دیوان عالی سقط جنین حقوق اما برگ باز به چالش های جدید

با پنج-عدالت کثرت دیوان عالی ایالات متحده تلقی خلاف قانون اساسی لوئیزیانا قانون است که باید به شدت محدود دسترسی به سقط جنین.

پنجم رای آمد از قاضی جان رابرتز نوشت که به طور جداگانه از دادگاه چهار لیبرال تر قضات به این نتیجه که در مورد یکسان به یک حل و فصل به نفع سقط جنین را فقط در چهار سال پیش است و در همراهی با آن سابقه لوئیزیانا قانون نیز باید سقوط.

“ما فقط خوشحال” نانسی Northup, رئيس جمهور و مدیر عامل مرکز حقوق باروری گفت: در روز دوشنبه. “این یک پیروزی بزرگ در لوئیزیانا.”

در مسئله 2014, لوئیزیانا, قانون که مورد نیاز تمام ارائه دهندگان خدمات سقط جنین به اعتراف امتیازات در نزدیکی بیمارستان. اما سقط جنین یک روش بسیار امن و به ندرت نیاز به بستری شدن در بیمارستان. به این ترتیب پزشکان که ارائه سقط جنین باید اندکی فرصت برای به دست آوردن اعتراف امتیازات; اعطای امتیازات یک روند بوروکراتیک و پزشکان می شود به دلایل مختلف از جمله اگر آنها به طور منظم اعتراف بیماران به بیمارستان است. در لوئیزیانا می توان آنها را انکار کرد دقیقا به این خاطر که آنها انجام سقط جنین.

این قانون یکسان به یکی از گذشت سال قبل در تگزاس کمک کرد که منجر به سازندگان: نیمی از دولت درمانگاه. (در, خواستار عبور از, لوئیزیانا, قانون, حامیان استاد نجار با اشاره به “موفقیت فوق العاده ای” تگزاس قانون در بستن درمانگاه.) تگزاس قانون زده بود توسط دیوان عالی کشور در سال 2016 در یک مورد شناخته شده به عنوان کل سلامت زن v. Hellerstedt. که قانون دادگاه تا به حال هیچ درمانی یا سود ایمنی برای زنان و ارائه یک قانون اساسی بار در دسترسی به سقط جنین.

استفاده از این استاندارد بیان در کل زن, سلامت, دادگاه منطقه در لوئیزیانا مسدود شده دولت قانون از مصرف اثر. اما به شدت محافظه کار 5th ایالات متحده مدار دادگاه تجدید نظر پس از آن لغو پایین تر حکم دادگاه نشان می دهد در یک نظر که به طور افراطی تعبیر حقایق مورد که لوئیزیانا قانون متفاوت بود در هدف و اثر از تگزاس قانون است. مرکز حقوق باروری و تجدید نظر به دیوان عالی کشور که منجر به این هفته ،

عدالت Stephen Breyer (که همچنین نویسنده و کل سلامت زن تصمیم) نوشتن برای خود و دادگاه سه زن قضات به این نتیجه رسیدند که با وجود نور روز بین تگزاس و لوئیزیانا قوانین و شواهد در لوئیزیانا صورت شناخته شده به عنوان ژوئن خدمات پزشکی LLC v. روسیه شد “و حتی قوی تر و دقیق تر” از شواهد که منجر دادگاه به اعتصاب پایین تگزاس قانون است. با وجود ادعای نمایندگان مجلس و دادگاه عالی قضات مخالف — که قانون را در واقع حمایت از زنان نا مناسب ارائه دهندگان در آن عمل خواهد تلفات سقط جنین دسترسی Breyer نوشت.

تا به حال این قانون اجازه داده شده به اثر فقط یک سقط جنین ارائه دهنده باقی خواهد ماند به خدمت به حدود 10,000 زنان در هر سال که به دنبال سقط جنین خدمات در لوئیزیانا.

