شجاعانه فمینیستی نویسنده است که الهام گرفته از مانگا

چرا شما باید مراقبت از

چرا که او را به مبارزه طلبیده هنجارهای جنسیتی و تنظیم یک دوره جدید برای ادبیات ژاپنی.

  • نویسنده Nobuko Yoshiya شکست کنوانسیون در اوایل 20 قرن ژاپن با زندگی با یک زن, دفاع از فمینیسم و تبدیل شدن به فوق العاده محبوب در این فرآیند است.
  • تم های شدید در روابط زن و نقاشی های بزرگ-eyed girls به شدت تحت تاثیر قرار مانگا امروز.

در اوایل 20s, Nobuko Yoshiya نوشت: شاید عملی ترین عشق نامه تا کنون فرستاده شده به Chiyo Monma یک معلم ریاضی در مدرسه توکیو.

“(1) ما را به ساخت یک خانه کوچک برای دو نفر از ما; (2) من را تبدیل به سرپرست خانوار و رسما شما اتخاذ; (3) ما از یک دوست بخواهید به عنوان یک واسطه و برگزاری عروسی است.”

به صورت دو به یک رابطه صمیمی در دهه 1920 ژاپن این نوع از پرتال تخصصی اولی لازم بودند. Monma به شرایط مورد توافق و او و Yoshiya با هم زندگی می کردند برای 50 سال. در این روند Yoshiya که به مبارزه طلبیده هنجارهای جنسیتی در سراسر زندگی خود را تبدیل به یکی از 20 قرن ژاپن را از نظر تجاری بسیار موفق و پرکار فمینیستی نویسندگان.

آنها فشار بر دختران این ایده که آنها باید معاشقه با مردان…. من به نبرد با آنها است.

Nobuko Yoshiya

در واقع یک سال 1935 مشخصات خود را در مجله Hanashi می گوید: “وجود یک زنده که نمی دانم که Nobuko Yoshiya است.”

که دیگر صادق است حتی اگر Yoshiya شکل کمک کرد و بسیار از زندگی مدرن در ژاپن است. در زمانی که تجاوز به حقوق جمع آوری کرده اند, جهانی, حرکت, Yoshiya کار آمده است به خط مقدم به عنوان الهام بخش برای گروه shoujo مانگا یک نوع هدف در دختران نوجوان و 1990s شاخه, یوری مانگا.

tumblr_5ae09e00ff530fadf0b977acb8d31b25_211dd60c_500

متولد در سال 1896 در استان نیگاتا به یک خانواده از تبار یک سامورایی clan Yoshiya بزرگ شده در یک خانواده که در آن او تنها دختر از پنج فرزند “شاید یک تربیت است که به رهبری او را به سوال هنجارهای جنسیتی در طول زندگی خود می گوید:” هیرومی سیاه Dollase یک دانشیار مطالعات ژاپنی در کالج Vassar.

در 19 Yoshiya نقل مکان به توکیو جایی که او به صرف بقیه عمر خود را. آن را در توکیو که شروع به نوشتن حرفه ای حضور در جلسات ژاپن پیشگام همه زنان, ادبی, مجله Seito. او همچنین توسعه او علامت تجاری سبک: تراشیدن مو و شل نصب شده پیراهن و شلوار. یک سال بعد در سن 20 Yoshiya منتشر 52-مجموعه داستان حنا Monogatariیا گل قصه.

اما به عنوان سارا فردریک استادیار ادبیات ژاپنی در دانشگاه بوستون یادداشت در “نه این که گناه: Yoshiya Nobuko خوب دختران” “به نظر می رسد احتمال وجود دارد که داستان را سرپیچی از هنجارهای جنسیتی از زمان و ستودن دختران بد از انواع مختلف. در عین حال شخصیت زن از دختران داستان و رمان عاشقانه نمایشگاه بیش از حد معمولی تصاویری از ‘دختر’ زنانگی به جای براندازی آنها…. در سطح حداقل او توصیف خالص و پاک کردن دختران و زنان به سختی واژگون کلیشه ها و آرمان های girlishness یا زنانه فضیلت است.”

اما حتی که به اندازه کافی برای الهام بخشیدن به بسیاری از مردم است.

گل داستان شامل داستان در مورد شدید عاطفی زن روابط است. آن را معرفی نقوش و نمادها شد که کالاهای اساسی از shojo مانگا می گوید: Verena میزر مترجم مانگا و انیمه از ژاپنی به آلمانی. با نفوذ ترین مثال او می گوید:, تنظیم: همه-دختر مدارس شبانه روزی.

هر یک از 52 داستان در گل قصه بود و نشان داده شده توسط هنرمند Jun’ichi Nakahara که تصاویر از دختر با چشم های بزرگ به احتمال زیاد تحت تاثیر گروه shoujo مانگا هنرمندان به گفته کارشناسان.

manga

دو سال پس از انتشار گل قصه, Yoshiya نوشت Yaneura هیچ Nishojo (دو باکره در یک اتاق زیر شیروانی) یک داستان دلخراش دو دختر که احساس رانده شدگان در خوابگاه و از این رو به صرف مقدار زیادی از زمان در یک اتاق زیر شیروانی که در آن آنها استنشاق هر یک از دیگر “لیلی ماگنولیا” بوی. Maser می گوید: این رمان که منتشر شد قبل از Yoshiya آغاز شده آشکارا زندگی با Monma و یک اشاره از شرح حال احتمالا الهام گرفته از یوری مانگا.

اما این نوع از داستان ناپدید شده در جنگ جهانی دوم زمانی که آنها همه اما ممنوع در ژاپن است. راه اندازی شده توسط دولت ژاپن به گزارش جنگ در سراسر آسیای جنوب شرقی Yoshiya مشتاقانه به توافق رسیدند. “او چرا که او فکر آن را با کمک خواهری یا پیوند بین زنان است که او تا حد زیادی ارزش است. کمک به کشور او احتمالا فکر او بود, نشاط بخشی, زنان, فرهنگ,” سیاه Dollase می گوید.

زمانی که shoujo کمیک شروع به ظاهر شدن در مجلات زنان در مدت کوتاهی پس از پایان جنگ هنرمندان — که عمدتا مرد — نگاه به Yoshiya کار الهام بخش است. سیاه Dollase امتیاز به اسامو Tezuka محبوب Astro Boy مانگا با موضوع آن از اشتیاق به عشق وجود ندارد و پدر و مادر و Oyuki کونو را Maria Watches Over Usاست که در یک خوابگاه با شدید روابط میان دختران جوان به عنوان قابل ردیابی به Yoshiya.

به زودی یک مجموعه جدید از گروه shoujo مانگا نوشته شده توسط زنان پدید آمده از جمله Magic Knight Rayearth و انقلابی دختر یوتناکه تمرکز بر زن قوی اوراق قرضه. در Yoshiya خود را در این ایده از مبارزه با “شوونیستی نر نویسندگان.” “آنها فشار بر دختران این ایده که آنها باید معاشقه با مردان…. من به نبرد با آنها را,” او نوشت: به Monma.

جنگ امروز ادامه دارد اما آن را آسان تر است برای Yoshiya داشتن جنگیدند.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>