دوخت مد آینده برای “نامرئی” زنان

به عنوان ساعت علامت نسبت 3 هستم, Ngozi Okaro می توان یافت بیش از خم چرخ خیاطی خود را. در طول پدرش بهبودی از سکته مغزی و نارسایی قلب Okaro پرواز کرده بود او را از نیجریه به آمریکا در سال 2014 به خود اولیه سرپرست — یک نقش کامل از عوامل استرس زا است. او تا به حال لمس دستگاه در 25 سال اما آن شد Okaro خروجی برای خارج کردن هنوز هم در طول شب ساعت.

وکیل تبدیل غیر انتفاعی جمع آوری کمک خواهد سرهم بندی کردن با طرح های سفارشی که گینه خیاطی Mariama ساخته شده بود برای او. یک روز صبح Okaro پدر از او پرسید که چه او می ماند تا در اواخر مهندسی. او نبود مهندسی هر چیزی به او گفت: — فقط دوخت لباس خود را — اما او اصرار داشت او شروع یک کسب و کار است.

ایده گیر کرده و در سمت چپ او تعجب اگر او نمی تواند کمک کند با استعداد سورس مانند Mariama حرفه ای مهارت های خود را در مقیاس صفحه اصلی کسب و کار و اتصال به بازارهای بزرگتر برای خود طرح های سفارشی.

CC_3

50 سال مریلند مادری بود که همیشه در جستجوی راهی جهت کار با او احساس هدف — اما تمرین قانون کار به عنوان یک هدیه جمع آوری کمک در آموزش عالی و غیر انتفاعی مشاوره نشده بود کاملا راضی او را خارش است. در سال 2015 Okaro راه اندازی سفارشی مشترک نیروی کار توسعه و برنامه انکوباتور که قطار از زنان کم درآمد و جوامع مهاجر به راه اندازی مشاغل و کسب و کار به عنوان طراحان مد, کارآفرینان, الگوی سازان و سورس. مستقر در منهتن غیر انتفاعی تشکیل شده است از یک سه پا مدفوع: 14-هفته موسسه آموزشی که در آن زنان طراحی لباس و توسعه کارآفرینی کسب و کار طرح کسب و کار مهارت های انکوباتور و یک کارمند متعلق به تعاونی. در ضمن repurposed و upcycled پارچه را تا 90 درصد از سفارشی مشترک قطعات که طراحی شده و سفارشی به آخرین طوری که آنها می توانید به دنبال مردم بیش از طول عمر خود را.

لباس ما صمیمی ترین فرم از پناهگاه.

نگزی Okaro

سفارشی مشارکتی دانش آموزان را مورد ستایش قرار داد از 20 کشور در حالی که 85 درصد مادران هستند و 80 درصد زیر سطح فقر فدرال. آنها در بر داشت این برنامه را از طریق کلمه از دهان و یا آگهی ارسال شده در تاکسی ها و laundromats — چه Okaro توصیف به عنوان “مردمی چریکی” رویکرد به عنوان او نشسته در یک Midtown کافی شاپ هتل در یک ترد دسامبر بعد از ظهر. اگر چه مادران و خاله و مادربزرگ شده اند دوخت برای کسب پول اضافی برای قرن ها, ساخت لباس می تواند تنزل به یک عملی مهارت های زندگی به جای یک commodifiable او توضیح می دهد که در یک صدا در یک بار با لحن نرم و پر از ضرورت. او قرمز دستبند کاملا منطبق قرمز عینک قرمز و کیف دستی.

“پوشاک ما صمیمی ترین شکل پناهگاه” Okaro می گوید. “قبل از ما تا به حال غارها به زندگی در ما تا به حال الک پوسته.” راه او آن را می بیند سفارشی مشترک می تواند کمک به re-مهارت نیویورک مد نیروی کار در حالی که سرمایه گذاری در معیشت از دست ایم که مدتها زحمت کشیده در هنر و صنعت.

Okaro تابش یک goodnatured شدت و او تا به درمان حرفه ای مسیر با تمرکز لیزر — هر چند راه او حک شده است پیچ در پیچ. زحمت کش و دستاورد محور از شروع او برنده “readathon” در کلاس چهارم با خواندن کتاب بیشتر از سایر دانش آموزان مدرسه ابتدایی در شهرستان است.