تا به حال این قانون اجازه داده شده به اثر فقط یک سقط جنین ارائه دهنده باقی خواهد ماند به خدمت به حدود 10,000 زنان در هر سال که به دنبال سقط جنین خدمات در لوئیزیانا. در نتیجه بار — از جمله پتانسیل برای صدها مایل در دولت سفر خواهد نامتناسب تاثیر زنان فقیر او نوشت. با توجه به Kathaleen Pittman مدیر شریوپورت امید گروه پزشکی برای زنان در بسیاری از کلینیک بیماران در حال حاضر یکی یا بیشتر از کودکان در خانه و 75 درصد فقیر یا کم درآمد است.

چهار دادگاه قضات — کلارنس توماس ساموئل Alito و تازه واردان نیل Gorsuch و برت Kavanaugh — هر نوشته به طور جداگانه به نگرانی کثرت استدلال است. Alito شرکت برگزار شد به این مفهوم که اعتراف امتیازات قانون را به نحوی “محافظت” و پیشنهاد کرد که پزشکان آورده است که کت و شلوار از طرف خود و بیماران نباید مجاز به انجام این کار به دلیل آنها یک تضاد منافع: این امر مستلزم آنها را به مبارزه برای جلوگیری از قانون او نوشت: اما زنان آن را محافظت می کند.

که البته فرض این است که قانون را در واقع ارائه برخی ایمنی به نفع زنان به دنبال مراقبت که کثرت را رد کرد. پنج قضات نیز رد یازدهم-ساعت پیشنهاد شده توسط لوئیزیانا به شش سال از دادخواهی پرتاب کنار با این ادعا که ادعا تضاد منافع بدان معنی است که پزشکان به سادگی نمی باید ایستاده به شکایت از طرف بيماران ، شخص ثالث ایستاده درحالی است که دکترین حقوقی است که اجازه می دهد تا شاکیان مانند لوئیزیانا سقط جنین ارائه دهندگان ادعا در دادگاه حقوق شخص ثالث — اینجا زنان نیاز به سقط جنین — که در غیر این صورت در صورت مانع به vindicating حقوق خود را. در سقط جنین مربوط به دادخواهی این پذیرفته شده است, تمرین برای نزدیک به 50 سال از فردی زنان باید حق دسترسی به سقط جنین اما فاقد معنی توانایی ادعا که در دادگاه حق و حقوق خود را تایید کرد در راه به موقع.

در اوایل ماه ژوئن پزشکی مورد لوئیزیانا نشان داد که این اعتقاد شخص ثالث ایستاده مناسب بود و به عنوان دور به عنوان مرکز حقوق باروری بود و نگران بود و همگان این مسئله است. اما پس از این مورد در نهایت آن را به دیوان عالی کشور دولت دو برابر شده پشت این ادعا که این موضوع ایستاده نیز باید در نظر گرفته شود. هر چند دادگاه ندارد به شنیدن این که بحث آن در نهایت تصمیم گرفت آن را; برخی از دادگاه مراقب پیشنهاد کرد که این تصمیم بود اشاره ای به توماس که به مدت طولانی تمسخر مفهوم شخص ثالث ایستاده است که او می نویسد در مورد خود را در مخالفت از کل سلامت زن.

جای تعجب نیست توماس دوباره گذراند مخالفان چکش در شخص ثالث ایستاده است. “امروز اکثریت دادگاه استمرار آن بیمار-تاسیس سقط جنین احکام با عدالت کاملا مشروع دولت قانون و انجام این کار بدون صلاحیت” او نوشت. Alito, Gorsuch و Kavanaugh اتخاذ یک موقعیت مشابه و گفت که در این مورد باید پرتاب و کاهش یافته است مگر اینکه مناسب شاکی می تواند به آن متصل است. هر دو Breyer و رابرتز رد این مفهوم است. “در” Breyer نوشت: “دولت های استراتژیک چشم پوشی و یک خط طولانی از خوبی تثبیت رویه سلب آن موقع گذشته چالش به شاکیان ایستاده است.”

