نرم افزار کمک به مادران جدید در نیجریه

در ماه اوت سال گذشته Benita جاشوا باردار بود او شروع به تجربه تیز درد در پایین شکم در هنگام انجام کارهای خانه. پس از این بود که نیجریه اولین زن بارداری او پرسید: برخی از دوستان برای مشاوره. یکی توصیه می شود یک برنامه که در آن او می تواند به اشتراک گذاشتن تجربه خود را در انجمن جامعه و همچنین دریافت مشاوره پزشکی. هنگامی که او پست شده در مورد وضعیت او برطرف شد به سرعت از شنیدن “متفاوت مادران” که درد شکمی است که به طور معمول با تجربه در دوران بارداری است و گاهی اوقات آن را مربوط به افزایش وزن او توضیح می دهد.

این Omomi برنامه فراهم می کند دسترسی به نجات بخش بهداشت مادر و کودک اطلاعات برای زنان — و این یک معامله بزرگ در پرجمعیت ترین کشور آفریقا. نیجریه در حال حاضر یک پزشک-بیمار نسبت 1 به 6,000 (سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند 1-تا-600). این نتایج در تاخیر جدی در درمان اغلب به دلیل دسترسی و یا هزینه. اغلب این وضعیت خطرناک وادار دکتر چارلز Akhimien و دکتر امانوئل Owobu که همچنین یک کارآفرین اجتماعی برای ایجاد یک کم هزینه پلت فرم است که به سرعت متصل مادران به توصیه های پزشکی.

مادران می توانید بپرسید سوالات بهداشت ناشناس و دریافت پاسخ از متخصصان پزشکی در کمتر از 10 دقیقه.

Omomi (به معنی “فرزند من”) است یک برنامه تلفن همراه, وب و اس ام اس مبتنی بر پلت فرم فراهم می کند که مجازی خدمات بهداشتی به مادران باردار و دارای فرزند جوان است. مشترکین می توانید انتظار اولیه زایمان و مراقبت های پس از زایمان و مراقبت از کودک دیگر خدمات مراقبت های بهداشتی. “راه اندازی Omomi برنامه بود و با یک تماس به انجام وظیفه برای ما” Owobu توضیح می دهد. “هدف ما این بود که برای کمک به کاهش مادری و فرزند مير در نیجریه و بهبود سلامت آموزش و پرورش و دسترسی به پزشکان.”

مادران می توانید بپرسید سوالات بهداشت ناشناس و دریافت پاسخ از متخصصان پزشکی در کمتر از 10 دقیقه. برنامه “ایجاد اتاق را برای بیشتر پزشکان برای رسیدن به بیشتر بیماران از آنها را به طور کلی رسیدن از طریق چهره به چهره و تماس” Owobu می گوید. همه در لمس یک دکمه.

این برنامه همچنین شامل راهنمایی در خانواده, برنامه ریزی, تغذیه, مکمل غذایی و اسهال مدیریت. به علاوه وجود ابزارهای مفید دیگر مانند باروری ماشین حساب و کودک ایمن سازی و رشد انتقالها — با کلمات دلگرم کننده و انگیزه در طول راه. مادران جامعه است که در آن کاربران حمایت از یکدیگر و به اشتراک گذاری راهنمایی. در اینجا جاشوا هم یاد گرفتم در مورد اینکه آیا یا نه عسل امن بود برای 6 ماهه (دیگر مادران توصیه می شود در برابر آن).

Ewatomi Adepoju, 38, استفاده کرده است این برنامه به مدت چهار سال. او دوست دارد ایمن سازی مدیریت از ویژگی های است که کمک می کند تا پیگیری کلید تاریخ و زمان برای او دو فرزند واکسن و داشتن تقریبا-دسترسی سریع به مشاوره پزشکی از طریق چت-یک-doc ویژگی. “این نرم افزار مانند یک دکتر در کف من,” او می گوید: تشبیه آن به یک بیمارستان “مشاوره در حالی که در راحتی از خانه خود را.”

shutterstock_1527100919

پس 2015, برنامه دانلود شده است 40,000 بار و اس ام اس (سرویس پیام کوتاه) دارای بیش از 7000 کاربران است. این سرویس که با بودجه وزارت امور خارجه ایالات متحده از طریق کنسولگری های ایالات متحده, Lagos و بخش خصوصی بهداشت و درمان اتحاد نیجریه نیست و تنها سرویس در نوع خود در نیجریه — CradleCount و صفر مادران مرگ برنامه نیز ارائه پاسخ سریع به توصیه های پزشکی. اما Omomi یک قوی تر ارائه با مادران جامعه فروم و دسترسی سریع به یک دکتر است.

هنوز هم ماهانه هزینه از $5 می تواند بیش از حد گران قیمت برای برخی از. Owobu می گوید که آنها امید به ایجاد یک “نور” نسخه (رایگان) از برنامه اعمال نفوذ در Facebook و WhatsApp است که فراهم می کند ویژگی های کلیدی به احتمال زیاد در قالب “یک وب سایت کوچک است که نیاز به هیچ محبوبیت برنامه” Owobu می گوید.

اما حتی در ماهانه نرخ Omomi به احتمال زیاد خواهد شد صرفه جویی در کاربران آن وقت و پول است. زمانی که Adepoju رسیده به مادران جامعه برای مشاوره در مورد کودکان, اسهال, مادران دیگر به سرعت پاسخ داد با مشاوره است که “منجر به نتایج مثبت برای کودک من,” او می گوید. که او را نجات داد یک برنامه به طور بالقوه غیر ضروری و به احتمال زیاد هزینه سفر به دکتر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>