میلیارد دلار Cryptocurrency کلاهبرداری شما هرگز شنیده ام در مورد

این
خودکشی توجه داشته باشید ذکر “دلایل شخصی.” اما اشرف Nusubuga یک رادیولوژی دانشجو
در کامپالا را Makerere University — اوگاندا پیشرو در آموزش عالی
موسسه — نمی خود آویزان بیش از یک رابطه عاشقانه اشتباه رفته و یا به دلیل
فشار علمی. 22 ساله خود را به قتل پس از از دست دادن پول او
سرمایه گذاری در یک ساختگی cryptocurrency شرکت است.

او تا به حال قرار دادن تمام پول خود را از او قرض گرفته شده — به چه چیزی تبدیل به یک طرح پونزی اغوا وعده بازده بالا با توجه به لوقا Oweyesigire معاون سخنگوی کامپالا پلیس شهری. اما Nusubuga نیست تنها یکی به قربانی افتاده.

یک سری از cryptocurrency کلاهبرداری است تاب اوگاندا تبدیل دلار شرق کشور آفریقایی به بعید است hub برای تقلب شرکت ها ادعا می کنند برای ارائه ارزهای دیجیتال در حالی که preying در حکومت های ضعیف و کم سواد مالی. دیگر عمده cryptocurrency کلاهبرداری در سال 2019 درگیر توسعه اقتصاد — ژاپن BITPoint ارز از دست داد $28 میلیون و مردان باهم در انگلستان و هلند به سرقت برده $27 میلیون از کاربران بیت کوین. در سطح جهانی cybercriminals به سرقت برده $4.3 میلیارد دلار از کاربران و مبادلات در سال گذشته است. اما اوگاندا است که بدترین ضربه — تا کنون.

حداقل پنج cryptocurrency شرکت های بسته فروشگاه و رفت با مجموع بیش از 26 میلیون دلار از پول مشتریان خود در شش ماه گذشته. از دانش آموزان و churchgoers به افسران ارتش و مقامات دولتی قربانیان span اوگاندا جامعه است. رابرت Bakalikwira یک افسر تحقیقات جنایی کاوش این موارد تخمین می زند که در همه 200,000 اوگاندا از دست داده اند و حدود 1 میلیارد دلار یا تقریبا 4 درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور حدود 28 میلیارد دلار در طول دو سال گذشته.

اوگاندا در حال بهتر است پول خود را سرمایه گذاری در گاو از غوطه وری را به جهان ناشناخته cryptocurrencies.

پاتریک Mweheire رئیس اوگاندا انجمن بانکداران

این کلاهبرداری ها متفاوت از کسانی که در غرب که در آن هکرها به سرقت رفته از مبادلات و یا سرقت از مردم است. در اوگاندا جعلی شرکت ها ادعا می کنند برای ارائه cryptocurrencies برگشتاندن مردم به خرید در قبل از راه رفتن دور با پول خود را. کشور را به بحران رو به رشد نگه می دارد درس های دیگر ضعیف سازمان ملل با ضعیف مقررات قادر به نگه دارید تا با بعضی اوقات گمراه کننده وعده از فن آوری است.

“ما دریافت کرده اند بسیار بسیاری از موارد از cryptocurrency کلاهبرداری”
می گوید: فرد Enanga اوگاندا ملی یک سخنگوی پلیس. “توصیه ما به اوگاندا
جلوگیری از fleeced کردن پول خود را در چنین پردازد.”

اما نقش رئیس جمهور Yoweri Museveni دولت آینده تحت بررسی. آن را راه اندازی 10-عضو کمیسیون تحقیق و صدور بیانیه های عمومی به هشدار اوگاندا که دولت و بانک مرکزی به رسمیت نمی شناسد هر cryptocurrency. در عین حال حتی اگر این کشور به هیچ مقررات برای بخش دولتی نیست ساخته شده آن را غیر قانونی به کار cryptocurrency شرکت در اوگاندا. در مجلس در اوایل این ماه یک نماینده با اشاره به این که Kwame Rugunda پسر نخست وزیر Ruhakana Rugunda است مدیر عامل شرکت CryptoSavannah یک cryptocurrency مشاوره شرکت.

Museveni خود را به نظر می رسد در اوایل طرفدار cryptocurrencies. در یک رویداد در کامپالا در ژانویه 2017, که در آن بانک مرکزی اوگاندا فرماندار امانوئل Mutebile گفت: نبود اعتماد به نفس در مورد اعتبار cryptocurrency رئیس جمهور رد او. Museveni گفت Mutebile بود که جزمی و تاکید بر نیاز به در آغوش فن آوری است.

