-دروغ بزرگ جنگ اول خلیج فارس

  • یک نقطه اصلی برای حرکت عمومی و کنگره آمریکا به سمت حمایت از جنگ در عراق، شهادت وحشتناک سال ۱۹۹۰ دختری کویتی به نام نایره بود که شرح داد که چگونه سربازان عراقی ۳۱۲ نوزاد را کشته اند.
  • مشکل این بود که داستان نایرا ساخته شده بود.

دو ماه پس از راهپیمایی سربازان عراقی به کویت در ۲ اوت ۱۹۹۰، دختر ۱۵ ساله کویتی در برابر کنگره حقوق بشر در کاپیتول هیل، یک جسد که توسط Reps. تام لانتوس و جان پورتر در سال ۱۹۸۳ برای بالا بردن آگاهی از نقض حقوق بشر در سراسر جهان تأسیس شد، ظاهر شد.

قفقاز – که کمیته رسمی کنگره نبود، با وجود نام آن – دختر را به عنوان نایره ۱۵ ساله معرفی کرد، نام خانوادگی او برای محافظت از خانواده اش در کویت حفظ شد. Nayirah به ياد مي داشت که در آن به عنوان پرستار به بيمارستان الادان در کويت حمله کرد زندگی در هوا، او گفت عراقی ها 312 نوزاد از رشد برداشته و آنها را ترک کرده اند تا در طبقه سرد بمیرند.

“اگر برادرزاده من به طور زودرس متولد شده بود، او آن روز نیز می مرد، Nayirah اتاق از خبرنگاران، صدای او quavering گفت.

شهادت نايرا خيلي عميق بود انتشارات عمده ای مانند نیویورک تایمز و گروه های حقوق بشری مانند عفو بین الملل، حساب چشم شاهد آزاردهنده او را انعکاس می داد. اما مردم آمریکا همچنان در مورد اینکه آیا برای اعزام نیرو برای آزاد کردن کویت، تقسیم بندی شده اند. نظرسنجی های گالوپ در سال ۱۹۹۰ متوجه شد که در ماه اوت، تنها ۱۷ درصد از مردم آمریکا از مداخله نظامی فوری حمایت کرده اند. در دسامبر، که به 41 درصد رسید.

کنگره دموکرات ها نیز تقسیم شده بود، با این حال داستان نایرا ممکن است تعادل قبل از رای گیری در 12 ژانویه 1991 را اوج داده باشد. آن روز، سنا با استناد به شهادت نایرا برای توجیه موضع گیری خود، با ۵۲ به ۴۷ رأی به مجوز نیروی نظامی آمریکا در عراق داد. رأی گیری به رئیس جمهور جورج اچ دبلبلو بوش پشتکار سیاسی مورد نیاز برای نجات کویت داد … و میدان های نفتی ارزشمند.

درست یک دهه قبل، ایالات متحده، کویت و عربستان سعودی، عراق را تامین مالی کرده بودند، چرا که این کشور به مدت هشت سال با جمهوری اسلامی تازه تأسیس ایران نبرد کرد. پس از جنگ، کویت خواستار آن شد که صدام حسین — که به عنوان یک ظالم بی رحم که مردم خود را گاز گرفته بود — به بدهی جنگی خود بپردازد. حسین نخواست و به جای آن به کشور حمله کرد.

رهبر عراق در حال حاضر بدکار به متحدان سابق خود بود – و به بسیاری از آمریکایی ها، با وجود دوسودری آنها بر ارسال در نیروهای آمریکایی. آمریکایی ها ممکن است کمتر درگیری شده باشد اگر آنها می داند که داستان رشد کودک یک شوکه است.

دروغ به عنوان یک شایعه آغاز شد، که برای اولین بار برداشت و توسط شرکت روابط عمومی آمریکایی هیل و Knowlton انتشار. تنها ۹ روز پس از حمله عراق، یک گروه جبهه برای دولت کویت – که به عنوان شهروندان کویت آزاد شناخته می شود – به این شرکت ۱۰.۸ میلیون دلار پرداخت کرد تا افکار عمومی آمریکا را به نفع مداخله گالوانیزه کند.

کریگ فولر، مشاور سیاسی رئیس جمهور بوش، حساب کویت را از دفتر هیل و نولتن در واشینگتن دی سی، منینگ می کرد. کمپین روابط عمومی شامل مصاحبه با بازدید کویتی ها، تظاهرات عمومی و ساختن نامه هایی بود که گروگان های خاورمیانه ای در اختیار رسانه ها قرار می دادند. هیل و نولتن همچنین سیاستمداران در مجلس سنا و مجلس سنا را لبید.

با وجود تلاش های چند میلیون دلاری، بسیاری از آمریکایی ها هنوز در مورد فرستادن پسرانشان به سرزمینی دوردست نگران بودند. پس از همه، اتحاد جماهیر شوروی به تازه ای فروپاشیده بود، و به آمریکایی ها گفته شد که جهان آزاد در نهایت امن است.

ورود به نایرا – که در واقع دختر سفیر کویت در آمریکا بود. اگر چه هیچ سابقه ای از کار او به عنوان یک پرستار وجود دارد، شهادت او قانع کننده بود، به لطف مربیگری او را از هیل و Knowlton قبل از او شهادت دریافت کرده بود.

Lantos, a Democrat who co-chaired the Human Rights Caucus and was the only Holocaust survivor to serve in Congress, knew about Nayirah al-Sabah’s identity but he never disclosed it. پس از اینکه حقیقت بیرون آمد، لانتوس که رابطه نزدیکی با هیل و نولتن داشت، از جهل درخواست می کرد – و اصرار می کرد که قطعاً نقض حق انسانی در کویت رخ می دهد.

George H. W. Bush

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>