Okaro مورد مطالعه علوم سیاسی در Morgan State University در بالتیمور قبل از عنوان کردن به جورج تاون قانون به بعد کار در یک شرکت حقوقی. اما مایل به بیشتر از تاثیر برای زنان و دختران Okaro در ادامه به چند خیریه و جمع آوری کمک های مردمی نقش در جهان غیر انتفاعی از جمله در دانشگاه ییل. زمانی که پدر بیمار او مرکز ثقل منتقل دوباره — و او دوباره با چرخ خیاطی مادر او تا به حال استعداد او در کالج.

او نمی خواهد برای اولین بار به کشت خلاق ریشه در منهتن تاریخی جهانی مد hub و مهاجر در پناهگاه. سوخت و نیروی کار مهاجر شهر نیویورک تولید شده تقریبا 70 درصد از ایالات متحده زنان و 40 درصد مردان لباس توسط 1910. کارگاههای شد برای بدنام ناچیز حقوق و ساعت های طولانی و چند حمایت در برابر خطرناک کار دستی — استثماری شرایط تقویت شده و علنا نشان داد 1911 مثلث Shirtwaist کارخانه, آتش, که به کشته شدن 146 نفر است.

بی عدالتی هنوز هم نفوذ مد و خرده فروشی می گوید: اموزش کانر یک نویسنده که با این نسخهها کار برای سفارشی مشترک. “شواهد نشان می دهد که شرایط در صنعت پوشاک کارگاههای هستند به عنوان بد به عنوان آنها در 1920s و گاهی بدتر” کانر می گوید. در حالی که مردم شکایت در مورد داشتن یک نیروی کار ماهر در صنعت مد هیچ کس به اندازه كافي آموزش و سرمایه گذاری در مردم برای کسانی که شغل استدلال می کند Okaro.

_41A0391

او تلاش خرس رزونانس در نیویورک در میان “مالی meccas جهان” در عین حال یک محل که در آن بسیاری از جوامع Okaro در خدمت باقی می ماند نهان می گوید برگرد. دکتر آلفونسو وایات بازنشسته معاون رئیس جمهور از صندوق برای شهر نیویورک است. سفارشی مشترک فراهم می کند و دوام ابزار یک ساختار مسیر رو به بالا و حقوق صاحبان سهام در نتایج خود را به کم درآمد زنان — از جمله کسانی که اصلا کار ایالات متحده مجوز. چرا که آن را به یک تعاونی زنان شرکت کننده در سفارشی مشترک آموزشی موسسه از نظر قانونی می تواند خود و کنترل کسب و کار حتی اگر آنها مستند نشده Okaro می گوید.

در همان زمان Okaro را بلند کردن یک مدل است که واگرا از “مد سریع” در یک لحظه زمانی که مصرف کنندگان با توجه به شرکت ” ردپای کربن و مواد و ضایعات. صنعت مد دو برابر شده است تولید بیش از 15 سال گذشته با توجه به مجمع جهانی اقتصاد. در ضمن زمان مصرف کنندگان پوشیدن یک مورد قبل از دور این کاهش تقریبا 40 درصد — و هنگامی که لباس پرتاب نزدیک به سه چهارم از آن سوزانده و یا دفن در محل های دفن زباله. “سفارشی مشارکتی است که به دنبال احیای این نوع از صنایع دستی و همچنین زیست محیطی حساسیت — توسط و برای زنان عادی,” کانر می گوید.

او مطرح $750,000 تا کنون و در ماه گذشته اعلام همکاری با سنگ و آهسته کارخانه بنیاد اما Okaro است به خوبی آگاه است که بودجه سازگار خواهد بود سخت به آمده است. آن باقی مانده است دیده شود که آیا پایه های او شده است چکش در می تواند تحمل — و تبدیل شدن به یک مدل برای مکان های دیگر با مهاجرت جمعیت.

“همه کردم کسی است که باز کردن درب برای آنها” وایات می گوید. Okaro یکی از کسانی که مردم به او می گوید. “و او را به باز کردن یک درب برای افرادی که تا حد زیادی … نامرئی است.”

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>