ویران شده توسط Covid-19، جوامع آلوده خواستار عدالت محیط زیست

G در بخش جنوبی نیوآرک، کیم گادی اغلب برای تنفس تلاش می کرد. هنگامی که آسم خود را در بدترین حالت و استنشاق ننگ بود و موفق به پر کردن ریه های خود را، او را در اورژانس محلی باد. گادی زمان بیشتری را در ER زمانی که سه فرزندش جوان بودند، صرف کرد. همچنین در بخش جنوبی بزرگ شده بودند، جایی که میزان آسم کودکان سه برابر میانگین ملی است. همه بچه های گادی – حالا ۳۱، ۲۰ و ۱۶ – هم مثل پدر و مادر گادی، دو تا از برادرانش و پسر عموی اولش لویی پیگفورد، آسم هم داشته اند. پیگفورد که در سراسر پارک ویکوهی از او زندگی می کرد، هنگامی که در دهه ۴۰ زندگی می کرد، بر اثر آسم درگذشت. گرگ شهاید وسترای برادر دادی هم همینطور که یک شب تابستانی در خیابان وسار نیوارک به سمت ایوون خانه اش رفت و به امید نفس گرفتن ش به جای آن فرو پاشید. قبل از اينکه آمبولانس برسه مُرد

Gaddy, که به عنوان یک سازمان دهنده عدالت محیط زیست برای اقدام آب پاک نیوجرسی کار می کند, بسیاری از وقت خود را از آن زمان صرف شده است تلاش برای تماس با توجه به تعداد پوچ از گیاهان آلوده کننده در محله خود. Newark دارای 930 امکانات مجاز به انتشار آلودگی است که 87 تای آنها تخلفات فعلی را در بر دارد.

گدی در حالی که او به آرامی در یک صبح ماه ژوئیه بخار پز از بخش جنوبی می گذشت، از بسیاری گذشته که در آن ماشین ها به طور سر و روز توسط یک ماشین پهن می شدند، کارخانه ای که پلاستیک برای بازیافت در آن بالمی ده، و خراش های پر از تپه های پیچ خورده، فلز زنگ زده، فراتر از آن شما می توانید طرح های کم رنگ از خط آسمان منهتن را ببینید.

در نزدیکی بزرگراه در خیابان فرلینگهوسن، گادی به رگه ای از نفت در وسط جاده اشاره کرد، که او گفت یک مشکل در طول سیل مکرر منطقه مطرح شده است. او گفت: “صاف کردن مداوم نفت نیز باعث شده بود که چند نفر از افراد مسن از توسعه مسکن عمومی در نزدیکی لغزش، او گفت. اما اگرچه کارخانه های نزدیک به اینترنت برگشته بودند به عنوان محدودیت های همه گیر شل شد، خیابان ها تا حد زیادی خالی ذخیره برای یک زن hunched به آرامی چرخ کردن یک سبد اکسیژن و خوشه کوچکی از مردم نقاب دار در خارج از یک کلینیک متادون جمع شده بودند.

حتی در طول همه گیر, نیوآرک افزایش آلودگی مجاز را دیده است. در ماه آوریل، وزارت حفاظت محیط زیست نیوجرسی مجوز های بیماری های سوزش را گسترش داد تا آنها در طول ساعت عمل کنند تا با تعداد تلفات کوروناویروس بالا برن. با پنج تا از امکاناتی که فقط چند مایل از خانه اش فاصله دارد، گادی آلاینده های مضر هوا را که از خود گمارده اند را این طور توصیف کرد که «فقط یک چیز دیگر برای فکر کردن در مورد زمانی که ما در حال تلاش برای سوگواری از دست دادن اعضای خانواده مان است» است.

تعداد مطلق مواد شیمیایی و امکاناتی که آنها را از خود می گشایند، مبارزه برای هوای پاک در نیوآرک را تقریباً غیرممکن ساخته است. Gaddy نمی تواند سرزنش را برای آسم خانواده اش را – و یا برای سرطان هایی که پدر و برادر او را زده اند – در دود از بسیاری از کامیون های دیزلی که از طریق محله خود رول در راه خود را به بندر را به دلیل سایت های Superfund در نزدیکی می تواند نقش. بنابراین می تواند فرودگاه نیوآرک و نزدیک کوانتا سوز، که بیش از 1 میلیون تن زباله از شهر نیویورک و بقیه شهرستان اسکس می سوزاند و تنها به تازگی با فیلتر نصب شده بود که شرکت بر روی زباله سوز در برخی از محله های مدبر تر نیوجرسی بیش از یک دهه پیش نصب شده بود. سببی مستقیم در یک منطقه بسیار آلوده است تقریبا غیر ممکن است برای اثبات. در عوض، مشکلات بهداشتی تقریبا ً قطعاً نتیجه ای از ترکیب برخی آلاینده ها هستند که منطقه را به بلا می کشوند.