نتیجه ژوئن پزشکی مورد ثابت می کند چه بیشتر به حال مشکوک رفتن: بدون رابرتز مداخله مورد رفته اند راه دیگر هر دو Gorsuch و Kavanaugh رای گیری به upend حقوق باروری — که البته در میان ویژگی های است که آنها را نامزد به دادگاه با مغلوب ساختن پیشی جستن در وهله اول.

هنوز رابرتز رای نیست در دراز مدت و یا دور از رسیدن به پیروزی و نه سیگنال برخی در مورد چهره در تفکر خود را بر حق تولید مثل استقلال. در حالی که او را رد کرد و این چالش به شخص ثالث ایستاده او را در آغوش کل سلامت زن است که او عقیده داشت از در سال 2016. “من پیوست مخالفت در کل سلامت زن و همچنان به این باور است که این مورد اشتباه در تصمیم” او در او نوشت: توافق در ماه ژوئن ، “سوال امروز این است که آیا کل سلامت زن درست بود یا غلط اما آیا به پایبندی به آن در تصمیم گیری در این مورد در حال حاضر.”

همه چیز داده شده و به خصوص با توجه به این که دو دولت قوانین یکسان هستند — بله جواب میده. “حقوقی دکترین خیره decisis نیاز به ما ندارد شرایط خاص به درمان مانند موارد به طور یکسان,” او نوشت. “لوئیزیانا قانون تحمیل بار در دسترسی به سقط جنین فقط به عنوان شدید به عنوان آن اعمال شده توسط قانون تگزاس به همین دلیل است. بنابراین لوئیزیانا قانون نمی تواند ایستاده در زیر ما سوابق.”

در حالی که رابرتز موافقت با چهار لیبرال تر قاضیان در نتیجه گیری که لوئیزیانا قانون قرار داده شده یک بار بی در دسترسی به سقط جنین او همزمان تاکید کرد عدم توافق خود را با برگزاری در کل سلامت زن است که گسترش در دادگاه سقط جنین حرام است که در تعیین اینکه آیا یک سقط جنین, محدودیت, ایجاد, بی, بار, در, دسترسی, دادگاه باید وزن منافع (در صورت وجود) که محدودیت ممکن است هزینه یک بیمار در برابر آن بار. که انتقادی به این دلیل که آزمون مشخص شده در منی در سال 1992 مورد را بپرسید و تنها در صورتی وجود دارد یک بار بی معنی محدودیت و بدون هیچ هدف دیگر از مسدود کردن دسترسی به سقط جنین می تواند با این وجود در نظر گرفته شود قانونی اگر بار آن را ساخته بود بیش از حد بزرگ است.

“به حکم دادگاه امروز را نمی خواهد متوقف کردن آن hellbent بر ممنوعیت سقط جنین.”

در نظر بگیرید که به عنوان مثال روزنامه نگار مارک جوزف استرن فرض در قطعه خود را در تخته سنگ در ژوئن پزشکی تصمیم: دولت نیاز به یک هفته زمان انتظار برای سقط جنین در طی آن بیمار است و نیاز به مراجعه به درمانگاه چندین بار به نمایش ضد سقط جنین فیلم های تبلیغاتی. در زیر کل سلامت زن از جمله مقررات قطعا مسدود شده به دلیل آن است هیچ سود تنها بار. تحت رابرتز استدلال استرن می نویسد که قانون ممکن است را تایید کرد. “بله این قانون را مانعی در بيماران راه برای سقط جنین, فوتی و فوری آنها را به بازدیدکننده داشته است مکرر به یک کلینیک است که ممکن است صدها کیلومتر دورتر و صرف ساعت مشاهده تبلیغات,” او نوشت. “اما از آن است که حداقل در تئوری یک مانع برطرف شدن است (حتی اگر در واقعیت بسیاری از زنان می دهد تا). پس رابرتز را به خوبی ممکن است پیدا کردن آن است که نه یک بار بی.”

