او بازنویسی غربی پری قصه برای کودکان مسلمان

فوزیه گیلانی-ویلیامز از سنین پایین علاقه از کتابخانه ها. “من مستقل شد خواننده. من انتخاب شد عمدتا fairy tales, قصه های عامیانه و بین المللی داستان” او به من می گوید. او عاشق خواندن ویرجینیا Haviland را مورد علاقه پری قصه های سری جمع آوری شده است که داستان های مختلف از فرهنگ های جهان. اما زمانی که او یک معلم پس از بریتانیا درسی ملی, او در بر داشت خود را دانشجویان مسلمان بودند اغلب مضطرب در مورد همان داستان است. بود که جرقه.

“به عنوان یک معلم من به رسمیت شناخته شده ناراحتی از کودکان مسلمان قرار دادن خود را در شخصیت سفید برفی, سیندرلا و زیبای خفته” گیلانی-ویلیامز می گوید. و بنابراین او بازنویسی آنها به عنوان “آینه داستان” قصه های مسلمان قهرمانان در آنها او امیدوار است دانش آموزان خود را خواهد شناخت خود است. با توجه به مرکز سواد آموزی در آموزش و پرورش ابتدایی تنها 4 درصد از کودکان و نوجوانان کتاب های منتشر شده در انگلستان در سال 2018 به حال یک شخصیت از یک اقلیت قومی در پس زمینه حتی اگر 32 درصد از دانش آموزان در انگلستان جا که توضیحات. هنوز هم آن را بهبود از سال 2017, زمانی که تنها 1 درصد از قهرمانان بودند اقلیت های قومی. در مقایسه با 23 درصد از ایالات متحده کتاب های کودکان و نوجوانان در سال 2018 به حال غیر سفید کودکان به عنوان قهرمانان با توجه به دانشگاه ویسکانسین-مدیسون مطالعه هر چند که هنوز هم کمتر از 27 درصد بازیگران غیر انسان و یا 50 درصد نمایشگاه های سفید شخصیت های اصلی. به جای ساختن خانواده مسلمان ساکن در کشورهای غربی را انتخاب کنید بین داستانهایی که منعکس کننده هویت مذهبی خود را و یا کسانی که منعکس کننده هویت ملی گیلانی-Williams’ کتاب با هدف ارائه مسلمان بچه ها با قصه های آنها می تواند با شناسایی از هر زاویه.

sleepingbeauty

داستان — که در حال حاضر شامل نسخه های سیندرلا, سفید برفی و زیبای خفته — منعکس کننده شیوه زندگی از مخاطبان هدف خود را. “آنها به طور طبیعی به شهرت به روزانه اعمال و رفتارهایی که یک کودک مسلمان است عادت کرده اند به,” او می گوید. “این شامل خواندن قرآن و هدایت آن به پرستش و ستایش خدا; کلمات نوع اعمال خیریه و ارزش های مثبت مانند کار سخت و پشتکار صبر و بخشش.”

در کتاب او گیلانی-ویلیامز اغلب تغییرات به رسمیت شناخته شده بیت از یک داستان را مطابق اسلامی کدهای رفتاری خوانندگان جوان ممکن است تشویق به دنبال. مجرد شخصیت نمی بوسه برای مثال و گیلانی-Williams’ سفید برفی دعا و روزه به عنوان بخشی از مذهبی خود را رعایت. آه و هفت کوتوله او می رود برای زندگی با زنان هستند.

متولد و بزرگ شده در غرب میدلندز, گیلانی-Williams, 52, رشد با یک پدر که عاشق خواندن و مادر کسی که دوست داشت به داستان. “در مدرسه, من خواندن تمام داستان در مورد عیسی” — او عجله به اضافه “علیه السلام” — “همه مثلها کتاب مقدس به حساب پيامبران خدا.” او تنها مسلمان در کلاس خود تا زمانی که او 17 ساله بود و او را در مدرسه دولتی مشاهده مسیحی تعطیلات مذهبی و انتظار می رود دانش آموزان به تلاوت دعای خداوند. او ادامه داد: با آموزش و پرورش در نهایت درآمد (Ph. D.) با تمرکز بر ادبیات کودکان و نوجوانان.

“کار او این است که مهم ترین در جهان دانشگاهی به عنوان بسیار کمی انجام شده است در اسلام ادبیات کودکان, هر دو در انگلستان و یا در سطح بین المللی می گوید:” ژان Webb استاد بین المللی ادبیات کودکان در دانشگاه ورچستر و قبلا گیلانی-Williams’ دکترای استاد راهنما. “این مهم است که به بررسی ادبیات کودکان را شامل است. فوزیه به ارمغان می آورد درک که در آن وجود دارد خواهد بود در غیر این صورت سکوت.” در حال حاضر گیلانی-ویلیامز با این نسخهها کار مدیریت سه مدرسه کتابخانه ها در امارات متحده عربی هر چند همسر و دخترش در حال مستقر در ایالات متحده

در حالی که افسانه به نظر می رسد بی ضرر ترین منبع مواد گیلانی-ویلیامز مواجه شده است و اختلاف بیش از کار خود را. یک غیر مسلمان ویرایشگر پس از انتقاد او در یک کنفرانس او می گوید: او گفتن سازگاری سنتی داستان های نامناسب است. هنوز هم کتاب های منتشر شده در سراسر جهان از هند به ژاپن به کانادا, آفریقای جنوبی. و گیلانی-ویلیامز است که به امید رسیدن به حتی بیشتر کودکان و نوجوانان مسلمان از طریق ماه رمضان با مضمون داستان های منتشر شده از طریق یک کانال یوتیوب. او همچنین کار بر روی جدید اقساط از سری: اسلامی, نسخه زیبایی و وحش و Rapunzel منتشر خواهد شد بعد از این سال او می گوید: — “Insh،.”

Fawzia_Thailand 2019

“من خواندن بسیاری از Fawzia داستان و به عنوان یک مادر خودم می توانم به شما بگویم چه یک نفس هوای تازه او کتاب به بچه ها می گوید:” Zuleikha Seedat یک همکار است که شناخته شده گیلانی-ویلیامز برای چندین سال. “بچه ها می ترسند یا تقریبا خجالتی امروزه به اذعان کرد که آنها مسلمان هستند. Fawzia کتاب کمک به کودکان برای غلبه بر ترس و جشن آنها چه کسانی هستند.”

OZY 5 پرسش و پاسخ با فوزیه گیلانی-Williams

  1. آنچه در آخرین کتاب شما به عنوان خوانده شده ؟ خرس احساس بیمار توسط Karma ویلسون و جین چپمن. و همچنین انجام کار درست. این یکی از داستان های من که باعث مثبت کلاس درس رفتار است.
  2. چه چیزی شما را نگران? من نگران سلامت مردم عزیزترین برای من در سن خود.
  3. چه یکی از چیزهایی که شما نمی توانید بدون زندگی می کنند ؟ خدا.
  4. شما چه کسی قهرمان است ؟ قهرمانانه ترین ویژگی در حال عشق و وفاداری و محبت به طوری که رسولان خدا و مریم مادر عیسی مسیح فرمود: من قهرمانان. و هر کسی که شبیه سازی این ویژگی آنها قهرمانان من بیش از حد.
  5. چه یک آیتم در لیست سطل? ترویج پیام صلح بالا در لیست سطل من است که من می خواهم به انجام این کار با مراجعه به کودکان در اورشلیم و خواندن یک داستان از مسلمان و یهودی در همسایگی عشق حق Yaffa و فاطمه: شالوم سلام.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.de

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>