسط دانشجویان و اساتید در دانشگاه. مائو تایید فسخ و تا به حال پوستر چاپ در روزانه مردم را انتشار.

آن را باز عالی انقلاب فرهنگی — بی ثبات ترین دهه در چین مدرن تاریخچه — زمانی که مائو به راه انداخته بی سابقه خشونت علیه رقبای سیاسی دانشگاهیان و روشنفکران. اما به عنوان جنبش در سراسر کشور گسترش آن را نیز تا به حال یکی دیگر تاثیر است که تشابه با حال.

از ایالات متحده به بخش های بزرگی از آسیا و آفریقا و اروپا و میلیون ها نفر از مدرسه و دانشجویان امروز در دانشگاه بسته میان coronavirus بیماری همه گیر. هنوز بیش از پنج دهه پیش از انقلاب فرهنگی مجبور بسیار متفاوت آموزشی shutdown که ویران یک نسل hobbled فرصت های خود را برای زندگی است و به شکل چین رویکرد به درس و مدرسه همیشه از کارشناسان می گویند.

انقلاب فرهنگی به عنوان یکی از بزرگترین اختلالات به آموزش و پرورش در دنیای مدرن … در هر نقطه.

آلبرت پارک کنگ Hong دانشگاه علم و فن آوری

بیش از 1 میلیون مدارس و چین 43 دانشگاه در آن زمان ساخته شده بودند برای جلوگیری کلاس در سال 1966 به زودی پس از گزارش Nie پوستر. مدارس بازگشایی شد تنها در سال 1969 و کالج ها در سال 1970. در مجموع 107 میلیون دانش آموزان و 534,000 دانشجویان نهفته بودند با توجه به جولیا Kwong استاد جامعه شناسی در دانشگاه مانیتوبا در کانادا و نویسنده کتاب انقلاب فرهنگی در چین, مدارس, مارس 1966–مارس 1969. سپس به عنوان در حال حاضر چین تا به حال بزرگترین سیستم آموزش و پرورش.

“انقلاب فرهنگی به عنوان یکی از بزرگترین اختلالات به آموزش و پرورش در دنیای مدرن … در هر نقطه می گوید:” آلبرت پارک, استاد اقتصاد, علوم اجتماعی و سیاست عمومی در کنگ Hong دانشگاه علم و فن آوری است.

بر خلاف دانش آموزان مرور مدرسه آتن امروز بسیاری از چین دبیرستان نوجوانان و کودکان و نوجوانان انتخاب شدند و برای آنچه که به طور موثر تبدیل شد و مائو را در خیابان ارتش — به عنوان به اصطلاح قرمز سپاه پاسداران است. آنها وظیفه با سوء استفاده و خرمن کوبی و اساتید و کارمندان و رهبران سیاسی شناخته شده به عنوان “رهروان سرمایه داری” و یا بورژوا مدافعان. Nie خودش سقوط گرفتار مقامات و فرستاده شده به یک اردوگاه کار اجباری در سال 1969 — او بعد از آن نیز به زندان فرستاده می شود توسط مائو را جانشین برای او افراط در زمان انقلاب فرهنگی.

Classroom for Shanghai Educated youth, where they learned

مائو شهرت و قدرت بی نظیر رانش را به دست خود را — حداقل در ابتدا — به خود جلب کرد بسیاری از جوانان به این جنبش است. دیگران بازی همراه فقط برای زنده ماندن. به عنوان یک مخاطب گفت: Kwong در حالی که او در تحقیق کتاب “بود که گارد سرخ در زمان؟” قربانیان در طول انقلاب فرهنگی بودند اغلب رژه عموم پلاکارد حلق آویز در اطراف گردن خود را با عذر خواهی خود را به اتهام جنایت علیه مائو نسخه از سوسیالیسم. قرمز نگهبانان را ضرب و شتم آنها را با دمپایی و یا کفش. بیش از 10 میلیون شهری, دانشجویان و فارغ التحصیلان اخیر فرستاده شدند به مناطق روستایی چین در آنچه که به عنوان شناخته شده “را به حومه شهر ،

اما وجود خواهد داشت عواقب طولانی مدت — برای چین و نظام آموزش و پرورش آن و بیشتر از همه برای یک نسل آموزش و پرورش که قربانی شد در محراب از مائو انقلاب است.

انقلاب فرهنگی منجر به کاهش در دبیرستان و کالج نرخ تکمیل سن 25 توسط حدود 7.1 و 6.3 درصد به ترتيب با توجه به پارک تحقیقاتی با همکاران جان Giles از بانک جهانی و Meiyan وانگ از آکادمی چینی علوم اجتماعی است. حتی پس از بازگشایی مدارس و کالج ها بسیاری از دانش آموزان که در کلاس بودند مختل یا نمی گرداند و یا نمی تواند کامل آموزش و پرورش است. این نسل که از دبیرستان فارغ التحصیل شده بین سال 1966 و 1968 — اما نمی تواند — به عنوان شناخته شده است laosanjie (که به معنی “سه کلاس”).

هنگامی که چین در نهایت دوباره به راه افتادند شایستگی مبتنی بر آزمون ورودی برای آموزش عالی پس از پایان انقلاب فرهنگی در سال 1976 تاثیر سال های از دست رفته تبدیل شد و حتی روشن تر. در سال 1977 تنها 5 درصد از 5.7 میلیون نفر از مردم که در زمان امتحان — به نام gaokao — به دست آورد ورود به دانشگاه در مقایسه با 70 درصد که عبور از امروزه. “کاهش آموزشی اهداف به حال در دراز مدت عواقب توانایی خود را برای کسب درآمد می گوید:” پارک. در میان چند که حذف آزمون در سال 1977 بود و زمان برتر لی کچیانگ.

به عنوان چین آزاد و سعی کردم به حرکت گذشته خاطرات ناگوار انقلاب فرهنگی آن را با تمرکز بر گرفتن یک رویکرد به دور از هرج و مرج از آن روز به عنوان امکان پذیر است. اولین قدم معرفی شد نه سال تحصیلات اجباری محققان می گویند Zhongjing هوانگ Xiaojun لی و تینا وانگ در سال 2016 کاغذ در چین پس از سال 1976 اصلاحات در آموزش و پرورش در مجله سیاست آتی در آموزش و پرورش.

هیچ خانه تحصیل اجازه داده شد — و هر چند برخی در تلاش هستند آن را امروز این عمل غیر قانونی باقی مانده است و در می یابد ناچیز پشتیبانی در یک کشور که در آن یک نسل مجبور شد به خانه از مدرسه و یا چشم پوشی آموزش و پرورش برای سال.

در عوض خانواده و سیستم آموزش و پرورش اولویت بندی رسمی
تحصیل نمرات بالا و رقابت است. که تعجب آور نیست پارک اشاره می کند. “حتی قدمت آن به زمان امپراتوری وجود دارد عظیمی تاکید بر
شایستگی مبتنی بر آموزش,” او می گوید. “این بازگشت با انتقام پس از
انقلاب فرهنگی.”

بیش از 40 سال بعد از آن باقی می ماند که راه. زخم در چین سیستم آموزش و پرورش نیست و از بین رفته است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im