در واقع با توجه به این که ماه ژوئن پزشکی تصمیم یک کثرت نظر باریکترین در دامنه است که از کنترل قانون رفتن به جلو. چه این معنی خواهد بود که برای ده ها تن از موارد سقط جنین در حال حاضر در حال حرکت از طریق سیستم همچنان نامشخص است. در حال حاضر مرکز حقوق باروری به تنهایی 30 مورد انتظار در دادگاه های مختلف.

جولی Rikelman که استدلال مورد برای مرکز حقوق باروری قبل از دیوان عالی کشور به خبرنگاران گفت: در یک تماس را فشار دهید که روز شنبه در حالی که در ماه ژوئن پزشکی است که قطعا یک پیروزی آنها هنوز هم “نگران” رابرتز نظر. “او می گویند در آغاز از نظر او که او همچنان به این باور است که کل سلامت زن به اشتباه تصمیم گرفت در این زمان,” او گفت که نگران کننده است با توجه به “پاک کردن پزشکی اجماع است که قوانین مانند اعتراف به امتیازات قانون هیچ ایمنی و بهداشت مزایای برای بیماران در همه.” در نهایت او گفت: “به نظر muddies ها آب کمی و منجر به دادخواهی و نه کمتر.”

پیروزی در ژوئن پزشکی است گسترش دسترسی به سقط جنین بلکه صرفا حفظ وضع موجود در یک کشور که در آن میلیون ها نفر از زنان در سن باروری صورت جدی موانع به سقط جنین و دیگر مراقبت های بهداشت باروری. از سال 2010 بیش از 450 محدودیت در سقط جنین مدون شده است از آشکار قانون اساسی بارداری ممنوع (اخیرا در تنسی که در آن نمایندگان مجلس با تصویب ممنوعیت در مرده شب در میان مداوم coronavirus همه گیر) به بیشتر موذی مقررات مانند اعتراف به امتیازات قانون است. شناخته شده به عنوان هدف مقررات بر ارائه دهندگان خدمات سقط جنین و یا دام قوانین از جمله اقدامات اغلب ادعا برای محافظت از زنان هر چند بسیاری از آنها بر اساس یک اخلاقی آغوش علم آشغال.

“ما در ادامه به نبرد در برابر بسیاری از انواع مختلف محدودیت های سقط جنین,” Rikelman گفت. “محدودیت هایی وجود دارد که انباشت اشیاء بدست آمده در طول سال در بسیاری از کشورهای به خصوص در جنوب و غرب میانه که تحمیل سد پس از سد پس از سد برای دسترسی به سقط جنین و آنها فوق العاده دشوار است برای مردم را به غلبه بر.”

بهترین راه برای غلبه بر بهمن بار Northup, گفت, این است که در نهایت به تصویب سلامت زنان قانون حفاظت فدرال اندازه گیری است که تدوین حقوق باروری. “به حکم دادگاه امروز را نمی خواهد متوقف کردن آن hellbent بر ممنوعیت سقط جنین. ما خواهد بود در دادگاه فردا ادامه خواهد داد و به مبارزه با دولت توسط دولت, قانون, قانون برای حفاظت از قانون اساسی ما حق سقط جنین” Northup گفت. “اما ما نباید به نگه داشتن بازی ضربت سخت زدن یک مول.”

برای لحظه ای حداقل Kathaleen پیتمن و کارکنان خود را در حال جشن گرفتن. این است که “شش سال و شش بسیار طولانی سال” از این پرونده به دادگاه رفت, او گفت:. “می گویند ما آمدیم به سختی شروع به آمدن نزدیک به آنچه ما احساس.” جو در درمانگاه صبح امروز هنگامی که حاکم آمد و شد “giddy” او گفت:. در حال حاضر هر سه دولت کلینیک باز باقی می ماند برای کسب و کار.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>