چند دقیقه رانندگی از گادی، در بخش نیوآرک به نام Ironbound، ماریا لوپز-نونیز و دوستانش گاهی اوقات یک بازی را انجام می دهد که در آن سعی می کنند علت دقیق هر یک از بوهای ناپاکی که بوی آن ها را می دهد را مشخص کنند. اگر هوا بوی توالت غول پیکر یراد شود، مقصر احتمالاً تاسیسات فرآوری فاضلاب است. یک ریک شیمیایی شیرین معمولاً از کارخانه چسب یا شرکت تولید پلاستیک در نزدیکی خیابان جنوبی می آید. و بوي بد لاشه اي به طور غير قابل ملاحظه اي از کارخانه چربي در خيابان دورموس گرفته شده لوپز نونیز که تمام عمرش را در جوامع بسیار آلوده زندگی کرده است، بهتر از آن است که هر کسی بخواهد در بازی باشد.

اما بوهاي محله هم انگيزه جنگيدن ش رو بهش ميداد او نگفت: «من بزرگ شدم که بوی آنها را می دادم. و بعد در یک نقطه مشخص، متوجه شدم که دیگر مجبور نیستم با آنها کنار بیام – که همه اینگونه زندگی نمی کنند.” حالا، به عنوان مدیر عدالت محیط زیست و توسعه جامعه در شرکت Ironbound Community Corporation، لوپز-نونیز کار می کند تا توسعه امکانات جدید آلوده کننده را در محله اش مسدود کند و کثیفی سمی که در حال حاضر وجود دارد را پاکسازی کند.

در سراسر کشور، به عنوان ویروس کوروناویروس جوامع رنگ را ویران می کند، برخی از آنها در حال تجربه یک حساب مشابه با محیط اطراف خود را بیش از حد بار. همه گیر شده است وحشیانه در جوامع عدالت محیط زیست، اضافه کردن یک لایه جدید از رنج در مکان های که در حال حاضر شانه بار نامتناسب از خطرات زیست محیطی است. نرخ مرگ نیوآرک از Covid-19 برابر است با 223 در هر 100,000 نفر، در مقایسه با 177 statewide و فقط زیر 44 سال در ایالات متحده به عنوان یک کل. در سراسر کشور، نرخ مرگ و میر سیاه و لاتین از Covid-19 تقریبا سه برابر سفید پوستان است.

در حاليکه ويروس در سراسر کشور گسترش پيدا کرده است، مناطق بسيار آلوده به نظر عموم مي رسه، اگه در جوهر نامرئي نقشه برداري شده باشند. و در برخی از این مکان ها، هر دو همه گیر و اعتراضات ملی علیه خشونت پلیس، باعث ایجاد یک امید است که ما در نهایت ممکن است شروع به آدرس بی عدالتی در ریشه هر دو.

“قتل جورج فلوید جرقه ای بود که فیوز بی عدالتی را روشن کرد که به یک کگ پودر کامل از مسائل متصل است.” وودبری که مبارزه را «نبردی بین ثروت و سلامتی» توصیف کرده بود، گفت: «این لحظه ای است برای خطاب به همه این چیزها.»

اثرات تجمعی

در حالی که تفاوت های نژادی در اطراف Covid-19 برای اولین بار به عنوان یک راز در نظر گرفته شد، به زودی روشن شد که آنها حداقل تا حدودی می تواند با قرار گرفتن در معرض آلودگی توضیح داده شود، که می تواند شرایطی که باعث می شود مردم به ویژه مستعد ابتلا به اثرات شدید از بیماری شود. عامل دیگر، در هم بسته شدن بارهای دیگر در این «مناطق قربانی» است، به عنوان یک بیانیه باز توسط ده ها گروه محیط زیست که در ماه ژوئیه صادر شده بود، روشن شد. در این بیانیه آمده است: “عدم سرمایه گذاری در جوامع عدالت محیط زیست به هوای آلوده و آب، بیمارستان های کمتر و گزینه های غذایی سالم، مشاغل بدون اجازه بیمار پرداخت شده، و شرایط زندگی شلوغ که دور شدن اجتماعی را دشوار می کند، کمک کرده است.” این عوامل – عدم دسترسی به هوای پاک و آب، مراقبت های بهداشتی یا پرداخت حق اقامت، یا غذای سالم و ایمن، حمل و نقل، مسکن و محل کار، در میان دیگران- باعث اثرات نامتناسبی می شود که شاهد آن بودیم.”

بیانیه گروه های محیط زیست، تقویت عمومی حفاظت های زیست محیطی و بهداشت و به طور خاص، برای قوانینی که نیاز به ارزیابی اثرات تجمعی توسط ساکنان مناطق تحت بار محیط زیست قبل از هر گونه امکانات بیشتر در آن مواجه است.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im