مخترعان از بلوتوث می گویند وجود دارد می تواند مشکلات خود را با استفاده از فن آوری برای Coronavirus تماس با ردیابی

بلوتوث صرف مقدار از زندگی خود را ignobly در ارتباط با کیفیت, هدفون, بیزانس اتصال مراحل و ماشین سیستم استریو است که هرگز کاملا به نظر می رسد به کار درست است. در حال حاضر این فن آوری بی سیم ساخته در ’90s به کمک رایانه های شخصی و گوشی های تلفن همراه برقراری ارتباط است که خواسته به گام تا و صرفه جویی در این سیاره از جهانی همه گیر. با توجه به آن دو شرکت از مخترعان وجود دارد می تواند برخی از مسائل.

نام قرن 10 شاه هارالد “بلوتوث” Gormsson معروف در اسکاندیناوی برای متحد (و مسیحی) دانمارکی ها را فروتن بارها تمسخر فن آوری های بی سیم موجود در برخی از فرم تقریبا در هر دستگاه های قابل حمل از دهه گذشته و فراتر از آن است که مرکزی به کروناویروس تماس با ردیابی برنامه های کاربردی تحت فشار قرار دادند توسط اپل و گوگل و دولت ها در سراسر جهان است. بانکی در استاندارد را در همه جا و بطور قابل توجهی بهبود قابلیت اطمینان از ’90s این اشخاص امیدوارم که به نوبه خود میلیاردها بلوتوث را فعال کنید دستگاه را به یک ارتش بهداشت عمومی اتوماتیک است که می توانید نقشه هر کسی که آمد به تماس با کسی که تست مثبت برای Covid-19.

اگر چه دقیق برنامه ریزی برای استفاده از بلوتوث متفاوت بین دولت جان کلام ساده است: به ترتیب برای آی فون خود را برای اتصال به دوستان خود بلندگوی بلوتوث آن را به اصل فریاد وجود آن به طیف الکترومغناطیسی ارسال مکرر رادیو پیام است که اعلام کند که دستگاه روشن است و مایل به جفت با یکی دیگر از. این دقیقا این کوتاه تکرار رادیو موج انفجار است که شرکت های فن آوری و بهداشت عمومی مقامات امیدواریم که می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای تماس با ردیابی با جمع آوری یک ناشناس رکورد از هر بلوتوث اطلاعیه در یک محدوده خاص. اگر یکی از این “سلام من بلوتوث!” پیام به پایان می رسد تا که از فردی که بعد از تست مثبت برای Covid-19 امید است که هر کس دیگری که گوشی قادر به تشخیص این پیام پس از آن می تواند هشدار و تست شده (و یا درمان) درآمده است. آن را خوب اگر تا حدودی بلند پروازانه طرح بر روی کاغذ و اپل/همکاری گوگل در حال حاضر نقشه کشی به طور کلی مثبت تفسیر از حریم خصوصی و آزادی های مدنی فکر مجموعه ای برای تلاش های خود را به ماسک هویت یک دستگاه بلوتوث را مالک است.

اما مانند بسیاری از طرح کاغذ اساسی طبیعت جهان ارائه برخی از عوارض است. زیر آن آبی رمزی نام تجاری بلوتوث فقط امواج رادیویی همان تکه از طیف الکترومغناطیسی است که اجازه می دهد تا برای رادیو FM, از Wi-Fi و تلفن همراه. و اگر شما تا کنون مورد استفاده از این چیزهایی که شما می دانید که گرفتن سیگنال قابل اعتماد می تواند یک چالش حتی به ظاهر تحت شرایط ایده آل. چرا که امواج رادیویی نیست فقط دوربری از فرستنده به گیرنده اما زن در اطراف و جذب شده توسط اشیاء در راه: درختان, خانه, سگ و گربه, اتومبیل, آجر, دیوار, و دیگر انسان همه را جذب یا منعکس کننده سیگنال بلوتوث موثر بر قدرت که سیگنال زمانی که آن را به مقصد خود را و یا متوقف کردن آن را از گرفتن وجود دارد به طور کامل.

با توجه به این که گوگل و اپل بلوتوث تماس با ردیابی متکی بر استفاده از قدرت سیگنال دریافتی (دریافت نشانه قدرت سیگنال یا RSSI) برای تعیین اینکه آیا شما در سرفه فاصله یک Covid-19 بیمار که زمانی که شما راه می رفت به فروشگاه های مواد غذایی, این می تواند یک مشکل جدی است. Swarun کومار استاد مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه کارنگی ملون به تازگی برآورد (ویدیو زیر را ببینید) که عوامل محیطی می تواند یک دستگاه بلوتوث که 2 متر دور به نظر می رسد به یک دستگاه دیگر به عنوان اگر آن را 20 متر دورتر و یا بالعکس.

