کاریکاتوریست مصرف در سودان رژیم

Khalid al Baih بود در زمان آغاز انقلاب تونس از زیرزمین موزه در دوحه پایتخت قطر است. آن دسامبر 2010 و سودان کاریکاتوریست قرار بود به ترک محل کار خود و در عین حال او نمی تواند چشم خود را خاموش روی صفحه نمایش.

با الهام از تظاهرات Al Baih جلب پرچم پنج آفریقای شمالی سازمان ملل در انگشتان دست است. انگشت شست شد, لیبی, انگشت کوچک انگشت, الجزایر, انگشت, مصر, انگشت حلقه سودان و انگشت وسط تونس. Al Baih سپس در زمان یک عکس از دست خود و ارسال آن روی Facebook. تونس تنها انگشت او حرف.

“نقاشی با عنوان شد بقیه را به دنبال خواهد داشت و آن ویروسی رفت,” می گوید Al Baih در حال حاضر 39.

The rest will follow

پیش بینی او درست بود. اما به عنوان سرخوشی از بهار عربی پژمرده Al Baih تلاش برای یافتن معنا در کار خود را. که همه تغییر که در سراسر کشور تظاهرات فوران در سراسر سودان در ماه دسامبر سال 2018 است. برای سال, Al Baih بر این باور بودند که سودان تحت سلطه بود دو روایت: آن را در درگیری همیشگی زمانی که به تصویر کشیده شده توسط رسانه ها و یا آن را قربانی یک توطئه خارجی با توجه به تبلیغات دولتی.

در 1990s هیچ یک از ما به عنوان خوانده شده صفحه اول یک روزنامه به دلیل آن تبلیغات. تنها صادقانه بخش بود کارتون ،

Khalid Al Baih

اینترنت کمتر موثر در به چالش کشیدن این روایات. در طول سال های اولیه بهار عربی آل Baih تا به حال ساخته شده است یک زیر بزرگ خود را از طریق Facebook صفحه Khartoon! — جناس در سودان خارطوم پایتخت و کارتون — و در عین حال او را متوقف جذب مخاطبان جدید پس از تغییر الگوریتم در اوایل سال 2018 است.

اما با سودان در حال حاضر مرور گذار به دموکراسی, Al Baih است که منجر به راه در تغییر شکل روایت از میهن خود با بالا بردن صدای سودان هنرمندان.

متولد در رومانی به دیپلمات های خارجی, Al Baih خود را صرف سال های شکل گیری در قطر. پدر او یک سفیر تحت سودان دوم دیکتاتور Gaafar Nimeiry. اما هنگامی که عمر البشیر به قدرت رسید و در سال 1989 Al Baih پدر یکی از بسیاری از مقامات پاکسازی از رژیم جدید.

screen-shot-2020-02-26-at-85049-pm-1

از آن پس در Al Baih را در سودان هویت ساخته شد به عنوان یک عضو از خارج از کشور. در قطر آل Baih رفت و به یک بین المللی دبیرستان جایی که او ساخته شده است دوستان از سراسر جهان عرب است. چیزی که یکی از آنها مشترک او متوجه شد که همه آنها ساخته شده شبیه جوک در مورد دیکتاتورهای حاکم در کشورهای خود هستند.

“در 1990s هیچ یک از ما به عنوان خوانده شده صفحه اول یک روزنامه به دلیل آن تبلیغات. تنها صادقانه بخش بود این کارتون در پشت” به یاد می آورد Al Baih.

بیش از دو دهه بعد در سال 2016 Al Baih نقل مکان به ایالات متحده برای حضور در دانشگاه مین برای یک سال هنر اقامت. جایی که او تصور ایده از یک رمان گرافیکی است که داستان سودان از طریق چشم از هنرمندان محلی.

تابستان زیر Al Baih پرواز به خارطوم منجر به یک سمینار در مقابل ده ها تن از سودان هنرمندان در آلمانی موسسه گوته. به عنوان یک سخت منتقد رژیم همسالان خود شوکه شده بودند به دیدن او در این کشور است. حضور او به تنهایی با الهام از نقاشی های دیواری و هنرمندان و ترانه سرایان و کاریکاتوریست به سادگی روایت از میهن خود. “همه هنرمندان گفت: داستان سودان از طریق کار خود را,” او می گوید. “ما حتی تا به حال یک آشپز و به اشتراک گذاری یک روایت از طریق یک دستور غذا.”

