این لیست سیاه Nollywood هشت

به عنوان 92 جوایز اسکار هستند دست در لس آنجلس فردا شب عاشقان از نیجریه فیلم ها در سراسر جهان خواهد بود عزاداری چه می تواند بوده است. سه ماه پیش, نیجریه اولین ورود رسمی به فیلم خارجی رده — شیردلکه آن هم ملت را اول Netflix اصلی — اداره می شد فاقد صلاحیت به دلیل آن عمدتا در انگلیسی.

حتی اگر شیردل‘s جاده ها پایان ندارد در اسکار, طلا, سفر خود را به روی صفحه نمایش یک حماسه. و آن آغاز می شود, جالب, 15 سال قبل از این فیلم منتشر شده بود و حتی با یک لیست سیاه که لرزاند نیجریه, صنعت فیلم, نام Nollywood. که تحول کمک کرده اند ممکن است آن را تبدیل به دومین پرکار ترین فیلم تولید جامعه پس از هند بالیوود و فیلمسازان مستقل در حال گرفتن به طور فزاینده ای یک لحظه در کانون توجه است.

در سال 2004 قدرتمند دوز و کلک از استودیو فیلم و توزیع کنترل شده نیجریه صنعت فیلم بود که لیزر متمرکز بر روی دی وی دی و فیلم ها به جای سینمایی فرهنگ رایج در جای دیگر. اما حتی در دی وی دی superstars پدید آمده و قدرت خود را تهدید به پیشی دوران تولید. بنابراین studios ساخته شده یک حرکت جسورانه: آنها ممنوع هشت لیست بازیگران از کار برای یک سال. شناخته شده به عنوان G8, بازیگران قرار داده بودند در انفجار برای شارژ چه studios در نظر گرفته می شود هزینه های گزاف برای خود کار می کنند و خواستار پرداخت در صف مقابل. در آن زمان نیجریه فیلم در حال اجرا بود در یک بند کفش و با دزدی دریایی خوردن به سود خود studios مایل به اقدامات ناامید به خاطر بودجه کم است.

NIGERIA-ARTS-MUSIC-AWARDS

“این احمقانه و نیازی اعمال قدرت توسط آنها … ورزش در بیهودگی,” یاد ریچارد Mofe-Damijo یکی از هشت. “آن را مانند برخی از افرادی که با هم فردا می گویند هنرمندان تجسمی نمی تواند فروش کار خود را فراتر از یک مقدار مشخصی. که چقدر مسخره بود.”

“این یک خرده حرکت برای پایین آوردن برخی از مردم به اندازه” موافقت نیجریه منتقد فیلم Wilfred Okiche. “دی وی دی سیستم توزیع شکسته شد. [این] ممنوعیت فقط تاریخ و زمان آخرین پایه از بازاریابان تلاش برای آن را به کار با نگه داشتن هزینه های پایین است.”

اما از خاکستر سوخته-زمین استراتژی نمایاندن آنچه که در حال حاضر یکی از مهم ترین های جهان فیلم صنایع. G8, بعد از همه, تا به حال قدرت خود را. و قادر به نگه داشتن اقدام آنها تبدیل به چیزهای دیگر. برخی در ابتدا تبدیل به موسیقی; دیگران — مانند Omotola Jalade-Ekeinde, نام, به زمان مجله 100 نفر تاثیر گذار ترین لیست در سال 2013 — به فعالیت. اما بیشتر به پایان رسید تا در سمت دیگر دوربین کارگردانی و تولید به عنوان آنها خود را تغییر شکسته صنعت از درون.

Genevieve Nnaji که رز برای ستاره شدن به عنوان یک بازیگر کودک ادامه داد: اقدام پس از او ممنوع بود به پایان رسید اما همچنین شاخه به موسیقی و تبلیغات. اما آن را در پشت دوربین از ویژگی شیردلکه Nnaji شد حس بین المللی است. زمانی که Netflix را به دست آورد فیلم, معامله شد بنا به گزارش ها به ارزش $3.8 میلیون نفر است. این دوز و کلک در ضمن تا حد زیادی از بین رفته زیرزمینی, ساخت, راه برای Nollywood صنعت تحول از فیلم به سینما.

lionheart

در طول این ممنوعیت بیشتر Nollywood بازیگران استخدام شد به جای استعداد را از دست داده اجازه می دهد یک محصول جدید از ستارههای به وجود می آیند. اما اجماع برای کسانی که به دنبال بازگشت است که تحریم بی اثر بود که آن را به کنترل superstars بودند که خواستار یک مکان در جدول — و در واقع به آنها منجر به گرفتن کمر.

برخی از اختلاف نظر دارند: “این ممنوعیت کاری نمی کند برای صنعت … شاید به صورت جداگانه از آن ساخته شده [بازیگران] می گویند ما انجام نمی شود ممکن است کار را برای استخدام و ما نیاز به فکر می کنم در مورد تولید خود ما فیلم اما حتی در سال 2004 2005 و 2006 هیچ یک از آنها تولید هر فیلم می گوید:” Shaibu حسینی عضو کمیته که انتخاب نیجریه اسکار تسلیم و سر از آفریقا فیلم جوایز اسکار داوران. “هنوز هم از آن ساخته شده دیگر مردم فکر می کنم که کنترل این تولید کرده است که آنها پرکار تولید پس چرا ما تا بازی ما؟”

یکی دیگر از چیزی است که اتفاق افتاده در سال 2004: اولین Silverbird سینما باز در لاگوس. امروز یک زنجیره است که crisscrosses نیجریه و غنا Silverbird دوباره به راه افتادند یک سینما فرهنگ که آواره شده بودند به توسط Nollywood سیل از خانه, فیلم ها و دی وی دی با نشان دادن فیلم های خارجی و در نهایت نیجریه فیلم نیز هست. که خروجی تشویق فیلمسازان مستقل سعی کنید جدید کانال های توزیع و موثر باز floodgates برای فیلم مانند شیردل.

“Silverbird نمی آمد تا با هدف نشان دادن Nollywood فیلم می گوید:” حسینی. “تولید کنندگان نمی خواهید به تکیه بر فقط دی وی دی برای منابع درآمد و در آن زمان وجود ندارد هر گونه مستقیم به صفحه اصلی خدمات پس تنها راه پول … بود برای رفتن به سینما.” به عنوان Nollywood بالغ شده است, فیلم و دی وی دی های کسب و کار کاهش یافته است از نفع, دادن راه به در سطح بین المللی به رسمیت شناخته شده سینما فرهنگ.

به عنوان یکی از ممنوع, بازیگران, Jim Iyke گفت: در یک سال 2018 مصاحبه: “از آن ساخته شده من شروع به دنبال فرصت های دیگر انجام چیزهایی که من فکر نمی شد تصور دیدار با مردم است که من نمی دانم که من می دانستم و می خواستم برای انجام کسب و کار با من سفر جهان گسترش من افق. این بزرگترین نعمت زندگی من است.”

شاید در بسته خروج از اسکار به عنوان او یک بار خاموش کردن از صنعت فیلم را تشویق Nnaji به پرواز به ارتفاعات و حتی بیشتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>