از من خواسته Jaap Haartsen و سون Mattisson که اختراع بلوتوث با هم در حالی که کار در سوئد مخابراتی اریکسون, آیا فناوری خود را به کار. در حالی که هر دو ابراز امیدواری کرد که بلوتوث می توان برای صرفه جویی در زندگی آنها همچنین اشاره کرد که مشکلات از دقت بسیار واقعی است. بلوتوث کم انرژی یا BLE یک مدرن تر تکرار تکنولوژی است که یک معامله بزرگ بیشتر کارآمد و دقیق استفاده شده است که در اپل/گوگل تماس با سیستم ردیابی است که هنوز هم موضوع را به شیک فیزیک.

“یک مسئله ای که به ذهن می آید در لایه فیزیکی است که عدم اطمینان در تشخیص محدوده” توضیح Mattisson “يعنى چگونه به خوبی شما می توانید بررسی از راه دور به یکی دیگر از BLE دستگاه. … سیگنال های رادیویی را در مسیر از دست دادن خواهد شد به طور قابل توجهی متفاوت است بسته به شرایط (یعنی در فضای آزاد و یا پنهان). آیا دانستن فاصله تنها در یک عامل می گویند, ده مشکل است یا نه بستگی به نرم افزار. E. g. آیا ما بیش از حد بسیاری و یا بیش از حد چند تماس…? جنبه زمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای کاهش این عدم قطعیت اما از آن آسان است برای فراموش کردن در مورد درشت محدوده وضوح از یک لینک رادیویی.”

“از آن آسان است برای فراموش کردن در مورد درشت محدوده وضوح از یک لینک رادیویی.”

به عبارت دیگر بلوتوث عدم دقت ممکن است یک مشکل برای برنامه های کاربردی معمولی (در اتصال به دوست بلندگو برای مثال) اما قطعا می تواند برای اهداف تعیین قرار گرفتن در معرض پاتوژن. Mattisson که به عنوان خوانده شده از طریق بلوتوث-بخش خاص از اپل/گوگل برنامه نیز با اشاره به این که “راه بسیاری از BLE دستگاه های ساخته شده این RSSI ارزش می تواند به جای نفت خام و نه به خوبی کالیبره شده است.”

Mattisson تکرار کومار نگرانی با بلوتوث سیگنال های برخورد با دیوار و جذب با شلوار خود را: “علاوه بر این RSSI عدم اطمینان شما این مسیر از دست دادن تنوع است. در صورت وجود یک مانع مانند بدن انسان بین خود BLE دستگاه و شناسایی یکی ممکن است وجود دارد برخی از 70 دسيبل از میرایی سیگنال در 1 متر (3 فوت; به عنوان مثال در یک جمعیت) اما در فضای آزاد این ممکن است مربوط به 10m (30ft). دقیق اعداد متفاوت با اشیاء سیگنال بازتاب و…. پس از آن سخت است به هر چیزی اما خشن اعداد است.” Mattisson اضافه شده که بدون ضربه زدن به مکان دیگر تعیین technologies — که طرفداران حفظ حریم خصوصی می گویند می تواند دولت ها و شرکت های خصوصی با بیش از حد گسترده ای از نقشه های ما حرکات روزانه — مثبت کاذب و منفی کاذب اجتناب ناپذیر خواهد بود.

“نگرانی اصلی من این بود که بسیاری از (non-رادیو متخصصان) بی اطلاع هستند و از تنوع زیادی در قدرت سیگنال در مقابل تماس با فاصله. پس از تماس با ما گزارش شده عبارتند از RSSI, برنامه, توسعه دهندگان می توانید چیزی در مورد آن انجام. برای مثال می توانید یک تماس بیش از (محدود) زمان و دریافت بسیاری از RSSI خوانش دادن یک تخمین بهتر از این محدوده… بیشتر, با استفاده از این دانش است که مخاطب ممکن است نزدیک و یا در برخی از راه دور نیز می تواند در میان باشد. همه این جنبه ها باید در نظر گرفته شود توسط توسعه دهندگان نرم افزار. اگر شما می خواهید دقیق اعم شما نیاز triangularization یا زمان اندازه گیری (مانند رادار). اولین نیاز واحدهای مختلف همکاری (مانند آنچه که انجام داده در شبکه تلفن همراه برای تعیین محل تلفن همراه با شماره گیری 911 به عنوان مثال) و دومی سخت افزار اختصاص داده شده. نه این در دسترس است با وانیل نقطه-به-نقطه بلوتوث لینک کلیک کنید. بله ممکن است منفی کاذب و مثبت کاذب و کسانی که برای محاسبه.”

“بسیاری از آنها بی اطلاع از تنوع زیادی در قدرت سیگنال در مقابل تماس با ما فاصله است.”