بسیاری از مردم عادی در این کشور — که دارای بالاترین نرخ سواد در منطقه — از آن زمان به عنوان یک دولت حمایت از ارزهای دیجیتال. سیل شرکت — برخی مشروع و چند جعلی وارد شده به کشور است.

“Museveni است تا حدی مسئول درد و رنج ما می گوید:” 50 سال پیر کن Wamala از جنوب اوگاندا شهر مسکا که می گوید کلاهبرداری باید هزینه او را در اطراف $41,000.

تقلب شرکت شامل Dumanis سکه که مدیریت ناپدید شده در Dec. 3, 2019 پس از جمع آوری $2.7 میلیون نفر در اوگاندا شیلینگ. بیش از 10 ، 000 نفر تا به حال سرمایه گذاری در این شرکت است. بازداشت یکی از شرکت مدیران اما هنوز هم جستجو برای چهار نفر دیگر می گوید کامپالا سخنگوی پلیس پاتریک Onyango. جان Kalevu که فروشگاه بعدی به Dumanis سکه ” دفتر سابق می گوید او آمد به محل کار یک روز برای پیدا کردن cryptocurrency شرکت درب باز اما اتاق خالی.

b36cc9d31dd85a7183c5ac828739f6e3

جهانی Cryptocurrencies بسته شبانه در ماه نوامبر. اندرو Kagwa آن اجرایی دستگیر شد و پس از دو هفته در اجرا. بیش از 10000 نفر سرمایه گذاری $8.2 میلیون دلار در این شرکت است. شیر Cryptocurrency تعطیل در ماه اکتبر 2019 گرفتن با آن $5.4 میلیون دلار سرمایه گذاری ساخته شده توسط 17,000 مردم می گوید هنری Musagala تحقیق افسر. یکی از سکه یکی دیگر از کلاهبرداری شرکت های فریب خورده 12,000 مردم از $6.8 میلیون نفر است. این D9 cryptocurrency شرکت بسته فروشگاه با $3.2 میلیون دلار در سرمایه گذاری از 9,000 نفر است.

دیگر cryptocurrency شرکت هایی که بسته شده اند از اوایل 2018 — خروج هزاران نفر از مردم گیج و سرگردان — شامل تیم های هلندی, بین المللی, Finetegry و Fital-علم.

کارکنان این شرکت نمی کرده و آسیبی ندیده اند یا نه. شیلا Nassali یک پرستار آموزش یاد می آورد که چگونه جهانی Cryptocurrency مدیر را متقاعد به پیوستن به این شرکت به عنوان منشی و مشتری است. او شوکه شده بود که “مدیر ناپدید شد من به چهره عصبانی مشتریان که می خواستم برای دریافت پول خود را.”

پاتریک Mweheire رئیس اوگاندا انجمن بانکداران می گوید: “اوگاندا هستند بهتر است پول خود را سرمایه گذاری در گاو از غوطه وری را به جهان ناشناخته cryptocurrencies.”

اما کارشناسان و کارمندان سابق این شرکت می گویند جهل نیست تنها مشکل. Muzamiru Kigundu که استفاده می شود به کار با شیر Cryptocurrency قبل از آن تعطیل مدعی است که بسیاری از مقامات دولتی در میان صاحبان cryptocurrency شرکت قارچ در اوگاندا. که آشنایی صنعت مشروعیت در چشم مردم عادی است. مدیران این شرکت اجاره دفاتر فانتزی و رانندگی اتومبیل های گران قیمت برای ایجاد این تصور که آنها ثروت سازندگان او می گوید.

اوگاندا فساد — آن رتبه 160 در شفافیت بین المللی index — نیز به سرزنش. برخی از شرکت های جعلی ثبت نام کرده بودند که شرکت ها حتی اگر آنها نمی, دیدار با الزامات قانونی. “عمده علت cryptocurrency کلاهبرداری فساد است می گوید:” یوسف Bogere استاد اقتصاد در Makerere University.

در نهایت هر چند آن را به عهده کشور “رهبران و نهادهای امنیتی” برای محافظت از “شهروندان در برابر چنین کلاهبرداران می گوید:” جزایر مرد و یک کشیش. که اتفاق می افتد نیست هنوز. در حال حاضر فقیر کشور است خونریزی بیشتر در حالی که به دست آوردن ناخواسته شهرت.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de