بانوی آهن اوگاندا و بازنشسته جمهور

چرا شما باید مراقبت از

چرا که برای هر عمل از اوگاندا دولت این منتقد فراهم می کند یک واکنش برابر و مخالف.

در فوریه اوگاندا سازمان های امنیتی شکست خورده و یک بار دیگر به دفع کردن روحیه انقلابی از استلا Nyanzi یکی از آفریقای مصمم ترین مخالفان پس از حکم دادگاه تبدیل به 18 ماه حبس 46-سال تحصیلی دریافت کرده بود برای “مزاحمت سایبری” رئیس جمهور اوگاندا Yoweri Museveni.

Museveni شده است که در راس از سال 1986 زمانی که Nyanzi بود preteen کشیده شده جدید nemeses پیش از 2021 انتخابات. همیشگی اپوزیسیون همکاری کرده است تا با تازه بدوران رسیده از نمایندگان مجلس و پاپ استار Bobi Wine, 38 — کسی که به خودش شده است بارها و بارها هدف Museveni مردان — برای سرنگون کردن این septuagenarian. شراب که remanded به حداکثر امنیت زندان برای رهبری یک 2019 اعتراض به یک بحث اجتماعی مالیات باقی مانده است خار در گوشت خود را.

این یک نی نی آسان برای منزوی [Nyanzi] از آنجا که از زبان او اعزام به چالش کشیدن قدرت.

Rosebell Kagumire ویرایشگر AfricanFeminism.com

اما از آن است که Nyanzi که رادیکال خشونت در رفتار است که به طور قابل توجهی دیده شد این سیستم از ترس گذاشته از زمین تا توسط گریز از مرکز دیکتاتور عیدی امین و تقویت Museveni سابق شورشی رئیس که به سرنگونی او. عادت کرده اند به زندگی از نافرمانی مدنی و آسیب بدنی به عنوان یک سابق روزنامه نگار Nyanzi مداوم در به سخره ملت شماره 1 شهروند برای سال در مورد حکومت ضعیف — عواقب گم می شود.

در سال 2017, سابق, انسان شناسی محقق در Makerere University عصبانیت به نام Museveni “یک جفت دیگر از باسن” برای reneging در مبارزات انتخاباتی وعده عرضه ای با نوار بهداشتی. او را مجازات: یک ماه در زندان است. او به دست آورده و سال گذشته حکم توسط سرودن یک تحریک آمیز شعر مایل است که مادر خود را در مهبل (واژن) تا به حال غرق او را “به عنوان vilely به عنوان شما را غرق و به قتل می رساندند و رویاها و آرزوهای میلیون ها نفر از جوانانی را که در چشمان پر اشتیاق نگاه کردن در اعماق دریا از بیکاری گسترده.” در طول جلسه Nyanzi bared سینه او در طول بیهوده گویی پر از فحاشی از طریق تلفنی پس از ممنوع بودن از دادگاه محل.

Rosebell Kagumire این کامپالا-بر اساس سردبیر AfricanFeminism.com می گوید دولت به دنبال یک الگوی از دیدن هر کسی با ظرفیت سیاسی galvanize برخی از محله های این کشور به عنوان یک تهدید. اما Nyanzi که مخالف ساخت اجتماعی از آنچه قابل قبول است با وقار رفتار “چالش قدرت در راهی که تا به حال انجام شده است” Kagumire توضیح می دهد.

UGANDA-POLITICS-COURT

“سیاستمداران مخالف یدک مشابه خط اما او به ارمغان آورد در غیر متعارف بدان معنی است که با مخالفت [حتی] محافظه کاران در درون اپوزیسیون می گوید:” Kagumire نزدیک از همکاران فعال و یک کلید صدا در حمایت برای آزادی او. “این یک نی نی آسان برای منزوی کردن او از آنجا که از زبان او اعزام به چالش کشیدن قدرت. … بسیاری از مردم توجیه او غیرانسانی.”

اما Nyanzi همچنان مصمم در داخل یا خارج از زندان. از جشن پس از آزادی او در اوایل سال جاری او را صدا می کنید: “من به شما اطلاع Museveni,” او گفت:. “ما خسته هستند. توقف سرکوب اوگاندا.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>