Haartsen, Mattisson همکاری مخترع مشترک نگرانی های خود را در طول موج رادیویی wonkiness اما همچنین اضافه شده است که کل مسئله است مسئله مگر اینکه مردم تا پایان با استفاده از این برنامه در اعداد بزرگ:

“در سراسر جهان و حتی در کشور گروه در حال کار بر روی برنامه های گوشی های هوشمند برای کمک به ما برای بازگشت به زندگی عادی پس از تاج مستند. بلوتوث تنها بخشی از پازل بزرگ. بله بلوتوث می توانید پیگیری که در گوشی های دیگر شده اند در محدوده اما دقت و بزرگ نیست (هنوز). اما حداقل شما نمی نیاز به استفاده از داده های مکان یاب است که می تواند حساس به مسائل مربوط به حریم خصوصی. حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات بسیار بالا در دستور کار است و باید حل شود قبل از مردم (حداقل در کشور من) از آن استفاده خواهد شد. و البته تعداد مطلق از افرادی که فعال کردن برنامه. اگر آن است که تنها به ندرت استفاده می شود آن بی فایده خواهد بود.”

در طول یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک یک اپل و گوگل نماینده گفت: رهگیری که یک به روز رسانی های اخیر به تماس خود را ردیابی مشخصات نام برای تعبیه یک قطعه از داده ها در داخل هر یک از بلوتوث پخش است که می گوید قدرت است که با سیگنال منتقل شد اجازه می دهد دستگاه گیرنده برای تعیین بهتر چقدر که سیگنال از دست داده بود در حمل و نقل بهتر و برآورد فاصله خود را. این شرکت ها معتقدند که این روند خواهد بود تصفیه شده به عنوان آن استفاده می شود.

بلوتوث قابلیت اطمینان مشکلات هرگز بیش از یک دلخوری به دلیل ریسک شده است در مورد به عنوان کم توان تصور کرد. نه چندان با تماس با ردیابی که در آن مثبت کاذب می تواند به معنای یک فرد سالم و بی جهت درمان به عنوان آلوده یا در معرض, با تمام اضطراب و محدودیت هایی که ممکن است به ارمغان بیاورد در حالی که یک منفی کاذب یعنی یک فرد که ممکن است نیاز به زندگی می کنند-صرفه جویی ویروسی غربالگری می تواند در مورد آنها معمول طبق معمول القا با یک حس کاذب از بلوتوث را فعال کنید اعتماد به نفس.

Jason خلیج سنگاپوری رسمی دولت که کمک به نظارت بر آن کشور در اوایل برنامه تماس مبتنی بر ردیابی تلاش است تکرار مقامات بهداشت عمومی در سراسر جهان که می گویند ارتش از تماس انسان ردیاب تر خواهد شد موثر تر از هر تکنولوژی. او نوشت: در رسانه “اگر شما از من بپرسید که آیا هر بلوتوث تماس با ردیابی سیستم مستقر و یا در حال توسعه در هر نقطه در جهان آماده است تا به جای دستی, تماس, ردیابی, من می گویم بدون صلاحیت که جواب این است: هیچ.”

دانیل کان Gillmor یک کارشناس ارشد در اتحادیه آزادی های مدنی آمریکا گفت: رهگیری او موافق است که نامنظم بلوتوث سیگنال می تواند باعث مشکلات بیشتری نسبت به خوب: “اگر [تماس با ردیابی] طرح بالا مثبت کاذب رای دادن به خصوص برای بالا شیوع بیماری شما نیز ممکن است فقط همه هشدار. بدون نیاز به ساخت یک رمان خوب عمومی پیام برای دستیابی به همان اثر است. و استرس زیادی ظاهرا فردی, هشدار, که به نوبه خود کاذب می تواند کمک به هشدار خستگی و به طور کلی اخراج از پیام است.”

شاید بلوتوث-محور تماس با ردیابی تنها به نوبه خود صرفا بی فایده به عنوان مخالف به طور فعال مضر است. شاید اپل/برچسب گوگل-رویکرد تیم خواهد بود جهانی به تصویب رسید و مسئولانه اجرا شده توسط هر منطقه در کشور است. “اگر بلوتوث می تواند نقش مهمی در متوقف کردن چیزی شبیه به این در حال حاضر coronavirus همه گیر است که البته بسیار لذت بخش” Mattisson گفت: رهگیری. “اما آن است که استفاده هوشمندانه از فناوری خوب نه فقط خود تکنولوژی است که ممکن است دیدن این اتفاق می افتد.” مشکل با نگاهی به بخش فن آوری برای نجات جهان است که خود راه حل خواهد شد البته بیشتر فن آوری است. حتی اگر این تکنولوژی دارای مشکل را از طریق بوته ها و درختان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de