دخترانی که تبدیل به رنگ سبز

چرا شما باید مراقبت از

به دلیل بیماری آمده است. و رفتن بیش از حد.

  • کلروز بود و اغلب تشخیص بیماری در قرن 19 است که به پوست دچار یک اثر خفیفی از رنگ مایل به سبز.
  • به عنوان یک درمان پزشکان گفت: زنان و دختران جوان به ازدواج و تولید مثل ورزش و یا ترک تحصیل خود را به عنوان befitted انتظارات اجتماعی.
  • بیماری های مرتبط با کمبود آهن در نهایت پژمرده به احتمال زیاد به دلیل درمان بهتر و پایان تشخیص زیادی.

در 1890s 16 درصد از پذیرفته شدگان St. Bartholomew بیمارستان در لندن دریافت تشخيص کلروز. این بیماری شامل یک میزبان از علائم کم خونی, آمنوره, کمبود اشتها, پیکا (میل به غذا خوردن چیزهایی که به طور معمول نمی خورند مثل موم) و خستگی. اما غیر معمول ترین — و یکی که به این بیماری نام خود را — بود که اثر خفیفی از رنگ مایل به سبز که از پوست مبتلا به دست آورد.

امروزه اگر شما در گوگل “کلروز” همه شما می توانید لینک کلیک کنید برای بیماری های گیاهی. گیاهان کمبود آهن اگر چه این بیماری آشکار به عنوان یک دست سبز و نه بیش از آن. پراکنده موارد انسان باقی می ماند اما آنچه پس از یک بیماری همه گیر است که تا حد زیادی از بین رفت. در 1980s خون ویلیام کرازبی چاپ مقاله با عنوان “هر چه شد از کلروز?”

برای قرن ها کلروز بود ثابت — هر چند تشخیص پشت آن منتقل شده با اجتماعی و هنجارهای پزشکی از زمان. برای اولین بار شرح داده شده در 1554 آن شناخته شده بود تا اواسط 1700s به عنوان “بیماری باکره” و بهترین درمان تصور می شد به مقاربت (حجامت نیز محبوب درمان).

زنان تجویز شد ازدواج به عنوان یک درمان.

آنا Scanlon, ایلینوی, Wesleyan University

“کلروز کاملا دیده می شود به عنوان یک بیماری که به معنای به عنوان آن هنوز هم اغلب به معنای امروز که آن را کمی توجه بود و به راحتی رد کرد با پوچ درمان می گوید:” آنا Scanlon, مدیر نوشتن مرکز در ایلینوی وسلی دانشگاه و مشتاق محقق از کلروز. درمان های دیگر شامل گفتن زنان برای باردار شدن, ورزش و یا رها کردن آموزش و پرورش است. در حالی که وجود دارد که پزشکان معتقد بودند که مردان نیز می تواند قرارداد کلروز از جمله مواردی بودند که تصور می شود بسیار نادر است و کسانی که مردان مبتلا به آن معمولا به عنوان بی رنگ. این بیماری عمدتا در ارتباط با طبقات بالا تا اواسط قرن 19 زمانی که استقرار پزشکی متوجه شدم که زنان فقیر نیز می تواند عدم تغذیه مناسب و قرار گرفتن در معرض نور خورشید است.

مدارس شبانه روزی غذا به دختران خانواده های ثروتمند بودند تصور می شود زمینه برای پرورش کلروز آنجا که آنها فکر شده باغ بی اشتهایی در دوران مدرن. این دو بیماری معلوم بسیار مشترک: هر دو شده اند به شدت با زنانگی و تصور می شود بیماری از بدن و روح متولد حداقل در بخشی از تلاطم نوجوانی و restrictiveness از زنان اجتماعی نقش. درمان به صورت کلروز تا حد زیادی تقویت ایده ها از زمان مورد آنچه زنان باید: ازدواج بازتولید و نه متمرکز در آموزش و پرورش است. “زنان تجویز شد ازدواج به عنوان یک درمان به این دلیل که آنها در نظر گرفته unmarriageable اگر تحصیل کرده” Scanlon می گوید. “پس از آن بود که اساسا یک راه برای کشتن دو پرنده با یک سنگ: جلوگیری از دریافت آموزش و پرورش و بازگرداندن او به محل مناسب در جامعه در حالی که هم توقف پیشرفت این بیماری است.”

chlorosis

بنابراین آنچه که اتفاق می افتد به کلروز? پاسخ این است که به احتمال زیاد سه: علائم بودند shunted به تشخیص آن کم خونی; درمان شد موثر تر با تمرکز بر رژیم غذایی به جای بکارت; و پزشکان با بیماران زن دیگر می رود برای پیدا کردن کلروز در همه جا آنها نگاه کرد.

خیلی در مورد این بیماری مرموز باقی مانده است. آن ناشناخته برای مثال آیا مبتلا همیشه سبز. یک سال 1980 مقاله در این بیماری در مجله پزشکی بریتانیا پیشنهاد کرد که “احتمالا بسیاری دیدم سبزی زیرا آنها بر این باور بودند که باید به” و moniker “سبز بیماری” ممکن است با توجه به درگیر بودن استعاره سبز (یعنی بی تجربه).

یکی دیگر از دلایل کلروز ممکن است ناپدید شده اند: وجود بزرگتر flashier بیماری به نگرانی در مورد. “بهداشت عمومی از دست داده است علاقه کلروز به عنوان نگرانی های بزرگتر وارد خط مقدم می گوید:” Scanlon مانند “شل شوک در ارتباط با جنگ جهانی اول آنفلوانزا و بیماری همه گیر از سال 1918.” دختران نوجوان گرفتن دوره های خود را — حتی اگر آن را به نوبه خود آنها را سبز — در زمان صندلی عقب و سپس پژمرده.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>