وکیل کمک رایگان زنان یهودی ارتدوکس — از طریق طلاق

برای Yakira لی دورفمان, گرفتن طلاق ثابت می شود یکی طولانی و پیچیده کابوس. به عنوان یک یهودی ارتدوکس او نه تنها در مواجه با چالش های حقوقی برای پایان دادن به رابطه او در دادگاه بلکه مذهبی مانع از پایان دادن به رابطه او در چشم خدا.

اگر زنان خوش شانس خود بی درنگ بازده یک یهودی لایحه از طلاق به نام “دریافت” در حالی که این زن و شوهر حرکت را از طریق مدنی طلاق روند. این بهترین سناریو. Keshet استار سبز-eyed هزاره, عروسی, مادر سه کودک است که مشکل کار از پرداختن به بدترین: وقتی که شوهر حاضر به تحویل گرفتن اساسا وادار کردن همسر خود را به باقی می ماند به او عرض كردند ،

این یک وضعیت است که مشکل به بحث در مورد می گوید استار مدیر اجرایی این سازمان برای حل Agunot (ORA), یک سازمان غیر انتفاعی اختصاص داده شده به مبارزه با agunah بحران است. کلمه عبری ترجمه برای “زنجیر زنی” و تخمین زده می شود که هزاران نفر در اسرائیل و چند صد زنان در ایالات متحده در حال حاضر طلاق از خود رد زن و شوهر است. آسیب از بودن در چنین معنوی برزخ قابل توجه است. اگر هر دو شریک خرما یا remarries آن در نظر گرفته شده است زنا: هر آینده فرزندان یک زن است و هرگز نمی تواند نکاح در درون جامعه یهودی. به همین دلیل است که استار مبارزه خیلی سخت به پایان رسید که عدم تعادل — حتی در حالی که کار در این سیستم به عنوان یک ارتدوکس یهودی خودش.

Security Increased Around Jewish Communities After Wave Of Attacks

دورفمان را هرگز فراموش نکنید که شادی محض و ذهنی آرام که غلبه او در نهایت پس از دریافت او را در سال 2016 پس از یک سال و نیم جدایی با اورا کمک. “من را فراموش کرده بود چه آزادی احساس,” او می گوید. استار سازمان مطرح است آگاهی از طریق بیش از 350 سخنرانی در مدارس و کنیسه ها در سراسر ایالات متحده و اسرائیل در حالی که اداره رایگان prenuptial مشاوره و ترویج halachic قرارداد است که نیاز به شوهر به پرداخت 150 دلار در هر روز اگر او تاخیر در بازگشت دریافت کنید. حدود 5 درصد از اورا را مورد مقابله با معکوس: هنگامی که یک زن حاضر به دریافت کنید. در جدی ترین موارد مانند دورفمان را Starr مراحل به عنوان یک میانجی میان زن وشوهر, خاخامی دادگاه — نه به نمایندگی از هر یک از طرف فردی: “کار من این است که برای حل و فصل موضوع از دریافت کنید.”

استار در حال کار برای تعمیر stanchions از یک خانه نه پاره کردن آن.

34-در سال کاهش یافت و به این کار توسط حادثه. او فرزند ارشد از سه در هاوایی و اوهایو در یک خانواده یهودی سنتی درآمد یک ادبیات انگلیسی فوق لیسانس خود را از دانشگاه میشیگان و مدرک حقوق خود را از دانشگاه پنسیلوانیا است. استار در ابتدا زمین خشونت کارورزی او می خواست اما زمانی که یک همکلاسی مصاحبه سقوط را از طریق “من اتفاق افتاده بود که در دانشکده حقوق در یک دست کت و شلوار” او می گوید. (اخلاقی ؟ همیشه پوشیدن یک دست کت و شلوار.) خدمات حقوقی آژانس دریافت کرده بود, اعطای نمایندگی ارتدوکس خشونت خانگی بازماندگان و به پیشنهاد او این نقش است.