در واقع آل Baih رفت و برگشت به سودان اغلب در طول سال پایانی بشیر سلطنت و با رشوه دادن به مقامات در فرودگاه. اگر او در معرض خطر دستگیری توانایی های خود را برای ورود به این کشور دست نخورده او می گوید: با ارسال یک پیام به همسالان خود که این رژیم نبود تقریبا به عنوان قدرتمند به عنوان آن را ادعا کرد.

در سال گذشته Al Baih منتشر شد رمان گرافیکی سودان گفته است در خارطوم برلین و لندن است. پس از آن از سودان تا به حال سرنگون بشیر و تشکیل یک غیر نظامی مشترک شورای نظامی به حرکت در گذار به دموکراسی است. با سودان در رسانه ها دوباره سودان گفته است تصاویر ارائه شده از 31 دیدگاه های مختلف کشور به فروش می رسد و حدود 2000 نسخه.

“من را دیده اند که چگونه مردم واکنش نشان می دهند به او در سودان به خصوص جوان technophile هنرمندان و معماران و طراحان می گوید:” لاریسا-دیانا Fuhrmann یک انسان شناس که شرکت ویرایش سودان گفته با آل Baih. “آن را الهام بخش او برای دیدار با آنها را در فرد و به تبادل نظر با آنها.”

ماه قبل از این کتاب منتشر شد, Al Baih همچنین باز کردن یک کتاب کمیک کتابخانه — به نام Khartoon گوشه — داخل موسسه گوته در سودان. به عنوان یک کودک, Al Baih یافت به سختی هر عربی کتاب های کمیک که در آن سیاه یا عرب, شخصیت های مشهور به عنوان قهرمانان. Khartoon گوشه ای در نظر دارد برای پر کردن این فاصله با ارائه نسل جدیدی از سودان جوانان با داستانی مدل نقش.

Baih همچنین همکاری سران موسسه گوته صندوق که تا کنون اهدا شش سودان هنرمندان با کمک های مالی برای انجام پروژه های بزرگ از جمله یک آلبوم موسیقی و یک فیلم کوتاه. او در حال حاضر به دنبال یک اسپانسر برای یکی دیگر از تلاش سودان هنر صندوق.

khalid

“آل Baih همیشه استفاده از هنر برای برقراری ارتباط و هنرمندان را گرد هم می گوید:” لوئیس کریستین لارسن اچ آل Baih و یک کرون هنر تاریخی است که دارای تخصص در کاریکاتورهای سیاسی. “و من فکر می کنم او الهام بخش هنرمندان جدید به صدا — انتقادی صدای.”

هنگامی که او کار نمی کند خود را در پروژه های او اغلب صرف زمان با خانواده اش در دانمارک که در آن او است از اتمام یکی دیگر از هنر اقامت. با سه بچه, Al Baih لذت نقاشی با فرزندان خود و با نگه داشتن اخبار.

پس از انقلاب به مراتب بیشتر و سودان را آغاز کرده اند تولید, سیاسی, هنر, هنوز, هیچ تضمینی وجود ندارد که این کشور باقی خواهد ماند و پناهگاه از آزادی بیان است.

لارسن و Fuhrmann نگران است که آل Baih رشد خواهد کرد سرخورده اگر گذار دموکراتیک است که از خط خارج. آنها در حال حاضر شاهد Al Baih مبارزه را از طریق یک دوره از ویرانی پس از بهار عربی چپ چپ رفت.

این بار آل Baih است اقامت دارند و او اصرار همسالان خود را به انجام همان. او می داند که سودان چهره موانع بزرگ برای نجات اقتصاد خود در مهار و طرف مقابل باید متقاعد کردن آمریکا برای حذف سودان را از لیست خود را از کشورهایی که حامی تروریسم است. اما برای آل Baih کسانی که چالش ها را هنرمندان ضروری در کمک به سودان تصور و تحقق آزادتر جهان است.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>