استار به سرعت متوجه شدند که به قرار میگیرند و مدنی و یهودی سیستم های دادگاه او نیاز به درک پیچیدگیهای هر دو. و آنچه را نگه می دارد او را مجذوب بیش از یک دهه بعد از آن است که این پیچیدگی استراتژیک. او یک پیاده روی ظریف tightrope با وقار همدلی و توانایی باقی می ماند راس می گوید Ruchama کوهن یک وکیل در پناهگاه برای خانواده هایی که کرده اورا.

کلیسای کاتولیک و اسلام و دیگران باید خود خاردار سازه برای دست زدن به طلاق. اما خودداری یک مشکل منحصر به فرد است که یهودیان ارتدوکس در حال حاضر استناد به یکی از این دو بیشتر با مسائل جامعه خود با توجه به Nischma پژوهش است. آن است که اغلب بخشی از یک الگوی کنترل سوء رفتار استار به من می گوید که ما نشستن در کافی شاپ هتل در یک صبح سرد در منهتن. او توضیح می دهد متراکم یهودی legalese با آرامش و شاد و انرژی که قابل توجه برای کسی که خرج می کند روز خود فکر طلاق و خشونت است. تنها می تواند به دریافت — هر چند می حاضر به قبول آن — بنابراین ترس از هرگز آن را دریافت آن را تبدیل به یک تراشه چانه زنی در طلاق مدنی. “این است که آخرین قطعه از کنترل است که آنها بیش از این فرد می گوید:” سیندی Kanusher, مدیر اجرایی, سرعت, زنان دادگستری مرکز.

بخشی از استار کار ساختمان آگاهی که agunah بحران وجود دارد یک کار چالش برانگیز با توجه به shame درگیر است. میزان طلاق 10 درصد در داخل یهودی ارتدوکس جامعه اما نزدیک به 60 درصد از کسانی که گزارش به ستیز. استار به یاد می آورد یک معلم دبیرستان توصیف طلاق مانند قطع عضو اندام: قابل قبول تنها در زندگی یا مرگ شرایطی نه صرفا در حال سقوط از عشق.

استار را جدی ترین موارد اغلب شامل فیزیکی, سوء استفاده, سوء استفاده جنسی و یا حتی آزار جنسی کودکان. پس از همه, دیگر, مذاکرات, شکست تیم او و مشتری گاهی اوقات مرحله یک تجمع با جمعیت خارج از سو استفاده کننده از خانه و یا محل کار است. آنها گاهی اوقات استفاده از رسانه های اجتماعی به شرم شوهر به بازگشت دریافت کنید. هیچ کس لذت می برد کسانی که تظاهرات استار تاکید و اصرار آنها همیشه در رفت و آمد مکرر گذشته گرفته شده تنها در یک مشتری برسند.

در عین حال مضحک است که Starr ایجاد انگ زمانی که ننگ است که چنین مانعی در کار خود را برای شروع. نیوجرسی ساکن برد یک سوال او اغلب پرسیده شده توسط کسانی که در خارج از جامعه ارتدوکس: اگر یک زن یهودی است که به دام افتاده توسط مردسالار مذهبی قوانین چرا حرکت بدون آنها ؟

Keshet Starr, Executive Director at The Organization for the Res

چرا که مانند پلیس درخواست مادام العمر Chicagoan به حرکت به دور به دلیل یک فرد او رفت و در یک تاریخ است که به وسیله او استدلال می کند. در نهایت اورا نمی حامی برای تغییر عمده فروشی از قانون یهودی حتی اگر آن کار وجود دارد چرا که مشتریان در رحمت که سیستم. استار در حال کار برای تعمیر stanchions از یک خانه نه پاره کردن آن.

بزرگترین پروژه عادی halachic prenup. از خاخامی شورای آمریکا موظف است در سال 2016 است که تمام عضو خاخام نیاز به ازدواج زوج به ثبت نام در آن است. جوان, مدرن, ارتدوکس, ارتباط جنسی, اغلب استار را با دوستان به عنوان شاهد جشن prenup به عنوان بخشی از خود را شروع جدید.

او امیدوار است که امضای آن روزی خواهد بود به عنوان طبیعی به عنوان خرید بیمه صاحب خانه. تا آن زمان او را حفظ خواهد کرد مذاکره سخت ترین خروجی.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im